Licensed to Lionville Community YMCA
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/7/2012 09:43 PM
               Madison Adams Championship 2011-2012 - 2/12/2012                
                           Penn-Del Swimming League                            
                            Hosted by Hatboro YMCA                             
                                  Psych Sheet                                  
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:25.04 
  2  Nazareth YMCA  'A'                                         2:26.66 
  3  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:36.33 
  4  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                2:36.48 
  5  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:38.51 
  6  Pottstown YMCA  'A'                                        2:41.23 
  7  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:43.84 
  8  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:46.55 
  9  Nazareth YMCA  'B'                                         2:49.46 
 10  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:55.00 
 11  Boyertown Area YMCA  'B'                                   2:59.30 
 12  Bethlehem YMCA  'B'                                        2:59.44 
 13  Pottstown YMCA  'B'                                        3:04.54 
 14  Hatboro Area YMCA  'B'                                     3:12.63 
 15  Nazareth YMCA  'C'                                         3:15.47 
 16  Pottstown YMCA  'C'                                        3:43.00 
 17  Ambler Area Branch YMCA  'B'                                    NT 
 18  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 19  Upper Bucks County YMCA  'C'                                    NT 
 
Event 2  Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:33.15 
  2  Nazareth YMCA  'A'                                         2:34.60 
  3  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:41.62 
  4  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:46.84 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                               3:24.96 
 
Event 3  Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Nazareth YMCA  'A'                                         1:22.12 
  2  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:22.76 
  3  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                1:25.13 
  4  Upper Bucks County YMCA  'A'                               1:27.50 
  5  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:28.01 
  6  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        1:35.00 
  7  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               1:36.69 
  8  Pottstown YMCA  'A'                                        1:37.18 
  9  Nazareth YMCA  'B'                                         1:40.93 
 10  Hatboro Area YMCA  'B'                                     1:41.41 
 11  Boyertown Area YMCA  'A'                                   1:42.16 
 12  Upper Main Line YMCA Swim Team  'B'                        1:45.00 
 13  Ambler Area Branch YMCA  'B'                                    NT 
 14  Ambler Area Branch YMCA  'C'                                    NT 
 15  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 4  Boys 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Nazareth YMCA  'A'                                         1:12.59 
  2  North Penn YMCA  'A'                                       1:24.05 
  3  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               1:34.37 
  4  Nazareth YMCA  'B'                                         1:37.35 
  5  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:39.10 
  6  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:40.16 
  7  Ambler Area Branch YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Ji, Kayla                      9 Hatboro-PA                  26.51 
  2  Luchetti, Emma K               9 Bethlehem-PA                31.26 
  3  Steber, Christina             10 Nazareth-PA                 31.55 
  4  Green, Madelyn S              10 Pottstown-PA                31.76 
  5  Maron, Chloe                  10 Upper Bucks-PA              31.92 
  6  Olsen, Katie                  10 Bethlehem-PA                32.80 
  7  Hakes, Laura K                10 Hatboro-PA                  32.93 
  8  Beaney, Emma                  10 Nazareth-PA                 33.33 
  9  Harmon, Claire                10 Nazareth-PA                 33.84 
 10  Costello, Colleen             10 Ambler-PA                   34.01 
 11  Serafin, Emilia               10 Nazareth-PA                 34.03 
 12  Prisk, Kara S                  9 BYNS                        34.71 
 13  Donahue, Maria                 9 Bethlehem-PA                34.72 
 14  Reilly, Emma                  10 Bethlehem-PA                34.78 
 15  Shaner, Hannah                10 BYNS                        34.83 
 16  Feiertag, Greta                9 TriValley-PA                35.39 
 17  Hwan, Abigail                 10 Hatboro-PA                  35.44 
 18  Kukowski, Paige                9 Upper Bucks-PA              35.54 
 19  D'Avella, Alessandra           9 Nazareth-PA                 35.63 
 20  Sampson, Makayla               9 TriValley-PA                35.78 
 21  Kukowski, Peri                10 Upper Bucks-PA              36.17 
 22  Mack, Abigail                 10 Bethlehem-PA                36.26 
 23  O'Connor, Carrie              10 Upper Bucks-PA              36.28 
 24  Swaim, Elizabeth              10 Pottstown-PA                36.31 
 25  Smyth, Kiley E                10 UMLY                        36.38 
 26  Mutter, Meredith G            10 Pottstown-PA                36.92 
 27  Woods, Megan                   9 Upper Bucks-PA              36.97 
 28  Falguera, Isabel A             9 Hatboro-PA                  37.04 
 29  Keener, Victoria M             9 Pottstown-PA                37.06 
 30  Habeeb, Tea K                 10 BYNS                        37.17 
 31  Bessey, Katherine              9 TriValley-PA                37.61 
 32  Scholer, Heidi                 9 Hatboro-PA                  37.63 
 33  Beil, Hannah                   9 Upper Bucks-PA              38.03 
 34  Burke, Treasa                 10 Bethlehem-PA                38.10 
 35  Iswalt, Kylee                  9 TriValley-PA                38.36 
 36  Gargani, Angela                9 North Penn                  38.53 
 37  Theodorson, Amanda            10 Ambler-PA                   38.56 
 38  Otto, Auri A                  10 BYNS                        38.56 
 39  Beaulieu, Cayla M              9 UMLY                        38.84 
 40  Klugherz, Tess                 9 Ambler-PA                   38.93 
 41  Specht, Morgan H              10 BYNS                        38.96 
 42  Lanyon, Shelby                10 Upper Bucks-PA              39.38 
 43  Myer, Hope                    10 BYNS                        39.41 
 44  Geiser, Ellie                  9 Upper Bucks-PA              39.51 
 45  Lochstet, Clarie               9 Hatboro-PA                  39.87 
 46  Sasso, Nicole                  9 Ambler-PA                   39.98 
 47  Albertson, Faith              10 UMLY                        40.06 
 48  Nikolic, Anne                 10 UMLY                        40.22 
 49  Abatangelo, Ava R              9 UMLY                        40.34 
 50  Kase, Vivian J                 9 Pottstown-PA                40.44 
 51  McFadden, Tess                10 Ambler-PA                   40.48 
 52  Gladstone, Rachel             10 Nazareth-PA                 40.66 
 53  Hess, Katie L                  9 BYNS                        40.83 
 54  Sellig, Lily M                 9 UMLY                        40.86 
 55  Daubert, Kira                 10 Hatboro-PA                  41.13 
 56  DeWalt, Randi C                9 BYNS                        41.46 
 57  Forman, Meredith E             9 UMLY                        41.46 
 58  Kline, Jordan                  9 TriValley-PA                41.59 
 59  Schoeneberger, Madeleine      10 Nazareth-PA                 41.82 
 60  Cantos, Kylie                  9 Ambler-PA                   41.89 
 61  Smith, Hallie                  9 Bethlehem-PA                42.20 
 62  Ware, Jade                     9 Nazareth-PA                 42.32 
 63  Hurysz, Madison                9 Bethlehem-PA                43.02 
 64  Schriedel, Mary G              9 Hatboro-PA                  43.43 
 65  Walkosak, Ciana               10 Upper Bucks-PA              43.45 
 66  Madulapally, Laya             10 Hatboro-PA                  43.80 
 67  Baldi, Isabelle               10 Ambler-PA                   44.10 
 68  Avvento, Katie                 9 Pottstown-PA                44.30 
 69  Calabria, Raygen               9 Upper Bucks-PA              44.82 
 70  Weix, Lainey                   9 BYNS                        45.39 
 71  Kozerski, Sara A               9 Nazareth-PA                 45.92 
 72  Horvath, Nichole               9 Nazareth-PA                 46.00 
 73  Lindsay, Sofia                 9 Upper Bucks-PA              46.08 
 74  Hartman, Brianna S             9 BYNS                        46.08 
 75  Schmoll, Ashley I             10 BYNS                        46.92 
 76  Ahakinian, Alicia L            9 BYNS                        47.00 
 77  Beck, Mary A                   9 BYNS                        47.29 
 78  Ferst, Kayla G                10 BYNS                        47.52 
 79  Meriwether, Natalie            9 Nazareth-PA                 47.70 
 80  Kennedy, Jaelyn D              9 Pottstown-PA                48.66 
 81  Arnold, Ashlyn                 9 Pottstown-PA                48.78 
 82  Fredericks, Paige              9 BYNS                        48.98 
 83  Zitkus, Anna E                 9 Pottstown-PA                50.64 
 84  Mermelstein, Lauren            9 Ambler-PA                   51.29 
 85  Fennel, Nersa M                9 Nazareth-PA                 56.66 
 86  Kovatch, Kathyrn C             9 BYNS                      1:03.26 
 87  Fordham, Maddie                9 Hatboro-PA                1:04.28 
 
Event 6  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hoyer, Stephen                10 Bethlehem-PA                29.70 
  2  Alvino, Brendan                9 Nazareth-PA                 32.31 
  3  Bell, Alasdair                10 Bethlehem-PA                33.48 
  4  Ruvio, Daniel                 10 Hatboro-PA                  33.96 
  5  Kanaskie, Kian                10 TriValley-PA                35.09 
  6  Jones, John                   10 Bethlehem-PA                35.28 
  7  Bartle, Brian                 10 Ambler-PA                   35.29 
  8  Spak, Nathan                  10 Upper Bucks-PA              35.39 
  9  Chung, Matthew                10 Ambler-PA                   35.42 
 10  Krouse, Justin                10 Bethlehem-PA                35.59 
 11  Forde, Jack                   10 Ambler-PA                   36.76 
 12  Walters, Christopher           9 Hatboro-PA                  37.79 
 13  Fitzgerald, Dylan J            9 Nazareth-PA                 37.84 
 14  Sanfilippo, Jack               9 Ambler-PA                   40.36 
 15  Gordon, Ariel                  9 Ambler-PA                   40.90 
 16  Jarrett, Quinn                10 Upper Bucks-PA              41.23 
 17  Flammer, Nicholas              9 TriValley-PA                41.86 
 18  Huleatt, Peter E              10 Nazareth-PA                 44.15 
 19  Klugherz, Max                  9 Ambler-PA                   44.76 
 20  Krupka, Aleksander             9 Nazareth-PA                 47.19 
 21  Hansford, Nathan               9 Hatboro-PA                  57.12 
 22  Litvinchuk, Daniel             9 Upper Bucks-PA            1:02.94 
 
Event 7  Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wong, Erika D                  8 Nazareth-PA                 15.13 
  2  Hoyer, Sophia                  8 Bethlehem-PA                16.95 
  3  McFall, Hailey                 8 Nazareth-PA                 17.18 
  4  O'Connor, Katie                8 Upper Bucks-PA              17.44 
  5  Krouse, Nicole                 8 Bethlehem-PA                17.60 
  6  Palumbo, Nell                  8 Ambler-PA                   17.67 
  7  Scholer, Haley                 8 Hatboro-PA                  17.82 
  8  Rautzhan, Peyton               8 TriValley-PA                17.90 
  9  Luchetti, Ava                  7 Bethlehem-PA                18.16 
 10  Jia, Katherine                 6 Hatboro-PA                  18.35 
 11  Park, Sarah S                  7 Nazareth-PA                 18.36 
 12  Reinhard, Kera                 8 TriValley-PA                18.52 
 13  Keller, Janell                 7 Upper Bucks-PA              18.75 
 14  Roman, Delanie                 8 Ambler-PA                   18.88 
 15  Paules, Lauren                 7 TriValley-PA                18.90 
 16  Pandey, Hannah                 8 Bethlehem-PA                18.97 
 17  Reasoner, Abigail              8 TriValley-PA                19.03 
 18  Hoyer, Alexis                  5 Bethlehem-PA                19.17 
 19  Susavage, Elizabeth            8 Upper Bucks-PA              19.47 
 20  Rice, Julianna R               7 Nazareth-PA                 19.51 
 21  Schermerhorn, Maren            7 TriValley-PA                19.52 
 22  Nester, Paige                  8 North Penn                  19.71 
 23  Faris, Haley                   8 UMLY                        19.78 
 24  Novack, Amy                    8 Ambler-PA                   19.99 
 25  Ruvio, Lihl                    6 Hatboro-PA                  20.04 
 26  Laganelli, Audrey              6 UMLY                        20.17 
 27  Etzweiler, Grace C             6 UMLY                        20.32 
 28  Markulics, Celseah R           8 Nazareth-PA                 20.41 
 29  Collins, Genine D              6 Nazareth-PA                 20.50 
 30  Cross, Heidi                   8 Ambler-PA                   20.85 
 31  Molyneux, Audrey               8 BYNS                        20.91 
 32  Fisher, Arden                  8 Pottstown-PA                21.00 
 33  Sargent, Devyn                 6 UMLY                        21.02 
 34  Lynn, Savanah G                8 BYNS                        21.21 
 35  Cannon, Lilly                  7 Ambler-PA                   21.30 
 36  Iacobacci, Alyssa              7 Pottstown-PA                21.57 
 37  Reinhard, Hailey               6 TriValley-PA                21.62 
 38  Geib, Hannah                   8 Upper Bucks-PA              21.85 
 39  MacDonald, Hannah              6 UMLY                        22.03 
 40  Giddings, Caroline             8 Ambler-PA                   22.38 
 41  Hwan, Melanie                  7 Hatboro-PA                  22.55 
 42  Imbesi, Rose                   7 Ambler-PA                   22.72 
 43  Lauzier, Jade                  6 Hatboro-PA                  22.89 
 44  Wiley, Keira                   7 UMLY                        23.37 
 45  Alvino, Cameron                6 Nazareth-PA                 23.38 
 46  Arzoumanian, Rachel H          7 Nazareth-PA                 23.42 
 47  Schienholz, Bryanna            8 Nazareth-PA                 23.67 
 48  Bodman, Allyson                8 Ambler-PA                   23.71 
 49  Emami, Elina                   8 UMLY                        23.87 
 50  Dolan, Reagan                  8 UMLY                        23.88 
 51  Robinson, Lily                 7 UMLY                        23.89 
 52  Catron, Reese                  6 Pottstown-PA                23.91 
 53  Horvath, Ava N                 7 Upper Bucks-PA              24.22 
 54  Ries, Abby                     7 UMLY                        24.32 
 55  Lee, Lana                      8 Ambler-PA                   24.45 
 56  O'Brien, Cecilia               6 Nazareth-PA                 24.59 
 57  Braswell, Olivia               6 UMLY                        24.59 
 58  Pizzo, Mia F                   8 BYNS                        24.89 
 59  Kerr, Caroline                 7 Ambler-PA                   25.07 
 60  Johnson, Madilyn               6 Pottstown-PA                26.66 
 61  Markov, Jessica                7 Hatboro-PA                  26.91 
 62  Murray, Jamie L                6 BYNS                        28.70 
 63  Flynn, Lora                    5 Bethlehem-PA                29.89 
 64  Pellegrino, Gianna             5 North Penn                  34.85 
 65  Forde, Anna                    6 Ambler-PA                   39.25 
 66  McDonough, Lulu S              7 BYNS                        40.91 
 67  Flynn, Elizabeth               8 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 8  Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  D'Avella, Fulvio               8 Nazareth-PA                 15.30 
  2  Daczewitz, Brady               8 TriValley-PA                15.98 
  3  Krents, Michael                8 Bethlehem-PA                16.75 
  4  Beaney, Jake                   8 Nazareth-PA                 16.87 
  5  Sparra, Jake                   8 North Penn                  16.98 
  6  O'Brien, Logan                 7 Nazareth-PA                 17.44 
  7  Iswalt, Mason                  8 TriValley-PA                17.66 
  8  Theodorson, David              8 Ambler-PA                   17.78 
  9  Collins, Kyle J                8 Nazareth-PA                 17.85 
 10  Devico, RJ                     8 North Penn                  18.00 
 11  Rawa, Nathan                   7 North Penn                  18.13 
 12  Mazur, Timothy                 8 Ambler-PA                   18.48 
 13  Pandher, Armaan                8 Nazareth-PA                 18.54 
 14  Rautzhan, Luke                 8 TriValley-PA                19.02 
 15  Malott, Jimmy                  8 Ambler-PA                   20.02 
 16  Fischer, Christian             7 North Penn                  20.29 
 17  McDonnell, Owen                6 Hatboro-PA                  20.34 
 18  Gilhool, Patrick               7 Bethlehem-PA                22.54 
 19  Fordham, Micah                 7 Hatboro-PA                  22.75 
 20  Kramer, Jacob                  8 TriValley-PA                22.95 
 21  DeSantis, Trey                 7 Ambler-PA                   23.17 
 22  Donahue, Constantine           5 Bethlehem-PA                23.43 
 23  Requena, Avery                 7 Nazareth-PA                 23.85 
 24  Drosnock, Lucas R              8 Nazareth-PA                 25.11 
 25  Spak, Brian                    7 Upper Bucks-PA              26.50 
 26  Kistner, Ian                   6 Hatboro-PA                  27.21 
 27  Roman, Drew                    6 Ambler-PA                   28.26 
 28  Tupper, Hayden                 6 Ambler-PA                   28.31 
 29  Scholer, Richard               6 Hatboro-PA                  29.70 
 30  Baron, Benjamin                7 Ambler-PA                   30.35 
 31  Theodorson, Joseph             6 Ambler-PA                   32.48 
 32  Kondisetty, Jaiman             7 North Penn                  33.01 
 33  Daignault, Luke                7 Bethlehem-PA                33.94 
 34  Galinsky, Jonathan             6 North Penn                  44.67 
 
