Licensed to Penn-Del SL Championship Meet
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 2/26/2012 08:00 PM
           Charley Hartley Memorial Silver Championship - 2/25/2012            
              Hosted by Ridley Area YMCA, Sanction #: MA 1216 AP               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:20.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pocono Family YMCA-MA  'A'                        2:17.19    2:16.69 DIST   
     1) Flynn, Morgan E 10              2) McCall, Corinne C 9            
     3) Delaney, Julia J 9              4) Fenn, Lauren E 10              
       35.00                               33.95                           
  2 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      2:20.83    2:17.08 DIST   
     1) Goddard, Nia C 10               2) Simpson, Melanie J 10          
     3) DelloBuono, Jenna 10            4) Hyldahl, Aubrey Ella 10        
       32.81                               32.77                           
  3 Brandywine -de YMCA-MA  'A'                       2:18.71    2:18.93 DIST   
     1) Apostolico, Erin C 10           2) Mattson, Kate E 10             
     3) Stoddard, Caitlin E 10          4) DiClemente, Noelle 10          
       37.66                               32.08                           
  4 Hatboro Area YMCA-MA  'A'                         2:20.69    2:19.24 DIST   
     1) Hwan, Abigail 10                2) Gutekunst, Jessica 10          
     3) Scholer, Heidi 9                4) Hakes, Laura K 10              
  5 Tri-Valley Branch YMCA-MA  'A'                    2:29.30    2:21.38        
     1) Feiertag, Greta 9               2) Laskosky, Katelyn 10           
     3) Sampson, Makayla 9              4) Hersh, Michaela 10             
                35.37             34.80  1:11.21                           
  6 Ambler Area Branch YMCA-MA  'A'                   2:30.53    2:21.61        
     1) Klugherz, Tess 9                2) Sasso, Nicole 9                
     3) Benning, Emma 10                4) Costello, Colleen 10           
       37.93                               32.77                           
  7 West Chester Area YMCA-MA  'A'                    2:22.23    2:22.50        
     1) Dunston, Nya 10                 2) Rutecki, Julianna 9            
     3) Topka, Samantha 10              4) Galitski, Valerie 9            
       35.53                               35.22                           
  8 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  2:20.24    2:22.52        
     1) Santoro, Lais R 10              2) Baker, Megan E 9               
     3) Gorr, Jessica J 10              4) Campbell, Allison C 10         
       34.35                               35.50                           
  9 Lionville Community YMCA-MA  'B'                  2:23.95    2:24.59        
     1) Mokhallalati, Nadia N 10        2) Bousum, Grace D 9              
     3) Ferguson, Hannah 9              4) Gorr, Rachel A 10              
 10 Rocky Run YMCA-MA  'A'                            2:26.79    2:24.67        
     1) Burgess, Alana 10               2) Rossi, Kathryn 10              
     3) Rymal, Michaela 10              4) Bialek, Alexandra 10           
       36.40                               32.74                           
 11 Nazareth YMCA-MA  'A'                             2:23.98    2:24.82        
     1) Harmon, Claire M 10             2) Schoeneberger, Madeleine 10    
     3) Carey, Lauren M 10              4) Serafin, Emilia 10             
       34.10                               34.54                           
 12 Kennett Area YMCA-MA  'A'                         2:26.49    2:25.76        
     1) Miller, Devon 10                2) Buckley, Grace 9               
     3) Samuels, Maddy C 9              4) Holguin, Mary C 10             
       36.71                               33.36                           
 13 Lionville Community YMCA-MA  'C'                  2:26.24    2:25.97        
     1) Koloseike, Claire E 10          2) Toth, Katie P 9                
     3) Squeri, Ali V 9                 4) McDermott, Mallory K 9         
                                           38.74                           
 14 Upper Bucks County YMCA-MA  'A'                   2:15.86    2:26.52        
     1) Geiser, Ellie 9                 2) Beil, Hannah 9                 
     3) Woods, Megan 9                  4) O'Connor, Carrie 10            
       38.95                               36.07                           
 15 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  2:34.71    2:29.11        
     1) Schlachta, Jordan 10            2) Connolly, Catherine G 9        
     3) Traficanti, Julianna R 9        4) Baker, Katie L 9               
 16 Upper Main Line YMCA-MA  'B'                      2:34.85    2:30.72        
     1) Beaulieu, Cayla M 9             2) Franzone, Anya R 10            
     3) Abatangelo, Ava R 9             4) Crowe, Catherine A 9           
       36.85    35.82    40.75    37.30                                    
 17 Upper Main Line YMCA-MA  'C'                      2:43.83    2:30.97        
     1) Albertson, Faith 10             2) Adams, Isabel 9                
     3) Park, Sally 10                  4) Nikolic, Anne 10               
       37.70    37.61    36.51    39.15                                    
 18 Lansdowne YMCA-MA  'A'                            2:32.68    2:31.80        
     1) Yuknek, Kathryn 9               2) Buchanan, Karen 9              
     3) Mandimutsira, Julie 9           4) Purcell, Grace 9               
       36.93                               36.25                           
 19 Hatboro Area YMCA-MA  'B'                         2:35.34    2:38.73        
     1) Ji, Kayla 9                     2) Lochstet, Clarie 9             
     3) Daubert, Kira 10                4) Falguera, Isabel A 9           
       39.98    37.00    45.23    36.52                                    
 20 Lionville Community YMCA-MA  'D'                  2:43.70    2:39.67        
     1) Sandercock, Kyra M 10           2) Null, Laura E 9                
     3) Baker, Emily C 9                4) Yahr, Catherine G 9            
       34.51    39.54    45.52    40.10                                    
 21 Kennett Area YMCA-MA  'B'                         2:47.02    2:45.80        
     1) Senko, Katie A 10               2) Holguin, Katherine 9           
     3) Beldyk, Olivia 9                4) Evanko, Molly M 9              
       45.58    38.36    40.71    41.15                                    
 
Event 2  Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:03.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandywine -de YMCA-MA  'A'                       1:58.47    1:58.38 DIST   
     1) Schwartz, Sarah M 12            2) Mousley, Sarah B 11            
     3) Apostolico, Bailey L 12         4) Kilama, Atim 11                
       30.56    29.61    29.83    28.38                                    
  2 West Chester Area YMCA-MA  'A'                    1:59.54    2:00.31 DIST   
     1) Darmofal, Hannah 11             2) Mullins, Kirsten 11            
     3) Gagliardi, Juliana N 12         4) Topka, Jessica L 12            
       29.62    30.86    30.58    29.25                                    
  3 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  2:03.06    2:02.34 DIST   
     1) Kull, Lilly 11                  2) Cooke, Hannah 11               
     3) Ritter, Emilie 12               4) Sposato, Erica 12              
       31.42    32.18    30.02    28.72                                    
  4 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      2:06.54    2:03.94        
     1) Abatangelo, Lia B 11            2) Guo, Pamela 12                 
     3) Alidjani, Roya G 12             4) Kolloru, Bharathi K 12         
       29.14    29.83    31.98    32.99                                    
  5 Ambler Area Branch YMCA-MA  'A'                   2:03.96    2:04.11        
     1) Chung, Hannah 12                2) Valle, Colleen 12              
     3) McFadden, Colleen 12            4) Yoon, Saemmi 11                
       30.93    33.84    30.50    28.84                                    
  6 Kennett Area YMCA-MA  'A'                         2:06.97    2:06.61        
     1) Beldyk, Julia 12                2) Jacobs, Molly E 12             
     3) Mostyn, Eileen 12               4) Raube, Lauren E 12             
       30.44    33.58    32.51    30.08                                    
  7 Pocono Family YMCA-MA  'A'                        2:06.75    2:09.53        
     1) Neville, Madeline N 11          2) Dwyer, Emily 12                
     3) Marga, Livia 12                 4) Parrish, Nadine J 12           
       31.74    35.12    33.44    29.23                                    
  8 Phoenixville Branch YMCA-MA  'B'                  2:09.75    2:10.12        
     1) Sparano, Simone M 11            2) Dauphinais, Jessica 11         
     3) Fleming, Katie 11               4) Hussin, Elizabeth J 12         
       32.76    32.92    33.58    30.86                                    
  9 Lionville Community YMCA-MA  'B'                  2:18.29    2:11.90        
     1) Cowan, Becky A 11               2) McDermott, Breanne 12          
     3) Yu, Lily L 11                   4) Null, Sarah E 12               
       30.52    30.39    36.92    34.07                                    
 10 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  2:07.08    2:13.46        
     1) Cleveland, Riley C 11           2) Lowery, Katie M 11             
     3) Henley, Leah M 12               4) Hessler, Isabel 11             
       31.75    35.78    33.84    32.09                                    
 11 Nazareth YMCA-MA  'A'                             2:14.32    2:16.07        
     1) Shuler, Madeline 12             2) Green, Sonya 12                
     3) Manzo, Meagan 12                4) O'Brien, Amelia N 11           
       33.18    34.28    36.23    32.38                                    
 12 Upper Bucks County YMCA-MA  'A'                   2:01.00    2:18.92        
     1) Sawickij, KitKat 11             2) Kunkel, Elizabeth 12           
     3) Ereifej, Deena 12               4) Gianoni, Hailey 11             
       34.89    36.97    17.02    50.04                                    
 13 Phoenixville Branch YMCA-MA  'C'                  2:16.92    2:19.19        
     1) Tran, Kaitlyn 11                2) Wand, Madison 11               
     3) Holmberg, Emily R 12            4) Mostek, Katie 11               
       34.27    34.92    34.23    35.77                                    
 -- Brandywine YMCA -pa-MA  'A'                       1:59.68         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) DiCamillo, Lauren T 11          2) Harris, Sarah 12               
     3) McTaggart, Shannon 12           4) Bria, Kristin 12               
 -- Hatboro Area YMCA-MA  'A'                         2:03.37         DQ        
      False start
     1) Prichett, Bailyn 11             2) Laudenslager, Grace 11         
     3) Tran, Sophia 11                 4) Harmon, Lizzie 12              
 
Event 3  Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:07.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandywine -de YMCA-MA  'A'                       2:09.06    2:05.48 DIST   
     1) Rolph, Matthew E 11             2) Bradley, Aidan 11              
     3) deBruin, Jack D 12              4) Gorman, Bryce S 12             
       30.99    32.19    31.34    30.96                                    
  2 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      2:12.29    2:08.03        
     1) Cave, Nick J 11                 2) Jiang, Michael 12              
     3) Balch, Matt R 12                4) Curran, Fran M 11              
                         31.42                                             
  3 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  2:11.55    2:09.91        
     1) Myers, Connor k 12              2) Rajaram, Akshay 11             
     3) Salig, Colin J 12               4) Sun, Aron 11                   
       31.26    32.58    16.57    49.50                                    
  4 Ambler Area Branch YMCA-MA  'A'                   2:05.83    2:09.93        
     1) Bodman, Drew 11                 2) Klugherz, Sam 11               
     3) Shen, Matthew 11                4) Laux, Connor 11                
       31.21    34.89    32.54    31.29                                    
 
Event 4  Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        2:22.50  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brandywine -de YMCA-MA  'A'                       2:13.76    2:11.26 DIST   
     1) Burk, Garrett A 10              2) Caponi, Ryan 10                
     3) Lambert, Bryant T 10            4) Pack, Danny 10                 
       33.35    33.70    31.85    32.36                                    
  2 Brandywine YMCA -pa-MA  'A'                       2:27.71    2:23.65        
     1) Esslinger, Robert E 10          2) Feeney, Brendan 10             
     3) Staniszewski, Jonathan 9        4) Pizolato, Joseph 9             
       34.30    39.79    38.30    31.26                                    
  3 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  2:39.39    2:28.64        
     1) Laing, Sean 10                  2) Li, John 9                     
     3) Laing, Cory 10                  4) Aclan, Ryan 10                 
       37.10    39.20    36.00    36.34                                    
  4 Pocono Family YMCA-MA  'A'                        2:27.98    2:30.52        
     1) Naturale, Rory B 9              2) Manatakis, Nikolas G 10        
     3) Bunn, Crew A 9                  4) Roman, Justin E 10             
       36.35    50.10    30.53    33.54                                    
  5 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      2:33.14    2:35.14        
     1) Hawke, Theodore 9               2) Lebeau, Justin H 9             
     3) Forgie, Jack M 10               4) Prabhu, Sunil 10               
       36.15    38.49    41.51    38.99                                    
 
Event 5  Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          33.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durkin, Keeley             9 RAYS-MA                32.91      32.56 DIST   
  2 Santoro, Lais R           10 Lionville-PA-MA        33.70      33.00 DIST   
  3 Swaim, Elizabeth          10 Pottstown-PA-MA        34.88      33.25 DIST   
  4 Hersh, Michaela           10 TriValley-PA-MA        33.81      33.35 DIST   
  5 Roach, Veronica           10 Pottstown-PA-MA        32.68      33.45 DIST   
  6 Harmon, Claire M          10 Nazareth-PA-MA         33.84      33.47 DIST   
  7 Fenn, Lauren E            10 Pocono-PA-MA           33.11      33.58        
  8 Costello, Colleen         10 Ambler-PA-MA           33.79      33.65        
  9 Goddard, Nia C            10 UpperMainLine-PA-MA    33.51      33.89        
 10 Holguin, Mary C           10 Kennett-PA-MA          35.21      34.02        
 11 Kukowski, Peri            10 Upper Bucks-PA-MA      34.66      34.08        
 12 Haefner, Sydney T         10 Lionville-PA-MA        34.69      34.11        
 13 Williams, Madelyn G       10 Brandywine-De-MA       37.56      34.17        
 14 Samuels, Maddy C           9 Kennett-PA-MA          33.93      34.30        
 15 Hakes, Laura K            10 Hatboro-PA-MA          32.72      34.31        
 16 Miller, Devon             10 Kennett-PA-MA          35.94      34.32        
 17 Hyldahl, Aubrey Ella      10 UpperMainLine-PA-MA    33.98      34.35        
 17 Benning, Emma             10 Ambler-PA-MA           35.25      34.35        
 19 Stoddard, Caitlin E       10 Brandywine-De-MA       35.51      34.60        
 20 Laskosky, Katelyn         10 TriValley-PA-MA        35.59      34.70        
 21 Morgan, Lauren             9 Brandywine-PA-MA       34.10      34.74        
 22 Mokhallalati, Nadia N     10 Lionville-PA-MA        34.44      34.76        
 23 Chiappa, Emory            10 Brandywine-PA-MA       36.60      34.80        
 24 Memeger, Olivia           10 RAYS-MA                36.35      34.83        
 25 Feiertag, Greta            9 TriValley-PA-MA        34.22      34.87        
 26 Campbell, Allison C       10 Lionville-PA-MA        34.62      34.91        
 27 Serafin, Emilia           10 Nazareth-PA-MA         32.79      35.08        
 28 Koloseike, Claire E       10 Lionville-PA-MA        34.60      35.20        
 28 Wujcik, Cassidy            9 Western Br-DE-MA       36.16      35.20        
 30 Hwan, Abigail             10 Hatboro-PA-MA          34.62      35.23        
 31 Galitski, Valerie          9 West Chester-PA-MA     34.25      35.35        
 32 Flynn, Morgan E           10 Pocono-PA-MA           33.16      35.40        
 33 O'Connor, Carrie          10 Upper Bucks-PA-MA      34.82      35.45        
 34 Baker, Katie L             9 Phoenixville-PA-MA     35.26      35.72        
 35 Dunston, Nya              10 West Chester-PA-MA     35.72      35.77        
 36 Xiong, Emily              10 RAYS-MA                33.71      35.82        
 37 Shaner, Hannah            10 Boyertown-PA-MA        34.83      35.91        
 38 Squeri, Ali V              9 Lionville-PA-MA        37.17      35.92        
 39 McCall, Corinne C          9 Pocono-PA-MA           35.80      35.94        
 40 Yuknek, Kathryn            9 Lansdowne-PA-MA        36.24      36.01        
 40 Scholer, Heidi             9 Hatboro-PA-MA          37.63      36.01        
 42 Delaney, Julia J           9 Pocono-PA-MA           35.12      36.02        
 42 Rutecki, Julianna          9 West Chester-PA-MA     36.24      36.02        
 44 Habeeb, Tea K             10 Boyertown-PA-MA        37.17      36.03        
 44 Cardow, Jen                9 RAYS-MA                36.35      36.03        
 46 Bialek, Alexandra         10 Rocky Run-PA-MA        35.53      36.14        
 47 Bradley, Teagan            9 Brandywine-De-MA       38.14      36.20        
 48 Glennon, Ella G            9 Pottstown-PA-MA        37.22      36.24        
 49 Simpson, Melanie J        10 UpperMainLine-PA-MA    36.74      36.29        
 50 DelloBuono, Jenna         10 UpperMainLine-PA-MA    36.60      36.32        
 50 Parker, Hailey            10 Gloucester-NJ-MA       35.28      36.32        
 52 Purcell, Grace             9 Lansdowne-PA-MA        36.09      36.37        
 53 Scudder, Kiera-Veronica   10 Rocky Run-PA-MA        36.66      36.38        
 53 McBlain, Claire            9 RAYS-MA                35.17      36.38        
 55 Schweiger, Isabelle       10 Lionville-PA-MA        37.13      36.55        
 56 Bousum, Grace D            9 Lionville-PA-MA        36.48      36.67        
 57 Topka, Samantha           10 West Chester-PA-MA     36.28      36.78        
 58 Ferguson, Hannah           9 Lionville-PA-MA        36.12      36.83        
 59 Cherrie, Anna              9 Reading-PA-MA          35.31      36.87        
 60 Schaefer, Molly M         10 GrScranton-PA-MA       36.36      36.95        
 61 Beil, Hannah               9 Upper Bucks-PA-MA      36.91      36.98        
 62 Cantwell, Veronica        10 Rocky Run-PA-MA        39.32      36.99        
 62 Mutter, Meredith G        10 Pottstown-PA-MA        36.33      36.99        
 64 Toth, Katie P              9 Lionville-PA-MA        37.12      37.01        
 65 Bateman, Caroline          9 Rocky Run-PA-MA        38.38      37.12        
 65 Juhasz, Kristelle          9 Western Br-DE-MA       37.47      37.12        
 67 McFadden, Tess            10 Ambler-PA-MA           39.06      37.15        
 68 Woods, Megan               9 Upper Bucks-PA-MA      36.97      37.24        
 69 Lanyon, Shelby            10 Upper Bucks-PA-MA      38.21      37.30        
 70 Houck, Emily               9 Rocky Run-PA-MA        36.54      37.33        
 71 Smith, Sydney L           10 Pocono-PA-MA           37.33      37.39        
 71 Carey, Lauren M           10 Nazareth-PA-MA         38.30      37.39        
 73 Ferretti, Jura             9 Reading-PA-MA          37.59      37.41        
 74 Maher, Chloe L            10 Brandywine-De-MA       37.64      37.42        
 75 McGuigan, Julia           10 RAYS-MA                37.50      37.50        
 76 Sasso, Nicole              9 Ambler-PA-MA           39.19      37.51        
 77 Falguera, Isabel A         9 Hatboro-PA-MA          37.04      37.56        
 78 Mullan, Grace              9 Rocky Run-PA-MA        37.97      37.63        
 79 Ji, Kayla                  9 Hatboro-PA-MA          36.41      37.66        
 79 Bergey, Sabrina A         10 Boyertown-PA-MA        38.39      37.66        
 81 Burgess, Alana            10 Rocky Run-PA-MA        36.53      37.97        
 82 Werner, Nastia            10 West Chester-PA-MA     38.67      38.02        
 83 McGee, Cassidy             9 Reading-PA-MA          36.59      38.16        
 84 Maillet, Devon             9 RAYS-MA                37.56      38.17        
 85 Baker, Megan E             9 Lionville-PA-MA        35.81      38.26        
 86 Bessey, Katherine          9 TriValley-PA-MA        37.61      38.37        
 86 Russell, Molly            10 Western Br-DE-MA       38.41      38.37        
 88 Kerr, Madeline            10 Ambler-PA-MA              NT      38.46        
 89 Burkhardt, Carey S         9 Boyertown-PA-MA        37.67      38.50        
 90 Otto, Auri A              10 Boyertown-PA-MA        35.90      38.61        
 91 Grubb, Rachel              9 Brandywine-PA-MA       38.05      38.74        
 92 Keener, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA        37.06      38.76        
 93 Sampson, Makayla           9 TriValley-PA-MA        35.78      38.77        
 94 McKee, Gabriella E         9 Pottstown-PA-MA        38.35      38.83        
 95 Traficanti, Julianna R     9 Phoenixville-PA-MA     37.49      38.87        
 96 Kukowski, Paige            9 Upper Bucks-PA-MA      35.54      38.92        
 97 Shui, Rosalind            10 Phoenixville-PA-MA     41.41      38.95        
 98 Crowe, Catherine A         9 UpperMainLine-PA-MA    37.76      38.97        
 99 Lochstet, Clarie           9 Hatboro-PA-MA          38.56      38.98        
100 Beaulieu, Cayla M          9 UpperMainLine-PA-MA    38.84      39.01        
101 McDermott, Mallory K       9 Lionville-PA-MA        37.35      39.03        
102 Slowik, Morgan L          10 Boyertown-PA-MA        36.40      39.22        
103 Klugherz, Tess             9 Ambler-PA-MA           38.93      39.24        
104 Wright, Abbie             10 Western Br-DE-MA       35.83      39.31        
105 Bondrowski, Jordan         9 RAYS-MA                39.63      39.34        
106 Busk, Abigail             10 Gloucester-NJ-MA       38.16      39.54        
107 Rossi, Kathryn            10 Rocky Run-PA-MA        37.26      39.57        
108 Dickey, Naomi              9 RAYS-MA                38.94      39.64        
109 Schoeneberger, Madeleine  10 Nazareth-PA-MA         39.05      39.69        
110 Schmidt, Sarah            10 West Chester-PA-MA     36.99      39.72        
111 Bonin, Ryan               10 GrScranton-PA-MA       38.67      39.85        
112 Yahr, Catherine G          9 Lionville-PA-MA        43.22      40.06        
113 Iswalt, Kylee              9 TriValley-PA-MA        38.36      40.20        
114 Christman, Camille I      10 Boyertown-PA-MA        37.64      40.34        
115 Senko, Katie A            10 Kennett-PA-MA          37.23      40.35        
116 Engel, Niobe              10 Gloucester-NJ-MA       38.73      40.36        
117 Hoke, Cameron             10 Reading-PA-MA          41.75      40.53        
118 Kline, Jordan              9 TriValley-PA-MA        40.26      40.72        
119 Abatangelo, Ava R          9 UpperMainLine-PA-MA    38.88      40.89        
120 Mandimutsira, Julie        9 Lansdowne-PA-MA        39.05      40.97        
121 Hsing, Karsen             10 Jennersville-PA-MA     39.52      41.19        
122 Nikolic, Anne             10 UpperMainLine-PA-MA    39.98      41.24        
123 Sindaco, Chloe             9 Phoenixville-PA-MA     38.89      41.50        
124 Stoltzfus, Leah            9 Reading-PA-MA          41.71      42.53        
125 Avvento, Katie             9 Pottstown-PA-MA        42.52      42.72        
126 Madulapally, Laya         10 Hatboro-PA-MA          41.30      42.73        
127 Rush, Ceara               10 RAYS-MA                42.22      42.74        
128 Ware, Jade                 9 Nazareth-PA-MA         42.32      42.80        
129 Daubert, Kira             10 Hatboro-PA-MA          38.37      42.98        
130 Hessler, Hope              9 Lionville-PA-MA           NT      43.18        
131 Beldyk, Olivia             9 Kennett-PA-MA          40.09      43.65        
132 Shahin, Noran             10 Pocono-PA-MA           43.73      43.99        
133 Connolly, Catherine G      9 Phoenixville-PA-MA     44.07      44.24        
134 Keyvani, Caroline          9 Rocky Run-PA-MA        46.46      44.71        
135 Baker, Emily C             9 Lionville-PA-MA        43.11      45.14        
136 Holguin, Katherine         9 Kennett-PA-MA          40.09      45.99        
137 Shetzline, Evelyn          9 Lansdowne-PA-MA        40.08      47.32        
 -- Geiser, Ellie              9 Upper Bucks-PA-MA      39.51         NS        
 -- Walsh, Kathryn V           9 GrScranton-PA-MA       38.83         NS        
 -- Sherman, Rachel           10 RAYS-MA                39.90        SCR        
 -- Fenning, Melanie H        10 Boyertown-PA-MA        34.84        SCR        
 -- Smith, Madison            10 RAYS-MA                36.98        SCR        
 