Event 9  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fuentes, Micki                10 Upper Bucks-PA            1:21.20 
  2  Cui, Aileen Z                  9 Nazareth-PA               1:21.49 
  3  Beaney, Emma                  10 Nazareth-PA               1:21.59 
  4  Benney, Molly                 10 North Penn                1:22.12 
  5  Hakes, Laura K                10 Hatboro-PA                1:25.50 
  6  Hersh, Michaela               10 TriValley-PA              1:26.35 
  7  Gutekunst, Jessica            10 Hatboro-PA                1:26.50 
  8  Laskosky, Katelyn             10 TriValley-PA              1:27.87 
  9  Olsen, Katie                  10 Bethlehem-PA              1:27.99 
 10  Shaner, Hannah                10 BYNS                      1:28.29 
 11  Hwan, Abigail                 10 Hatboro-PA                1:28.69 
 12  Harmon, Claire                10 Nazareth-PA               1:29.09 
 13  Benning, Emma                 10 Ambler-PA                 1:30.87 
 14  O'Connor, Carrie              10 Upper Bucks-PA            1:33.45 
 15  D'Avella, Alessandra           9 Nazareth-PA               1:33.61 
 16  Reilly, Emma                  10 Bethlehem-PA              1:33.67 
 17  Maron, Chloe                  10 Upper Bucks-PA            1:34.34 
 18  Burke, Treasa                 10 Bethlehem-PA              1:35.03 
 19  Geiser, Ellie                  9 Upper Bucks-PA            1:35.87 
 20  Krause, Abie G                10 Pottstown-PA              1:36.66 
 21  Lochstet, Clarie               9 Hatboro-PA                1:37.74 
 22  Scholer, Heidi                 9 Hatboro-PA                1:38.75 
 23  Laudenslager, Leah             9 Hatboro-PA                1:38.83 
 24  Burkhardt, Carey S             9 BYNS                      1:39.63 
 25  Sampson, Makayla               9 TriValley-PA              1:40.22 
 26  Albertson, Faith              10 UMLY                      1:42.19 
 27  Keener, Victoria M             9 Pottstown-PA              1:42.45 
 28  Abatangelo, Ava R              9 UMLY                      1:43.53 
 29  Klugherz, Tess                 9 Ambler-PA                 1:45.49 
 30  Falguera, Isabel A             9 Hatboro-PA                1:45.78 
 31  Avvento, Katie                 9 Pottstown-PA              1:47.07 
 32  Sasso, Nicole                  9 Ambler-PA                 1:47.36 
 33  Kirk, Shanyn T                10 BYNS                      1:49.33 
 34  Ware, Jade                     9 Nazareth-PA               1:49.45 
 35  Ghabra, Sarah                 10 UMLY                      1:49.55 
 36  Silberman, Gena L              9 Pottstown-PA              1:50.08 
 37  Pyott, Kelly                   9 UMLY                      1:50.58 
 38  Daubert, Erika                10 Hatboro-PA                1:59.21 
 39  Ahakinian, Alicia L            9 BYNS                      2:02.79 
 40  Cargo, Haley C                 9 Pottstown-PA              2:07.87 
 41  Friend, Alex L                10 BYNS                      2:09.51 
 42  Hartman, Brianna S             9 BYNS                      2:11.14 
 43  Wasson, Hannah                10 Nazareth-PA                    NT 
 44  McFadden, Tess                10 Ambler-PA                      NT 
 45  Madulapally, Laya             10 Hatboro-PA                     NT 
 46  Gantt, Morgan                 10 UMLY                           NT 
 47  Franzone, Anya R              10 UMLY                           NT 
 
Event 10  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Morgan P             10 Nazareth-PA               1:16.37 
  2  Drago, Jonathan               10 Bethlehem-PA              1:17.59 
  3  Levy, Gabe                    10 Hatboro-PA                1:17.68 
  4  Ereifej, Joseph               10 Upper Bucks-PA            1:25.73 
  5  Spigelmyer, Luke              10 Ambler-PA                 1:25.97 
  6  Ruvio, Daniel                 10 Hatboro-PA                1:26.64 
  7  Styczen, Matthew               9 Nazareth-PA               1:26.90 
  8  Young, Tyler A                10 Bethlehem-PA              1:29.06 
  9  Phenneger, Michael            10 Bethlehem-PA              1:39.47 
 10  Spak, Nathan                  10 Upper Bucks-PA            1:47.06 
 11  Yuan, Richard                 10 Upper Bucks-PA            1:49.13 
 12  Walters, Christopher           9 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 11  Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Wong, Erika D                  8 Nazareth-PA                 16.41 
  2  Litvin, Amanda                 8 Hatboro-PA                  16.89 
  3  McKenna, Paige S               8 TriValley-PA                16.91 
  4  O'Connor, Katie                8 Upper Bucks-PA              19.45 
  5  Rautzhan, Peyton               8 TriValley-PA                19.60 
  6  Mallo, Gracie                  8 Upper Bucks-PA              19.67 
  7  Pandey, Hannah                 8 Bethlehem-PA                20.27 
  8  Hoyer, Sophia                  8 Bethlehem-PA                20.68 
  9  Keller, Janell                 7 Upper Bucks-PA              21.01 
 10  Park, Sarah S                  7 Nazareth-PA                 21.63 
 11  Roman, Delanie                 8 Ambler-PA                   21.77 
 12  D'Arcangelo, Sophia            8 Pottstown-PA                22.04 
 13  Reinhard, Kera                 8 TriValley-PA                22.42 
 14  Faris, Haley                   8 UMLY                        23.06 
 15  U'Selis, Brynne                8 Upper Bucks-PA              24.80 
 16  Jordan, Logan D                7 Upper Bucks-PA              25.12 
 17  Lauzier, Gwyneth               8 Hatboro-PA                  25.36 
 18  Collins, Genine D              6 Nazareth-PA                 25.90 
 19  MacDonald, Hannah              6 UMLY                        26.07 
 20  Nelson, Angie M                8 BYNS                        26.82 
 21  Fisher, Arden                  8 Pottstown-PA                27.42 
 22  Cross, Heidi                   8 Ambler-PA                   27.83 
 23  Pizzo, Mia F                   8 BYNS                        27.92 
 24  Etzweiler, Grace C             6 UMLY                        28.31 
 25  Lynn, Savanah G                8 BYNS                        29.20 
 26  Schienholz, Bryanna            8 Nazareth-PA                 30.85 
 27  Iacobacci, Alyssa              7 Pottstown-PA                30.89 
 28  Dolan, Reagan                  8 UMLY                        33.35 
 29  Catron, Reese                  6 Pottstown-PA                33.55 
 30  Arzoumanian, Rachel H          7 Nazareth-PA                 33.87 
 31  Hoyer, Alexis                  5 Bethlehem-PA                36.66 
 32  Sargent, Devyn                 6 UMLY                           NT 
 33  Laganelli, Audrey              6 UMLY                           NT 
 34  Haas, Keira                    6 UMLY                           NT 
 
Event 12  Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  D'Avella, Francesco            8 Nazareth-PA                 16.30 
  2  Pandher, Armaan                8 Nazareth-PA                 18.64 
  3  Sparra, Jake                   8 North Penn                  18.65 
  4  Rawa, Nathan                   7 North Penn                  19.78 
  5  Iswalt, Mason                  8 TriValley-PA                21.23 
  6  Collins, Kyle J                8 Nazareth-PA                 21.75 
  7  Gilhool, Patrick               7 Bethlehem-PA                21.77 
  8  Prichett, Cary                 7 Hatboro-PA                  22.25 
  9  Collins, Addison               7 Bethlehem-PA                22.85 
 10  Murray, Dane                   7 Ambler-PA                   24.66 
 11  Devico, RJ                     8 North Penn                  25.75 
 12  Gunden, Gabriel                7 Upper Bucks-PA              26.63 
 13  Hendricks, Ayden               8 Upper Bucks-PA              26.93 
 14  Drosnock, Lucas R              8 Nazareth-PA                 32.92 
 15  McDonnell, Owen                6 Hatboro-PA                  34.82 
 16  Baron, Benjamin                7 Ambler-PA                   40.58 
 17  Mazur, Timothy                 8 Ambler-PA                      NT 
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Fuentes, Micki                10 Upper Bucks-PA              35.37 
  2  O'Connor, Kristen             10 Upper Bucks-PA              35.70 
  3  Hersh, Michaela               10 TriValley-PA                36.39 
  4  Steber, Christina             10 Nazareth-PA                 36.99 
  5  Green, Madelyn S              10 Pottstown-PA                36.99 
  6  Cui, Aileen Z                  9 Nazareth-PA                 37.53 
  7  Prisk, Kara S                  9 BYNS                        38.23 
  8  Luchetti, Emma K               9 Bethlehem-PA                39.63 
  9  Taylor, Samantha               9 Bethlehem-PA                40.11 
 10  Gutekunst, Jessica            10 Hatboro-PA                  40.36 
 11  Mack, Abigail                 10 Bethlehem-PA                40.51 
 12  Donahue, Maria                 9 Bethlehem-PA                41.21 
 13  Costello, Colleen             10 Ambler-PA                   42.84 
 14  Albertson, Faith              10 UMLY                        43.22 
 15  Swaim, Elizabeth              10 Pottstown-PA                43.93 
 16  Ji, Kayla                      9 Hatboro-PA                  44.17 
 17  Kukowski, Paige                9 Upper Bucks-PA              44.91 
 18  Woods, Megan                   9 Upper Bucks-PA              45.49 
 19  Beil, Hannah                   9 Upper Bucks-PA              45.59 
 20  Franzone, Anya R              10 UMLY                        46.25 
 21  Bessey, Katherine              9 TriValley-PA                46.91 
 22  Beaulieu, Cayla M              9 UMLY                        47.04 
 23  Hess, Katie L                  9 BYNS                        47.70 
 24  Specht, Morgan H              10 BYNS                        48.11 
 25  Silberman, Gena L              9 Pottstown-PA                48.75 
 26  Kase, Vivian J                 9 Pottstown-PA                49.58 
 27  Ghabra, Sarah                 10 UMLY                        50.93 
 28  Daubert, Kira                 10 Hatboro-PA                  51.35 
 29  Sasso, Nicole                  9 Ambler-PA                   52.24 
 30  Theodorson, Amanda            10 Ambler-PA                   52.47 
 31  Pyott, Kelly                   9 UMLY                        52.83 
 32  Forman, Meredith E             9 UMLY                        53.90 
 33  Sellig, Lily M                 9 UMLY                        54.21 
 34  DeWalt, Randi C                9 BYNS                        54.86 
 35  Hurysz, Madison                9 Bethlehem-PA                57.92 
 36  Schriedel, Mary G              9 Hatboro-PA                1:04.55 
 37  Mermelstein, Lauren            9 Ambler-PA                 1:13.59 
 38  Kennedy, Jaelyn D              9 Pottstown-PA              1:14.79 
 39  Weix, Lainey                   9 BYNS                      1:18.81 
 