Event 6  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          29.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rush, Taylor              12 RAYS-MA                29.57      29.06        
  2 Apostolico, Bailey L      12 Brandywine-De-MA       30.05      29.22        
  3 Kolloru, Bharathi K       12 UpperMainLine-PA-MA    29.95      29.35        
  4 Byrne, Elizabeth          12 RAYS-MA                29.22      29.41        
  5 Topka, Jessica L          12 West Chester-PA-MA     29.30      29.57        
  6 Weir, Madison             12 Lansdowne-PA-MA        30.00      29.69        
  7 Schlachta, Jocelyn        12 Phoenixville-PA-MA     29.29      29.74        
  8 Seifried, Emma C          12 RAYS-MA                29.44      29.76        
  9 Sposato, Erica            12 Phoenixville-PA-MA     29.55      29.94        
 10 Beldyk, Julia             12 Kennett-PA-MA          29.93      29.95        
 11 Prichett, Bailyn          11 Hatboro-PA-MA          30.23      30.01        
 12 McDermott, Breanne        12 Lionville-PA-MA        32.12      30.02        
 13 McNamara, Maggie Rose R   12 Phoenixville-PA-MA     29.80      30.06        
 14 DiCamillo, Lauren T       11 Brandywine-PA-MA       29.57      30.08        
 15 Mousley, Sarah B          11 Brandywine-De-MA       30.13      30.09        
 16 Rodgers, Victoria         12 Brandywine-PA-MA       30.60      30.12        
 17 Hammer, Nolyn M           12 Jennersville-PA-MA     30.79      30.24        
 18 Barrell, Makenzie         11 TriValley-PA-MA        29.53      30.26        
 19 Cowan, Becky A            11 Lionville-PA-MA        30.17      30.41        
 20 Schreck, Anna Kate        12 Reading-PA-MA          30.67      30.42        
 21 McBlain, Tara             12 RAYS-MA                29.84      30.43        
 22 McFadden, Colleen         12 Ambler-PA-MA           30.32      30.46        
 23 Guo, Pamela               12 UpperMainLine-PA-MA    30.45      30.50        
 24 McGee, Kristina E         12 RAYS-MA                30.85      30.61        
 25 Neville, Madeline N       11 Pocono-PA-MA           30.62      30.63        
 26 Gagliardi, Juliana N      12 West Chester-PA-MA     30.21      30.78        
 27 Russell, Grace C          12 Western Br-DE-MA       30.09      30.79        
 28 Armetta, Karina           11 GrScranton-PA-MA       30.44      30.87        
 29 Galitski, Mara            12 West Chester-PA-MA     31.65      30.95        
 30 Grofe, Abbe C             11 Boyertown-PA-MA        30.95      31.05        
 31 Mullins, Kirsten          11 West Chester-PA-MA     30.92      31.13        
 32 Ritter, Emilie            12 Phoenixville-PA-MA     31.10      31.15        
 33 Aitken, Sydney            11 Brandywine-De-MA       32.01      31.18        
 34 Draves, Teresa J          11 Pottstown-PA-MA        30.68      31.20        
 35 Werndl, Maddie            11 RAYS-MA                30.65      31.24        
 36 Bondrowski, Lauren        11 RAYS-MA                31.53      31.33        
 37 Chung, Hannah             12 Ambler-PA-MA           31.13      31.34        
 38 Kress, Maggie             12 Western Br-DE-MA       30.39      31.38        
 39 Keim, Mya                 11 TriValley-PA-MA        31.21      31.43        
 40 Robinson, Elise           11 Jennersville-PA-MA     31.05      31.49        
 41 Buchler, Kira S           11 Pottstown-PA-MA        30.34      31.52        
 42 Thompson, Riley           11 RAYS-MA                31.90      31.55        
 43 Tran, Jennifer            12 Lansdowne-PA-MA        32.58      31.56        
 44 Wittmeyer, Kaylin         12 Reading-PA-MA          31.95      31.61        
 45 Cleveland, Riley C        11 Lionville-PA-MA        30.27      31.64        
 46 Laudenslager, Grace       11 Hatboro-PA-MA          31.95      31.72        
 47 Abraham, Carlie           12 Reading-PA-MA          31.18      31.73        
 48 Baker, Sarah M            11 Phoenixville-PA-MA     31.17      31.78        
 49 Hughes, Emily             11 Pottstown-PA-MA        32.10      31.81        
 50 Dickert, Maddie           11 Rocky Run-PA-MA        31.45      31.85        
 51 Gorman, Karlye E          12 Boyertown-PA-MA        30.99      31.90        
 51 Christ, Elese             12 Pottstown-PA-MA        32.49      31.90        
 53 Alidjani, Roya G          12 UpperMainLine-PA-MA    32.09      31.93        
 54 Morgan, Taylor            12 Brandywine-PA-MA       31.64      32.01        
 55 Eckler, Daisy             12 RAYS-MA                31.26      32.07        
 56 McArtor, Olivia R         11 Boyertown-PA-MA        31.72      32.15        
 57 Meyers, Megan             12 Reading-PA-MA          32.47      32.24        
 58 Kull, Lilly               11 Phoenixville-PA-MA     30.69      32.27        
 59 Lyles, Annelisa           11 Western Br-DE-MA       31.58      32.32        
 60 Currie, Bella G           11 Jennersville-PA-MA     32.59      32.44        
 61 Hadfield, Mackenzie       12 Upper Bucks-PA-MA      35.16      32.47        
 62 Campbell, Cailin E        11 GrScranton-PA-MA       32.04      32.52        
 63 Bernaus, Katrina N        12 RAYS-MA                31.65      32.63        
 64 Hay, Elizabeth            12 Lansdowne-PA-MA        32.19      32.67        
 65 Dauphinais, Jessica       11 Phoenixville-PA-MA     32.08      32.70        
 66 Gianoni, Hailey           11 Upper Bucks-PA-MA      31.02      32.72        
 67 Mostyn, Eileen            12 Kennett-PA-MA          32.33      32.73        
 68 Fleming, Katie            11 Phoenixville-PA-MA     33.92      32.79        
 69 Marga, Livia              12 Pocono-PA-MA           32.70      32.93        
 70 O'Brien, Amelia N         11 Nazareth-PA-MA         32.54      32.98        
 70 Tran, Sophia              11 Hatboro-PA-MA          33.16      32.98        
 72 Leake, Mackenzie          11 RAYS-MA                32.36      33.02        
 73 Hessler, Isabel           11 Lionville-PA-MA        32.29      33.04        
 74 Sparano, Simone M         11 Phoenixville-PA-MA     32.05      33.07        
 75 Sawickij, KitKat          11 Upper Bucks-PA-MA      34.24      33.11        
 76 Stirling, Kaitlyn         11 Jennersville-PA-MA     33.65      33.13        
 77 Donovan, Tori J           12 Boyertown-PA-MA        34.03      33.42        
 78 Wand, Madison             11 Phoenixville-PA-MA     33.85      33.49        
 79 Valle, Colleen            12 Ambler-PA-MA           32.58      33.50        
 80 Henley, Leah M            12 Lionville-PA-MA        32.84      33.52        
 81 Whittemore, Jessica L     11 Boyertown-PA-MA        33.56      33.62        
 82 McAndrew, Sarah E         11 Boyertown-PA-MA        32.59      33.70        
 83 Beyer, Brooke A           11 Pottstown-PA-MA        34.13      33.80        
 84 DeWalt, Hannah L          11 Boyertown-PA-MA        34.58      33.81        
 85 Abatangelo, Lia B         11 UpperMainLine-PA-MA    32.85      33.92        
 86 McCoy-Swinehart, Katie R  12 Pottstown-PA-MA        34.09      33.99        
 87 Lyles, Emma               12 Western Br-DE-MA       33.88      34.01        
 88 Heverly, Kiersten A       11 Pottstown-PA-MA        33.60      34.07        
 89 Doss, Harleigh            11 Gloucester-NJ-MA       33.85      34.10        
 90 Yu, Lily L                11 Lionville-PA-MA        36.14      34.17        
 91 Robertson, Emma           12 Jennersville-PA-MA     34.41      34.20        
 92 Cooke, Hannah             11 Phoenixville-PA-MA     31.72      34.21        
 93 Howley, JoAnna            11 Gloucester-NJ-MA       34.47      34.24        
 94 Jones, Kayla              12 Reading-PA-MA          33.18      34.25        
 95 Weller, Hannah R          11 Pottstown-PA-MA        33.87      34.40        
 96 Protzman, Lora            11 GrScranton-PA-MA       33.00      34.50        
 97 Null, Sarah E             12 Lionville-PA-MA        37.36      34.56        
 98 Jacobs, Molly E           12 Kennett-PA-MA          33.94      34.62        
 99 Neeld, Emily A            11 Boyertown-PA-MA        33.45      34.64        
100 Sprenkle, NoElle          11 Pottstown-PA-MA        32.26      34.69        
101 Konarski, Amber E         12 Pottstown-PA-MA        32.68      34.78        
102 Swaim, Meghan             12 Pottstown-PA-MA        32.87      34.84        
103 Cippollone, Lauren        12 Rocky Run-PA-MA        33.93      34.89        
104 Schmitz, Jillian          12 Reading-PA-MA          33.97      35.01        
104 Tran, Kaitlyn             11 Phoenixville-PA-MA     34.71      35.01        
106 McDonnell, Lauren         11 Western Br-DE-MA       34.39      35.02        
107 Narvaez, Noelle           11 Reading-PA-MA          34.50      35.38        
108 Green, Sonya              12 Nazareth-PA-MA         34.00      35.48        
109 Tuttle, Rachel            12 Gloucester-NJ-MA       33.99      35.49        
110 Mostek, Katie             11 Phoenixville-PA-MA     33.91      35.52        
111 Lowery, Katie M           11 Lionville-PA-MA        34.62      35.54        
112 Holmberg, Emily R         12 Phoenixville-PA-MA     34.20      35.73        
113 Dwyer, Emily              12 Pocono-PA-MA           33.38      35.75        
114 Manzo, Meagan             12 Nazareth-PA-MA         33.90      36.10        
115 Ereifej, Deena            12 Upper Bucks-PA-MA      34.47      36.17        
116 Bober, Christina          11 Phoenixville-PA-MA     34.42      36.18        
117 Anderson, Carla           12 Rocky Run-PA-MA        34.62      36.45        
118 Grunauer, Emily           12 Pocono-PA-MA           36.74      37.02        
119 Molloy, Lindsay           12 Bethlehem-PA-MA        33.63      37.66        
120 Sayson, Alexa             11 Gloucester-NJ-MA       34.25      38.70        
121 Rogers, Emily             11 Pottstown-PA-MA        37.57      39.29        
122 Sissell, Elena            11 Rocky Run-PA-MA        40.42      40.09        
 -- Denniston, Kristen M      12 Pocono-PA-MA           34.11         NS        
 -- Walsh, Allison M          12 GrScranton-PA-MA       34.75         NS        
 -- Houtchens, Abby           11 Western Br-DE-MA       29.25         NS        
 -- Shahin, Mariam            12 Pocono-PA-MA           37.13         NS        
 -- Etzweiler, Abbie L        11 UpperMainLine-PA-MA    31.89        SCR        
 -- Hovis, Sami               11 Lionville-PA-MA        31.85        SCR        
 -- Hunziker, Emily           12 Pottstown-PA-MA        34.39        SCR        
 -- Santilla, Felicia         12 RAYS-MA                32.96        SCR        
 -- Kuo, Mei Mei              12 Phoenixville-PA-MA     30.07        SCR        
 -- Coolahan, Megan E         11 Tri-Hampton-PA-MA      33.42        SCR        
 -- Harkins, Lindsay M        12 Tri-Hampton-PA-MA      29.98        SCR        
 -- Clark, Olivia             11 Reading-PA-MA          31.76        SCR        
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McConnell, Jack           12 Lansdowne-PA-MA        30.40      28.94 DIST   
  2 Booth, Jack               12 Lansdowne-PA-MA        31.03      29.03 DIST   
  3 Tupper, Aaron             11 Jennersville-PA-MA     31.30      29.70 DIST   
  4 Wenik, Nolan D            12 Hatboro-PA-MA          29.95      29.80 DIST   
  5 Kern, Trevor              12 Brandywine-PA-MA       30.25      30.01 DIST   
  6 Chapla, Matthew A         12 Jennersville-PA-MA     30.08      30.11 DIST   
  7 Ryan, Paul                12 Western Br-DE-MA       29.76      30.25 DIST   
  8 Naturale, Liam B          11 Pocono-PA-MA           30.25      30.42 DIST   
  9 Taylor, Danny             12 RAYS-MA                30.77      30.50 DIST   
 10 Ploski, Connor            12 Gloucester-NJ-MA       31.75      30.67 DIST   
 11 Bradley, Aidan            11 Brandywine-De-MA       34.60      30.91        
 12 McNally, Patrick M        11 Western Br-DE-MA       31.54      30.98        
 13 Draves, Michael T         12 Pottstown-PA-MA        32.05      31.01        
 14 McCall, Conor P           12 Pocono-PA-MA           30.62      31.04        
 15 Laux, Connor              11 Ambler-PA-MA           30.85      31.07        
 16 Cave, Nick J              11 UpperMainLine-PA-MA    31.06      31.19        
 17 Myers, Connor k           12 Lionville-PA-MA        31.65      31.22        
 18 Li, Andrew                11 Rocky Run-PA-MA        36.21      31.42        
 19 Reigh, Danny              12 Upper Bucks-PA-MA      32.52      31.45        
 20 Fernandez, Luke W         11 Tri-Hampton-PA-MA      31.43      31.46        
 21 Bodman, Drew              11 Ambler-PA-MA           30.89      31.49        
 22 West, Brian A             12 Brandywine-PA-MA       32.53      31.51        
 23 Kleppe, Zac A             12 Phoenixville-PA-MA     32.70      31.80        
 24 Brousseau, Weston T       12 Phoenixville-PA-MA     33.35      31.88        
 24 Booth, Jacob              12 RAYS-MA                31.67      31.88        
 26 Daly, Jack                11 Western Br-DE-MA       32.00      31.89        
 27 deBruin, Jack D           12 Brandywine-De-MA       32.99      31.96        
 28 Heo, Jun                  12 North Penn-PA-MA       32.02      31.97        
 29 Sun, Aron                 11 Lionville-PA-MA        32.20      32.05        
 30 Spencer, Matthew M        11 Pottstown-PA-MA        32.05      32.19        
 31 Carter, Ben               12 Western Br-DE-MA       33.18      32.20        
 32 Bessey, Shawn             11 TriValley-PA-MA        32.23      32.73        
 33 Steinbach, Bennett        12 Rocky Run-PA-MA        33.58      32.82        
 34 Shen, Matthew             11 Ambler-PA-MA           35.20      32.94        
 35 Keifer, Aaron J           11 Pottstown-PA-MA        32.30      33.12        
 35 Graeff, Joey              12 Phoenixville-PA-MA     32.61      33.12        
 37 Walters, Christopher      11 RAYS-MA                36.37      33.19        
 38 Runco, Jack               11 Nazareth-PA-MA         33.28      33.22        
 39 Jiang, Michael            12 UpperMainLine-PA-MA    33.39      33.59        
 40 Wujcik, Erik              11 Western Br-DE-MA       33.03      33.71        
 41 Hendrickson, Daniel J     11 Hatboro-PA-MA          33.65      33.78        
 42 Rajaram, Akshay           11 Lionville-PA-MA        33.59      33.81        
 43 Popov, George             12 Rocky Run-PA-MA        33.11      33.97        
 44 Salig, Colin J            12 Lionville-PA-MA        34.11      33.98        
 45 Shahin, Hesham            11 Pocono-PA-MA           34.85      34.05        
 46 Balch, Matt R             12 UpperMainLine-PA-MA    34.64      34.13        
 47 Lindsay, Ethan            11 Upper Bucks-PA-MA      36.49      34.24        
 48 McLellan, Justin T        12 Kennett-PA-MA          33.39      34.63        
 49 Klugherz, Sam             11 Ambler-PA-MA           35.81      35.79        
 50 Malmstrom, Andrew M       11 Pottstown-PA-MA        36.24      36.90        
 -- Curran, Fran M            11 UpperMainLine-PA-MA    31.27        SCR        
 -- Dougherty, Thomas         11 Ambler-PA-MA           30.51        SCR        
 -- Yang, Bertran J           11 Kennett-PA-MA          33.39        SCR        
 -- Matchett, Stephen         12 Ambler-PA-MA           30.15        SCR        
 
Event 8  Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pizolato, Joseph           9 Brandywine-PA-MA       33.68      32.74 DIST   
  2 Lambert, Bryant T         10 Brandywine-De-MA       34.05      33.27 DIST   
  3 Peterson, J. B.           10 Rocky Run-PA-MA        35.80      33.43 DIST   
  4 Caponi, Ryan              10 Brandywine-De-MA       35.33      33.49 DIST   
  5 Ronayne, Tommy J           9 RAYS-MA                34.62      33.68 DIST   
  6 Roman, Justin E           10 Pocono-PA-MA           33.80      34.24 DIST   
  7 Chung, Matthew            10 Ambler-PA-MA           34.53      34.47 DIST   
  8 Naturale, Rory B           9 Pocono-PA-MA           35.36      35.00        
  9 Powell, Ryan P             9 Jennersville-PA-MA     35.04      35.05        
 10 Noll, Brian               10 RAYS-MA                37.06      35.06        
 11 Zajkowski, Zach           10 Upper Bucks-PA-MA      35.29      35.10        
 12 Nawn, Shea                10 RAYS-MA                35.27      35.17        
 13 Armbruster, Andrew J       9 Boyertown-PA-MA        33.91      35.54        
 14 Spak, Nathan              10 Upper Bucks-PA-MA      35.26      35.90        
 15 Kasznay, Galen L          10 Pottstown-PA-MA        36.30      36.09        
 16 Bunn, Crew A               9 Pocono-PA-MA           36.61      36.13        
 17 Laing, Cory               10 Phoenixville-PA-MA     39.41      36.18        
 18 Fitzgerald, Dylan J        9 Nazareth-PA-MA         36.37      36.23        
 19 Maiocco, Leonard           9 GrScranton-PA-MA       36.74      36.53        
 20 Kirkpatrick, Jack         10 Rocky Run-PA-MA        38.83      36.82        
 21 Walters, Christopher       9 Hatboro-PA-MA          37.49      36.91        
 22 Tabasco, Joey             10 Gloucester-NJ-MA       36.25      37.19        
 23 Chung, Brian              10 RAYS-MA                37.10      37.22        
 24 Grieb, Peter              10 RAYS-MA                38.58      37.44        
 25 Young, Tyler A            10 Bethlehem-PA-MA        35.01      37.48        
 26 Dunn, Aidan                9 Pottstown-PA-MA        36.31      37.59        
 27 Heras, Holden             10 Pottstown-PA-MA        36.54      37.64        
 28 Carlini, Nicholas C        9 Brandywine-De-MA       38.92      37.72        
 29 Peffley, Michael          10 Western Br-DE-MA       36.23      37.82        
 30 Mallon, Matthew           10 RAYS-MA                37.17      38.00        
 31 Kalinich, Jack            10 Schuykill-PA-MA        38.54      38.39        
 32 Laing, Sean               10 Phoenixville-PA-MA     37.13      38.64        
 33 DiCosimo, Nicolas         10 Kennett-PA-MA          38.13      38.68        
 34 Hentnick, Michael          9 RAYS-MA                38.47      38.69        
 35 Li, Aaron                 10 UpperMainLine-PA-MA    41.11      38.72        
 36 Anderson, Zachary         10 RAYS-MA                37.69      38.76        
 37 Jiang, Ishau               9 Pottstown-PA-MA        38.50      38.94        
 38 McNeill, Michael J        10 Pottstown-PA-MA        39.64      39.01        
 39 Li, John                   9 Phoenixville-PA-MA     39.33      39.14        
 40 Gilley, Domi              10 West Chester-PA-MA     36.34      39.21        
 41 Prabhu, Sunil             10 UpperMainLine-PA-MA    38.54      39.30        
 42 Feeney, Brendan           10 Brandywine-PA-MA       40.12      39.55        
 43 Brown, Max E               9 Lionville-PA-MA        41.35      39.59        
 44 Walker, Xavier             9 Gloucester-NJ-MA       39.10      39.91        
 45 Forgie, Jack M            10 UpperMainLine-PA-MA    38.91      40.04        
 46 Collier, Sean K           10 Lionville-PA-MA        40.16      41.13        
 47 Manatakis, Nikolas G      10 Pocono-PA-MA           42.21      41.37        
 48 McAneny-Droz, Neil         9 Western Br-DE-MA       39.00      42.33        
 49 Conlan, Paul              10 RAYS-MA                42.83      42.42        
 50 Huleatt, Peter E          10 Nazareth-PA-MA         43.41      44.33        
 -- Stine, Daniel C           10 GrScranton-PA-MA       36.82         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 -- Noone, Tommy              10 Phoenixville-PA-MA     39.50         NS        
 -- Mitchell, James C          9 GrScranton-PA-MA       36.90         NS        
 -- Di Primio, Jack            9 Lansdowne-PA-MA        39.18         NS        
 -- Henry, Mitchell            9 RAYS-MA                39.59        SCR        
 -- Kolimago, Michael J        9 Lionville-PA-MA        39.12        SCR        
 -- Schweikert, Will          10 Lionville-PA-MA        38.98        SCR        
 
Event 9  Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:24.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hakes, Laura K            10 Hatboro-PA-MA        1:25.50    1:22.85 DIST   
      38.56   44.29                                                
  2 Collins, Sara L           10 Tri-Hampton-PA-MA    1:24.32    1:23.61 DIST   
      38.36   45.25                                                
  3 Fenn, Lauren E            10 Pocono-PA-MA         1:28.98    1:24.30        
      38.84   45.46                                                
  4 Hersh, Michaela           10 TriValley-PA-MA      1:26.35    1:26.29        
      38.10   48.19                                                
  5 Zelinske, Alexandra        9 Pottstown-PA-MA      1:29.90    1:26.61        
      37.98   48.63                                                
  6 Benning, Emma             10 Ambler-PA-MA         1:26.99    1:26.79        
      41.93   44.86                                                
  7 Wujcik, Cassidy            9 Western Br-DE-MA     1:31.62    1:27.60        
      41.66   45.94                                                
  8 Stoddard, Caitlin E       10 Brandywine-De-MA     1:32.55    1:27.94        
      42.79   45.15                                                
  9 Apostolico, Erin C        10 Brandywine-De-MA     1:30.56    1:28.21        
      38.48   49.73                                                
 10 Haefner, Sydney T         10 Lionville-PA-MA      1:24.59    1:28.58        
      40.81   47.77                                                
 11 Kukowski, Peri            10 Upper Bucks-PA-MA    1:27.28    1:28.65        
      42.81   45.84                                                
 12 Gutekunst, Jessica        10 Hatboro-PA-MA        1:26.50    1:28.78        
 13 Sandercock, Kyra M        10 Lionville-PA-MA      1:31.98    1:29.01        
      41.31   47.70                                                
 14 Xiong, Emily              10 RAYS-MA              1:31.23    1:29.20        
      41.56   47.64                                                
 15 Burgess, Alana            10 Rocky Run-PA-MA      1:28.05    1:29.99        
      42.97   47.02                                                
 16 Miller, Devon             10 Kennett-PA-MA        1:30.42    1:30.08        
      44.82   45.26                                                
 17 Hollister, Grace          10 GrScranton-PA-MA     1:31.89    1:30.16        
      43.62   46.54                                                
 18 Baker, Katie L             9 Phoenixville-PA-MA   1:26.32    1:30.20        
      42.11   48.09                                                
 19 Shaner, Hannah            10 Boyertown-PA-MA      1:28.29    1:30.39        
      41.42   48.97                                                
 20 Cardow, Jen                9 RAYS-MA              1:31.96    1:30.50        
      44.68   45.82                                                
 21 Mattson, Kate E           10 Brandywine-De-MA     1:37.07    1:30.65        
      43.95   46.70                                                
 21 Catchpole, Ashley          9 West Chester-PA-MA   1:34.43    1:30.65        
      41.89   48.76                                                
 23 Park, Sally               10 UpperMainLine-PA-MA  1:31.57    1:31.12        
      45.70   45.42                                                
 24 Gorr, Jessica J           10 Lionville-PA-MA      1:29.76    1:31.51        
      42.16   49.35                                                
 25 Chiappa, Emory            10 Brandywine-PA-MA     1:31.52    1:31.67        
      44.52   47.15                                                
 26 Haines, Meredith E         9 Brandywine-De-MA     1:34.12    1:32.57        
      44.10   48.47                                                
 27 Gorr, Rachel A            10 Lionville-PA-MA      1:33.23    1:32.72        
      44.26   48.46                                                
 28 DelloBuono, Jenna         10 UpperMainLine-PA-MA  1:32.01    1:32.94        
      43.37   49.57                                                
 29 Russell, Molly            10 Western Br-DE-MA     1:41.00    1:33.23        
      43.85   49.38                                                
 30 Schweiger, Isabelle       10 Lionville-PA-MA      1:30.99    1:34.33        
      44.97   49.36                                                
 31 Buchanan, Karen            9 Lansdowne-PA-MA      1:36.32    1:34.34        
      42.73   51.61                                                
 32 Davis, Mickaela K         10 Boyertown-PA-MA      1:36.16    1:34.38        
      44.81   49.57                                                
 33 Rymal, Michaela           10 Rocky Run-PA-MA      1:32.30    1:34.69        
      43.42   51.27                                                
 34 Glennon, Ella G            9 Pottstown-PA-MA      1:35.53    1:34.83        
      42.46   52.37                                                
 35 Squeri, Ali V              9 Lionville-PA-MA      1:35.28    1:34.97        
      45.41   49.56                                                
 36 Cherrie, Anna              9 Reading-PA-MA        1:33.17    1:35.00        
      46.71   48.29                                                
 37 Malone, Maria             10 RAYS-MA              1:36.58    1:35.12        
      43.81   51.31                                                
 38 Scholer, Heidi             9 Hatboro-PA-MA        1:33.18    1:35.83        
      43.62   52.21                                                
 39 Geiser, Ellie              9 Upper Bucks-PA-MA    1:34.63    1:36.36        
 40 Pastor, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA      1:37.87    1:36.58        
      44.13   52.45                                                
 41 Hilferty, Katie           10 RAYS-MA              1:35.39    1:36.82        
      44.33   52.49                                                
 42 Cantwell, Veronica        10 Rocky Run-PA-MA      1:44.87    1:37.15        
 43 DeWalt, Randi C            9 Boyertown-PA-MA      1:38.77    1:37.22        
      45.90   51.32                                                
 44 Maillet, Devon             9 RAYS-MA              1:42.43    1:37.57        
      47.83   49.74                                                
 45 Delizo, Ilyssa J           9 Pottstown-PA-MA      1:42.36    1:37.64        
 46 Smith, Sydney L           10 Pocono-PA-MA         1:34.52    1:37.75        
      43.94   53.81                                                
 47 Rutecki, Julianna          9 West Chester-PA-MA   1:34.17    1:38.00        
      48.36   49.64                                                
 48 Houck, Emily               9 Rocky Run-PA-MA           NT    1:38.41        
      42.94   55.47                                                
 49 Otto, Auri A              10 Boyertown-PA-MA      1:39.48    1:38.59        
      47.24   51.35                                                
 50 Adams, Isabel              9 UpperMainLine-PA-MA  1:40.20    1:38.93        
      46.83   52.10                                                
 51 McBlain, Claire            9 RAYS-MA              1:35.55    1:39.29        
      45.14   54.15                                                
 52 Yuknek, Kathryn            9 Lansdowne-PA-MA      1:36.61    1:39.51        
      44.43   55.08                                                
 53 Albertson, Faith          10 UpperMainLine-PA-MA  1:38.52    1:39.66        
      41.98   57.68                                                
 54 McGee, Cassidy             9 Reading-PA-MA        1:34.91    1:39.76        
      48.58   51.18                                                
 55 Falguera, Isabel A         9 Hatboro-PA-MA        1:42.28    1:39.92        
      46.62   53.30                                                
 56 Filipovski, Sara           9 Phoenixville-PA-MA   1:46.52    1:40.09        
      44.94   55.15                                                
 57 Kukowski, Paige            9 Upper Bucks-PA-MA    1:39.68    1:40.31        
      45.53   54.78                                                
 58 Purcell, Grace             9 Lansdowne-PA-MA      1:44.71    1:40.91        
      50.10   50.81                                                
 59 Krause, Abie G            10 Pottstown-PA-MA      1:36.66    1:40.95        
      49.18   51.77                                                
 60 McFadden, Tess            10 Ambler-PA-MA         1:41.39    1:40.99        
      49.71   51.28                                                
 61 McDermott, Mallory K       9 Lionville-PA-MA      1:44.67    1:41.61        
      48.92   52.69                                                
 62 Silberman, Gena L          9 Pottstown-PA-MA      1:46.41    1:42.60        
      47.01   55.59                                                
 63 Bondrowski, Jordan         9 RAYS-MA              1:44.69    1:42.77        
      46.70   56.07                                                
 64 Lunetta, Teresa            9 Western Br-DE-MA     1:42.85    1:42.91        
      48.99   53.92                                                
 65 Dickey, Naomi              9 RAYS-MA              1:42.68    1:43.15        
      45.54   57.61                                                
 66 Buckley, Grace             9 Kennett-PA-MA        1:47.31    1:43.21        
      49.09   54.12                                                
 67 Avvento, Katie             9 Pottstown-PA-MA      1:47.07    1:43.72        
      47.68   56.04                                                
 68 Burkhardt, Carey S         9 Boyertown-PA-MA      1:38.04    1:44.30        
      47.76   56.54                                                
 69 Null, Laura E              9 Lionville-PA-MA      1:46.05    1:44.91        
      48.84   56.07                                                
 70 Busk, Abigail             10 Gloucester-NJ-MA     1:46.12    1:45.00        
      45.28   59.72                                                
 71 Sampson, Makayla           9 TriValley-PA-MA      1:40.22    1:45.12        
      47.28   57.84                                                
 72 Ware, Jade                 9 Nazareth-PA-MA       1:43.15    1:45.16        
      48.73   56.43                                                
 73 Keener, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA      1:42.45    1:45.26        
      51.24   54.02                                                
 74 Madulapally, Laya         10 Hatboro-PA-MA        1:39.04    1:45.86        
 75 Kress, Susanna             9 Western Br-DE-MA     1:49.58    1:46.02        
      51.80   54.22                                                
 76 Evanko, Molly M            9 Kennett-PA-MA        1:43.66    1:46.27        
      45.96 1:00.31                                                
 77 Abatangelo, Ava R          9 UpperMainLine-PA-MA  1:43.53    1:46.89        
      53.12   53.77                                                
 78 Rush, Ceara               10 RAYS-MA              1:44.60    1:46.93        
      51.64   55.29                                                
 79 Shui, Rosalind            10 Phoenixville-PA-MA   1:46.20    1:47.60        
      51.59   56.01                                                
 80 Lochstet, Clarie           9 Hatboro-PA-MA        1:37.74    1:47.70        
      50.88   56.82                                                
 81 Kline, Jordan              9 TriValley-PA-MA      1:45.94    1:47.75        
      50.68   57.07                                                
 82 Bonin, Ryan               10 GrScranton-PA-MA     1:48.19    1:47.99        
      49.70   58.29                                                
 83 Young, Amy R               9 Tri-Hampton-PA-MA    1:50.52    1:48.63        
      51.30   57.33                                                
 84 Chen, Lisha               10 Lansdowne-PA-MA      1:46.82    1:49.43        
      51.06   58.37                                                
 85 Klugherz, Tess             9 Ambler-PA-MA         1:39.13    1:49.67        
      52.48   57.19                                                
 86 McGuigan, Julia           10 RAYS-MA              2:01.38    1:49.68        
 87 Holguin, Katherine         9 Kennett-PA-MA        1:46.36    1:50.38        
      52.85   57.53                                                
 88 Ringle, Emily              9 Pottstown-PA-MA      1:43.70    1:50.57        
      49.76 1:00.81                                                
 89 Engel, Niobe              10 Gloucester-NJ-MA     1:42.53    1:51.30        
      52.14   59.16                                                
 90 Hessler, Hope              9 Lionville-PA-MA      1:47.23    1:51.61        
      51.63   59.98                                                
 91 Stoltzfus, Leah            9 Reading-PA-MA        1:45.20    1:52.02        
 92 Gallagher, Aidan Z        10 RAYS-MA              1:48.17    1:52.60        
      51.63 1:00.97                                                
 93 Connolly, Catherine G      9 Phoenixville-PA-MA   1:49.89    1:53.96        
      50.97 1:02.99                                                
 94 Mandimutsira, Julie        9 Lansdowne-PA-MA      1:47.13    1:54.46        
      53.19 1:01.27                                                
 -- Beldyk, Olivia             9 Kennett-PA-MA        1:45.16         DQ        
      Alternating Kick - breast
      50.17   55.88                                                
 -- Kase, Vivian J             9 Pottstown-PA-MA      2:01.99         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
 -- Grubb, Rachel              9 Brandywine-PA-MA          NT         DQ        
      Scissors kick - breast
      43.54 1:00.87                                                
 -- Yahr, Catherine G          9 Lionville-PA-MA      1:43.68         DQ        
      Did not finish on back - back
      14.04 1:21.95                                                
 -- Sasso, Nicole              9 Ambler-PA-MA         1:41.25         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
 -- Franzone, Anya R          10 UpperMainLine-PA-MA  1:32.97         DQ        
      One hand touch - breast
      41.56   52.82                                                
 -- Parker, Hailey            10 Gloucester-NJ-MA     1:32.77         NS        
 -- Smith, Madison            10 RAYS-MA              1:39.30         NS        
 -- Wright, Abbie             10 Western Br-DE-MA     1:48.99         NS        
 -- Fenning, Melanie H        10 Boyertown-PA-MA      1:29.72        SCR        
 -- Sherman, Rachel           10 RAYS-MA              1:42.79        SCR        
 