Event 14  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hoyer, Stephen                10 Bethlehem-PA                33.20 
  2  Levy, Gabe                    10 Hatboro-PA                  33.46 
  3  Drago, Jonathan               10 Bethlehem-PA                34.77 
  4  Alvino, Brendan                9 Nazareth-PA                 37.98 
  5  Ruvio, Daniel                 10 Hatboro-PA                  39.20 
  6  Young, Tyler A                10 Bethlehem-PA                39.71 
  7  Waters, Drew                  10 TriValley-PA                40.11 
  8  Phenneger, Michael            10 Bethlehem-PA                44.99 
  9  Brett, Mitchell                9 TriValley-PA                46.42 
 10  Kanaskie, Kian                10 TriValley-PA                48.00 
 11  Walters, Christopher           9 Hatboro-PA                  50.54 
 12  Krouse, Justin                10 Bethlehem-PA                50.98 
 13  Jarrett, Quinn                10 Upper Bucks-PA              52.92 
 14  Sanfilippo, Jack               9 Ambler-PA                   54.93 
 15  Flammer, Nicholas              9 TriValley-PA                58.00 
 16  Hansford, Nathan               9 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 15  Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McKenna, Paige S               8 TriValley-PA                33.18 
  2  Wong, Erika D                  8 Nazareth-PA                 33.22 
  3  Litvin, Amanda                 8 Hatboro-PA                  36.29 
  4  Hoyer, Sophia                  8 Bethlehem-PA                38.12 
  5  McFall, Hailey                 8 Nazareth-PA                 39.30 
  6  Reasoner, Abigail              8 TriValley-PA                39.49 
  7  Mallo, Gracie                  8 Upper Bucks-PA              40.30 
  8  Palumbo, Nell                  8 Ambler-PA                   41.53 
  9  Roman, Delanie                 8 Ambler-PA                   42.06 
 10  Rice, Julianna R               7 Nazareth-PA                 42.07 
 11  Scholer, Haley                 8 Hatboro-PA                  42.29 
 12  D'Arcangelo, Sophia            8 Pottstown-PA                42.42 
 13  U'Selis, Brynne                8 Upper Bucks-PA              44.04 
 14  Pandey, Hannah                 8 Bethlehem-PA                44.08 
 15  Flynn, Elizabeth               8 Bethlehem-PA                44.46 
 16  Krouse, Nicole                 8 Bethlehem-PA                45.95 
 17  Nester, Paige                  8 North Penn                  46.03 
 18  Markulics, Celseah R           8 Nazareth-PA                 47.61 
 19  Jordan, Logan D                7 Upper Bucks-PA              48.34 
 20  Wiley, Keira                   7 UMLY                        48.35 
 21  Day, Lea M                     7 UMLY                        49.67 
 22  Emami, Elina                   8 UMLY                        49.74 
 23  Schermerhorn, Maren            7 TriValley-PA                49.87 
 24  Baker, Alexa D                 7 Pottstown-PA                50.53 
 25  Bodman, Allyson                8 Ambler-PA                   51.22 
 26  Schwanbeck, Sydney             7 Pottstown-PA                51.84 
 27  Ries, Abby                     7 UMLY                        52.21 
 28  Robinson, Lily                 7 UMLY                        52.87 
 29  Alvino, Cameron                6 Nazareth-PA                 53.51 
 30  Molyneux, Audrey               8 BYNS                        53.64 
 31  Nelson, Angie M                8 BYNS                        53.71 
 32  Lauzier, Gwyneth               8 Hatboro-PA                  54.83 
 33  Kerr, Caroline                 7 Ambler-PA                   56.88 
 34  McFadden, Bridget              7 Ambler-PA                 1:00.59 
 35  Braswell, Olivia               6 UMLY                      1:01.18 
 36  Horvath, Ava N                 7 Upper Bucks-PA            1:01.70 
 37  Haas, Keira                    6 UMLY                      1:05.27 
 38  Murray, Jamie L                6 BYNS                      1:11.66 
 39  McDonough, Lulu S              7 BYNS                      1:24.56 
 40  Pezalla, Linden                8 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 16  Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  D'Avella, Francesco            8 Nazareth-PA                 33.20 
  2  D'Avella, Fulvio               8 Nazareth-PA                 34.78 
  3  Sparra, Jake                   8 North Penn                  35.39 
  4  Daczewitz, Brady               8 TriValley-PA                37.41 
  5  Beaney, Jake                   8 Nazareth-PA                 38.34 
  6  O'Brien, Logan                 7 Nazareth-PA                 40.73 
  7  Collins, Addison               7 Bethlehem-PA                40.96 
  8  Collins, Kyle J                8 Nazareth-PA                 43.04 
  9  Theodorson, David              8 Ambler-PA                   43.96 
 10  Mazur, Timothy                 8 Ambler-PA                   44.23 
 11  Prichett, Cary                 7 Hatboro-PA                  44.33 
 12  Malott, Jimmy                  8 Ambler-PA                   45.49 
 13  Hendricks, Ayden               8 Upper Bucks-PA              48.17 
 14  Araco, Nicholas                8 Ambler-PA                   48.57 
 15  Murray, Dane                   7 Ambler-PA                   48.86 
 16  Gunden, Gabriel                7 Upper Bucks-PA              49.67 
 17  Requena, Avery                 7 Nazareth-PA                 50.31 
 18  Hindtliter, Ryan               8 Hatboro-PA                  50.53 
 19  Gargani, Anthony               7 North Penn                  52.39 
 20  Hong, Alan                     8 Ambler-PA                   53.78 
 21  Donahue, Constantine           5 Bethlehem-PA                54.96 
 22  Tupper, Hayden                 6 Ambler-PA                 1:05.31 
 23  Roman, Drew                    6 Ambler-PA                 1:08.37 
 24  Kistner, Ian                   6 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 17  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Connor, Kristen             10 Upper Bucks-PA            1:09.11 
  2  Green, Madelyn S              10 Pottstown-PA              1:11.89 
  3  Cui, Aileen Z                  9 Nazareth-PA               1:12.04 
  4  Steber, Christina             10 Nazareth-PA               1:12.46 
  5  Fuentes, Micki                10 Upper Bucks-PA            1:13.21 
  6  Wasson, Hannah                10 Nazareth-PA               1:13.31 
  7  Serafin, Emilia               10 Nazareth-PA               1:15.24 
  8  Smyth, Kiley E                10 UMLY                      1:15.76 
  9  Costello, Colleen             10 Ambler-PA                 1:16.10 
 10  Benning, Emma                 10 Ambler-PA                 1:17.84 
 11  Harmon, Claire                10 Nazareth-PA               1:19.31 
 12  Prisk, Kara S                  9 BYNS                      1:19.56 
 13  Taylor, Samantha               9 Bethlehem-PA              1:21.21 
 14  Laudenslager, Leah             9 Hatboro-PA                1:25.56 
 15  Burkhardt, Carey S             9 BYNS                      1:26.45 
 16  Habeeb, Tea K                 10 BYNS                      1:28.19 
 17  Kirk, Shanyn T                10 BYNS                      1:30.04 
 18  Bessey, Katherine              9 TriValley-PA              1:30.40 
 19  Krause, Abie G                10 Pottstown-PA              1:30.66 
 20  Schoeneberger, Madeleine      10 Nazareth-PA               1:32.19 
 21  Nikolic, Anne                 10 UMLY                      1:34.94 
 22  Smith, Hallie                  9 Bethlehem-PA              1:36.52 
 23  Kline, Jordan                  9 TriValley-PA              1:37.61 
 24  Specht, Morgan H              10 BYNS                      1:38.66 
 25  Cantos, Kylie                  9 Ambler-PA                 1:39.31 
 26  Kozerski, Sara A               9 Nazareth-PA               1:39.61 
 27  Beck, Mary A                   9 BYNS                      1:43.53 
 28  Lindsay, Sofia                 9 Upper Bucks-PA            1:44.98 
 29  Walkosak, Ciana               10 Upper Bucks-PA            1:45.01 
 30  Calabria, Raygen               9 Upper Bucks-PA            1:45.87 
 31  Ahakinian, Alicia L            9 BYNS                      1:45.96 
 32  Daubert, Erika                10 Hatboro-PA                1:48.11 
 33  Horvath, Nichole               9 Nazareth-PA               1:50.56 
 34  Kilareski, Emma C              9 Nazareth-PA               1:50.56 
 35  Weix, Lainey                   9 BYNS                      1:59.96 
 36  Kovatch, Kathyrn C             9 BYNS                      2:22.15 
 37  Baldi, Isabelle               10 Ambler-PA                      NT 
 
Event 18  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Morgan P             10 Nazareth-PA               1:07.21 
  2  Levy, Gabe                    10 Hatboro-PA                1:07.78 
  3  Quigley, Matthew              10 Hatboro-PA                1:09.43 
  4  Styczen, Matthew               9 Nazareth-PA               1:13.73 
  5  Spigelmyer, Luke              10 Ambler-PA                 1:15.59 
  6  Waters, Drew                  10 TriValley-PA              1:15.79 
  7  Alvino, Brendan                9 Nazareth-PA               1:16.00 
  8  Brett, Mitchell                9 TriValley-PA              1:18.62 
  9  Chung, Matthew                10 Ambler-PA                 1:22.13 
 10  Spak, Nathan                  10 Upper Bucks-PA            1:24.30 
 11  Bartle, Brian                 10 Ambler-PA                 1:26.01 
 12  Forde, Jack                   10 Ambler-PA                 1:26.59 
 13  Fitzgerald, Dylan J            9 Nazareth-PA               1:27.34 
 14  Gordon, Ariel                  9 Ambler-PA                 1:38.96 
 15  Flammer, Nicholas              9 TriValley-PA              1:39.09 
 16  Krupka, Aleksander             9 Nazareth-PA               1:43.09 
 
Event 19  Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McKenna, Paige S               8 TriValley-PA                18.62 
  2  Scholer, Haley                 8 Hatboro-PA                  19.97 
  3  Rautzhan, Peyton               8 TriValley-PA                20.21 
  4  Reasoner, Abigail              8 TriValley-PA                20.35 
  5  Krouse, Nicole                 8 Bethlehem-PA                21.08 
  6  McFall, Hailey                 8 Nazareth-PA                 21.44 
  7  Mallo, Gracie                  8 Upper Bucks-PA              21.51 
  8  Park, Sarah S                  7 Nazareth-PA                 21.55 
  9  Luchetti, Ava                  7 Bethlehem-PA                21.86 
 10  D'Arcangelo, Sophia            8 Pottstown-PA                22.56 
 11  Keller, Janell                 7 Upper Bucks-PA              22.73 
 12  U'Selis, Brynne                8 Upper Bucks-PA              22.96 
 13  Markulics, Celseah R           8 Nazareth-PA                 23.64 
 14  Jia, Katherine                 6 Hatboro-PA                  23.69 
 15  Lauzier, Gwyneth               8 Hatboro-PA                  23.72 
 16  Geib, Hannah                   8 Upper Bucks-PA              23.74 
 17  Ruvio, Lihl                    6 Hatboro-PA                  24.05 
 18  Paules, Lauren                 7 TriValley-PA                24.20 
 19  Schwanbeck, Sydney             7 Pottstown-PA                24.36 
 20  MacDonald, Hannah              6 UMLY                        24.46 
 21  Kerr, Caroline                 7 Ambler-PA                   24.47 
 22  Baker, Alexa D                 7 Pottstown-PA                24.52 
 23  Wiley, Keira                   7 UMLY                        24.82 
 24  Rice, Julianna R               7 Nazareth-PA                 25.01 
 25  Cannon, Lilly                  7 Ambler-PA                   25.03 
 26  Jordan, Logan D                7 Upper Bucks-PA              25.13 
 27  Schermerhorn, Maren            7 TriValley-PA                25.18 
 28  Faris, Haley                   8 UMLY                        25.24 
 29  Markov, Jessica                7 Hatboro-PA                  25.25 
 30  Laganelli, Audrey              6 UMLY                        25.31 
 31  Sargent, Devyn                 6 UMLY                        25.40 
 32  Collins, Genine D              6 Nazareth-PA                 26.34 
 33  Horvath, Ava N                 7 Upper Bucks-PA              26.40 
 34  Ries, Abby                     7 UMLY                        26.47 
 35  Novack, Amy                    8 Ambler-PA                   26.58 
 36  Day, Lea M                     7 UMLY                        26.64 
 37  Iacobacci, Alyssa              7 Pottstown-PA                26.69 
 38  Susavage, Elizabeth            8 Upper Bucks-PA              26.72 
 39  Pizzo, Mia F                   8 BYNS                        27.19 
 40  Robinson, Lily                 7 UMLY                        27.24 
 41  Dolan, Reagan                  8 UMLY                        27.32 
 42  Alvino, Cameron                6 Nazareth-PA                 27.46 
 43  O'Brien, Cecilia               6 Nazareth-PA                 27.59 
 44  Johnson, Madilyn               6 Pottstown-PA                28.01 
 45  Lauzier, Jade                  6 Hatboro-PA                  28.07 
 46  Bodman, Allyson                8 Ambler-PA                   28.14 
 47  Catron, Reese                  6 Pottstown-PA                28.43 
 48  Arzoumanian, Rachel H          7 Nazareth-PA                 28.49 
 49  Imbesi, Rose                   7 Ambler-PA                   28.55 
 50  Molyneux, Audrey               8 BYNS                        28.64 
 51  Hwan, Melanie                  7 Hatboro-PA                  28.93 
 52  Cross, Heidi                   8 Ambler-PA                   28.98 
 53  Reinhard, Hailey               6 TriValley-PA                29.73 
 54  Etzweiler, Grace C             6 UMLY                        30.10 
 55  Lee, Lana                      8 Ambler-PA                   30.25 
 56  Haas, Keira                    6 UMLY                        30.40 
 57  McFadden, Bridget              7 Ambler-PA                   30.64 
 58  Murray, Jamie L                6 BYNS                        32.03 
 59  Pezalla, Linden                8 Hatboro-PA                  32.23 
 60  Hoyer, Alexis                  5 Bethlehem-PA                32.75 
 61  Fisher, Arden                  8 Pottstown-PA                33.04 
 62  Giddings, Caroline             8 Ambler-PA                   33.49 
 63  McDonough, Lulu S              7 BYNS                        38.30 
 64  Pellegrino, Gianna             5 North Penn                  39.67 
 65  Forde, Anna                    6 Ambler-PA                   45.60 
 66  Flynn, Elizabeth               8 Bethlehem-PA                   NT 
 67  Braswell, Olivia               6 UMLY                           NT 
 
Event 20  Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  D'Avella, Fulvio               8 Nazareth-PA                 19.16 
  2  Pandher, Armaan                8 Nazareth-PA                 19.95 
  3  Krents, Michael                8 Bethlehem-PA                20.15 
  4  O'Brien, Logan                 7 Nazareth-PA                 20.50 
  5  Iswalt, Mason                  8 TriValley-PA                20.90 
  6  Rawa, Nathan                   7 North Penn                  21.98 
  7  Collins, Addison               7 Bethlehem-PA                22.51 
  8  Fischer, Christian             7 North Penn                  23.60 
  9  Gilhool, Patrick               7 Bethlehem-PA                24.08 
 10  Rautzhan, Luke                 8 TriValley-PA                24.10 
 11  Gunden, Gabriel                7 Upper Bucks-PA              25.09 
 12  Scholer, Richard               6 Hatboro-PA                  25.59 
 13  Murray, Dane                   7 Ambler-PA                   26.64 
 14  Kistner, Ian                   6 Hatboro-PA                  27.02 
 15  Gargani, Anthony               7 North Penn                  27.21 
 16  Araco, Nicholas                8 Ambler-PA                   27.22 
 17  Kramer, Jacob                  8 TriValley-PA                27.47 
 18  Requena, Avery                 7 Nazareth-PA                 28.86 
 19  Donahue, Constantine           5 Bethlehem-PA                29.40 
 20  Tupper, Hayden                 6 Ambler-PA                   30.01 
 21  McDonnell, Owen                6 Hatboro-PA                  30.25 
 22  DeSantis, Trey                 7 Ambler-PA                   30.38 
 23  Drosnock, Lucas R              8 Nazareth-PA                 30.68 
 24  Kondisetty, Jaiman             7 North Penn                  31.34 
 25  Fordham, Micah                 7 Hatboro-PA                  32.89 
 26  Roman, Drew                    6 Ambler-PA                   32.93 
 27  Spak, Brian                    7 Upper Bucks-PA              33.35 
 28  Daignault, Luke                7 Bethlehem-PA                34.73 
 29  Theodorson, Joseph             6 Ambler-PA                   35.96 
 30  Galinsky, Jonathan             6 North Penn                  56.57 
 31  Hong, Alan                     8 Ambler-PA                      NT 
 32  Hindtliter, Ryan               8 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Connor, Kristen             10 Upper Bucks-PA              36.00 
  2  Luchetti, Emma K               9 Bethlehem-PA                37.85 
  3  Benney, Molly                 10 North Penn                  38.04 
  4  Wasson, Hannah                10 Nazareth-PA                 38.06 
  5  Serafin, Emilia               10 Nazareth-PA                 38.20 
  6  Olsen, Katie                  10 Bethlehem-PA                39.29 
  7  Hersh, Michaela               10 TriValley-PA                39.36 
  8  Feiertag, Greta                9 TriValley-PA                39.92 
  9  Kukowski, Peri                10 Upper Bucks-PA              40.12 
 10  Donahue, Maria                 9 Bethlehem-PA                40.31 
 11  Benning, Emma                 10 Ambler-PA                   41.42 
 12  Scholer, Heidi                 9 Hatboro-PA                  41.58 
 13  Taylor, Samantha               9 Bethlehem-PA                41.86 
 14  Gutekunst, Jessica            10 Hatboro-PA                  42.48 
 15  Laskosky, Katelyn             10 TriValley-PA                42.87 
 16  Iswalt, Kylee                  9 TriValley-PA                43.74 
 17  Woods, Megan                   9 Upper Bucks-PA              43.86 
 18  Beil, Hannah                   9 Upper Bucks-PA              44.03 
 19  Madulapally, Laya             10 Hatboro-PA                  44.10 
 20  D'Avella, Alessandra           9 Nazareth-PA                 44.41 
 21  Mutter, Meredith G            10 Pottstown-PA                44.53 
 22  Beaulieu, Cayla M              9 UMLY                        44.61 
 23  Burkhardt, Carey S             9 BYNS                        45.14 
 24  Falguera, Isabel A             9 Hatboro-PA                  45.23 
 25  Sampson, Makayla               9 TriValley-PA                45.63 
 26  Lanyon, Shelby                10 Upper Bucks-PA              46.11 
 27  Schoeneberger, Madeleine      10 Nazareth-PA                 46.27 
 28  Sellig, Lily M                 9 UMLY                        46.43 
 29  Kirk, Shanyn T                10 BYNS                        46.46 
 30  Kase, Vivian J                 9 Pottstown-PA                46.63 
 31  Gladstone, Rachel             10 Nazareth-PA                 46.67 
 32  Avvento, Katie                 9 Pottstown-PA                46.72 
 33  Hess, Katie L                  9 BYNS                        46.86 
 34  Lochstet, Clarie               9 Hatboro-PA                  47.22 
 35  Habeeb, Tea K                 10 BYNS                        47.40 
 36  Ware, Jade                     9 Nazareth-PA                 47.86 
 37  Kukowski, Paige                9 Upper Bucks-PA              48.30 
 38  Otto, Auri A                  10 BYNS                        49.09 
 39  Horvath, Nichole               9 Nazareth-PA                 49.35 
 40  Gargani, Angela                9 North Penn                  49.59 
 41  Kline, Jordan                  9 TriValley-PA                50.01 
 42  Swaim, Elizabeth              10 Pottstown-PA                50.21 
 43  Nikolic, Anne                 10 UMLY                        50.78 
 44  Meriwether, Natalie            9 Nazareth-PA                 51.42 
 45  Schmoll, Ashley I             10 BYNS                        51.53 
 46  Daubert, Kira                 10 Hatboro-PA                  51.57 
 47  Abatangelo, Ava R              9 UMLY                        51.57 
 48  Cantos, Kylie                  9 Ambler-PA                   51.67 
 49  Beck, Mary A                   9 BYNS                        51.67 
 50  Cargo, Haley C                 9 Pottstown-PA                51.94 
 51  Ghabra, Sarah                 10 UMLY                        52.07 
 52  Myer, Hope                    10 BYNS                        54.22 
 53  Kilareski, Emma C              9 Nazareth-PA                 54.42 
 54  Friend, Alex L                10 BYNS                      1:00.96 
 55  Calabria, Raygen               9 Upper Bucks-PA            1:01.94 
 56  Zitkus, Anna E                 9 Pottstown-PA              1:02.22 
 57  Fennel, Nersa M                9 Nazareth-PA               1:02.24 
 58  Fredericks, Paige              9 BYNS                      1:03.65 
 59  Ferst, Kayla G                10 BYNS                      1:05.21 
 60  Kennedy, Jaelyn D              9 Pottstown-PA              1:06.05 
 61  Kovatch, Kathyrn C             9 BYNS                      1:06.40 
 62  Fordham, Maddie                9 Hatboro-PA                1:09.59 
 63  Baldi, Isabelle               10 Ambler-PA                      NT 
 64  Gantt, Morgan                 10 UMLY                           NT 
 