Event 10  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:40.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darmofal, Hannah          11 West Chester-PA-MA   2:38.68    2:38.02 DIST   
      36.52   41.25   45.06   35.19                                
  2 Kilama, Atim              11 Brandywine-De-MA     2:44.25    2:39.65 DIST   
      33.35   43.72   49.82   32.76                                
  3 Mousley, Sarah B          11 Brandywine-De-MA     2:43.60    2:40.07        
      36.80   44.17   46.15   32.95                                
  4 Kolloru, Bharathi K       12 UpperMainLine-PA-MA  2:42.55    2:41.57        
      34.04   40.31   51.02   36.20                                
  5 Harris, Sarah             12 Brandywine-PA-MA     2:39.73    2:41.96        
      36.05   42.55   47.48   35.88                                
  6 McGee, Kristina E         12 RAYS-MA              2:45.53    2:42.00        
      34.23   39.99   47.60   40.18                                
  7 McNamara, Maggie Rose R   12 Phoenixville-PA-MA   2:40.67    2:42.70        
      35.68   39.41   50.67   36.94                                
  8 Parrish, Nadine J         12 Pocono-PA-MA         2:40.90    2:44.11        
      34.99   43.62   49.23   36.27                                
  9 McDermott, Breanne        12 Lionville-PA-MA      2:49.43    2:44.89        
      36.03   42.44   48.81   37.61                                
 10 Topka, Jessica L          12 West Chester-PA-MA   2:44.77    2:46.70        
      36.63   44.22   51.38   34.47                                
 11 Prichett, Bailyn          11 Hatboro-PA-MA        2:51.87    2:46.89        
      38.72   39.72   53.79   34.66                                
 12 McAneny-Droz, Sophia      11 Western Br-DE-MA     2:43.80    2:48.55        
      37.21   44.76   48.41   38.17                                
 13 Campbell, Cailin E        11 GrScranton-PA-MA     2:50.99    2:51.88        
      40.63   39.84   52.65   38.76                                
 14 Young, Kelly A            12 Tri-Hampton-PA-MA    2:53.32    2:52.82        
      39.00   43.82   52.95   37.05                                
 15 McBlain, Tara             12 RAYS-MA              2:52.02    2:52.86        
      39.39   42.29   53.54   37.64                                
 16 Petschelt, Jordan H       12 Pottstown-PA-MA      2:55.04    2:54.57        
      41.61   44.69   50.63   37.64                                
 17 Schwartz, Sarah M         12 Brandywine-De-MA     2:55.70    2:54.58        
      40.62   42.54   55.49   35.93                                
 18 Byrne, Elizabeth          12 RAYS-MA              2:53.63    2:55.57        
      41.48   45.73   49.63   38.73                                
 19 Donham, Emily             12 Upper Bucks-PA-MA    2:55.45    2:55.79        
      36.91   47.29   52.96   38.63                                
 20 Henley, Leah M            12 Lionville-PA-MA      2:59.77    2:58.37        
      43.87   45.14   49.82   39.54                                
 21 Laudenslager, Grace       11 Hatboro-PA-MA        3:01.81    3:01.78        
      40.48   47.43   54.30   39.57                                
 22 Gorman, Kira N            11 Boyertown-PA-MA      3:02.76    3:02.70        
      42.01   46.43   56.51   37.75                                
 23 Jacobs, Molly E           12 Kennett-PA-MA        3:01.90    3:02.84        
      41.23   47.70   52.27   41.64                                
 24 McDonnell, Lauren         11 Western Br-DE-MA     3:04.69    3:06.23        
      41.77   45.16   58.43   40.87                                
 25 Donovan, Tori J           12 Boyertown-PA-MA      3:10.48    3:09.31        
      44.20   49.11   52.40   43.60                                
 26 Goss, Teegan              11 RAYS-MA              3:09.85    3:10.09        
      41.30   50.70   53.26   44.83                                
 27 Rogers, Emily             11 Pottstown-PA-MA      3:41.10    3:27.19        
      47.15   54.31   55.11   50.62                                
 -- Chung, Hannah             12 Ambler-PA-MA         2:51.15         NS        
 -- Coolahan, Megan E         11 Tri-Hampton-PA-MA    3:10.70        SCR        
 -- Sprenkle, NoElle          11 Pottstown-PA-MA      2:54.70        SCR        
 -- Hovis, Sami               11 Lionville-PA-MA      2:54.32        SCR        
 
Event 11  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:47.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorman, Bryce S           12 Brandywine-De-MA     2:44.76    2:44.74 DIST   
      37.59   40.32   48.64   38.19                                
  2 Steinhoff, George         12 Brandywine-De-MA          NT    2:46.52 DIST   
      35.13   41.97   50.72   38.70                                
  3 McConnell, Jack           12 Lansdowne-PA-MA      2:45.09    2:48.84        
      37.55   45.48   48.10   37.71                                
  4 Ryan, Paul                12 Western Br-DE-MA     2:51.12    2:54.28        
      43.09   46.12   46.42   38.65                                
  5 Fernandez, Luke W         11 Tri-Hampton-PA-MA    2:57.18    2:55.11        
      38.52   44.89   52.98   38.72                                
  6 Brennan, Ryan             11 Gloucester-NJ-MA     2:53.97    2:58.93        
      38.08   46.29   53.23   41.33                                
  7 Mitchell, Alex            11 Rocky Run-PA-MA      2:57.40    3:00.83        
                              52.11   42.13                        
  8 Davis, Kyle               11 RAYS-MA              2:56.24    3:05.36        
      45.88   43.94   54.53   41.01                                
  9 Shen, Matthew             11 Ambler-PA-MA         3:07.59    3:13.15        
      43.59   46.84   57.43   45.29                                
 -- Smith, Ryan               12 RAYS-MA              2:44.70         DQ        
      38.13   40.98   45.79   34.19                                
 
Event 12  Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
        1:28.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caponi, Ryan              10 Brandywine-De-MA     1:25.52    1:24.98 DIST   
      40.35   44.63                                                
  2 Ruvio, Daniel             10 Hatboro-PA-MA        1:26.43    1:25.15 DIST   
      37.65   47.50                                                
  3 Burk, Garrett A           10 Brandywine-De-MA     1:33.04    1:25.16 DIST   
      38.28   46.88                                                
  4 Pack, Danny               10 Brandywine-De-MA     1:28.94    1:25.83 DIST   
      40.38   45.45                                                
  5 Pizolato, Joseph           9 Brandywine-PA-MA     1:26.01    1:26.41 DIST   
      39.70   46.71                                                
  6 Turner, Jason A            9 Tri-Hampton-PA-MA    1:28.99    1:27.81 DIST   
      42.90   44.91                                                
  7 Lebeau, Justin H           9 UpperMainLine-PA-MA  1:28.30    1:27.98 DIST   
      42.63   45.35                                                
  8 Esslinger, Robert E       10 Brandywine-PA-MA     1:33.85    1:28.26        
      41.86   46.40                                                
  9 Peterson, J. B.           10 Rocky Run-PA-MA      1:29.57    1:28.69        
      41.24   47.45                                                
 10 Borowsky, Miles L         10 Tri-Hampton-PA-MA    1:29.45    1:29.16        
      41.24   47.92                                                
 11 Chung, Matthew            10 Ambler-PA-MA         1:35.84    1:29.43        
      43.35   46.08                                                
 12 Hawke, Theodore            9 UpperMainLine-PA-MA  1:33.16    1:29.78        
      42.65   47.13                                                
 13 Nawn, Shea                10 RAYS-MA              1:30.94    1:30.62        
      44.16   46.46                                                
 14 Naturale, Rory B           9 Pocono-PA-MA         1:29.64    1:31.70        
      45.19   46.51                                                
 15 Kasznay, Galen L          10 Pottstown-PA-MA      1:29.99    1:34.29        
      40.53   53.76                                                
 16 Brown, Max E               9 Lionville-PA-MA      1:37.98    1:35.59        
      45.60   49.99                                                
 17 Zajkowski, Zach           10 Upper Bucks-PA-MA    1:36.42    1:36.11        
      46.13   49.98                                                
 18 Chung, Brian              10 RAYS-MA              1:35.83    1:36.32        
      45.99   50.33                                                
 19 Forde, Jack               10 Ambler-PA-MA         1:40.79    1:37.35        
      47.95   49.40                                                
 20 Heras, Holden             10 Pottstown-PA-MA      1:37.12    1:37.53        
      48.09   49.44                                                
 21 Wang, Kevin               10 Phoenixville-PA-MA   1:36.61    1:38.41        
      46.84   51.57                                                
 22 Deitch, Will M            10 Tri-Hampton-PA-MA    1:40.47    1:38.81        
      46.71   52.10                                                
 23 Gilley, Domi              10 West Chester-PA-MA   1:39.70    1:40.56        
      46.07   54.49                                                
 24 Grieb, Peter              10 RAYS-MA              1:42.33    1:40.64        
      48.29   52.35                                                
 25 Hentnick, Michael          9 RAYS-MA              1:39.77    1:41.31        
      47.84   53.47                                                
 26 Li, John                   9 Phoenixville-PA-MA   1:49.14    1:54.40        
      54.39 1:00.01                                                
 27 Yuan, Richard             10 Upper Bucks-PA-MA    1:49.13    1:57.02        
      52.57 1:04.45                                                
 -- Schweikert, Will          10 Lionville-PA-MA      1:44.68        SCR        
 -- Pinkerton, Colin T         9 Boyertown-PA-MA      1:37.85        SCR        
 -- Henry, Mitchell            9 RAYS-MA              1:38.00        SCR        
 
Event 13  Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          38.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benney, Molly             10 North Penn-PA-MA       38.59      36.41 DIST   
  2 Prisk, Kara S              9 Boyertown-PA-MA        38.23      37.90 DIST   
  3 Durkin, Keeley             9 RAYS-MA                37.59      37.98 DIST   
  4 DiClemente, Noelle        10 Brandywine-De-MA       40.10      38.04        
  5 Collins, Sara L           10 Tri-Hampton-PA-MA      38.13      38.10        
  6 Mokhallalati, Nadia N     10 Lionville-PA-MA        38.03      39.46        
  7 Gorr, Jessica J           10 Lionville-PA-MA        39.24      39.62        
  8 Swaim, Elizabeth          10 Pottstown-PA-MA        43.93      40.14        
  9 Williams, Madelyn G       10 Brandywine-De-MA       43.13      40.28        
 10 Galitski, Valerie          9 West Chester-PA-MA     40.17      40.37        
 11 Walsh, Elizabeth           9 Western Br-DE-MA       44.03      40.60        
 12 Scudder, Kiera-Veronica   10 Rocky Run-PA-MA        43.97      40.75        
 13 Dunston, Nya              10 West Chester-PA-MA     44.73      40.84        
 14 Apostolico, Erin C        10 Brandywine-De-MA       45.13      41.23        
 15 Harmon, Claire M          10 Nazareth-PA-MA         41.45      41.50        
 16 Albertson, Faith          10 UpperMainLine-PA-MA    40.76      41.65        
 17 Costello, Colleen         10 Ambler-PA-MA           42.45      41.69        
 18 Mattson, Kate E           10 Brandywine-De-MA       45.38      42.16        
 19 Sandercock, Kyra M        10 Lionville-PA-MA        41.85      42.47        
 20 Hoban, Caleigh             9 Western Br-DE-MA       43.45      42.52        
 21 Adams, Isabel              9 UpperMainLine-PA-MA    45.71      42.79        
 21 Simpson, Melanie J        10 UpperMainLine-PA-MA    44.27      42.79        
 23 Campbell, Allison C       10 Lionville-PA-MA        46.11      43.40        
 24 Memeger, Olivia           10 RAYS-MA                42.20      43.76        
 25 Ferretti, Jura             9 Reading-PA-MA          44.49      44.16        
 26 Franzone, Anya R          10 UpperMainLine-PA-MA    43.62      44.39        
 27 Malone, Maria             10 RAYS-MA                45.09      44.57        
 28 Pastor, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA        45.93      44.58        
 29 Costello, Chloe            9 Reading-PA-MA          44.69      44.92        
 30 Buchanan, Karen            9 Lansdowne-PA-MA        46.53      45.28        
 31 Bessey, Katherine          9 TriValley-PA-MA        45.07      45.63        
 32 Evanko, Molly M            9 Kennett-PA-MA          45.82      45.69        
 33 Davis, Mickaela K         10 Boyertown-PA-MA        47.80      45.72        
 34 Maillet, Devon             9 RAYS-MA                40.89      45.89        
 35 Ji, Kayla                  9 Hatboro-PA-MA          44.17      45.97        
 36 Bateman, Caroline          9 Rocky Run-PA-MA        49.54      45.99        
 37 Filipovski, Sara           9 Phoenixville-PA-MA     46.10      46.53        
 38 Woods, Megan               9 Upper Bucks-PA-MA      45.49      46.71        
 39 Toth, Katie P              9 Lionville-PA-MA        45.02      46.78        
 40 Stoddard, Caitlin E       10 Brandywine-De-MA       45.70      46.98        
 41 Dickey, Naomi              9 RAYS-MA                48.59      47.44        
 42 Engel, Niobe              10 Gloucester-NJ-MA       47.75      47.55        
 43 Beaulieu, Cayla M          9 UpperMainLine-PA-MA    47.04      48.10        
 44 McDermott, Mallory K       9 Lionville-PA-MA        44.39      48.28        
 45 Mullan, Grace              9 Rocky Run-PA-MA        48.86      48.41        
 46 Buckley, Grace             9 Kennett-PA-MA          46.06      48.96        
 47 Morgan, Lauren             9 Brandywine-PA-MA       47.09      50.49        
 48 Chen, Lisha               10 Lansdowne-PA-MA        47.80      50.86        
 49 Null, Laura E              9 Lionville-PA-MA        47.96      51.41        
 50 Kase, Vivian J             9 Pottstown-PA-MA        49.58      52.19        
 51 Silberman, Gena L          9 Pottstown-PA-MA        48.75      52.20        
 52 Rush, Ceara               10 RAYS-MA                53.47      52.84        
 53 Ringle, Emily              9 Pottstown-PA-MA        49.25      56.36        
 54 Daubert, Kira             10 Hatboro-PA-MA          51.02      57.35        
 55 Baker, Emily C             9 Lionville-PA-MA        47.10    1:00.42        
 -- Juhasz, Kristelle          9 Western Br-DE-MA       46.74         NS        
 
Event 14  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          33.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussin, Elizabeth J       12 Phoenixville-PA-MA     33.06      32.57 DIST   
  2 Abraham, Carlie           12 Reading-PA-MA          33.53      33.19        
  3 Kolloru, Bharathi K       12 UpperMainLine-PA-MA    33.19      33.35        
  4 Beldyk, Julia             12 Kennett-PA-MA          33.85      33.66        
  5 Kessler, Erin M           11 RAYS-MA                34.03      33.98        
  6 Hansbury, Paige P         11 Tri-Hampton-PA-MA      36.76      34.00        
  7 Nikolai, Hannah           12 Brandywine-PA-MA       34.01      34.25        
  8 Guo, Pamela               12 UpperMainLine-PA-MA    34.27      34.66        
  9 Jackson, Shannon          12 RAYS-MA                33.49      34.79        
 10 Hay, Elizabeth            12 Lansdowne-PA-MA        34.60      34.93        
 11 Topka, Jessica L          12 West Chester-PA-MA     33.82      35.00        
 12 Tran, Jennifer            12 Lansdowne-PA-MA        35.97      35.25        
 13 Dresden, Brooke P         12 RAYS-MA                37.03      35.28        
 14 Apostolico, Bailey L      12 Brandywine-De-MA       38.84      35.50        
 15 Meyers, Megan             12 Reading-PA-MA          36.18      35.56        
 16 Fleming, Katie            11 Phoenixville-PA-MA     36.21      35.58        
 17 Lyles, Annelisa           11 Western Br-DE-MA       35.89      35.75        
 18 Armetta, Karina           11 GrScranton-PA-MA       35.74      36.03        
 19 Cowan, Becky A            11 Lionville-PA-MA        36.02      36.17        
 20 Grofe, Abbe C             11 Boyertown-PA-MA        36.53      36.24        
 21 Sawickij, KitKat          11 Upper Bucks-PA-MA         NT      36.31        
 22 Hammer, Nolyn M           12 Jennersville-PA-MA     35.71      36.34        
 23 Schlachta, Jocelyn        12 Phoenixville-PA-MA     36.51      36.60        
 24 Gianoni, Hailey           11 Upper Bucks-PA-MA      37.24      37.08        
 25 Cleveland, Riley C        11 Lionville-PA-MA        34.32      37.30        
 26 Stirling, Kaitlyn         11 Jennersville-PA-MA     39.53      37.84        
 27 McAndrew, Sarah E         11 Boyertown-PA-MA        34.58      38.08        
 28 Kull, Lilly               11 Phoenixville-PA-MA     36.34      38.12        
 29 Narvaez, Noelle           11 Reading-PA-MA          39.07      38.15        
 30 Baker, Sarah M            11 Phoenixville-PA-MA     37.97      38.68        
 31 Holmberg, Emily R         12 Phoenixville-PA-MA     39.63      39.38        
 32 Goss, Teegan              11 RAYS-MA                37.52      39.52        
 33 Lyles, Emma               12 Western Br-DE-MA       38.01      40.00        
 34 Kress, Maggie             12 Western Br-DE-MA       38.01      40.29        
 34 Abatangelo, Lia B         11 UpperMainLine-PA-MA    36.73      40.29        
 36 Bober, Christina          11 Phoenixville-PA-MA     40.52      42.66        
 37 Tuttle, Rachel            12 Gloucester-NJ-MA       38.00      42.68        
 38 Protzman, Lora            11 GrScranton-PA-MA       40.68      42.96        
 39 Molloy, Lindsay           12 Bethlehem-PA-MA        36.38      43.14        
 40 Tran, Sophia              11 Hatboro-PA-MA          35.60      45.56        
 41 Lowery, Katie M           11 Lionville-PA-MA        48.49      47.29        
 -- Schmitz, Jillian          12 Reading-PA-MA          42.77         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Nugent, Rylee M           11 Brandywine-De-MA       37.34         NS        
 -- Hunziker, Emily           12 Pottstown-PA-MA        50.02        SCR        
 -- Harkins, Lindsay M        12 Tri-Hampton-PA-MA      33.67        SCR        
 -- Clark, Olivia             11 Reading-PA-MA          34.15        SCR        
 
Event 15  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          36.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Homan, Jonathan           12 North Penn-PA-MA       33.51      32.42 DIST   
  2 Naturale, Liam B          11 Pocono-PA-MA           32.70      32.48 DIST   
  3 Booth, Jack               12 Lansdowne-PA-MA        33.35      33.54 DIST   
  4 Specht, Zachary           12 Nazareth-PA-MA         34.29      34.67 DIST   
  5 Myers, Connor k           12 Lionville-PA-MA        34.74      35.21 DIST   
  6 Steinhoff, George         12 Brandywine-De-MA          NT      35.41 DIST   
  7 Bodman, Drew              11 Ambler-PA-MA           34.12      35.42 DIST   
  8 Wenik, Nolan D            12 Hatboro-PA-MA          35.26      35.56 DIST   
  9 Brennan, Ryan             11 Gloucester-NJ-MA       35.77      36.18        
 10 Tupper, Aaron             11 Jennersville-PA-MA     40.32      36.88        
 11 Kern, Trevor              12 Brandywine-PA-MA       41.62      37.05        
 12 Rolph, Matthew E          11 Brandywine-De-MA       38.91      37.22        
 13 Smith, Ryan               12 RAYS-MA                34.79      37.27        
 14 Mitchell, Alex            11 Rocky Run-PA-MA           NT      37.33        
 15 Spencer, Matthew M        11 Pottstown-PA-MA        37.14      37.82        
 16 McNally, Patrick M        11 Western Br-DE-MA       38.49      37.92        
 17 Rajaram, Akshay           11 Lionville-PA-MA        38.31      38.73        
 18 Reigh, Danny              12 Upper Bucks-PA-MA      37.21      38.84        
 19 McLellan, Justin T        12 Kennett-PA-MA          37.87      38.88        
 20 Cave, Nick J              11 UpperMainLine-PA-MA    37.77      39.38        
 21 Sjosten, Ben              11 Boyertown-PA-MA        38.14      39.39        
 22 Keifer, Aaron J           11 Pottstown-PA-MA        39.95      39.96        
 23 Doyle, Sean P             12 Lionville-PA-MA        41.04      40.12        
 24 Jiang, Michael            12 UpperMainLine-PA-MA    38.55      40.97        
 25 Shahin, Hesham            11 Pocono-PA-MA           41.72      41.03        
 26 Munoz, Caleb              11 Upper Bucks-PA-MA      42.84      41.08        
 27 Delworth, Andy T          11 Tri-Hampton-PA-MA      43.36      41.09        
 28 Walters, Christopher      11 RAYS-MA                43.24      42.65        
 
Event 16  Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          40.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Boeckx, Alex              10 RAYS-MA                40.32      38.66 DIST   
  2 Burk, Garrett A           10 Brandywine-De-MA       42.08      40.12 DIST   
  3 Borowsky, Miles L         10 Tri-Hampton-PA-MA      39.85      40.61        
  4 Lengel, Justin C           9 Jennersville-PA-MA     42.19      40.77        
  5 Pack, Danny               10 Brandywine-De-MA       40.07      40.98        
  6 Young, Tyler A            10 Bethlehem-PA-MA        39.71      41.44        
  7 Turner, Jason A            9 Tri-Hampton-PA-MA      41.06      42.89        
  8 Tabasco, Joey             10 Gloucester-NJ-MA       45.88      43.06        
  9 Laing, Cory               10 Phoenixville-PA-MA     41.79      43.71        
 10 Bunn, Crew A               9 Pocono-PA-MA           43.11      44.03        
 11 Stine, Daniel C           10 GrScranton-PA-MA       43.36      44.95        
 12 Laing, Sean               10 Phoenixville-PA-MA     42.88      45.06        
 13 Walters, Christopher       9 Hatboro-PA-MA          48.03      45.86        
 14 Cubbler, Andrew            9 Pottstown-PA-MA        42.68      46.40        
 15 Aclan, Ryan               10 Phoenixville-PA-MA     43.94      47.14        
 16 Grieb, Peter              10 RAYS-MA                49.08      47.25        
 17 Jiang, Ishau               9 Pottstown-PA-MA        45.90      48.38        
 18 Walker, Xavier             9 Gloucester-NJ-MA       46.56      48.43        
 -- Hawke, Theodore            9 UpperMainLine-PA-MA    42.42         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mitchell, James C          9 GrScranton-PA-MA       44.35         NS        
 -- Noone, Tommy              10 Phoenixville-PA-MA     48.16         NS        
 -- Staniszewski, Jonathan     9 Brandywine-PA-MA       43.37         NS        
 
Event 17  Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:15.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costello, Colleen         10 Ambler-PA-MA         1:16.03    1:15.01 DIST   
      35.91   39.10                                                
  2 Mokhallalati, Nadia N     10 Lionville-PA-MA      1:15.96    1:15.52        
      36.21   39.31                                                
  3 Hyldahl, Aubrey Ella      10 UpperMainLine-PA-MA  1:16.31    1:16.69        
      36.03   40.66                                                
  4 Williams, Madelyn G       10 Brandywine-De-MA     1:24.64    1:16.86        
      37.81   39.05                                                
  5 Benning, Emma             10 Ambler-PA-MA         1:17.61    1:16.90        
      36.82   40.08                                                
  6 Hwan, Abigail             10 Hatboro-PA-MA        1:22.53    1:17.09        
      37.28   39.81                                                
  7 Serafin, Emilia           10 Nazareth-PA-MA       1:14.56    1:17.12        
      14.05 1:03.07                                                
  8 Harmon, Claire M          10 Nazareth-PA-MA       1:17.76    1:17.41        
      37.75   39.66                                                
  9 Collins, Sara L           10 Tri-Hampton-PA-MA    1:19.33    1:17.78        
      36.52   41.26                                                
 10 O'Connor, Carrie          10 Upper Bucks-PA-MA    1:19.14    1:18.31        
      37.36   40.95                                                
 11 Roach, Veronica           10 Pottstown-PA-MA      1:23.18    1:18.35        
      36.74   41.61                                                
 12 Santoro, Lais R           10 Lionville-PA-MA      1:17.44    1:18.67        
      37.15   41.52                                                
 13 Koloseike, Claire E       10 Lionville-PA-MA      1:18.96    1:19.08        
      36.90   42.18                                                
 14 Topka, Samantha           10 West Chester-PA-MA   1:20.74    1:20.10        
      39.00   41.10                                                
 15 Bradley, Teagan            9 Brandywine-De-MA     1:30.17    1:20.60        
      38.42   42.18                                                
 16 Park, Sally               10 UpperMainLine-PA-MA  1:22.25    1:20.78        
      38.40   42.38                                                
 17 Morgan, Lauren             9 Brandywine-PA-MA     1:24.93    1:20.93        
      39.27   41.66                                                
 18 Zelinske, Alexandra        9 Pottstown-PA-MA      1:24.31    1:21.05        
      38.58   42.47                                                
 19 Schlachta, Jordan         10 Phoenixville-PA-MA   1:21.38    1:21.21        
      38.96   42.25                                                
 20 Wright, Abbie             10 Western Br-DE-MA     1:31.31    1:21.22        
      37.93   43.29                                                
 21 Gorr, Jessica J           10 Lionville-PA-MA      1:19.10    1:21.26        
      37.07   44.19                                                
 22 Habeeb, Tea K             10 Boyertown-PA-MA      1:23.12    1:21.90        
      38.36   43.54                                                
 23 Squeri, Ali V              9 Lionville-PA-MA      1:27.23    1:22.30        
      39.70   42.60                                                
 24 Flynn, Morgan E           10 Pocono-PA-MA         1:18.06    1:22.65        
      37.63   45.02                                                
 25 Gorr, Rachel A            10 Lionville-PA-MA      1:23.43    1:23.02        
      38.73   44.29                                                
 26 Swaim, Elizabeth          10 Pottstown-PA-MA      1:29.97    1:23.13        
      39.97   43.16                                                
 27 Carey, Lauren M           10 Nazareth-PA-MA       1:29.17    1:23.15        
      39.22   43.93                                                
 28 Cantwell, Veronica        10 Rocky Run-PA-MA      1:28.36    1:23.35        
      40.88   42.47                                                
 29 Purcell, Grace             9 Lansdowne-PA-MA      1:26.55    1:23.38        
      41.39   41.99                                                
 30 Rymal, Michaela           10 Rocky Run-PA-MA      1:23.51    1:23.40        
 31 Beil, Hannah               9 Upper Bucks-PA-MA    1:24.69    1:24.03        
      38.54   45.49                                                
 32 Russell, Molly            10 Western Br-DE-MA     1:26.07    1:24.09        
      39.34   44.75                                                
 33 Yuknek, Kathryn            9 Lansdowne-PA-MA      1:23.39    1:24.50        
      38.64   45.86                                                
 34 Burkhardt, Carey S         9 Boyertown-PA-MA      1:26.45    1:24.62        
      40.05   44.57                                                
 35 Prisk, Kara S              9 Boyertown-PA-MA      1:19.56    1:25.21        
      41.47   43.74                                                
 36 Galitski, Valerie          9 West Chester-PA-MA   1:24.63    1:25.29        
      39.80   45.49                                                
 37 Ferguson, Hannah           9 Lionville-PA-MA      1:19.77    1:25.46        
      40.66   44.80                                                
 38 Bousum, Grace D            9 Lionville-PA-MA      1:22.70    1:25.57        
      39.88   45.69                                                
 39 Baker, Megan E             9 Lionville-PA-MA      1:29.15    1:25.59        
      39.41   46.18                                                
 40 Crowe, Catherine A         9 UpperMainLine-PA-MA  1:28.37    1:27.02        
      42.23   44.79                                                
 41 Maher, Chloe L            10 Brandywine-De-MA     1:28.25    1:27.15        
      39.63   47.52                                                
 42 Krause, Abie G            10 Pottstown-PA-MA      1:24.68    1:27.44        
      42.19   45.25                                                
 43 Schoeneberger, Madeleine  10 Nazareth-PA-MA       1:24.87    1:27.82        
      41.72   46.10                                                
 44 Lanyon, Shelby            10 Upper Bucks-PA-MA    1:29.40    1:28.87        
      41.38   47.49                                                
 45 Costello, Chloe            9 Reading-PA-MA        1:33.26    1:29.18        
      41.98   47.20                                                
 46 Christman, Camille I      10 Boyertown-PA-MA      1:30.46    1:29.33        
      41.48   47.85                                                
 47 Bessey, Katherine          9 TriValley-PA-MA      1:28.91    1:29.38        
      44.55   44.83                                                
 48 McFadden, Tess            10 Ambler-PA-MA         1:31.51    1:29.74        
      43.28   46.46                                                
 49 Keener, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA      1:26.64    1:31.52        
      42.61   48.91                                                
 50 Young, Amy R               9 Tri-Hampton-PA-MA    1:37.17    1:32.61        
      42.67   49.94                                                
 51 Rossi, Kathryn            10 Rocky Run-PA-MA      1:31.55    1:33.04        
      43.75   49.29                                                
 51 Senko, Katie A            10 Kennett-PA-MA        1:28.60    1:33.04        
 53 Kline, Jordan              9 TriValley-PA-MA      1:31.91    1:34.01        
      44.27   49.74                                                
 54 Hsing, Karsen             10 Jennersville-PA-MA   1:32.51    1:34.31        
      44.83   49.48                                                
 55 Nikolic, Anne             10 UpperMainLine-PA-MA  1:32.18    1:34.86        
      43.88   50.98                                                
 56 Lochstet, Clarie           9 Hatboro-PA-MA        1:27.03    1:35.98        
      44.12   51.86                                                
 57 Hessler, Hope              9 Lionville-PA-MA           NT    1:41.77        
      49.60   52.17                                                
 58 Shahin, Noran             10 Pocono-PA-MA         1:44.50    1:41.94        
      46.35   55.59                                                
 59 Kress, Susanna             9 Western Br-DE-MA     1:31.06    1:53.99        
      54.76   59.23                                                
 
Event 18  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:04.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiCamillo, Lauren T       11 Brandywine-PA-MA     1:06.01    1:03.38 DIST   
      30.53   32.85                                                
  2 Yoon, Saemmi              11 Ambler-PA-MA         1:04.06    1:04.15 DIST   
      30.98   33.17                                                
  3 Russell, Grace C          12 Western Br-DE-MA     1:05.38    1:04.72        
      31.41   33.31                                                
  4 Decker, Alyssa            12 RAYS-MA              1:04.62    1:04.99        
      31.21   33.78                                                
  5 Weir, Madison             12 Lansdowne-PA-MA      1:05.44    1:05.22        
      31.41   33.81                                                
  5 Hess, Monica L            12 Boyertown-PA-MA      1:06.57    1:05.22        
      31.05   34.17                                                
  7 McDermott, Breanne        12 Lionville-PA-MA      1:06.14    1:05.41        
      32.01   33.40                                                
  8 Prichett, Bailyn          11 Hatboro-PA-MA        1:04.76    1:05.78        
      31.96   33.82                                                
  9 Sposato, Erica            12 Phoenixville-PA-MA   1:06.11    1:05.85        
      30.95   34.90                                                
 10 Raube, Lauren E           12 Kennett-PA-MA        1:06.97    1:06.37        
      31.87   34.50                                                
 11 Schlachta, Jocelyn        12 Phoenixville-PA-MA   1:07.28    1:06.43        
      31.55   34.88                                                
 12 Neville, Madeline N       11 Pocono-PA-MA         1:05.42    1:06.47        
      33.08   33.39                                                
 13 Seifried, Emma C          12 RAYS-MA              1:08.09    1:06.75        
      31.98   34.77                                                
 14 Mackey-Wood, Riona        11 Reading-PA-MA        1:06.05    1:07.11        
      31.78   35.33                                                
 15 Rush, Taylor              12 RAYS-MA              1:10.58    1:08.22        
      32.51   35.71                                                
 16 Buchler, Kira S           11 Pottstown-PA-MA      1:12.99    1:08.34        
      33.06   35.28                                                
 17 Guo, Pamela               12 UpperMainLine-PA-MA  1:08.78    1:08.43        
      32.93   35.50                                                
 18 Robinson, Elise           11 Jennersville-PA-MA   1:10.74    1:08.44        
      32.55   35.89                                                
 19 Hammer, Nolyn M           12 Jennersville-PA-MA   1:08.04    1:08.81        
      32.96   35.85                                                
 20 Hihi, Julia               11 Phoenixville-PA-MA   1:09.71    1:08.83        
      33.40   35.43                                                
 21 Gorman, Karlye E          12 Boyertown-PA-MA      1:07.88    1:08.85        
      33.03   35.82                                                
 22 Werndl, Maddie            11 RAYS-MA              1:07.41    1:09.07        
      32.25   36.82                                                
 23 Keim, Mya                 11 TriValley-PA-MA      1:09.53    1:09.13        
      32.94   36.19                                                
 24 Hussin, Elizabeth J       12 Phoenixville-PA-MA   1:09.20    1:09.31        
      32.95   36.36                                                
 25 Schreck, Anna Kate        12 Reading-PA-MA        1:08.89    1:09.35        
      33.42   35.93                                                
 26 Barrell, Makenzie         11 TriValley-PA-MA      1:08.02    1:09.39        
      32.06   37.33                                                
 26 McFadden, Colleen         12 Ambler-PA-MA         1:08.17    1:09.39        
      32.59   36.80                                                
 26 Nikolai, Hannah           12 Brandywine-PA-MA     1:09.49    1:09.39        
      33.16   36.23                                                
 29 Hoban, Maddie             11 Western Br-DE-MA     1:08.81    1:09.41        
      33.30   36.11                                                
 30 Geary, Rachael E          12 Boyertown-PA-MA      1:11.08    1:09.54        
      33.17   36.37                                                
 31 Ritter, Emilie            12 Phoenixville-PA-MA   1:08.63    1:09.89        
      32.78   37.11                                                
 32 Parrish, Nadine J         12 Pocono-PA-MA         1:06.86    1:10.00        
      34.43   35.57                                                
 33 O'Brien, Amelia N         11 Nazareth-PA-MA       1:11.11    1:10.01        
      33.41   36.60                                                
 34 Aitken, Sydney            11 Brandywine-De-MA     1:10.15    1:10.42        
      33.58   36.84                                                
 35 Kress, Maggie             12 Western Br-DE-MA     1:09.54    1:10.45        
      35.18   35.27                                                
 36 Kessler, Erin M           11 RAYS-MA              1:10.20    1:11.33        
      33.34   37.99                                                
 37 Hay, Elizabeth            12 Lansdowne-PA-MA      1:09.95    1:11.42        
      34.92   36.50                                                
 38 Baker, Sarah M            11 Phoenixville-PA-MA   1:08.74    1:11.65        
      34.28   37.37                                                
 39 McBlain, Tara             12 RAYS-MA              1:08.15    1:11.79        
      33.69   38.10                                                
 40 Shuler, Madeline          12 Nazareth-PA-MA       1:11.97    1:11.99        
      34.00   37.99                                                
 41 Thompson, Riley           11 RAYS-MA              1:12.63    1:12.16        
      34.48   37.68                                                
 42 Laudenslager, Grace       11 Hatboro-PA-MA        1:10.90    1:12.60        
      34.28   38.32                                                
 43 Jackson, Shannon          12 RAYS-MA              1:07.29    1:12.63        
      33.05   39.58                                                
 44 Van Zanten, Ruby          12 Rocky Run-PA-MA      1:11.67    1:12.66        
      33.99   38.67                                                
 45 DeWalt, Hannah L          11 Boyertown-PA-MA      1:14.54    1:12.68        
      35.73   36.95                                                
 46 Rodgers, Victoria         12 Brandywine-PA-MA     1:14.21    1:12.72        
      32.41   40.31                                                
 47 Wand, Madison             11 Phoenixville-PA-MA   1:17.32    1:13.67        
      35.29   38.38                                                
 48 Dickert, Maddie           11 Rocky Run-PA-MA      1:09.00    1:13.72        
      36.13   37.59                                                
 49 Hessler, Isabel           11 Lionville-PA-MA      1:12.73    1:13.77        
      35.08   38.69                                                
 50 Bernaus, Katrina N        12 RAYS-MA              1:12.84    1:13.87        
      35.98   37.89                                                
 51 Marga, Livia              12 Pocono-PA-MA         1:13.43    1:14.15        
      36.71   37.44                                                
 52 Sparano, Simone M         11 Phoenixville-PA-MA   1:15.06    1:14.50        
      35.07   39.43                                                
 53 Swaim, Meghan             12 Pottstown-PA-MA      1:15.39    1:14.58        
      35.17   39.41                                                
 54 Null, Sarah E             12 Lionville-PA-MA      1:17.97    1:15.17        
      36.39   38.78                                                
 55 Tran, Sophia              11 Hatboro-PA-MA        1:24.48    1:15.44        
      35.34   40.10                                                
 56 Doss, Harleigh            11 Gloucester-NJ-MA     1:12.02    1:15.59        
      36.35   39.24                                                
 57 Leake, Mackenzie          11 RAYS-MA              1:14.57    1:16.34        
      34.75   41.59                                                
 58 Gorman, Kira N            11 Boyertown-PA-MA      1:13.49    1:16.37        
      36.07   40.30                                                
 59 Green, Sonya              12 Nazareth-PA-MA       1:15.24    1:17.46        
      37.02   40.44                                                
 60 Heverly, Kiersten A       11 Pottstown-PA-MA      1:14.97    1:17.48        
      36.55   40.93                                                
 61 Weller, Hannah R          11 Pottstown-PA-MA      1:18.58    1:17.56        
      37.58   39.98                                                
 62 Holmberg, Emily R         12 Phoenixville-PA-MA   1:19.07    1:18.09        
      36.40   41.69                                                
 63 McAndrew, Sarah E         11 Boyertown-PA-MA      1:25.60    1:18.66        
      40.87   37.79                                                
 64 Mostek, Katie             11 Phoenixville-PA-MA   1:16.95    1:19.21        
      37.02   42.19                                                
 65 Anderson, Carla           12 Rocky Run-PA-MA      1:20.99    1:21.05        
      38.71   42.34                                                
 66 Tuttle, Rachel            12 Gloucester-NJ-MA     1:12.58    1:21.81        
      38.34   43.47                                                
 67 Grunauer, Emily           12 Pocono-PA-MA         1:24.08    1:25.30        
      40.54   44.76                                                
 -- Nugent, Rylee M           11 Brandywine-De-MA     1:11.49         NS        
 -- Denniston, Kristen M      12 Pocono-PA-MA         1:20.30         NS        
 -- Kuo, Mei Mei              12 Phoenixville-PA-MA   1:08.00        SCR        
 -- Hunziker, Emily           12 Pottstown-PA-MA      1:26.36        SCR        
 -- Etzweiler, Abbie L        11 UpperMainLine-PA-MA  1:09.52        SCR        
 -- Hihi, Enola               12 Phoenixville-PA-MA   1:10.29        SCR        
 