Event 22  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hoyer, Stephen                10 Bethlehem-PA                35.39 
  2  Bell, Alasdair                10 Bethlehem-PA                37.22 
  3  Quigley, Matthew              10 Hatboro-PA                  38.55 
  4  Styczen, Matthew               9 Nazareth-PA                 39.03 
  5  Spigelmyer, Luke              10 Ambler-PA                   39.16 
  6  Jones, John                   10 Bethlehem-PA                39.95 
  7  Ereifej, Joseph               10 Upper Bucks-PA              40.11 
  8  Waters, Drew                  10 TriValley-PA                40.47 
  9  Chung, Matthew                10 Ambler-PA                   41.03 
 10  Fitzgerald, Dylan J            9 Nazareth-PA                 43.03 
 11  Kanaskie, Kian                10 TriValley-PA                44.84 
 12  Yuan, Richard                 10 Upper Bucks-PA              45.56 
 13  Krupka, Aleksander             9 Nazareth-PA                 50.00 
 14  Huleatt, Peter E              10 Nazareth-PA                 50.63 
 15  Jarrett, Quinn                10 Upper Bucks-PA              50.76 
 16  Klugherz, Max                  9 Ambler-PA                   55.17 
 17  Gordon, Ariel                  9 Ambler-PA                 1:00.27 
 18  Litvinchuk, Daniel             9 Upper Bucks-PA            1:06.16 
 
Event 23  Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Litvin, Amanda                 8 Hatboro-PA                  20.05 
  2  Palumbo, Nell                  8 Ambler-PA                   21.70 
  3  Luchetti, Ava                  7 Bethlehem-PA                22.64 
  4  O'Connor, Katie                8 Upper Bucks-PA              23.42 
  5  Nester, Paige                  8 North Penn                  24.47 
  6  Nelson, Angie M                8 BYNS                        24.86 
  7  Susavage, Elizabeth            8 Upper Bucks-PA              25.97 
  8  Jia, Katherine                 6 Hatboro-PA                  26.75 
  9  Lauzier, Jade                  6 Hatboro-PA                  26.83 
 10  Emami, Elina                   8 UMLY                        27.04 
 11  Paules, Lauren                 7 TriValley-PA                27.18 
 12  Reinhard, Kera                 8 TriValley-PA                27.28 
 13  Lynn, Savanah G                8 BYNS                        28.00 
 14  Ruvio, Lihl                    6 Hatboro-PA                  28.13 
 15  Geib, Hannah                   8 Upper Bucks-PA              28.47 
 16  Pezalla, Linden                8 Hatboro-PA                  28.53 
 17  Lee, Lana                      8 Ambler-PA                   29.02 
 18  Hwan, Melanie                  7 Hatboro-PA                  29.03 
 19  Imbesi, Rose                   7 Ambler-PA                   29.69 
 20  O'Brien, Cecilia               6 Nazareth-PA                 29.91 
 21  Reinhard, Hailey               6 TriValley-PA                30.15 
 22  Johnson, Madilyn               6 Pottstown-PA                30.16 
 23  Cannon, Lilly                  7 Ambler-PA                   31.72 
 24  Day, Lea M                     7 UMLY                        32.60 
 25  Schwanbeck, Sydney             7 Pottstown-PA                33.18 
 26  Baker, Alexa D                 7 Pottstown-PA                35.37 
 27  Giddings, Caroline             8 Ambler-PA                   42.70 
 28  Flynn, Lora                    5 Bethlehem-PA                   NT 
 29  Schienholz, Bryanna            8 Nazareth-PA                    NT 
 30  Forde, Anna                    6 Ambler-PA                      NT 
 31  McFadden, Bridget              7 Ambler-PA                      NT 
 32  Novack, Amy                    8 Ambler-PA                      NT 
 33  Markov, Jessica                7 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 24  Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  D'Avella, Francesco            8 Nazareth-PA                 18.15 
  2  Daczewitz, Brady               8 TriValley-PA                20.11 
  3  Beaney, Jake                   8 Nazareth-PA                 21.63 
  4  Krents, Michael                8 Bethlehem-PA                21.95 
  5  Prichett, Cary                 7 Hatboro-PA                  23.04 
  6  Devico, RJ                     8 North Penn                  23.69 
  7  Malott, Jimmy                  8 Ambler-PA                   23.99 
  8  Theodorson, David              8 Ambler-PA                   25.64 
  9  Gargani, Anthony               7 North Penn                  27.10 
 10  Rautzhan, Luke                 8 TriValley-PA                28.34 
 11  Hendricks, Ayden               8 Upper Bucks-PA              29.51 
 12  DeSantis, Trey                 7 Ambler-PA                   30.11 
 13  Hong, Alan                     8 Ambler-PA                   30.83 
 14  Araco, Nicholas                8 Ambler-PA                   31.01 
 15  Fischer, Christian             7 North Penn                  31.71 
 16  Hindtliter, Ryan               8 Hatboro-PA                  33.98 
 17  Baron, Benjamin                7 Ambler-PA                   34.37 
 18  Kondisetty, Jaiman             7 North Penn                  38.12 
 19  Scholer, Richard               6 Hatboro-PA                  38.19 
 20  Kramer, Jacob                  8 TriValley-PA                40.36 
 21  Theodorson, Joseph             6 Ambler-PA                   41.50 
 22  Spak, Brian                    7 Upper Bucks-PA              49.07 
 23  Fordham, Micah                 7 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Beaney, Emma                  10 Nazareth-PA                 39.52 
  2  Maron, Chloe                  10 Upper Bucks-PA              41.78 
  3  Hakes, Laura K                10 Hatboro-PA                  42.12 
  4  Benney, Molly                 10 North Penn                  42.98 
  5  Hwan, Abigail                 10 Hatboro-PA                  43.64 
  6  Kukowski, Peri                10 Upper Bucks-PA              44.10 
  7  Mutter, Meredith G            10 Pottstown-PA                44.16 
  8  Laskosky, Katelyn             10 TriValley-PA                44.32 
  9  Shaner, Hannah                10 BYNS                        44.81 
 10  Reilly, Emma                  10 Bethlehem-PA                45.67 
 11  Feiertag, Greta                9 TriValley-PA                45.80 
 12  O'Connor, Carrie              10 Upper Bucks-PA              46.01 
 13  Krause, Abie G                10 Pottstown-PA                47.27 
 14  Otto, Auri A                  10 BYNS                        48.07 
 15  Gantt, Morgan                 10 UMLY                        49.88 
 16  Burke, Treasa                 10 Bethlehem-PA                50.77 
 17  Silberman, Gena L              9 Pottstown-PA                51.18 
 18  Geiser, Ellie                  9 Upper Bucks-PA              51.56 
 19  DeWalt, Randi C                9 BYNS                        52.23 
 20  Klugherz, Tess                 9 Ambler-PA                   52.50 
 21  Gargani, Angela                9 North Penn                  52.76 
 22  Smith, Hallie                  9 Bethlehem-PA                52.93 
 23  Ji, Kayla                      9 Hatboro-PA                  53.19 
 24  Smyth, Kiley E                10 UMLY                        53.69 
 25  Keener, Victoria M             9 Pottstown-PA                54.03 
 26  Myer, Hope                    10 BYNS                        54.09 
 27  Forman, Meredith E             9 UMLY                        54.28 
 28  Pyott, Kelly                   9 UMLY                        54.70 
 29  Arnold, Ashlyn                 9 Pottstown-PA                56.09 
 30  Meriwether, Natalie            9 Nazareth-PA                 56.43 
 31  Ferst, Kayla G                10 BYNS                        57.21 
 32  Gladstone, Rachel             10 Nazareth-PA                 57.27 
 33  Lanyon, Shelby                10 Upper Bucks-PA              57.41 
 34  Iswalt, Kylee                  9 TriValley-PA                57.58 
 35  Mermelstein, Lauren            9 Ambler-PA                   57.64 
 36  McFadden, Tess                10 Ambler-PA                   59.05 
 37  Daubert, Erika                10 Hatboro-PA                1:01.42 
 38  Hartman, Brianna S             9 BYNS                      1:05.08 
 39  Schmoll, Ashley I             10 BYNS                      1:05.94 
 40  Friend, Alex L                10 BYNS                      1:06.05 
 41  Cargo, Haley C                 9 Pottstown-PA              1:07.35 
 42  Hurysz, Madison                9 Bethlehem-PA              1:23.88 
 43  Fredericks, Paige              9 BYNS                      1:25.42 
 44  Kilareski, Emma C              9 Nazareth-PA                    NT 
 45  Kozerski, Sara A               9 Nazareth-PA                    NT 
 46  Theodorson, Amanda            10 Ambler-PA                      NT 
 47  Schriedel, Mary G              9 Hatboro-PA                     NT 
 48  Fordham, Maddie                9 Hatboro-PA                     NT 
 49  Franzone, Anya R              10 UMLY                           NT 
 
Event 26  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  O'Brien, Morgan P             10 Nazareth-PA                 40.63 
  2  Quigley, Matthew              10 Hatboro-PA                  41.11 
  3  Drago, Jonathan               10 Bethlehem-PA                42.05 
  4  Bell, Alasdair                10 Bethlehem-PA                45.01 
  5  Ereifej, Joseph               10 Upper Bucks-PA              45.53 
  6  Young, Tyler A                10 Bethlehem-PA                45.65 
  7  Forde, Jack                   10 Ambler-PA                   45.73 
  8  Jones, John                   10 Bethlehem-PA                46.85 
  9  Brett, Mitchell                9 TriValley-PA                48.68 
 10  Yuan, Richard                 10 Upper Bucks-PA              50.49 
 11  Bartle, Brian                 10 Ambler-PA                   51.05 
 12  Krouse, Justin                10 Bethlehem-PA                51.85 
 13  Sanfilippo, Jack               9 Ambler-PA                 1:02.02 
 14  Klugherz, Max                  9 Ambler-PA                 1:03.20 
 15  Hansford, Nathan               9 Hatboro-PA                1:04.34 
 16  Phenneger, Michael            10 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 27  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Nazareth YMCA  'A'                                         1:10.18 
  2  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                1:10.44 
  3  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:15.82 
  4  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:16.72 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                               1:18.84 
  6  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        1:24.00 
  7  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               1:25.68 
  8  Nazareth YMCA  'B'                                         1:27.71 
  9  Boyertown Area YMCA  'A'                                   1:28.68 
 10  Upper Main Line YMCA Swim Team  'B'                        1:33.00 
 11  Hatboro Area YMCA  'B'                                     1:34.31 
 12  Pottstown YMCA  'A'                                        1:36.85 
 13  Ambler Area Branch YMCA  'B'                                    NT 
 14  Ambler Area Branch YMCA  'C'                                    NT 
 15  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 28  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Nazareth YMCA  'A'                                         1:04.42 
  2  North Penn YMCA  'A'                                       1:13.40 
  3  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               1:17.00 
  4  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:20.60 
  5  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:23.85 
  6  Nazareth YMCA  'B'                                         1:25.35 
  7  Ambler Area Branch YMCA  'B'                               1:31.14 
 
Event 29  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Nazareth YMCA  'A'                                         2:11.11 
  2  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:13.56 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:21.72 
  4  Hatboro Area YMCA  'B'                                     2:22.00 
  5  Pottstown YMCA  'A'                                        2:22.05 
  6  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                2:24.29 
  7  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:24.38 
  8  Nazareth YMCA  'B'                                         2:24.43 
  9  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:27.30 
 10  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:27.97 
 11  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:31.00 
 12  Bethlehem YMCA  'B'                                        2:32.14 
 13  Boyertown Area YMCA  'B'                                   2:36.76 
 14  Pottstown YMCA  'B'                                        2:39.29 
 15  Ambler Area Branch YMCA  'B'                               2:44.95 
 16  Boyertown Area YMCA  'C'                                   2:53.76 
 17  Nazareth YMCA  'C'                                         2:56.06 
 18  Hatboro Area YMCA  'C'                                     3:01.05 
 19  Pottstown YMCA  'C'                                        3:04.32 
 20  Boyertown Area YMCA  'D'                                   3:08.73 
 21  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 22  Upper Bucks County YMCA  'C'                                    NT 
 
Event 30  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:09.77 
  2  Nazareth YMCA  'A'                                         2:14.01 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:14.65 
  4  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:22.16 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:37.18 
 
Event 31  Girls Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:10.00 
  2  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:10.34 
  3  Pottstown YMCA  'A'                                        2:22.06 
  4  Pottstown YMCA  'B'                                        2:30.87 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                                    NT 
  6  Hatboro Area YMCA  'A'                                          NT 
  7  Hatboro Area YMCA  'B'                                          NT 
 
Event 32  Boys Open 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:53.00 
  2  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                1:56.45 
  3  Ambler Area Branch YMCA  'A'                                    NT 
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:59.97 
  2  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:04.96 
  3  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:07.00 
  4  Nazareth YMCA  'A'                                         2:07.49 
  5  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:11.67 
  6  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:15.72 
  7  Pottstown YMCA  'A'                                        2:21.66 
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Upper Bucks County YMCA  'A'                               1:57.95 
  2  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:01.00 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:05.09 
  4  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                2:08.03 
  5  Bethlehem YMCA  'B'                                        2:29.69 
  6  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 35  Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:06.80 
  2  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:12.00 
  3  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:15.69 
  4  Upper Main Line YMCA Swim Team  'B'                        2:16.00 
  5  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                2:18.38 
  6  Bethlehem YMCA  'B'                                        2:20.50 
  7  Boyertown Area YMCA  'B'                                   2:20.56 
  8  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:22.19 
  9  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:22.34 
 10  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:24.31 
 11  Nazareth YMCA  'A'                                         2:25.27 
 12  Boyertown Area YMCA  'C'                                   2:27.24 
 13  Pottstown YMCA  'A'                                        2:32.80 
 14  Bethlehem YMCA  'C'                                        2:40.30 
 15  Nazareth YMCA  'B'                                         2:42.24 
 16  Pottstown YMCA  'B'                                        2:45.12 
 17  Hatboro Area YMCA  'B'                                     3:15.48 
 18  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 36  Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:13.29 
  2  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:18.25 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:26.01 
  4  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:27.24 
  5  Ambler Area Branch YMCA  'B'                                    NT 
  6  Ambler Area Branch YMCA  'C'                                    NT 
 