Event 19  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:08.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Specht, Zachary           12 Nazareth-PA-MA       1:07.45    1:05.96 DIST   
      32.64   33.32                                                
  2 Kern, Trevor              12 Brandywine-PA-MA     1:09.08    1:06.65 DIST   
      32.36   34.29                                                
  3 Rolph, Matthew E          11 Brandywine-De-MA     1:08.14    1:07.52 DIST   
      31.90   35.62                                                
  4 Tupper, Aaron             11 Jennersville-PA-MA   1:11.67    1:07.60 DIST   
      33.07   34.53                                                
  5 Gorman, Bryce S           12 Brandywine-De-MA     1:06.52    1:07.73 DIST   
      32.27   35.46                                                
  6 Wenik, Nolan D            12 Hatboro-PA-MA        1:07.48    1:07.81 DIST   
      32.37   35.44                                                
  7 Booth, Jack               12 Lansdowne-PA-MA      1:06.57    1:08.35        
      33.13   35.22                                                
  8 Wriggins, Jack            12 Western Br-DE-MA     1:13.03    1:08.50        
      32.04   36.46                                                
  9 Cave, Nick J              11 UpperMainLine-PA-MA  1:08.48    1:08.94        
      33.35   35.59                                                
 10 Draves, Michael T         12 Pottstown-PA-MA      1:09.14    1:09.17        
      33.37   35.80                                                
 11 Laux, Connor              11 Ambler-PA-MA         1:08.96    1:09.40        
      33.91   35.49                                                
 12 Curran, Fran M            11 UpperMainLine-PA-MA  1:12.62    1:09.78        
      32.56   37.22                                                
 13 Fernandez, Luke W         11 Tri-Hampton-PA-MA    1:10.54    1:10.33        
      33.81   36.52                                                
 14 Sun, Aron                 11 Lionville-PA-MA      1:09.47    1:10.36        
      33.63   36.73                                                
 15 Li, Andrew                11 Rocky Run-PA-MA      1:11.26    1:10.51        
      33.39   37.12                                                
 16 Doyle, Sean P             12 Lionville-PA-MA      1:17.03    1:11.43        
      35.82   35.61                                                
 17 Myers, Connor k           12 Lionville-PA-MA      1:11.74    1:11.89        
      34.78   37.11                                                
 18 Bessey, Shawn             11 TriValley-PA-MA      1:11.65    1:12.15        
      34.53   37.62                                                
 19 Hendrickson, Daniel J     11 Hatboro-PA-MA        1:14.37    1:12.42        
      34.68   37.74                                                
 20 Sjosten, Ben              11 Boyertown-PA-MA      1:13.62    1:12.81        
      35.27   37.54                                                
 21 Bodman, Drew              11 Ambler-PA-MA         1:11.79    1:12.96        
      35.63   37.33                                                
 22 Daly, Jack                11 Western Br-DE-MA     1:09.72    1:13.17        
      33.27   39.90                                                
 23 Steinbach, Bennett        12 Rocky Run-PA-MA      1:15.34    1:13.31        
      35.81   37.50                                                
 24 Rajaram, Akshay           11 Lionville-PA-MA      1:13.16    1:13.50        
      35.95   37.55                                                
 25 Brousseau, Weston T       12 Phoenixville-PA-MA   1:18.30    1:13.73        
      34.69   39.04                                                
 26 Mitchell, Alex            11 Rocky Run-PA-MA      1:11.25    1:13.99        
      32.88   41.11                                                
 27 Balch, Matt R             12 UpperMainLine-PA-MA  1:16.67    1:14.19        
      34.42   39.77                                                
 28 Reigh, Danny              12 Upper Bucks-PA-MA    1:11.56    1:14.20        
      34.23   39.97                                                
 29 Runco, Jack               11 Nazareth-PA-MA       1:13.00    1:14.62        
      34.97   39.65                                                
 30 Kleppe, Zac A             12 Phoenixville-PA-MA   1:13.14    1:15.11        
      34.90   40.21                                                
 31 Taylor, Danny             12 RAYS-MA              1:09.77    1:15.18        
      35.97   39.21                                                
 32 Spencer, Matthew M        11 Pottstown-PA-MA      1:17.10    1:15.93        
      36.20   39.73                                                
 33 Booth, Jacob              12 RAYS-MA              1:15.51    1:16.76        
      35.83   40.93                                                
 34 Munoz, Caleb              11 Upper Bucks-PA-MA    1:16.03    1:17.10        
      37.49   39.61                                                
 35 Wujcik, Erik              11 Western Br-DE-MA     1:13.13    1:17.43        
      36.94   40.49                                                
 36 Delworth, Andy T          11 Tri-Hampton-PA-MA    1:13.91    1:21.17        
      37.56   43.61                                                
 -- Matchett, Stephen         12 Ambler-PA-MA         1:06.84        SCR        
 -- Dougherty, Thomas         11 Ambler-PA-MA         1:07.66        SCR        
 
Event 20  Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:18.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peterson, J. B.           10 Rocky Run-PA-MA      1:17.12    1:14.81 DIST   
      35.78   39.03                                                
  2 Ruvio, Daniel             10 Hatboro-PA-MA        1:21.86    1:16.18 DIST   
      35.76   40.42                                                
  3 Noll, Brian               10 RAYS-MA              1:18.42    1:16.39 DIST   
      36.23   40.16                                                
  4 Esslinger, Robert E       10 Brandywine-PA-MA     1:25.56    1:17.16 DIST   
      36.57   40.59                                                
  5 Roman, Justin E           10 Pocono-PA-MA         1:17.84    1:18.30        
      37.52   40.78                                                
  6 Lengel, Justin C           9 Jennersville-PA-MA   1:18.42    1:18.79        
      37.62   41.17                                                
  7 Powell, Ryan P             9 Jennersville-PA-MA   1:20.19    1:20.19        
      37.80   42.39                                                
  8 Braithwaite, Dominic J    10 Kennett-PA-MA        1:23.00    1:20.68        
      37.97   42.71                                                
  9 Forde, Jack               10 Ambler-PA-MA         1:21.69    1:21.43        
      38.57   42.86                                                
 10 Borowsky, Miles L         10 Tri-Hampton-PA-MA    1:19.22    1:21.49        
      38.46   43.03                                                
 11 Bunn, Crew A               9 Pocono-PA-MA         1:20.92    1:22.19        
      39.02   43.17                                                
 12 Kasznay, Galen L          10 Pottstown-PA-MA      1:18.51    1:22.46        
      37.95   44.51                                                
 13 Hawke, Theodore            9 UpperMainLine-PA-MA  1:19.90    1:22.57        
      40.16   42.41                                                
 14 Fitzgerald, Dylan J        9 Nazareth-PA-MA       1:24.47    1:23.03        
      39.44   43.59                                                
 15 Stine, Daniel C           10 GrScranton-PA-MA     1:28.79    1:23.67        
 16 Cubbler, Andrew            9 Pottstown-PA-MA      1:22.47    1:23.90        
      39.38   44.52                                                
 17 Staniszewski, Jonathan     9 Brandywine-PA-MA     1:23.72    1:23.98        
      38.81   45.17                                                
 18 Mallon, Matthew           10 RAYS-MA              1:30.28    1:25.27        
      40.06   45.21                                                
 19 Armbruster, Andrew J       9 Boyertown-PA-MA           NT    1:26.49        
      38.90   47.59                                                
 20 Spak, Nathan              10 Upper Bucks-PA-MA    1:24.30    1:27.52        
      39.79   47.73                                                
 21 Heras, Holden             10 Pottstown-PA-MA      1:34.50    1:28.48        
      42.50   45.98                                                
 22 DiCosimo, Nicolas         10 Kennett-PA-MA        1:26.57    1:28.55        
      40.94   47.61                                                
 23 Carlini, Nicholas C        9 Brandywine-De-MA     1:29.60    1:30.25        
      41.43   48.82                                                
 24 McNeill, Michael J        10 Pottstown-PA-MA      1:31.72    1:30.43        
      41.85   48.58                                                
 25 Maiocco, Leonard           9 GrScranton-PA-MA     1:27.17    1:30.54        
      41.79   48.75                                                
 26 Prabhu, Sunil             10 UpperMainLine-PA-MA  1:29.96    1:32.45        
      41.71   50.74                                                
 27 Li, Aaron                 10 UpperMainLine-PA-MA  1:34.75    1:32.84        
      42.86   49.98                                                
 28 Walker, Xavier             9 Gloucester-NJ-MA     1:29.08    1:34.34        
      44.19   50.15                                                
 29 Collier, Sean K           10 Lionville-PA-MA      1:33.62    1:36.64        
      45.45   51.19                                                
 30 Conlan, Paul              10 RAYS-MA              1:38.03    1:38.39        
      45.02   53.37                                                
 31 Manatakis, Nikolas G      10 Pocono-PA-MA         1:37.90    1:38.61        
 -- Pinkerton, Colin T         9 Boyertown-PA-MA           NT        SCR        
 -- Kolimago, Michael J        9 Lionville-PA-MA      1:34.04        SCR        
 
Event 21  Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          35.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Kara             9 GrScranton-PA-MA       42.02      36.59        
  2 Fenn, Lauren E            10 Pocono-PA-MA           39.01      37.67        
  3 Tyler, Meagan N            9 Western Br-DE-MA       39.78      37.95        
  4 DiClemente, Noelle        10 Brandywine-De-MA       41.02      38.01        
  5 Hersh, Michaela           10 TriValley-PA-MA        39.36      38.35        
  6 Kukowski, Peri            10 Upper Bucks-PA-MA      40.12      38.58        
  7 Laskosky, Katelyn         10 TriValley-PA-MA        40.34      38.63        
  8 Holguin, Mary C           10 Kennett-PA-MA          39.98      39.61        
  9 Feiertag, Greta            9 TriValley-PA-MA        39.92      40.03        
 10 Hakes, Laura K            10 Hatboro-PA-MA             NT      40.22        
 11 Baker, Katie L             9 Phoenixville-PA-MA     41.98      40.41        
 12 Topka, Samantha           10 West Chester-PA-MA     41.79      40.56        
 13 Scholer, Heidi             9 Hatboro-PA-MA          41.37      40.59        
 14 Goddard, Nia C            10 UpperMainLine-PA-MA    40.84      40.61        
 15 Samuels, Maddy C           9 Kennett-PA-MA          41.34      40.64        
 16 McCall, Corinne C          9 Pocono-PA-MA           39.16      40.65        
 17 DelloBuono, Jenna         10 UpperMainLine-PA-MA    42.18      40.74        
 18 Simpson, Melanie J        10 UpperMainLine-PA-MA    41.60      40.94        
 19 Delaney, Julia J           9 Pocono-PA-MA           42.33      41.00        
 20 Durkin, Keeley             9 RAYS-MA                43.02      41.21        
 21 Sindaco, Chloe             9 Phoenixville-PA-MA     41.01      41.48        
 22 Cardow, Jen                9 RAYS-MA                41.43      41.59        
 23 Mutter, Meredith G        10 Pottstown-PA-MA        43.53      41.71        
 24 Haines, Meredith E         9 Brandywine-De-MA       43.32      41.87        
 25 Gutekunst, Jessica        10 Hatboro-PA-MA          40.45      42.02        
 25 Catchpole, Ashley          9 West Chester-PA-MA     42.95      42.02        
 27 Memeger, Olivia           10 RAYS-MA                42.37      42.05        
 28 Houck, Emily               9 Rocky Run-PA-MA        44.25      42.16        
 29 Beil, Hannah               9 Upper Bucks-PA-MA      42.67      42.31        
 29 Sandercock, Kyra M        10 Lionville-PA-MA        41.82      42.31        
 31 Burgess, Alana            10 Rocky Run-PA-MA        41.94      42.35        
 32 Baker, Megan E             9 Lionville-PA-MA        44.13      42.53        
 33 Bergey, Sabrina A         10 Boyertown-PA-MA        41.63      42.60        
 33 Beaulieu, Cayla M          9 UpperMainLine-PA-MA    43.76      42.60        
 35 Haefner, Sydney T         10 Lionville-PA-MA        40.74      42.98        
 36 Hoban, Caleigh             9 Western Br-DE-MA       43.22      43.00        
 37 Albertson, Faith          10 UpperMainLine-PA-MA    44.65      43.26        
 37 Glennon, Ella G            9 Pottstown-PA-MA        41.81      43.26        
 39 Hilferty, Katie           10 RAYS-MA                43.13      43.45        
 40 Pastor, Victoria M         9 Pottstown-PA-MA        41.94      43.47        
 41 Buchanan, Karen            9 Lansdowne-PA-MA        43.89      43.48        
 42 Schlachta, Jordan         10 Phoenixville-PA-MA     41.65      43.71        
 43 Schaefer, Molly M         10 GrScranton-PA-MA       43.92      43.78        
 44 Rymal, Michaela           10 Rocky Run-PA-MA        40.95      43.89        
 45 Sasso, Nicole              9 Ambler-PA-MA           47.23      43.93        
 46 Kerr, Madeline            10 Ambler-PA-MA           45.65      44.03        
 47 Bondrowski, Jordan         9 RAYS-MA                47.27      44.11        
 48 Iswalt, Kylee              9 TriValley-PA-MA        43.74      44.12        
 49 Slowik, Morgan L          10 Boyertown-PA-MA        48.33      44.14        
 50 O'Connor, Carrie          10 Upper Bucks-PA-MA      46.08      44.21        
 51 Koloseike, Claire E       10 Lionville-PA-MA        42.01      44.32        
 52 Toth, Katie P              9 Lionville-PA-MA        43.64      44.46        
 53 Schoeneberger, Madeleine  10 Nazareth-PA-MA         42.21      44.56        
 54 Maher, Chloe L            10 Brandywine-De-MA       44.58      44.67        
 55 Bradley, Teagan            9 Brandywine-De-MA       50.54      44.75        
 56 Woods, Megan               9 Upper Bucks-PA-MA      43.86      44.83        
 57 Werner, Nastia            10 West Chester-PA-MA     46.48      44.84        
 58 McKee, Gabriella E         9 Pottstown-PA-MA        44.56      44.96        
 59 Busk, Abigail             10 Gloucester-NJ-MA       45.11      45.30        
 60 Scudder, Kiera-Veronica   10 Rocky Run-PA-MA        42.80      45.36        
 61 Ferretti, Jura             9 Reading-PA-MA          47.35      45.40        
 62 Traficanti, Julianna R     9 Phoenixville-PA-MA     44.04      45.55        
 63 Madulapally, Laya         10 Hatboro-PA-MA          44.10      45.83        
 64 DeWalt, Randi C            9 Boyertown-PA-MA        43.63      46.00        
 65 Habeeb, Tea K             10 Boyertown-PA-MA        45.45      46.03        
 66 Kukowski, Paige            9 Upper Bucks-PA-MA      47.60      46.25        
 67 Schweiger, Isabelle       10 Lionville-PA-MA        45.15      46.37        
 68 Ferguson, Hannah           9 Lionville-PA-MA        41.85      46.41        
 69 Sampson, Makayla           9 TriValley-PA-MA        43.39      46.44        
 70 Kase, Vivian J             9 Pottstown-PA-MA        45.20      47.11        
 70 Connolly, Catherine G      9 Phoenixville-PA-MA     48.75      47.11        
 72 Delizo, Ilyssa J           9 Pottstown-PA-MA        47.89      47.27        
 73 Ware, Jade                 9 Nazareth-PA-MA         46.22      47.41        
 74 Lunetta, Teresa            9 Western Br-DE-MA       47.70      47.52        
 75 Grubb, Rachel              9 Brandywine-PA-MA       47.39      47.67        
 76 Mullan, Grace              9 Rocky Run-PA-MA        50.68      47.72        
 77 Chen, Lisha               10 Lansdowne-PA-MA        45.29      48.07        
 78 Schmidt, Sarah            10 West Chester-PA-MA     47.72      48.89        
 79 Gallagher, Aidan Z        10 RAYS-MA                47.52      49.08        
 80 Avvento, Katie             9 Pottstown-PA-MA        46.33      49.09        
 81 Kress, Susanna             9 Western Br-DE-MA       48.73      49.33        
 82 Evanko, Molly M            9 Kennett-PA-MA          45.28      49.71        
 83 Christman, Camille I      10 Boyertown-PA-MA        46.06      50.09        
 84 Costello, Chloe            9 Reading-PA-MA          47.37      50.35        
 85 Ringle, Emily              9 Pottstown-PA-MA        46.85      50.36        
 86 Hsing, Karsen             10 Jennersville-PA-MA     49.19      50.95        
 87 Holguin, Katherine         9 Kennett-PA-MA          48.79      51.26        
 88 Bonin, Ryan               10 GrScranton-PA-MA       53.25      51.60        
 89 Daubert, Kira             10 Hatboro-PA-MA          50.17      51.61        
 90 Lanyon, Shelby            10 Upper Bucks-PA-MA      45.86      51.66        
 91 Null, Laura E              9 Lionville-PA-MA        47.49      51.86        
 92 Baker, Emily C             9 Lionville-PA-MA        49.87      55.01        
 93 Shetzline, Evelyn          9 Lansdowne-PA-MA        48.88    1:00.97        
 -- Rossi, Kathryn            10 Rocky Run-PA-MA        41.62         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Walsh, Elizabeth           9 Western Br-DE-MA       43.42         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Falguera, Isabel A         9 Hatboro-PA-MA          45.23         NS        
 -- Smith, Madison            10 RAYS-MA                45.53         NS        
 -- Fenning, Melanie H        10 Boyertown-PA-MA        42.55        SCR        
 -- Sherman, Rachel           10 RAYS-MA                46.34        SCR        
 
Event 22  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          35.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bria, Kristin             12 Brandywine-PA-MA       35.25      33.21 DIST   
  2 Darmofal, Hannah          11 West Chester-PA-MA     34.71      34.25 DIST   
  3 Harmon, Lizzie            12 Hatboro-PA-MA             NT      34.84 DIST   
  4 Schreck, Anna Kate        12 Reading-PA-MA          36.45      34.95 DIST   
  5 Decker, Alyssa            12 RAYS-MA                34.93      35.00 DIST   
  6 Hess, Monica L            12 Boyertown-PA-MA        35.97      35.15        
  7 Mullins, Kirsten          11 West Chester-PA-MA     35.86      35.48        
  8 Chung, Hannah             12 Ambler-PA-MA              NT      35.54        
  9 Morgan, Taylor            12 Brandywine-PA-MA       35.22      35.60        
 10 Mostyn, Eileen            12 Kennett-PA-MA          34.71      35.65        
 11 McTaggart, Shannon        12 Brandywine-PA-MA       37.17      35.76        
 12 Draves, Teresa J          11 Pottstown-PA-MA        35.92      35.77        
 13 Fleming, Katie            11 Phoenixville-PA-MA     37.05      36.00        
 14 Sposato, Erica            12 Phoenixville-PA-MA     36.42      36.02        
 15 Gagliardi, Juliana N      12 West Chester-PA-MA     36.61      36.04        
 16 Keim, Mya                 11 TriValley-PA-MA        36.01      36.08        
 17 Grofe, Abbe C             11 Boyertown-PA-MA        36.26      36.12        
 18 Neeld, Emily A            11 Boyertown-PA-MA        35.32      36.34        
 19 Meyers, Megan             12 Reading-PA-MA          36.11      36.51        
 20 Sawickij, KitKat          11 Upper Bucks-PA-MA      37.26      36.67        
 21 Schwartz, Sarah M         12 Brandywine-De-MA       36.57      36.73        
 22 Christ, Elese             12 Pottstown-PA-MA        37.71      36.86        
 23 Russell, Grace C          12 Western Br-DE-MA       36.75      36.88        
 24 Kessler, Erin M           11 RAYS-MA                35.82      36.90        
 25 Raube, Lauren E           12 Kennett-PA-MA          36.45      37.03        
 26 Mackey-Wood, Riona        11 Reading-PA-MA          37.30      37.22        
 27 Henley, Leah M            12 Lionville-PA-MA        37.20      37.30        
 28 Sprenkle, NoElle          11 Pottstown-PA-MA        35.66      37.36        
 29 Wittmeyer, Kaylin         12 Reading-PA-MA          39.10      37.50        
 30 Armetta, Karina           11 GrScranton-PA-MA       36.58      37.52        
 31 Hoban, Maddie             11 Western Br-DE-MA       37.90      37.55        
 32 Marga, Livia              12 Pocono-PA-MA           37.87      37.62        
 33 Hansbury, Paige P         11 Tri-Hampton-PA-MA      38.94      37.77        
 34 Van Zanten, Ruby          12 Rocky Run-PA-MA        37.95      37.79        
 35 Hughes, Emily             11 Pottstown-PA-MA        37.23      37.82        
 36 DiCamillo, Lauren T       11 Brandywine-PA-MA       36.80      38.13        
 37 Eckler, Daisy             12 RAYS-MA                39.07      38.21        
 38 Currie, Bella G           11 Jennersville-PA-MA     37.61      38.36        
 39 Lyles, Emma               12 Western Br-DE-MA       37.10      38.47        
 40 Wand, Madison             11 Phoenixville-PA-MA     39.64      38.48        
 41 Donham, Emily             12 Upper Bucks-PA-MA      36.08      38.54        
 42 Werndl, Maddie            11 RAYS-MA                36.64      38.56        
 43 Sparano, Simone M         11 Phoenixville-PA-MA     36.78      38.60        
 44 Beyer, Brooke A           11 Pottstown-PA-MA        42.19      38.64        
 45 Cooke, Hannah             11 Phoenixville-PA-MA     40.09      38.65        
 46 Howley, JoAnna            11 Gloucester-NJ-MA       39.58      38.87        
 47 Hihi, Julia               11 Phoenixville-PA-MA     38.12      39.08        
 48 Cippollone, Lauren        12 Rocky Run-PA-MA        39.06      39.21        
 49 Bondrowski, Lauren        11 RAYS-MA                37.15      39.23        
 50 Grunauer, Emily           12 Pocono-PA-MA           39.90      39.27        
 51 Ritter, Emilie            12 Phoenixville-PA-MA     37.50      39.28        
 52 Jackson, Shannon          12 RAYS-MA                37.64      39.29        
 53 McCoy-Swinehart, Katie R  12 Pottstown-PA-MA        38.49      39.41        
 54 Jones, Kayla              12 Reading-PA-MA          39.38      39.49        
 55 Shuler, Madeline          12 Nazareth-PA-MA         39.36      39.51        
 56 Yu, Lily L                11 Lionville-PA-MA        38.77      39.62        
 57 Dwyer, Emily              12 Pocono-PA-MA           39.56      39.74        
 58 Hessler, Isabel           11 Lionville-PA-MA        38.06      39.78        
 59 McDonnell, Lauren         11 Western Br-DE-MA       39.97      39.83        
 60 Whittemore, Jessica L     11 Boyertown-PA-MA        40.22      39.85        
 61 Sayson, Alexa             11 Gloucester-NJ-MA       39.00      39.86        
 62 Tran, Kaitlyn             11 Phoenixville-PA-MA     40.43      40.37        
 63 Ereifej, Deena            12 Upper Bucks-PA-MA      39.40      40.52        
 64 Manzo, Meagan             12 Nazareth-PA-MA         38.04      40.63        
 65 Bernaus, Katrina N        12 RAYS-MA                39.62      40.77        
 66 Dauphinais, Jessica       11 Phoenixville-PA-MA     39.03      41.54        
 67 Konarski, Amber E         12 Pottstown-PA-MA        39.91      41.74        
 68 Shahin, Mariam            12 Pocono-PA-MA           43.47      42.78        
 69 Leake, Mackenzie          11 RAYS-MA                41.04      42.95        
 70 Heverly, Kiersten A       11 Pottstown-PA-MA        41.41      43.43        
 71 Narvaez, Noelle           11 Reading-PA-MA          43.85      43.50        
 72 Bober, Christina          11 Phoenixville-PA-MA     42.01      44.03        
 73 Sissell, Elena            11 Rocky Run-PA-MA        55.44      47.46        
 -- Yoon, Saemmi              11 Ambler-PA-MA           36.95         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Nugent, Rylee M           11 Brandywine-De-MA       38.28         NS        
 -- Kuo, Mei Mei              12 Phoenixville-PA-MA     36.20        SCR        
 -- Santilla, Felicia         12 RAYS-MA                39.97        SCR        
 
Event 23  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          37.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Doyle, Sean P             12 Lionville-PA-MA        36.06      34.37 DIST   
  2 Bradley, Aidan            11 Brandywine-De-MA       40.45      34.71 DIST   
  3 Bessey, Shawn             11 TriValley-PA-MA        37.13      35.67 DIST   
  4 West, Brian A             12 Brandywine-PA-MA       36.75      36.14 DIST   
  5 McNally, Patrick M        11 Western Br-DE-MA       37.72      36.72 DIST   
  6 Brennan, Ryan             11 Gloucester-NJ-MA       37.19      36.96 DIST   
  7 McLellan, Justin T        12 Kennett-PA-MA          37.76      37.49        
  8 Naturale, Liam B          11 Pocono-PA-MA           38.58      37.64        
  9 Davis, Kyle               11 RAYS-MA                37.39      37.67        
 10 Salig, Colin J            12 Lionville-PA-MA        39.19      37.76        
 11 Shen, Matthew             11 Ambler-PA-MA           36.78      37.80        
 12 Curran, Fran M            11 UpperMainLine-PA-MA    38.50      38.10        
 13 Carter, Ben               12 Western Br-DE-MA       39.59      38.32        
 14 Homan, Jonathan           12 North Penn-PA-MA       37.23      38.39        
 15 Walters, Christopher      11 RAYS-MA                37.49      38.64        
 16 Heo, Jun                  12 North Penn-PA-MA       39.47      38.66        
 17 Booth, Jacob              12 RAYS-MA                36.93      38.74        
 18 Kleppe, Zac A             12 Phoenixville-PA-MA     38.60      38.89        
 19 Popov, George             12 Rocky Run-PA-MA        39.83      39.19        
 20 Hendrickson, Daniel J     11 Hatboro-PA-MA          39.71      39.31        
 21 Sjosten, Ben              11 Boyertown-PA-MA        39.65      39.35        
 22 deBruin, Jack D           12 Brandywine-De-MA       40.97      39.53        
 23 Ryan, Paul                12 Western Br-DE-MA       38.82      39.58        
 24 Taylor, Danny             12 RAYS-MA                38.88      39.93        
 25 Malmstrom, Andrew M       11 Pottstown-PA-MA        39.78      40.03        
 26 Klugherz, Sam             11 Ambler-PA-MA           42.19      42.29        
 27 Munoz, Caleb              11 Upper Bucks-PA-MA      38.19      42.34        
 28 Delworth, Andy T          11 Tri-Hampton-PA-MA      39.30      42.42        
 -- Balch, Matt R             12 UpperMainLine-PA-MA    36.75        SCR        
 -- Yang, Bertran J           11 Kennett-PA-MA          37.02        SCR        
 
Event 24  Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          41.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Feeney, Brendan           10 Brandywine-PA-MA       41.63      40.13 DIST   
  2 Lengel, Justin C           9 Jennersville-PA-MA     41.59      40.86 DIST   
  3 Chung, Matthew            10 Ambler-PA-MA           41.03      41.39        
  4 Turner, Jason A            9 Tri-Hampton-PA-MA      41.68      41.68        
  5 Roman, Justin E           10 Pocono-PA-MA           42.32      41.87        
  6 Fitzgerald, Dylan J        9 Nazareth-PA-MA         41.59      42.33        
  7 Laing, Cory               10 Phoenixville-PA-MA     45.60      42.35        
  8 Lebeau, Justin H           9 UpperMainLine-PA-MA    41.90      42.49        
  9 Wang, Kevin               10 Phoenixville-PA-MA     43.00      42.60        
 10 Gilley, Domi              10 West Chester-PA-MA     44.16      42.68        
 11 Aclan, Ryan               10 Phoenixville-PA-MA     41.00      42.73        
 12 Nawn, Shea                10 RAYS-MA                42.62      42.79        
 13 Anderson, Zachary         10 RAYS-MA                42.53      43.01        
 14 Caponi, Ryan              10 Brandywine-De-MA       42.78      43.24        
 15 Ronayne, Tommy J           9 RAYS-MA                46.15      43.25        
 16 Braithwaite, Dominic J    10 Kennett-PA-MA          44.10      43.47        
 16 Kirkpatrick, Jack         10 Rocky Run-PA-MA        44.22      43.47        
 18 Powell, Ryan P             9 Jennersville-PA-MA     44.28      43.61        
 19 Dunn, Aidan                9 Pottstown-PA-MA        43.29      43.72        
 20 Cubbler, Andrew            9 Pottstown-PA-MA        40.91      43.84        
 21 Zajkowski, Zach           10 Upper Bucks-PA-MA      43.94      44.25        
 22 Manatakis, Nikolas G      10 Pocono-PA-MA           48.28      45.14        
 23 Peffley, Michael          10 Western Br-DE-MA       46.90      45.51        
 24 Chung, Brian              10 RAYS-MA                44.86      45.70        
 25 Maiocco, Leonard           9 GrScranton-PA-MA       47.72      46.09        
 26 DiCosimo, Nicolas         10 Kennett-PA-MA          45.16      46.45        
 27 Walters, Christopher       9 Hatboro-PA-MA          49.86      46.47        
 28 Deitch, Will M            10 Tri-Hampton-PA-MA      46.55      46.89        
 29 Kalinich, Jack            10 Schuykill-PA-MA        44.73      47.12        
 30 Yuan, Richard             10 Upper Bucks-PA-MA      45.46      47.24        
 31 Li, John                   9 Phoenixville-PA-MA     47.89      48.51        
 32 McAneny-Droz, Neil         9 Western Br-DE-MA       49.09      48.57        
 33 Forgie, Jack M            10 UpperMainLine-PA-MA    45.70      48.64        
 34 McNeill, Michael J        10 Pottstown-PA-MA        49.09      49.12        
 35 Collier, Sean K           10 Lionville-PA-MA        45.61      50.20        
 36 Laing, Sean               10 Phoenixville-PA-MA     49.09      50.22        
 37 Hickey, Andrew            10 West Chester-PA-MA     49.47      52.21        
 38 Spak, Nathan              10 Upper Bucks-PA-MA      53.20      53.61        
 -- Huleatt, Peter E          10 Nazareth-PA-MA         48.12         DQ        
      Non-continuous turning action
 -- Noone, Tommy              10 Phoenixville-PA-MA     44.25         NS        
 -- Henry, Mitchell            9 RAYS-MA                50.25        SCR        
 -- Schweikert, Will          10 Lionville-PA-MA        47.53        SCR        
 -- Kolimago, Michael J        9 Lionville-PA-MA        47.64        SCR        
 