Event 37  Girls 15-19 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  McManus, Ashley L             16 UMLY                        56.75 
  2  Renn, Megan                   17 Upper Bucks-PA              57.34 
  3  Turner, Shelby R              15 Bethlehem-PA                58.09 
  4  McClintick, Laura Jean J      15 UMLY                        58.45 
  5  Kressley, Cheyenne            17 Upper Bucks-PA              58.77 
  6  Lui, Meghan                   15 Pottstown-PA                59.08 
  7  Cobb, Virginia T              15 Nazareth-PA                 59.09 
  8  Wenik, Saige E                16 Hatboro-PA                  59.69 
  9  Ketterer, Olivia M            16 BYNS                      1:00.79 
 10  Tucker, Mariel L              15 Pottstown-PA              1:01.07 
 11  Reiss, Courtney E             15 BYNS                      1:02.93 
 12  Susavage, Hannah              16 Upper Bucks-PA            1:02.97 
 13  Siana, Haley                  15 Pottstown-PA              1:03.16 
 14  Morris, Jessica L             15 BYNS                      1:05.73 
 15  Calia, Pei L                  16 BYNS                      1:06.01 
 16  Shen, Anne L                  15 UMLY                      1:07.53 
 17  Falguera, Caitlyn R           16 Hatboro-PA                1:09.37 
 18  Imms-Donnelly, Mara           16 Upper Bucks-PA            1:09.87 
 19  Jones, Elizabeth              17 TriValley-PA              1:10.59 
 20  Gunson, Molly                 15 Pottstown-PA              1:12.88 
 21  Miller, Katie                 16 Nazareth-PA               1:15.61 
 22  Day, Jazmine S                18 Pottstown-PA              1:20.45 
 23  Leamon, Kimberely             15 Hatboro-PA                1:28.36 
 24  Pezalla, Joslin M             15 Hatboro-PA                1:34.77 
 25  Bruno, Alexandra              17 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 38  Boys 15-19 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kantz, Zachary J              15 Nazareth-PA                 49.93 
  2  Heckman, Alec A               17 TriValley-PA                52.76 
  3  Shewell, Christopher          17 TriValley-PA                53.14 
  4  Jones, Jacob W                15 Bethlehem-PA                54.34 
  5  Dougherty, Pat J              16 Ambler-PA                   54.81 
  6  Sheplock, James               16 Bethlehem-PA                55.03 
  7  Kanaskie, Trevor              17 TriValley-PA                55.25 
  8  Jack, Seth                    17 TriValley-PA                56.88 
  9  Cook, Isaac                   15 TriValley-PA                58.70 
 10  Kanaskie, Christian           15 TriValley-PA                59.23 
 11  Medellin, Alex M              16 Bethlehem-PA                59.29 
 12  Claghorn, George              17 Upper Bucks-PA            1:04.26 
 13  Bogacki, Matthew              15 TriValley-PA              1:06.01 
 14  Rossi, Reid                   15 Nazareth-PA               1:07.39 
 
Event 39  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hsu, Helen                    14 Bethlehem-PA                53.52 
  2  Drago, Kayla E                13 Bethlehem-PA                57.59 
  3  Middleton, Grace              13 Bethlehem-PA                59.46 
  4  Tyson, Jennifer A             14 UMLY                      1:00.57 
  5  Baker, Teghan M               14 Nazareth-PA               1:00.71 
  6  Miller, Emily                 14 Nazareth-PA               1:00.87 
  7  Blanchard, Karli              14 Upper Bucks-PA            1:00.87 
  8  Keck, Natalie C               13 Hatboro-PA                1:00.98 
  9  Hogan, Shannon C              14 Bethlehem-PA              1:01.26 
 10  Harper, Jenna M               13 Nazareth-PA               1:01.93 
 11  Keim, Zoe                     14 TriValley-PA              1:02.82 
 12  McCadden, Caitlin A           14 Bethlehem-PA              1:03.02 
 13  Duffy, Abigail                14 Nazareth-PA               1:04.05 
 14  Sprenkle, Skai                13 Pottstown-PA              1:05.87 
 15  Gillis, Alexandra B           13 UMLY                      1:05.88 
 16  Kasznay, Karlie A             13 Pottstown-PA              1:05.89 
 17  dePadua, Lysandra S           13 Hatboro-PA                1:06.40 
 18  Oates, Andie E                13 UMLY                      1:06.66 
 19  Geis, Zoe                     13 Bethlehem-PA              1:06.79 
 20  Murphy, Sammy L               13 UMLY                      1:07.20 
 21  Marshall, Victoria            13 North Penn                1:07.92 
 22  Fauci, Dyanna                 13 Nazareth-PA               1:08.67 
 23  Hinsey, Ellen R               13 BYNS                      1:08.97 
 24  Stafford, Leigh               14 TriValley-PA              1:09.80 
 25  Madigan, Caroline             13 Bethlehem-PA              1:09.91 
 26  Nolte, Krystal                13 TriValley-PA              1:10.48 
 27  Stuart, Hailey K              13 BYNS                      1:10.89 
 28  Hummel, Lauren                13 Nazareth-PA               1:11.62 
 29  Moser, Hannah E               13 Pottstown-PA              1:11.81 
 30  Keller, Darby                 13 Upper Bucks-PA            1:11.85 
 31  Bogacki, Erin                 13 TriValley-PA              1:12.36 
 32  Cassel, Mary E                14 UMLY                      1:13.69 
 33  Reigh, Kayla                  14 Upper Bucks-PA            1:14.22 
 34  Banks, Sarah E                13 Pottstown-PA              1:15.32 
 35  Schmehl, Sara A               13 Pottstown-PA              1:15.67 
 36  McEntee, Corinne R            13 BYNS                      1:20.46 
 37  Walkosak, Carissa             13 Upper Bucks-PA            1:21.24 
 38  Horn, Ellen                   14 Ambler-PA                 1:21.76 
 39  Scrobe, Caitlyn               13 TriValley-PA              1:22.10 
 40  Goldberg, Arielle             13 Ambler-PA                 1:26.40 
 41  Powers, Hannah R              13 BYNS                      1:30.67 
 42  Klauder, Caitlyn              13 Ambler-PA                      NT 
 43  Hakes, Sarah E                13 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 40  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Smith, Colin                  14 Upper Bucks-PA              54.28 
  2  Dierolf, Mike                 13 Upper Bucks-PA              55.17 
  3  Cobb, Patrick                 14 Nazareth-PA                 56.26 
  4  Olsen, Kristian               13 Bethlehem-PA                58.96 
  5  Kachel, Justin                14 TriValley-PA                59.61 
  6  Molloy, Matthew J             13 Hatboro-PA                  59.91 
  7  Savarese, Eric D              14 TriValley-PA              1:00.87 
  8  Smith, Evan                   14 North Penn                1:01.27 
  9  Spigelmyer, Clay              14 Ambler-PA                 1:01.37 
 10  Reider, Ethan                 14 TriValley-PA              1:01.55 
 11  Calderon, Alexis              13 Bethlehem-PA              1:02.14 
 12  Palau, Noah M                 13 Hatboro-PA                1:02.18 
 13  Molloy, Ryan P                13 Hatboro-PA                1:03.77 
 14  Kessler, Brice J              13 Bethlehem-PA              1:04.22 
 15  Chapkovich, Conner            14 TriValley-PA              1:04.72 
 16  Ruvio, Tom                    13 Hatboro-PA                1:06.47 
 17  Buttillo, John                13 Bethlehem-PA              1:07.34 
 18  Tierney, Michael              14 TriValley-PA              1:07.40 
 19  Martinez, AJ                  13 Hatboro-PA                1:07.84 
 20  Medellin, TJ J                13 Bethlehem-PA              1:08.31 
 21  Kreider, Niko                 13 Upper Bucks-PA            1:08.68 
 22  Sanfilippo, Alex              13 Ambler-PA                 1:09.08 
 23  Bagshaw, Andrew               13 Upper Bucks-PA            1:11.11 
 24  Cowan, Chris                  13 Upper Bucks-PA            1:12.88 
 25  Li, Samuel                    14 Bethlehem-PA              1:16.90 
 26  Fenstermacher, Colten         14 TriValley-PA              1:28.53 
 27  Bain, Tyler                   13 Nazareth-PA               1:30.05 
 28  Baldi, Nathan                 13 Ambler-PA                 2:32.93 
 29  Dougherty, Michael            13 Ambler-PA                      NT 
 
Event 41  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Krotzer, Sabrina              12 Bethlehem-PA                59.42 
  2  Nolte, Nikolette              11 TriValley-PA              1:01.29 
  3  Harmon, Lizzie                12 Hatboro-PA                1:01.74 
  4  Brown, Lexi                   12 Bethlehem-PA              1:02.92 
  5  Yoon, Saemmi                  11 Ambler-PA                 1:05.70 
  6  Sepahi, Nicki P               12 UMLY                      1:05.82 
  7  Prichett, Bailyn              11 Hatboro-PA                1:05.99 
  8  Cecchini, Sarah N             12 Bethlehem-PA              1:06.54 
  9  Gorman, Karlye E              12 BYNS                      1:08.14 
 10  McFadden, Colleen             12 Ambler-PA                 1:08.17 
 11  Lehr, Anna C                  11 Bethlehem-PA              1:08.43 
 12  Guo, Pamela                   12 UMLY                      1:08.78 
 13  Myer, Kenzie L                12 BYNS                      1:10.45 
 14  Chung, Hannah                 12 Ambler-PA                 1:10.61 
 15  Daczewitz, Brooke             11 TriValley-PA              1:10.87 
 16  O'Brien, Amelia N             11 Nazareth-PA               1:11.11 
 17  Etzweiler, Abbie L            11 UMLY                      1:11.32 
 18  Keim, Mya                     11 TriValley-PA              1:11.60 
 19  Shuler, Madeline              12 Nazareth-PA               1:11.97 
 20  Kantz, Caleigh                11 Nazareth-PA               1:12.20 
 21  Hannahoe, Karsyn M            11 BYNS                      1:12.73 
 22  Gianoni, Hailey               11 Upper Bucks-PA            1:13.36 
 23  Pfeiffer, Dana                12 Bethlehem-PA              1:14.72 
 24  Bollinger, Brooke A           11 BYNS                      1:14.73 
 25  Green, Sonya                  12 Nazareth-PA               1:15.60 
 26  Swaim, Meghan                 12 Pottstown-PA              1:15.94 
 27  Miller, Liza A                11 BYNS                      1:16.68 
 28  Hadfield, Mackenzie           12 Upper Bucks-PA            1:18.37 
 29  Neely, Lucy I                 12 UMLY                      1:19.29 
 30  McArtor, Olivia R             11 BYNS                      1:19.31 
 31  Geiser, Emma                  11 Upper Bucks-PA            1:19.55 
 32  Krouse, Saima                 12 Bethlehem-PA              1:19.68 
 33  Pizzo, Isabella G             11 BYNS                      1:22.68 
 34  Rogers, Emily                 11 Pottstown-PA              1:25.09 
 35  Iswalt, Madeline E            12 BYNS                      1:25.10 
 36  Fiorani, Olivia V             11 BYNS                      1:28.49 
 37  Arnold, Abby                  12 Pottstown-PA              1:32.55 
 38  Kelly, Erin B                 12 Pottstown-PA              1:33.28 
 39  Malott, Bridget               11 Ambler-PA                 1:35.02 
 40  Feldman, Alena R              12 Pottstown-PA              1:35.56 
 41  Peloquin, Abigail             12 Ambler-PA                 1:40.46 
 42  Marinello, Vienna M           11 BYNS                      2:01.75 
 43  Phenneger, Eliza              11 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 42  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Beeco, Ethan                  12 Upper Bucks-PA            1:02.25 
  2  Palau, Ian T                  11 Hatboro-PA                1:02.43 
  3  Homan, Jonathan               12 North Penn                1:04.05 
  4  Bissell, Theo                 12 Bethlehem-PA              1:04.69 
  5  Gladstone, Peter              12 Nazareth-PA               1:06.95 
  6  Litvin, Zach K                11 Hatboro-PA                1:08.10 
  7  Matchett, Stephen             12 Ambler-PA                 1:09.30 
  8  Laux, Connor                  11 Ambler-PA                 1:09.50 
  9  Sanfilippo, Ryan              11 Ambler-PA                 1:10.49 
 10  Dougherty, Thomas             11 Ambler-PA                 1:11.23 
 11  Reigh, Danny                  12 Upper Bucks-PA            1:11.56 
 12  Bessey, Shawn                 11 TriValley-PA              1:11.65 
 13  Wenik, Nolan D                12 Hatboro-PA                1:11.87 
 14  Bodman, Drew                  11 Ambler-PA                 1:13.21 
 15  Heo, Jun                      12 North Penn                1:13.45 
 16  Runco, Jack                   11 Nazareth-PA               1:13.67 
 17  Bassett, Justin               11 Bethlehem-PA              1:14.63 
 18  Munoz, Caleb                  11 Upper Bucks-PA            1:16.34 
 19  Hendrickson, Daniel J         11 Hatboro-PA                1:17.75 
 20  Klugherz, Sam                 11 Ambler-PA                 1:19.00 
 21  Calderon, Alexander           11 Bethlehem-PA              1:19.50 
 22  Shen, Matthew                 11 Ambler-PA                 1:20.62 
 23  Smith, Jase                   11 Bethlehem-PA              1:22.75 
 24  Kramer, Justin                11 TriValley-PA              1:22.79 
 25  Iswalt, Logan                 12 TriValley-PA              1:24.04 
 26  Green, Alex                   12 Ambler-PA                 1:28.02 
 27  Mermelstein, Adam             12 Ambler-PA                 1:31.46 
 
Event 43  Girls 15-19 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Law, Rachel E                 16 UMLY                      2:22.88 
  2  Cecchini, Emily A             15 Bethlehem-PA              2:26.76 
  3  Moore, Danielle M             16 Hatboro-PA                2:33.79 
  4  Manes, Taylor V               16 BYNS                      2:34.81 
  5  Lui, Meghan                   15 Pottstown-PA              2:35.76 
  6  Molloy, Kelly E               16 Hatboro-PA                2:36.41 
  7  Kaighn, Leah                  17 Upper Bucks-PA            2:36.59 
  8  Lutz, Morgan A                16 Pottstown-PA              2:43.06 
  9  Coates, Morgan L              16 BYNS                      2:43.81 
 10  Day, Jazmine S                18 Pottstown-PA              3:43.67 
 
Event 44  Boys 15-19 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kreider, Josh                 15 Upper Bucks-PA            2:13.28 
 
Event 45  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hogan, Shannon C              14 Bethlehem-PA              2:28.11 
  2  McCullough, Michelle E        14 Hatboro-PA                2:30.64 
  3  Tyson, Jennifer A             14 UMLY                      2:33.21 
  4  Keck, Natalie C               13 Hatboro-PA                2:35.80 
  5  Riggs, Carolyn                13 UMLY                      2:41.95 
  6  Marley, Lauren S              13 BYNS                      2:52.06 
  7  Zandier, Nicole R             13 BYNS                      2:55.82 
  8  Klauder, Caitlyn              13 Ambler-PA                 3:00.08 
  9  Stuart, Hailey K              13 BYNS                      3:06.33 
 10  Schnarr, Avenleigh            13 Hatboro-PA                3:45.81 
 
Event 46  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Sherman, Gregory              14 Bethlehem-PA              2:18.36 
  2  Quigley, Tim                  14 Hatboro-PA                2:22.04 
  3  Spigelmyer, Clay              14 Ambler-PA                 2:25.80 
  4  Bell, Cameron                 13 Bethlehem-PA              2:26.71 
  5  Kessler, Brice J              13 Bethlehem-PA              2:40.34 
  6  Buttillo, John                13 Bethlehem-PA              2:44.54 
 
Event 47  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Becker, Jessica M             12 Bethlehem-PA              2:35.06 
  2  Harmon, Lizzie                12 Hatboro-PA                2:36.31 
  3  Chung, Hannah                 12 Ambler-PA                 2:51.15 
  4  Geary, Rachael E              12 BYNS                      2:52.67 
  5  Drake, Justine R              11 Nazareth-PA               2:54.08 
  6  McFadden, Colleen             12 Ambler-PA                 2:56.43 
  7  Guo, Pamela                   12 UMLY                      2:56.79 
  8  Etzweiler, Abbie L            11 UMLY                      2:58.08 
  9  Neeld, Emily A                11 BYNS                      3:01.06 
 10  Laudenslager, Grace           11 Hatboro-PA                3:01.81 
 11  Hadfield, Mackenzie           12 Upper Bucks-PA            3:08.16 
 12  Moyer, Jennifer E             12 BYNS                      3:11.85 
 13  Sutton, Elena H               12 UMLY                      3:17.49 
 14  Gilroy, Mackenzie L           12 BYNS                      3:18.75 
 15  Slemmer, Julianna             11 Upper Bucks-PA            3:20.12 
 16  Nataro, Cassie                11 Nazareth-PA               3:21.19 
 17  Sherrick, Sydnee T            11 Pottstown-PA              3:25.55 
 18  Sawickij, KitKat              11 Upper Bucks-PA            3:27.04 
 19  McCall-Carter, Megan          11 Hatboro-PA                3:32.39 
 
Event 48  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Klar-Chaudhuri, Raahi         12 Upper Bucks-PA            2:50.97 
  2  Shen, Matthew                 11 Ambler-PA                 3:07.59 
  3  Hendrickson, Daniel J         11 Hatboro-PA                3:10.19 
  4  Hendricks, Mitchell           11 Upper Bucks-PA            3:30.67 
  5  Cantos, Brendan               11 Ambler-PA                 4:13.58 
 
Event 49  Girls 15-19 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Cecchini, Emily A             15 Bethlehem-PA              1:05.63 
  2  Moore, Danielle M             16 Hatboro-PA                1:06.47 
  3  McClintick, Laura Jean J      15 UMLY                      1:07.53 
  4  Kaighn, Leah                  17 Upper Bucks-PA            1:09.91 
  5  Day, Jozlyn F                 15 Pottstown-PA              1:11.66 
  6  Miller, Katie                 16 Nazareth-PA               1:12.92 
  7  Calia, Pei L                  16 BYNS                      1:13.85 
  8  Brown, Katrina R              17 BYNS                      1:18.47 
  9  Jones, Elizabeth              17 TriValley-PA              1:20.74 
 10  Molloy, Kelly E               16 Hatboro-PA                1:22.95 
 11  Jonnalagadda, Anuja           15 UMLY                      1:25.85 
 12  Leamon, Kimberely             15 Hatboro-PA                1:35.55 
 
Event 50  Boys 15-19 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Heckman, Alec A               17 TriValley-PA                56.68 
  2  Kantz, Zachary J              15 Nazareth-PA                 57.42 
  3  Kanaskie, Trevor              17 TriValley-PA                58.58 
  4  Moore, Chris M                18 Hatboro-PA                  59.37 
  5  Dougherty, Pat J              16 Ambler-PA                 1:01.68 
 
Event 51  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hsu, Helen                    14 Bethlehem-PA                59.21 
  2  Drago, Kayla E                13 Bethlehem-PA              1:01.96 
  3  Middleton, Grace              13 Bethlehem-PA              1:07.82 
  4  Siberski, Bryn                13 Nazareth-PA               1:08.48 
  5  Keck, Natalie C               13 Hatboro-PA                1:10.59 
  6  Ha, Vivian                    14 Upper Bucks-PA            1:10.77 
  7  Keim, Zoe                     14 TriValley-PA              1:13.70 
  8  Rao, Nikita                   14 UMLY                      1:15.87 
  9  Oates, Andie E                13 UMLY                      1:17.05 
 10  Hummel, Lauren                13 Nazareth-PA               1:17.23 
 11  Hakes, Sarah E                13 Hatboro-PA                1:20.06 
 12  Moser, Hannah E               13 Pottstown-PA              1:21.85 
 
Event 52  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Smith, Colin                  14 Upper Bucks-PA            1:00.25 
  2  Kachel, Justin                14 TriValley-PA              1:01.50 
  3  Quigley, Tim                  14 Hatboro-PA                1:04.09 
  4  Olsen, Kristian               13 Bethlehem-PA              1:05.48 
  5  Bell, Cameron                 13 Bethlehem-PA              1:07.25 
  6  Bluder, Nick                  14 Upper Bucks-PA            1:09.29 
  7  Jordan, Eric                  13 Upper Bucks-PA            1:10.95 
 
Event 53  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Krotzer, Sabrina              12 Bethlehem-PA                29.92 
  2  Cecchini, Sarah N             12 Bethlehem-PA                31.02 
  3  Brown, Lexi                   12 Bethlehem-PA                31.42 
  4  Hess, Monica L                12 BYNS                        32.44 
  5  Lehr, Anna C                  11 Bethlehem-PA                32.46 
  6  Donham, Emily                 12 Upper Bucks-PA              33.00 
  7  Campbell, Paige E             12 BYNS                        33.47 
  8  Sepahi, Nicki P               12 UMLY                        33.82 
  9  McAndrew, Sarah E             11 BYNS                        34.58 
 10  Guo, Pamela                   12 UMLY                        34.65 
 11  Tran, Sophia                  11 Hatboro-PA                  35.60 
 12  McArtor, Olivia R             11 BYNS                        36.00 
 13  Kantz, Caleigh                11 Nazareth-PA                 36.24 
 14  Grofe, Abbe C                 11 BYNS                        36.77 
 15  Estrada, Celina               11 TriValley-PA                37.87 
 16  Abatangelo, Lia B             11 UMLY                        39.02 
 17  Molloy, Lindsay               12 Bethlehem-PA                39.34 
 18  DeWalt, Hannah L              11 BYNS                        39.69 
 19  Posh, Sydney                  12 Bethlehem-PA                41.27 
 20  Valle, Colleen                12 Ambler-PA                   42.36 
 21  Sherrick, Sydnee T            11 Pottstown-PA                43.02 
 22  Smith, Kendra                 11 Bethlehem-PA                43.17 
 23  Gilroy, Mackenzie L           12 BYNS                        43.39 
 24  Pizzo, Isabella G             11 BYNS                        43.87 
 25  Leamon, Angela R              11 Hatboro-PA                  44.32 
 26  Chung, Katie H                11 UMLY                        46.38 
 27  Fiorani, Olivia V             11 BYNS                        48.07 
 28  McCall-Carter, Megan          11 Hatboro-PA                  48.74 
 29  Alleyne, Jazmin Z             11 UMLY                        51.73 
 30  Birch, Julianna               11 Ambler-PA                   59.40 
 31  Krouse, Saima                 12 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 54  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Beeco, Ethan                  12 Upper Bucks-PA              32.69 
  2  Specht, Zachary               12 Nazareth-PA                 34.29 
  3  Bodman, Drew                  11 Ambler-PA                   34.46 
  4  Wenik, Nolan D                12 Hatboro-PA                  35.26 
  5  Madigan, Tommy                11 Bethlehem-PA                35.86 
  6  Susavage, Brice               12 Upper Bucks-PA              36.53 
  7  Reigh, Danny                  12 Upper Bucks-PA              37.34 
  8  Smith, Spencer T              12 Bethlehem-PA                38.50 
  9  Bassett, Justin               11 Bethlehem-PA                41.13 
 10  Wycherley, Ryan               11 Bethlehem-PA                41.35 
 11  Matchett, Stephen             12 Ambler-PA                   41.52 
 12  Munoz, Caleb                  11 Upper Bucks-PA              42.84 
 13  Mermelstein, Adam             12 Ambler-PA                   49.15 
 14  Galinsky, Ben                 12 North Penn                1:07.61 
 
Event 55  Girls Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Price, Sara B                 17 UMLY                      5:21.46 
  2  Hakes, Anna C                 16 Hatboro-PA                5:41.47 
  3  McManus, Ashley L             16 UMLY                      5:50.31 
  4  Cobb, Virginia T              15 Nazareth-PA               6:01.23 
  5  Lutz, Morgan A                16 Pottstown-PA              6:02.60 
  6  Blanchard, Karli              14 Upper Bucks-PA            6:03.58 
  7  Reiss, Courtney E             15 BYNS                      6:06.71 
  8  Kaighn, Leah                  17 Upper Bucks-PA            6:13.13 
  9  Coates, Morgan L              16 BYNS                      6:22.42 
 10  Evans, Holli M                15 Pottstown-PA              6:23.23 
 11  Gunson, Molly                 15 Pottstown-PA              6:24.15 
 12  Morris, Jessica L             15 BYNS                      6:30.84 
 13  Falguera, Caitlyn R           16 Hatboro-PA                6:30.98 
 14  Brown, Katrina R              17 BYNS                      6:38.62 
 15  Imms-Donnelly, Mara           16 Upper Bucks-PA            6:56.16 
 16  Erato, Maddalyn F             15 Hatboro-PA                8:42.92 
 17  Duffy, Abigail                14 Nazareth-PA                    NT 
 18  Moore, Danielle M             16 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 56  Boys Open 500 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Moore, Chris M                18 Hatboro-PA                5:29.12 
  2  Bagshaw, Andrew               13 Upper Bucks-PA            7:26.87 
 
Event 57  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Nolte, Nikolette              11 TriValley-PA                27.22 
  2  Harmon, Lizzie                12 Hatboro-PA                  28.07 
  3  Brown, Lexi                   12 Bethlehem-PA                28.58 
  4  Becker, Jessica M             12 Bethlehem-PA                29.09 
  5  Yoon, Saemmi                  11 Ambler-PA                   29.69 
  6  Drake, Justine R              11 Nazareth-PA                 30.17 
  7  Barrell, Makenzie             11 TriValley-PA                30.25 
  8  Campbell, Paige E             12 BYNS                        30.33 
  9  Estrada, Celina               11 TriValley-PA                30.92 
 10  Reinert, Chase S              11 Bethlehem-PA                30.98 
 11  Gianoni, Hailey               11 Upper Bucks-PA              31.02 
 12  Keim, Mya                     11 TriValley-PA                31.21 
 13  Gorman, Karlye E              12 BYNS                        31.22 
 14  Grofe, Abbe C                 11 BYNS                        31.27 
 15  Luchetti, Olivia G            11 Bethlehem-PA                31.30 
 16  Chung, Hannah                 12 Ambler-PA                   31.30 
 17  Daczewitz, Brooke             11 TriValley-PA                31.51 
 18  Hannahoe, Karsyn M            11 BYNS                        31.69 
 19  Kantz, Caleigh                11 Nazareth-PA                 31.86 
 20  Etzweiler, Abbie L            11 UMLY                        32.04 
 21  Hughes, Emily                 11 Pottstown-PA                32.10 
 22  Laudenslager, Grace           11 Hatboro-PA                  32.46 
 23  McAndrew, Sarah E             11 BYNS                        32.59 
 24  Bollinger, Brooke A           11 BYNS                        32.77 
 25  Valle, Colleen                12 Ambler-PA                   32.80 
 26  Swaim, Meghan                 12 Pottstown-PA                32.87 
 27  Gorman, Kira N                11 BYNS                        33.00 
 28  Miller, Liza A                11 BYNS                        33.26 
 29  Smith, Kendra                 11 Bethlehem-PA                33.52 
 30  Tran, Sophia                  11 Hatboro-PA                  33.60 
 31  Whittemore, Jessica L         11 BYNS                        33.61 
 32  Manzo, Meagan                 12 Nazareth-PA                 33.90 
 33  Molloy, Lindsay               12 Bethlehem-PA                34.00 
 34  Green, Sonya                  12 Nazareth-PA                 34.00 
 35  Konarski, Amber E             12 Pottstown-PA                34.27 
 36  Iswalt, Madeline E            12 BYNS                        34.36 
 37  Pfeiffer, Dana                12 Bethlehem-PA                34.43 
 38  Ereifej, Deena                12 Upper Bucks-PA              34.47 
 39  Geiser, Emma                  11 Upper Bucks-PA              34.77 
 40  Sawickij, KitKat              11 Upper Bucks-PA              35.10 
 41  Abatangelo, Lia B             11 UMLY                        35.10 
 42  Moyer, Jennifer E             12 BYNS                        35.14 
 43  Slemmer, Julianna             11 Upper Bucks-PA              35.64 
 44  Hunziker, Emily               12 Pottstown-PA                35.93 
 45  Fordham, Tess                 11 Hatboro-PA                  36.13 
 46  Hafer, Rachel                 12 BYNS                        36.54 
 47  Pizzo, Isabella G             11 BYNS                        36.59 
 48  Neely, Lucy I                 12 UMLY                        37.09 
 49  Sutton, Elena H               12 UMLY                        37.33 
 50  Leamon, Angela R              11 Hatboro-PA                  38.04 
 51  Rogers, Emily                 11 Pottstown-PA                38.10 
 52  Fiorani, Olivia V             11 BYNS                        38.29 
 53  Alleyne, Jazmin Z             11 UMLY                        39.17 
 54  Kunkel, Elizabeth             12 Upper Bucks-PA              39.21 
 55  Schreck, McKenna              12 Nazareth-PA                 39.79 
 56  Kelly, Erin B                 12 Pottstown-PA                39.87 
 57  Arnold, Abby                  12 Pottstown-PA                40.45 
 58  Cimino, Ashley F              11 BYNS                        40.58 
 59  Malott, Bridget               11 Ambler-PA                   41.03 
 60  Fiorani, Laura J              11 BYNS                        41.39 
 61  Birch, Julianna               11 Ambler-PA                   45.00 
 62  Long, Jessica N               12 BYNS                        45.41 
 63  Marinello, Vienna M           11 BYNS                        48.32 
 64  Peloquin, Abigail             12 Ambler-PA                   49.90 
 65  Olsen, Gabrielle L            11 Hatboro-PA                  56.83 
 66  Posh, Sydney                  12 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 58  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Beeco, Ethan                  12 Upper Bucks-PA              28.40 
  2  Homan, Jonathan               12 North Penn                  28.50 
  3  Bissell, Theo                 12 Bethlehem-PA                29.86 
  4  Wenik, Nolan D                12 Hatboro-PA                  30.70 
  5  Litvin, Zach K                11 Hatboro-PA                  30.72 
  6  Sanfilippo, Ryan              11 Ambler-PA                   31.25 
  7  Matchett, Stephen             12 Ambler-PA                   31.34 
  8  Madigan, Tommy                11 Bethlehem-PA                32.14 
  9  Bessey, Shawn                 11 TriValley-PA                32.23 
 10  Bodman, Drew                  11 Ambler-PA                   32.53 
 11  Dougherty, Thomas             11 Ambler-PA                   32.74 
 12  Heo, Jun                      12 North Penn                  32.76 
 13  Runco, Jack                   11 Nazareth-PA                 33.28 
 14  Smith, Spencer T              12 Bethlehem-PA                33.96 
 15  Bassett, Justin               11 Bethlehem-PA                34.01 
 16  Smith, Jase                   11 Bethlehem-PA                34.04 
 17  Calderon, Alexander           11 Bethlehem-PA                34.76 
 18  McGee, Daniel                 11 North Penn                  34.98 
 19  Iswalt, Logan                 12 TriValley-PA                35.83 
 20  Wycherley, Ryan               11 Bethlehem-PA                36.71 
 21  Goldberg, Caleb               11 Ambler-PA                   37.17 
 22  Hendricks, Mitchell           11 Upper Bucks-PA              37.71 
 23  Mermelstein, Adam             12 Ambler-PA                   38.19 
 24  Cantos, Brendan               11 Ambler-PA                   38.45 
 25  Lee, Jared                    11 Hatboro-PA                  39.02 
 26  Green, Alex                   12 Ambler-PA                   41.15 
 27  Galinsky, Ben                 12 North Penn                  42.59 
 28  Giddings, Timothy             12 Ambler-PA                   43.52 
 29  Sands, Jason                  12 North Penn                  43.61 
 30  Thomas, Joseph                11 Upper Bucks-PA              45.46 
 31  Webster, Issac                11 Hatboro-PA                  49.45 
 
Event 59  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Baker, Teghan M               14 Nazareth-PA                 27.75 
  2  Harper, Jenna M               13 Nazareth-PA                 27.83 
  3  Ha, Vivian                    14 Upper Bucks-PA              27.86 
  4  Siberski, Bryn                13 Nazareth-PA                 27.89 
  5  Blanchard, Karli              14 Upper Bucks-PA              28.21 
  6  McCadden, Caitlin A           14 Bethlehem-PA                28.72 
  7  Murphy, Sammy L               13 UMLY                        28.89 
  8  Geis, Zoe                     13 Bethlehem-PA                28.99 
  9  Rao, Nikita                   14 UMLY                        29.17 
 10  Hinsey, Ellen R               13 BYNS                        29.50 
 11  Oates, Andie E                13 UMLY                        30.10 
 12  Gillis, Alexandra B           13 UMLY                        30.41 
 13  Kasznay, Karlie A             13 Pottstown-PA                30.45 
 14  Sprenkle, Skai                13 Pottstown-PA                30.56 
 15  Madigan, Caroline             13 Bethlehem-PA                30.75 
 16  dePadua, Lysandra S           13 Hatboro-PA                  30.87 
 17  Fauci, Dyanna                 13 Nazareth-PA                 30.90 
 18  Zandier, Nicole R             13 BYNS                        31.31 
 19  Reigh, Kayla                  14 Upper Bucks-PA              31.87 
 20  Marley, Lauren S              13 BYNS                        31.91 
 21  Marshall, Victoria            13 North Penn                  31.92 
 22  Nolte, Krystal                13 TriValley-PA                31.94 
 23  Hummel, Lauren                13 Nazareth-PA                 32.12 
 24  Keller, Darby                 13 Upper Bucks-PA              32.21 
 25  Bogacki, Erin                 13 TriValley-PA                32.57 
 26  Klauder, Caitlyn              13 Ambler-PA                   32.81 
 27  Hafer, Kaitlyn M              13 BYNS                        33.02 
 28  Schmehl, Sara A               13 Pottstown-PA                33.06 
 29  Erato, Emma R                 14 Hatboro-PA                  33.27 
 30  Walkosak, Carissa             13 Upper Bucks-PA              34.33 
 31  Banks, Sarah E                13 Pottstown-PA                34.97 
 32  McEntee, Corinne R            13 BYNS                        34.99 
 33  Horn, Ellen                   14 Ambler-PA                   35.34 
 34  Scrobe, Caitlyn               13 TriValley-PA                35.46 
 35  Goldberg, Arielle             13 Ambler-PA                   35.81 
 36  Schnarr, Avenleigh            13 Hatboro-PA                  39.11 
 37  Powers, Hannah R              13 BYNS                        39.23 
 
Event 60  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Smith, Colin                  14 Upper Bucks-PA              23.78 
  2  Cobb, Patrick                 14 Nazareth-PA                 24.14 
  3  Dierolf, Mike                 13 Upper Bucks-PA              25.13 
  4  Bluder, Nick                  14 Upper Bucks-PA              25.64 
  5  Kachel, Justin                14 TriValley-PA                26.37 
  6  Olsen, Kristian               13 Bethlehem-PA                26.54 
  7  Molloy, Matthew J             13 Hatboro-PA                  26.61 
  8  Reider, Ethan                 14 TriValley-PA                26.67 
  9  Smith, Evan                   14 North Penn                  26.78 
 10  Kessler, Brice J              13 Bethlehem-PA                27.01 
 11  Calderon, Alexis              13 Bethlehem-PA                27.02 
 12  Molloy, Ryan P                13 Hatboro-PA                  27.99 
 13  Jordan, Eric                  13 Upper Bucks-PA              28.25 
 14  Dierolf, Zach                 13 Upper Bucks-PA              28.59 
 15  Chapkovich, Conner            14 TriValley-PA                29.64 
 16  Dougherty, Michael            13 Ambler-PA                   29.80 
 17  Tierney, Michael              14 TriValley-PA                29.82 
 18  Savarese, Eric D              14 TriValley-PA                29.99 
 19  Martinez, AJ                  13 Hatboro-PA                  30.37 
 20  Sanfilippo, Alex              13 Ambler-PA                   30.57 
 21  Kreider, Niko                 13 Upper Bucks-PA              30.83 
 22  Medellin, TJ J                13 Bethlehem-PA                31.00 
 23  Bagshaw, Andrew               13 Upper Bucks-PA              31.02 
 24  Ruvio, Tom                    13 Hatboro-PA                  31.59 
 25  Cowan, Chris                  13 Upper Bucks-PA              32.60 
 26  Fenstermacher, Colten         14 TriValley-PA                36.16 
 27  Bain, Tyler                   13 Nazareth-PA                 37.45 
 28  Baldi, Nathan                 13 Ambler-PA                 1:07.58 
 
Event 61  Girls 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Stump, Rachel E               16 TriValley-PA                25.25 
  2  Renn, Megan                   17 Upper Bucks-PA              26.06 
  3  Lui, Meghan                   15 Pottstown-PA                26.09 
  4  Kressley, Cheyenne            17 Upper Bucks-PA              26.15 
  5  McManus, Ashley L             16 UMLY                        26.23 
  6  Turner, Shelby R              15 Bethlehem-PA                26.49 
  7  McClintick, Laura Jean J      15 UMLY                        26.52 
  8  Wenik, Saige E                16 Hatboro-PA                  27.35 
  9  Ketterer, Olivia M            16 BYNS                        27.48 
 10  Tucker, Mariel L              15 Pottstown-PA                28.12 
 11  Calia, Pei L                  16 BYNS                        28.14 
 12  Manes, Taylor V               16 BYNS                        28.32 
 13  Day, Jozlyn F                 15 Pottstown-PA                28.58 
 14  Bruno, Alexandra              17 Hatboro-PA                  28.94 
 15  Susavage, Hannah              16 Upper Bucks-PA              29.12 
 16  Siana, Haley                  15 Pottstown-PA                29.27 
 17  Shen, Anne L                  15 UMLY                        30.79 
 18  Jones, Elizabeth              17 TriValley-PA                31.76 
 19  Pezalla, Joslin M             15 Hatboro-PA                  40.79 
 20  Erato, Maddalyn F             15 Hatboro-PA                     NT 
 21  Leamon, Kimberely             15 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 62  Boys 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kantz, Zachary J              15 Nazareth-PA                 22.11 
  2  Shewell, Christopher          17 TriValley-PA                23.59 
  3  Kanaskie, Trevor              17 TriValley-PA                23.98 
  4  Jones, Jacob W                15 Bethlehem-PA                24.17 
  5  Jack, Seth                    17 TriValley-PA                24.40 
  6  Heckman, Alec A               17 TriValley-PA                24.52 
  7  Dougherty, Pat J              16 Ambler-PA                   25.47 
  8  Kanaskie, Christian           15 TriValley-PA                25.53 
  9  Cook, Isaac                   15 TriValley-PA                27.31 
 10  Jones, Josh                   17 Bethlehem-PA                27.53 
 11  Bogacki, Matthew              15 TriValley-PA                29.29 
 12  Rossi, Reid                   15 Nazareth-PA                 29.94 
 
Event 63  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Krotzer, Sabrina              12 Bethlehem-PA              2:14.75 
  2  Prichett, Bailyn              11 Hatboro-PA                2:22.33 
  3  Hess, Monica L                12 BYNS                      2:27.61 
  4  Geary, Rachael E              12 BYNS                      2:28.15 
  5  Myer, Kenzie L                12 BYNS                      2:31.27 
  6  Gorman, Karlye E              12 BYNS                      2:32.48 
  7  O'Brien, Amelia N             11 Nazareth-PA               2:34.14 
  8  Donham, Emily                 12 Upper Bucks-PA            2:34.88 
  9  Shuler, Madeline              12 Nazareth-PA               2:39.82 
 10  Campbell, Paige E             12 BYNS                      2:40.18 
 11  Chung, Katie H                11 UMLY                      2:49.45 
 12  Alidjani, Roya G              12 UMLY                      2:49.77 
 13  DeWalt, Hannah L              11 BYNS                      2:53.32 
 14  Hunziker, Emily               12 Pottstown-PA              2:57.40 
 15  Sherrick, Sydnee T            11 Pottstown-PA              3:09.72 
 16  Phenneger, Eliza              11 Bethlehem-PA              3:25.79 
 
Event 64  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Bissell, Theo                 12 Bethlehem-PA              2:22.88 
  2  Gladstone, Peter              12 Nazareth-PA               2:27.01 
  3  Klar-Chaudhuri, Raahi         12 Upper Bucks-PA            2:31.17 
  4  Laux, Connor                  11 Ambler-PA                 2:41.96 
  5  Runco, Jack                   11 Nazareth-PA               2:45.15 
  6  Kramer, Justin                11 TriValley-PA              3:08.03 
  7  Goldberg, Caleb               11 Ambler-PA                 3:09.27 
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Drago, Kayla E                13 Bethlehem-PA              2:06.75 
  2  McCullough, Michelle E        14 Hatboro-PA                2:11.22 
  3  Miller, Emily                 14 Nazareth-PA               2:14.41 
  4  Baker, Teghan M               14 Nazareth-PA               2:14.59 
  5  Tyson, Jennifer A             14 UMLY                      2:15.60 
  6  Duffy, Abigail                14 Nazareth-PA               2:17.06 
  7  Hakes, Sarah E                13 Hatboro-PA                2:17.34 
  8  Middleton, Grace              13 Bethlehem-PA              2:23.14 
  9  Stafford, Leigh               14 TriValley-PA              2:31.20 
 10  Cassel, Mary E                14 UMLY                      2:40.15 
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Dierolf, Mike                 13 Upper Bucks-PA            2:02.62 
  2  Cobb, Patrick                 14 Nazareth-PA               2:05.53 
  3  Savarese, Eric D              14 TriValley-PA              2:09.23 
  4  Palau, Noah M                 13 Hatboro-PA                2:11.52 
  5  Smith, Evan                   14 North Penn                2:21.08 
  6  Tierney, Michael              14 TriValley-PA              2:29.74 
 
Event 67  Girls 15-19 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Price, Sara B                 17 UMLY                      2:05.65 
  2  Law, Rachel E                 16 UMLY                      2:06.26 
  3  Turner, Shelby R              15 Bethlehem-PA              2:09.94 
  4  Hakes, Anna C                 16 Hatboro-PA                2:10.31 
  5  Renn, Megan                   17 Upper Bucks-PA            2:10.56 
  6  Cobb, Virginia T              15 Nazareth-PA               2:10.74 
  7  Ketterer, Olivia M            16 BYNS                      2:15.23 
  8  Reiss, Courtney E             15 BYNS                      2:16.22 
  9  Evans, Holli M                15 Pottstown-PA              2:20.14 
 10  Siana, Haley                  15 Pottstown-PA              2:20.82 
 11  Brown, Katrina R              17 BYNS                      2:26.61 
 12  Miller, Katie                 16 Nazareth-PA               2:29.44 
 13  Jonnalagadda, Anuja           15 UMLY                      2:36.97 
 14  Bruno, Alexandra              17 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 68  Boys 15-19 200 Yard Freestyle
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kreider, Josh                 15 Upper Bucks-PA            1:54.67 
  2  Sheplock, James               16 Bethlehem-PA              2:00.73 
  3  Shewell, Christopher          17 TriValley-PA              2:01.83 
  4  Medellin, Alex M              16 Bethlehem-PA              2:05.39 
  5  Kanaskie, Christian           15 TriValley-PA              2:08.17 
  6  Claghorn, George              17 Upper Bucks-PA            2:19.84 
 
Event 69  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Nolte, Nikolette              11 TriValley-PA                31.58 
  2  Cecchini, Sarah N             12 Bethlehem-PA                32.34 
  3  Drake, Justine R              11 Nazareth-PA                 33.95 
  4  Prichett, Bailyn              11 Hatboro-PA                  34.02 
  5  Myer, Kenzie L                12 BYNS                        34.76 
  6  Barrell, Makenzie             11 TriValley-PA                35.04 
  7  Lehr, Anna C                  11 Bethlehem-PA                35.20 
  8  Neeld, Emily A                11 BYNS                        35.32 
  9  Keim, Mya                     11 TriValley-PA                36.01 
 10  Donham, Emily                 12 Upper Bucks-PA              36.08 
 11  Sepahi, Nicki P               12 UMLY                        36.14 
 12  Grofe, Abbe C                 11 BYNS                        36.26 
 13  Hess, Monica L                12 BYNS                        37.08 
 14  Reinert, Chase S              11 Bethlehem-PA                37.22 
 15  Hughes, Emily                 11 Pottstown-PA                37.23 
 16  Yoon, Saemmi                  11 Ambler-PA                   37.92 
 17  Manzo, Meagan                 12 Nazareth-PA                 38.08 
 18  Gilroy, Mackenzie L           12 BYNS                        38.51 
 19  Estrada, Celina               11 TriValley-PA                38.65 
 20  Gorman, Kira N                11 BYNS                        39.33 
 21  Alidjani, Roya G              12 UMLY                        39.38 
 22  Ereifej, Deena                12 Upper Bucks-PA              39.40 
 23  Miller, Liza A                11 BYNS                        39.46 
 24  Moyer, Jennifer E             12 BYNS                        39.71 
 25  Whittemore, Jessica L         11 BYNS                        40.22 
 26  Sawickij, KitKat              11 Upper Bucks-PA              40.42 
 27  McAndrew, Sarah E             11 BYNS                        40.58 
 28  Shuler, Madeline              12 Nazareth-PA                 40.73 
 29  Konarski, Amber E             12 Pottstown-PA                41.01 
 30  Nataro, Cassie                11 Nazareth-PA                 41.10 
 31  Hafer, Rachel                 12 BYNS                        44.73 
 32  Smith, Kendra                 11 Bethlehem-PA                45.08 
 33  Fordham, Tess                 11 Hatboro-PA                  45.47 
 34  Schreck, McKenna              12 Nazareth-PA                 45.87 
 35  Kunkel, Elizabeth             12 Upper Bucks-PA              46.11 
 36  Long, Jessica N               12 BYNS                        47.62 
 37  Leamon, Angela R              11 Hatboro-PA                  47.92 
 38  Feldman, Alena R              12 Pottstown-PA                47.93 
 39  Cimino, Ashley F              11 BYNS                        48.00 
 40  Malott, Bridget               11 Ambler-PA                   52.82 
 41  Peloquin, Abigail             12 Ambler-PA                   53.44 
 42  Fiorani, Laura J              11 BYNS                        53.83 
 43  Marinello, Vienna M           11 BYNS                        58.81 
 44  Olsen, Gabrielle L            11 Hatboro-PA                1:07.64 
 
Event 70  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Palau, Ian T                  11 Hatboro-PA                  33.53 
  2  Reigh, Danny                  12 Upper Bucks-PA              35.84 
  3  Specht, Zachary               12 Nazareth-PA                 35.91 
  4  Laux, Connor                  11 Ambler-PA                   36.73 
  5  Bessey, Shawn                 11 TriValley-PA                37.13 
  6  Litvin, Zach K                11 Hatboro-PA                  37.56 
  7  Shen, Matthew                 11 Ambler-PA                   38.32 
  8  Susavage, Brice               12 Upper Bucks-PA              39.07 
  9  Smith, Jase                   11 Bethlehem-PA                39.59 
 10  Hendrickson, Daniel J         11 Hatboro-PA                  40.47 
 11  Smith, Spencer T              12 Bethlehem-PA                41.29 
 12  Munoz, Caleb                  11 Upper Bucks-PA              41.64 
 13  Klugherz, Sam                 11 Ambler-PA                   42.19 
 14  Sanfilippo, Ryan              11 Ambler-PA                   43.44 
 15  Calderon, Alexander           11 Bethlehem-PA                43.69 
 16  Sands, Jason                  12 North Penn                  46.96 
 17  McGee, Daniel                 11 North Penn                  47.68 
 18  Giddings, Timothy             12 Ambler-PA                   49.83 
 19  Webster, Issac                11 Hatboro-PA                  54.63 
 20  Galinsky, Ben                 12 North Penn                  56.81 
 21  Thomas, Joseph                11 Upper Bucks-PA              57.57 
 
Event 71  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Hsu, Helen                    14 Bethlehem-PA              1:00.89 
  2  McCullough, Michelle E        14 Hatboro-PA                1:06.91 
  3  Hogan, Shannon C              14 Bethlehem-PA              1:07.99 
  4  McCadden, Caitlin A           14 Bethlehem-PA              1:09.16 
  5  Keim, Zoe                     14 TriValley-PA              1:11.12 
  6  Kasznay, Karlie A             13 Pottstown-PA              1:12.58 
  7  Rao, Nikita                   14 UMLY                      1:14.07 
  8  dePadua, Lysandra S           13 Hatboro-PA                1:16.22 
  9  Marshall, Victoria            13 North Penn                1:17.39 
 10  Riggs, Carolyn                13 UMLY                      1:18.48 
 11  Nolte, Krystal                13 TriValley-PA              1:19.68 
 12  Fauci, Dyanna                 13 Nazareth-PA               1:20.30 
 13  Reigh, Kayla                  14 Upper Bucks-PA            1:20.51 
 14  Stafford, Leigh               14 TriValley-PA              1:21.63 
 15  Moser, Hannah E               13 Pottstown-PA              1:21.64 
 16  Keller, Darby                 13 Upper Bucks-PA            1:21.65 
 17  Zandier, Nicole R             13 BYNS                      1:23.06 
 18  Stuart, Hailey K              13 BYNS                      1:23.54 
 19  Cassel, Mary E                14 UMLY                      1:23.90 
 20  Schmehl, Sara A               13 Pottstown-PA              1:28.11 
 21  Hafer, Kaitlyn M              13 BYNS                      1:28.25 
 22  Bogacki, Erin                 13 TriValley-PA              1:28.39 
 23  Erato, Emma R                 14 Hatboro-PA                1:32.76 
 24  Horn, Ellen                   14 Ambler-PA                 1:34.59 
 25  McEntee, Corinne R            13 BYNS                      1:40.58 
 26  Siberski, Bryn                13 Nazareth-PA                    NT 
 
Event 72  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Sherman, Gregory              14 Bethlehem-PA              1:02.70 
  2  Calderon, Alexis              13 Bethlehem-PA              1:08.06 
  3  Chapkovich, Conner            14 TriValley-PA              1:08.14 
  4  Palau, Noah M                 13 Hatboro-PA                1:09.20 
  5  Molloy, Matthew J             13 Hatboro-PA                1:09.53 
  6  Jordan, Eric                  13 Upper Bucks-PA            1:12.44 
  7  Fenstermacher, Colten         14 TriValley-PA              1:14.45 
  8  Dougherty, Michael            13 Ambler-PA                 1:16.91 
  9  Martinez, AJ                  13 Hatboro-PA                1:17.18 
 10  Ruvio, Tom                    13 Hatboro-PA                1:18.35 
 11  Sanfilippo, Alex              13 Ambler-PA                 1:21.08 
 12  Medellin, TJ J                13 Bethlehem-PA              1:21.17 
 13  Molloy, Ryan P                13 Hatboro-PA                1:21.50 
 14  Reider, Ethan                 14 TriValley-PA              1:23.41 
 15  Cowan, Chris                  13 Upper Bucks-PA            1:30.35 
 16  Bain, Tyler                   13 Nazareth-PA               1:55.56 
 17  Li, Samuel                    14 Bethlehem-PA                   NT 
 
Event 73  Girls 15-19 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Cecchini, Emily A             15 Bethlehem-PA              1:05.48 
  2  Kressley, Cheyenne            17 Upper Bucks-PA            1:06.73 
  3  Stump, Rachel E               16 TriValley-PA              1:07.10 
  4  Price, Sara B                 17 UMLY                      1:08.16 
  5  Manes, Taylor V               16 BYNS                      1:08.21 
  6  Law, Rachel E                 16 UMLY                      1:09.64 
  7  Morris, Jessica L             15 BYNS                      1:10.37 
  8  Susavage, Hannah              16 Upper Bucks-PA            1:10.64 
  9  Coates, Morgan L              16 BYNS                      1:12.98 
 10  Falguera, Caitlyn R           16 Hatboro-PA                1:13.44 
 11  Shen, Anne L                  15 UMLY                      1:16.66 
 12  Tucker, Mariel L              15 Pottstown-PA              1:17.55 
 13  Lutz, Morgan A                16 Pottstown-PA              1:17.70 
 14  Evans, Holli M                15 Pottstown-PA              1:32.59 
 15  Erato, Maddalyn F             15 Hatboro-PA                     NT 
 
Event 74  Boys 15-19 100 Yard Backstroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Moore, Chris M                18 Hatboro-PA                1:01.26 
  2  Sheplock, James               16 Bethlehem-PA              1:06.45 
  3  Medellin, Alex M              16 Bethlehem-PA              1:08.56 
  4  Bogacki, Matthew              15 TriValley-PA              1:13.45 
  5  Rossi, Reid                   15 Nazareth-PA               1:14.68 
 
Event 75  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Becker, Jessica M             12 Bethlehem-PA                35.97 
  2  Reinert, Chase S              11 Bethlehem-PA                38.15 
  3  Bollinger, Brooke A           11 BYNS                        38.16 
  4  McFadden, Colleen             12 Ambler-PA                   38.64 
  5  Posh, Sydney                  12 Bethlehem-PA                39.28 
  6  Geary, Rachael E              12 BYNS                        39.44 
  7  Barrell, Makenzie             11 TriValley-PA                39.97 
  8  Hadfield, Mackenzie           12 Upper Bucks-PA              40.94 
  9  O'Brien, Amelia N             11 Nazareth-PA                 41.20 
 10  Gianoni, Hailey               11 Upper Bucks-PA              41.31 
 11  Swaim, Meghan                 12 Pottstown-PA                41.68 
 12  Hughes, Emily                 11 Pottstown-PA                42.01 
 13  Hannahoe, Karsyn M            11 BYNS                        42.14 
 14  Neeld, Emily A                11 BYNS                        42.39 
 15  McArtor, Olivia R             11 BYNS                        42.62 
 16  Daczewitz, Brooke             11 TriValley-PA                42.98 
 17  Green, Sonya                  12 Nazareth-PA                 43.01 
 18  Alidjani, Roya G              12 UMLY                        43.20 
 19  Whittemore, Jessica L         11 BYNS                        43.29 
 20  Chung, Katie H                11 UMLY                        43.34 
 21  Manzo, Meagan                 12 Nazareth-PA                 43.61 
 22  Luchetti, Olivia G            11 Bethlehem-PA                43.85 
 23  Abatangelo, Lia B             11 UMLY                        44.06 
 24  Gorman, Kira N                11 BYNS                        44.15 
 25  Iswalt, Madeline E            12 BYNS                        44.45 
 26  DeWalt, Hannah L              11 BYNS                        44.52 
 27  Fordham, Tess                 11 Hatboro-PA                  45.02 
 28  Ereifej, Deena                12 Upper Bucks-PA              45.22 
 29  Hafer, Rachel                 12 BYNS                        45.86 
 30  Rogers, Emily                 11 Pottstown-PA                45.99 
 31  Molloy, Lindsay               12 Bethlehem-PA                46.01 
 32  Kunkel, Elizabeth             12 Upper Bucks-PA              46.20 
 33  Geiser, Emma                  11 Upper Bucks-PA              46.44 
 34  Kelly, Erin B                 12 Pottstown-PA                46.44 
 35  Konarski, Amber E             12 Pottstown-PA                46.71 
 36  Cimino, Ashley F              11 BYNS                        48.38 
 37  Phenneger, Eliza              11 Bethlehem-PA                48.54 
 38  Slemmer, Julianna             11 Upper Bucks-PA              48.72 
 39  Nataro, Cassie                11 Nazareth-PA                 49.41 
 40  Arnold, Abby                  12 Pottstown-PA                49.70 
 41  Valle, Colleen                12 Ambler-PA                   49.95 
 42  Sutton, Elena H               12 UMLY                        51.32 
 43  Schreck, McKenna              12 Nazareth-PA                 54.85 
 44  Birch, Julianna               11 Ambler-PA                   56.87 
 45  Fiorani, Laura J              11 BYNS                        58.50 
 46  Long, Jessica N               12 BYNS                      1:01.58 
 47  Olsen, Gabrielle L            11 Hatboro-PA                1:19.97 
 48  Krouse, Saima                 12 Bethlehem-PA                   NT 
 49  Alleyne, Jazmin Z             11 UMLY                           NT 
 50  Neely, Lucy I                 12 UMLY                           NT 
 
Event 76  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Palau, Ian T                  11 Hatboro-PA                  37.70 
  2  Gladstone, Peter              12 Nazareth-PA                 37.77 
  3  Homan, Jonathan               12 North Penn                  37.77 
  4  Klar-Chaudhuri, Raahi         12 Upper Bucks-PA              40.27 
  5  Susavage, Brice               12 Upper Bucks-PA              40.52 
  6  Specht, Zachary               12 Nazareth-PA                 40.82 
  7  Madigan, Tommy                11 Bethlehem-PA                40.85 
  8  Dougherty, Thomas             11 Ambler-PA                   42.08 
  9  Wycherley, Ryan               11 Bethlehem-PA                43.55 
 10  Heo, Jun                      12 North Penn                  44.09 
 11  Cantos, Brendan               11 Ambler-PA                   46.69 
 12  Lee, Jared                    11 Hatboro-PA                  47.15 
 13  Klugherz, Sam                 11 Ambler-PA                   48.12 
 14  Goldberg, Caleb               11 Ambler-PA                   50.34 
 15  McGee, Daniel                 11 North Penn                  50.75 
 16  Hendricks, Mitchell           11 Upper Bucks-PA              50.78 
 17  Iswalt, Logan                 12 TriValley-PA                50.89 
 18  Kramer, Justin                11 TriValley-PA                51.17 
 19  Green, Alex                   12 Ambler-PA                 1:00.46 
 20  Sands, Jason                  12 North Penn                1:06.09 
 21  Webster, Issac                11 Hatboro-PA                1:06.95 
 22  Thomas, Joseph                11 Upper Bucks-PA            1:13.49 
 23  Giddings, Timothy             12 Ambler-PA                      NT 
 
Event 77  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Madigan, Caroline             13 Bethlehem-PA              1:17.24 
  2  Ha, Vivian                    14 Upper Bucks-PA            1:17.28 
  3  Harper, Jenna M               13 Nazareth-PA               1:19.58 
  4  Miller, Emily                 14 Nazareth-PA               1:19.68 
  5  Gillis, Alexandra B           13 UMLY                      1:22.66 
  6  Riggs, Carolyn                13 UMLY                      1:24.47 
  7  Geis, Zoe                     13 Bethlehem-PA              1:25.23 
  8  Sprenkle, Skai                13 Pottstown-PA              1:27.16 
  9  Murphy, Sammy L               13 UMLY                      1:27.25 
 10  Marley, Lauren S              13 BYNS                      1:31.57 
 11  Hinsey, Ellen R               13 BYNS                      1:32.64 
 12  Hafer, Kaitlyn M              13 BYNS                      1:37.74 
 13  Goldberg, Arielle             13 Ambler-PA                 1:41.94 
 14  Schnarr, Avenleigh            13 Hatboro-PA                1:52.04 
 15  Powers, Hannah R              13 BYNS                      1:52.44 
 
Event 78  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Quigley, Tim                  14 Hatboro-PA                1:10.61 
  2  Sherman, Gregory              14 Bethlehem-PA              1:12.23 
  3  Bluder, Nick                  14 Upper Bucks-PA            1:13.99 
  4  Spigelmyer, Clay              14 Ambler-PA                 1:15.96 
  5  Dierolf, Zach                 13 Upper Bucks-PA            1:17.17 
  6  Bell, Cameron                 13 Bethlehem-PA              1:17.24 
  7  Buttillo, John                13 Bethlehem-PA              1:24.94 
  8  Kreider, Niko                 13 Upper Bucks-PA            1:30.08 
 
Event 79  Girls 15-19 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Imms-Donnelly, Mara           16 Upper Bucks-PA            1:20.01 
  2  Jonnalagadda, Anuja           15 UMLY                      1:22.46 
  3  Molloy, Kelly E               16 Hatboro-PA                1:26.14 
  4  Day, Jazmine S                18 Pottstown-PA              1:31.38 
  5  Pezalla, Joslin M             15 Hatboro-PA                2:03.36 
 
Event 80  Boys 15-19 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
     Name                         Age Team
===============================================================================
  1  Kreider, Josh                 15 Upper Bucks-PA            1:06.92 
  2  Cook, Isaac                   15 TriValley-PA              1:18.19 
  3  Jones, Jacob W                15 Bethlehem-PA              1:19.90 
  4  Jones, Josh                   17 Bethlehem-PA              1:23.20 
  5  Claghorn, George              17 Upper Bucks-PA            1:24.39 
 
Event 81  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:55.50 
  2  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                2:00.53 
  3  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:03.21 
  4  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:04.35 
  5  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:04.36 
  6  Bethlehem YMCA  'B'                                        2:05.50 
  7  Boyertown Area YMCA  'B'                                   2:06.92 
  8  Nazareth YMCA  'A'                                         2:08.45 
  9  Boyertown Area YMCA  'C'                                   2:11.62 
 10  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:14.37 
 11  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:15.00 
 12  Pottstown YMCA  'A'                                        2:15.17 
 13  Bethlehem YMCA  'C'                                        2:16.00 
 14  Upper Main Line YMCA Swim Team  'B'                        2:22.00 
 15  Nazareth YMCA  'B'                                         2:25.12 
 16  Boyertown Area YMCA  'D'                                   2:25.78 
 17  Pottstown YMCA  'B'                                        2:28.52 
 18  Boyertown Area YMCA  'E'                                   2:55.70 
 19  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 20  Hatboro Area YMCA  'B'                                          NT 
 
Event 82  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:02.73 
  2  Hatboro Area YMCA  'A'                                     2:03.92 
  3  Ambler Area Branch YMCA  'A'                               2:08.69 
  4  Bethlehem YMCA  'A'                                        2:12.20 
  5  Ambler Area Branch YMCA  'B'                               2:21.43 
  6  Ambler Area Branch YMCA  'C'                               2:43.11 
 
Event 83  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:47.47 
  2  Nazareth YMCA  'A'                                         1:52.16 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:55.70 
  4  Upper Main Line YMCA Swim Team  'A'                        2:00.00 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                               2:01.92 
  6  Boyertown Area YMCA  'A'                                   2:05.74 
  7  Pottstown YMCA  'A'                                        2:07.77 
 
Event 84  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Upper Bucks County YMCA  'A'                               1:42.84 
  2  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:47.97 
  3  Hatboro Area YMCA  'A'                                     1:49.33 
  4  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                1:51.84 
  5  Bethlehem YMCA  'B'                                        1:57.69 
  6  Upper Bucks County YMCA  'B'                                    NT 
 
Event 85  Girls Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Boyertown Area YMCA  'A'                                   1:53.48 
  2  Pottstown YMCA  'A'                                        1:54.40 
  3  Boyertown Area YMCA  'B'                                   2:03.97 
  4  Pottstown YMCA  'B'                                        2:11.90 
  5  Upper Bucks County YMCA  'A'                                    NT 
  6  Hatboro Area YMCA  'A'                                          NT 
  7  Hatboro Area YMCA  'B'                                          NT 
 
Event 86  Boys Open 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
     Team
===============================================================================
  1  Tri-Valley Branch YMCA  'A'                                1:35.23 
  2  Bethlehem YMCA  'A'                                        1:47.00 
  3  Ambler Area Branch YMCA  'A'                                    NT