Event 25  Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          45.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Morgan E           10 Pocono-PA-MA           44.88      43.37 DIST   
  2 Miller, Devon             10 Kennett-PA-MA          44.48      44.27 DIST   
  3 Tyler, Meagan N            9 Western Br-DE-MA       46.06      44.39 DIST   
  4 Laskosky, Katelyn         10 TriValley-PA-MA        44.32      44.51 DIST   
  5 Bateman, Caroline          9 Rocky Run-PA-MA        45.29      44.61 DIST   
  6 Shaner, Hannah            10 Boyertown-PA-MA        44.77      44.64 DIST   
  7 Slowik, Morgan L          10 Boyertown-PA-MA        45.33      45.38        
  8 Santoro, Lais R           10 Lionville-PA-MA        48.29      45.56        
  8 Apostolico, Erin C        10 Brandywine-De-MA       44.86      45.56        
 10 Mutter, Meredith G        10 Pottstown-PA-MA        44.16      45.60        
 11 Chiappa, Emory            10 Brandywine-PA-MA       45.16      45.70        
 12 Hyldahl, Aubrey Ella      10 UpperMainLine-PA-MA    47.16      45.72        
 12 Delaney, Julia J           9 Pocono-PA-MA           46.24      45.72        
 14 Gutekunst, Jessica        10 Hatboro-PA-MA          45.58      45.77        
 15 Yahr, Catherine G          9 Lionville-PA-MA        48.49      45.90        
 16 Xiong, Emily              10 RAYS-MA                44.71      46.62        
 17 Wujcik, Cassidy            9 Western Br-DE-MA       47.37      46.78        
 18 Dunston, Nya              10 West Chester-PA-MA     48.23      46.84        
 19 Hoban, Caleigh             9 Western Br-DE-MA       46.06      46.91        
 20 Traficanti, Julianna R     9 Phoenixville-PA-MA     46.04      46.93        
 21 Davis, Mickaela K         10 Boyertown-PA-MA        48.00      46.95        
 22 Feiertag, Greta            9 TriValley-PA-MA        45.80      46.96        
 23 Otto, Auri A              10 Boyertown-PA-MA        48.07      47.20        
 23 Hilferty, Katie           10 RAYS-MA                46.94      47.20        
 25 Malone, Maria             10 RAYS-MA                47.29      47.23        
 26 Walsh, Elizabeth           9 Western Br-DE-MA       46.77      47.30        
 27 Holguin, Mary C           10 Kennett-PA-MA          46.85      47.33        
 28 Park, Sally               10 UpperMainLine-PA-MA    47.52      47.34        
 29 Adams, Isabel              9 UpperMainLine-PA-MA    48.11      47.37        
 30 Krause, Abie G            10 Pottstown-PA-MA        46.96      47.40        
 31 Schlachta, Jordan         10 Phoenixville-PA-MA     48.05      47.61        
 32 Delizo, Ilyssa J           9 Pottstown-PA-MA        49.83      47.70        
 33 Gorr, Rachel A            10 Lionville-PA-MA        47.18      47.74        
 34 Mattson, Kate E           10 Brandywine-De-MA       47.27      47.76        
 35 Serafin, Emilia           10 Nazareth-PA-MA         46.19      47.85        
 36 Hollister, Grace          10 GrScranton-PA-MA       51.98      47.90        
 37 Ji, Kayla                  9 Hatboro-PA-MA          47.43      47.91        
 38 Cherrie, Anna              9 Reading-PA-MA          47.13      47.93        
 39 Roach, Veronica           10 Pottstown-PA-MA        46.07      47.99        
 40 Hoke, Cameron             10 Reading-PA-MA          49.40      48.08        
 41 Haines, Meredith E         9 Brandywine-De-MA       49.00      48.14        
 42 Juhasz, Kristelle          9 Western Br-DE-MA       47.01      48.32        
 43 Kerr, Madeline            10 Ambler-PA-MA           51.14      48.50        
 44 Campbell, Allison C       10 Lionville-PA-MA        48.66      48.74        
 45 Catchpole, Ashley          9 West Chester-PA-MA     51.15      48.78        
 46 Zelinske, Alexandra        9 Pottstown-PA-MA        46.91      48.99        
 47 Bousum, Grace D            9 Lionville-PA-MA        52.05      49.70        
 48 Bergey, Sabrina A         10 Boyertown-PA-MA        53.01      49.79        
 49 McBlain, Claire            9 RAYS-MA                48.32      49.91        
 50 Smith, Sydney L           10 Pocono-PA-MA           51.17      50.06        
 51 Samuels, Maddy C           9 Kennett-PA-MA          49.95      50.21        
 52 Senko, Katie A            10 Kennett-PA-MA          51.56      50.35        
 53 Shahin, Noran             10 Pocono-PA-MA           51.87      50.44        
 54 McGee, Cassidy             9 Reading-PA-MA          50.36      50.59        
 55 Crowe, Catherine A         9 UpperMainLine-PA-MA    50.95      50.74        
 56 Franzone, Anya R          10 UpperMainLine-PA-MA    50.12      50.81        
 57 Bialek, Alexandra         10 Rocky Run-PA-MA           NT      50.84        
 58 Rutecki, Julianna          9 West Chester-PA-MA     52.24      50.93        
 59 Geiser, Ellie              9 Upper Bucks-PA-MA      51.56      50.95        
 60 McKee, Gabriella E         9 Pottstown-PA-MA        50.72      51.04        
 61 Silberman, Gena L          9 Pottstown-PA-MA        51.18      51.69        
 62 Klugherz, Tess             9 Ambler-PA-MA           51.75      51.82        
 63 Sooter, Claire             8 Brandywine-PA-MA       55.04      52.33        
 64 Shui, Rosalind            10 Phoenixville-PA-MA     59.22      52.34        
 65 Schmidt, Sarah            10 West Chester-PA-MA     53.39      52.70        
 66 Abatangelo, Ava R          9 UpperMainLine-PA-MA    53.17      52.82        
 67 McCall, Corinne C          9 Pocono-PA-MA           52.78      52.90        
 68 Buckley, Grace             9 Kennett-PA-MA          51.67      53.38        
 69 Gallagher, Aidan Z        10 RAYS-MA                52.67      53.44        
 70 Filipovski, Sara           9 Phoenixville-PA-MA     52.23      53.52        
 71 DeWalt, Randi C            9 Boyertown-PA-MA        52.23      54.56        
 72 Beldyk, Olivia             9 Kennett-PA-MA          53.59      54.88        
 73 Young, Amy R               9 Tri-Hampton-PA-MA      52.86      55.07        
 74 McGuigan, Julia           10 RAYS-MA                57.12      56.06        
 75 Shetzline, Evelyn          9 Lansdowne-PA-MA        53.55      56.32        
 76 Stoltzfus, Leah            9 Reading-PA-MA          52.82      56.68        
 -- Keyvani, Caroline          9 Rocky Run-PA-MA        48.17         DQ        
      One hand touch
 -- Prisk, Kara S              9 Boyertown-PA-MA        51.72         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Parker, Hailey            10 Gloucester-NJ-MA       52.09         NS        
 -- Banks, Darrian            10 Gloucester-NJ-MA       46.08        SCR        
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          38.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGee, Kristina E         12 RAYS-MA                38.25      37.35 DIST   
  2 Robinson, Elise           11 Jennersville-PA-MA     38.92      38.03 DIST   
  3 Van Zanten, Ruby          12 Rocky Run-PA-MA        38.28      38.14 DIST   
  4 Harmon, Lizzie            12 Hatboro-PA-MA          38.75      38.46 DIST   
  5 Harris, Sarah             12 Brandywine-PA-MA       39.26      38.89        
  6 Hadfield, Mackenzie       12 Upper Bucks-PA-MA      40.66      39.32        
  7 McFadden, Colleen         12 Ambler-PA-MA           38.64      39.33        
  8 McCoy-Swinehart, Katie R  12 Pottstown-PA-MA        39.73      39.35        
  9 Cooke, Hannah             11 Phoenixville-PA-MA     39.92      39.39        
 10 Jones, Kayla              12 Reading-PA-MA          41.17      39.49        
 11 McAneny-Droz, Sophia      11 Western Br-DE-MA       40.17      39.67        
 12 Geary, Rachael E          12 Boyertown-PA-MA        38.63      39.84        
 13 Thompson, Riley           11 RAYS-MA                39.02      39.98        
 14 Barrell, Makenzie         11 TriValley-PA-MA        39.97      40.22        
 15 Alidjani, Roya G          12 UpperMainLine-PA-MA    41.75      40.36        
 16 Gianoni, Hailey           11 Upper Bucks-PA-MA      40.43      40.57        
 17 Currie, Bella G           11 Jennersville-PA-MA     41.02      40.76        
 18 Swaim, Meghan             12 Pottstown-PA-MA        41.29      40.96        
 19 Hoban, Maddie             11 Western Br-DE-MA       39.66      41.20        
 20 Wittmeyer, Kaylin         12 Reading-PA-MA          41.68      41.22        
 21 McTaggart, Shannon        12 Brandywine-PA-MA       41.92      41.32        
 22 Schmitz, Jillian          12 Reading-PA-MA          41.42      41.34        
 23 Dickert, Maddie           11 Rocky Run-PA-MA        41.34      41.38        
 24 Hughes, Emily             11 Pottstown-PA-MA        42.01      41.84        
 25 Dresden, Brooke P         12 RAYS-MA                43.34      41.97        
 25 O'Brien, Amelia N         11 Nazareth-PA-MA         41.20      41.97        
 27 Mostyn, Eileen            12 Kennett-PA-MA          42.06      41.99        
 28 Aitken, Sydney            11 Brandywine-De-MA       43.15      42.04        
 29 Yoon, Saemmi              11 Ambler-PA-MA              NT      42.26        
 30 Whittemore, Jessica L     11 Boyertown-PA-MA        43.12      42.31        
 31 Donovan, Tori J           12 Boyertown-PA-MA        44.69      42.42        
 32 Kilama, Atim              11 Brandywine-De-MA       42.57      42.63        
 33 Abatangelo, Lia B         11 UpperMainLine-PA-MA    44.06      42.75        
 34 Cleveland, Riley C        11 Lionville-PA-MA        41.97      42.78        
 35 Dauphinais, Jessica       11 Phoenixville-PA-MA     43.92      42.90        
 36 Howley, JoAnna            11 Gloucester-NJ-MA       41.93      42.96        
 37 Parrish, Nadine J         12 Pocono-PA-MA           40.20      43.00        
 38 Bondrowski, Lauren        11 RAYS-MA                43.26      43.01        
 39 Lowery, Katie M           11 Lionville-PA-MA        43.07      43.02        
 40 Null, Sarah E             12 Lionville-PA-MA        43.93      43.27        
 41 McArtor, Olivia R         11 Boyertown-PA-MA        42.62      43.29        
 42 Shahin, Mariam            12 Pocono-PA-MA           42.60      43.30        
 43 Hussin, Elizabeth J       12 Phoenixville-PA-MA     43.98      43.43        
 44 Rogers, Emily             11 Pottstown-PA-MA        43.06      43.47        
 45 Buchler, Kira S           11 Pottstown-PA-MA        41.79      43.48        
 46 Hansbury, Paige P         11 Tri-Hampton-PA-MA      44.21      43.59        
 47 Kull, Lilly               11 Phoenixville-PA-MA     42.80      43.64        
 48 Anderson, Carla           12 Rocky Run-PA-MA        43.41      43.79        
 49 Tran, Jennifer            12 Lansdowne-PA-MA        43.12      43.93        
 50 Jacobs, Molly E           12 Kennett-PA-MA          43.88      43.99        
 51 Robertson, Emma           12 Jennersville-PA-MA     43.43      44.01        
 52 Green, Sonya              12 Nazareth-PA-MA         43.01      44.05        
 53 Tran, Kaitlyn             11 Phoenixville-PA-MA     43.47      44.09        
 54 Eckler, Daisy             12 RAYS-MA                44.53      44.27        
 55 Petschelt, Jordan H       12 Pottstown-PA-MA        45.95      44.33        
 56 Hihi, Julia               11 Phoenixville-PA-MA     43.22      44.37        
 57 Goss, Teegan              11 RAYS-MA                42.61      44.45        
 57 Dwyer, Emily              12 Pocono-PA-MA           44.00      44.45        
 59 Sissell, Elena            11 Rocky Run-PA-MA        44.19      44.52        
 59 Beyer, Brooke A           11 Pottstown-PA-MA        46.68      44.52        
 61 Stirling, Kaitlyn         11 Jennersville-PA-MA     43.92      44.69        
 62 Young, Kelly A            12 Tri-Hampton-PA-MA      44.64      45.02        
 63 Cippollone, Lauren        12 Rocky Run-PA-MA        45.72      45.16        
 64 Doss, Harleigh            11 Gloucester-NJ-MA       44.08      45.26        
 65 Manzo, Meagan             12 Nazareth-PA-MA         43.61      45.28        
 66 Weller, Hannah R          11 Pottstown-PA-MA        44.10      45.32        
 67 Sayson, Alexa             11 Gloucester-NJ-MA       44.09      45.88        
 68 Neeld, Emily A            11 Boyertown-PA-MA        42.39      46.11        
 69 Konarski, Amber E         12 Pottstown-PA-MA        44.59      46.42        
 70 Yu, Lily L                11 Lionville-PA-MA        47.53      46.59        
 71 Mostek, Katie             11 Phoenixville-PA-MA     48.17      47.40        
 72 Protzman, Lora            11 GrScranton-PA-MA       47.03      47.54        
 -- DeWalt, Hannah L          11 Boyertown-PA-MA        44.52         DQ        
      Scissors kick
 -- Valle, Colleen            12 Ambler-PA-MA           45.66         NS        
 -- Houtchens, Abby           11 Western Br-DE-MA       42.22         NS        
 -- Denniston, Kristen M      12 Pocono-PA-MA           41.18         NS        
 -- Molloy, Lindsay           12 Bethlehem-PA-MA        46.01         NS        
 -- Walsh, Allison M          12 GrScranton-PA-MA       44.07         NS        
 -- Hovis, Sami               11 Lionville-PA-MA        42.20        SCR        
 -- Santilla, Felicia         12 RAYS-MA                43.72        SCR        
 -- Hihi, Enola               12 Phoenixville-PA-MA     39.86        SCR        
 -- Clark, Olivia             11 Reading-PA-MA          40.36        SCR        
 
Event 27  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          41.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chantavong, Somphet       11 Gloucester-NJ-MA       40.24      39.12 DIST   
  2 Gorman, Bryce S           12 Brandywine-De-MA       39.54      39.75 DIST   
  3 Specht, Zachary           12 Nazareth-PA-MA         40.48      40.38 DIST   
  4 McConnell, Jack           12 Lansdowne-PA-MA        40.13      40.46 DIST   
  5 Daly, Jack                11 Western Br-DE-MA       41.53      40.56 DIST   
  6 Lindsay, Ethan            11 Upper Bucks-PA-MA      44.08      40.96 DIST   
  7 deBruin, Jack D           12 Brandywine-De-MA       42.38      41.21        
  8 McCall, Conor P           12 Pocono-PA-MA           42.18      41.31        
  9 Brousseau, Weston T       12 Phoenixville-PA-MA     41.93      42.00        
 10 Steinbach, Bennett        12 Rocky Run-PA-MA        42.64      42.76        
 11 Schwab, AJ                12 Lansdowne-PA-MA        43.39      42.90        
 12 Ploski, Connor            12 Gloucester-NJ-MA       44.50      42.99        
 13 Li, Andrew                11 Rocky Run-PA-MA        43.66      43.07        
 14 Heo, Jun                  12 North Penn-PA-MA       44.09      43.18        
 15 Rolph, Matthew E          11 Brandywine-De-MA       42.24      43.56        
 16 West, Brian A             12 Brandywine-PA-MA          NT      44.05        
 17 Carter, Ben               12 Western Br-DE-MA       44.56      44.33        
 18 Wujcik, Erik              11 Western Br-DE-MA       44.31      45.17        
 19 Graeff, Joey              12 Phoenixville-PA-MA     44.92      45.20        
 20 Salig, Colin J            12 Lionville-PA-MA        44.70      46.09        
 21 Keifer, Aaron J           11 Pottstown-PA-MA        44.68      46.10        
 22 Shahin, Hesham            11 Pocono-PA-MA           44.53      46.20        
 23 Klugherz, Sam             11 Ambler-PA-MA           44.48      46.34        
 -- Yang, Bertran J           11 Kennett-PA-MA          44.59        SCR        
 -- Dougherty, Thomas         11 Ambler-PA-MA           41.29        SCR        
 -- Matchett, Stephen         12 Ambler-PA-MA           44.40        SCR        
 
Event 28  Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burk, Garrett A           10 Brandywine-De-MA       47.92      45.29 DIST   
  2 Esslinger, Robert E       10 Brandywine-PA-MA       48.29      45.53 DIST   
  3 Lambert, Bryant T         10 Brandywine-De-MA       52.08      45.59 DIST   
  4 Lebeau, Justin H           9 UpperMainLine-PA-MA    47.15      46.43        
  5 Staniszewski, Jonathan     9 Brandywine-PA-MA       46.35      46.47        
  6 Peffley, Michael          10 Western Br-DE-MA       46.35      46.48        
  7 Pack, Danny               10 Brandywine-De-MA       47.65      46.85        
  8 Young, Tyler A            10 Bethlehem-PA-MA        45.65      47.16        
  9 Ruvio, Daniel             10 Hatboro-PA-MA          48.18      47.18        
 10 Naturale, Rory B           9 Pocono-PA-MA           45.36      47.46        
 11 Forde, Jack               10 Ambler-PA-MA           45.73      47.93        
 12 Di Primio, Jack            9 Lansdowne-PA-MA        51.60      48.04        
 13 Noll, Brian               10 RAYS-MA                50.79      49.07        
 14 Prabhu, Sunil             10 UpperMainLine-PA-MA    48.87      49.43        
 15 McAneny-Droz, Neil         9 Western Br-DE-MA       49.76      49.51        
 16 Anderson, Zachary         10 RAYS-MA                49.09      49.57        
 17 Brown, Max E               9 Lionville-PA-MA        49.72      49.65        
 18 Ronayne, Tommy J           9 RAYS-MA                49.07      49.73        
 19 Aclan, Ryan               10 Phoenixville-PA-MA     48.52      49.82        
 20 Mallon, Matthew           10 RAYS-MA                55.34      50.98        
 21 Hickey, Andrew            10 West Chester-PA-MA     50.28      51.07        
 22 Deitch, Will M            10 Tri-Hampton-PA-MA      50.24      51.16        
 23 Wang, Kevin               10 Phoenixville-PA-MA     50.20      51.26        
 24 Hentnick, Michael          9 RAYS-MA                51.32      51.31        
 25 Conlan, Paul              10 RAYS-MA                51.96      51.78        
 26 Armbruster, Andrew J       9 Boyertown-PA-MA        51.83      52.08        
 27 Li, Aaron                 10 UpperMainLine-PA-MA    52.48      52.49        
 28 Dunn, Aidan                9 Pottstown-PA-MA        50.43      52.78        
 29 Yuan, Richard             10 Upper Bucks-PA-MA      50.49      53.07        
 30 Forgie, Jack M            10 UpperMainLine-PA-MA    51.23      53.47        
 31 Carlini, Nicholas C        9 Brandywine-De-MA       54.58      54.61        
 -- Braithwaite, Dominic J    10 Kennett-PA-MA          51.26         DQ        
      False start
 -- Mitchell, James C          9 GrScranton-PA-MA       52.85         NS        
 -- Pinkerton, Colin T         9 Boyertown-PA-MA        53.12        SCR        
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:25.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harmon, Lizzie            12 Hatboro-PA-MA        2:18.72    2:14.46 DIST   
      30.53   34.38   35.59   33.96                                
  2 Dresden, Brooke P         12 RAYS-MA              2:20.04    2:16.14 DIST   
      31.54   35.07   35.84   33.69                                
  3 Mousley, Sarah B          11 Brandywine-De-MA     2:19.29    2:19.23 DIST   
      32.29   35.82   36.66   34.46                                
  4 Bria, Kristin             12 Brandywine-PA-MA     2:28.56    2:19.32 DIST   
      30.28   35.49   38.10   35.45                                
  5 Kilama, Atim              11 Brandywine-De-MA     2:20.97    2:19.43 DIST   
      32.17   36.10   36.70   34.46                                
  6 Decker, Alyssa            12 RAYS-MA              2:19.45    2:20.39 DIST   
      32.50   35.22   36.85   35.82                                
  7 Neville, Madeline N       11 Pocono-PA-MA         2:22.80    2:21.37 DIST   
      33.58   35.86   36.04   35.89                                
  8 Darmofal, Hannah          11 West Chester-PA-MA   2:23.69    2:22.94 DIST   
      34.32   38.28   37.96   32.38                                
  9 Weir, Madison             12 Lansdowne-PA-MA      2:24.19    2:23.32 DIST   
      32.64   37.23   38.05   35.40                                
 10 Hess, Monica L            12 Boyertown-PA-MA      2:25.00    2:24.14 DIST   
      32.47   36.21   37.34   38.12                                
 11 Young, Kelly A            12 Tri-Hampton-PA-MA    2:28.78    2:24.72 DIST   
      32.44   37.58   38.19   36.51                                
 12 Byrne, Elizabeth          12 RAYS-MA              2:28.63    2:26.01        
      33.76   38.08   38.14   36.03                                
 13 McTaggart, Shannon        12 Brandywine-PA-MA     2:25.23    2:26.05        
      33.66   38.82   38.68   34.89                                
 14 Beldyk, Julia             12 Kennett-PA-MA        2:41.02    2:26.26        
      32.43   36.31   38.82   38.70                                
 15 Seifried, Emma C          12 RAYS-MA              2:32.10    2:26.51        
      33.99   38.32   38.28   35.92                                
 16 Mackey-Wood, Riona        11 Reading-PA-MA        2:25.85    2:26.90        
      34.10   37.09   39.08   36.63                                
 17 Schwartz, Sarah M         12 Brandywine-De-MA     2:34.01    2:27.51        
      32.92   37.70   39.12   37.77                                
 18 Apostolico, Bailey L      12 Brandywine-De-MA     2:30.85    2:28.87        
      33.34   38.94   41.46   35.13                                
 19 Draves, Teresa J          11 Pottstown-PA-MA      2:26.23    2:29.73        
      34.86   38.24   39.15   37.48                                
 20 Abraham, Carlie           12 Reading-PA-MA        2:31.17    2:30.25        
      34.54   38.39   39.35   37.97                                
 21 Rush, Taylor              12 RAYS-MA              2:29.16    2:30.32        
      32.60   37.28   40.20   40.24                                
 22 Cowan, Becky A            11 Lionville-PA-MA      2:28.79    2:30.53        
      33.71   39.24   39.29   38.29                                
 23 Nikolai, Hannah           12 Brandywine-PA-MA     2:37.22    2:31.29        
      35.40   39.10   39.44   37.35                                
 24 Christ, Elese             12 Pottstown-PA-MA      2:33.19    2:33.08        
      36.34   39.34 1:17.40                                        
 25 Lyles, Annelisa           11 Western Br-DE-MA     2:37.39    2:34.02        
      35.48   39.70   40.70   38.14                                
 26 Geary, Rachael E          12 Boyertown-PA-MA      2:28.15    2:34.40        
      34.27   38.52   41.15   40.46                                
 27 Gorman, Karlye E          12 Boyertown-PA-MA      2:32.48    2:35.84        
      34.62   39.67   41.86   39.69                                
 28 Shuler, Madeline          12 Nazareth-PA-MA       2:33.95    2:36.33        
      35.09   40.90   41.06   39.28                                
 29 Petschelt, Jordan H       12 Pottstown-PA-MA      2:33.46    2:36.41        
      36.07   39.75   40.74   39.85                                
 30 McArtor, Olivia R         11 Boyertown-PA-MA      2:40.59    2:42.24        
      36.15   42.10   44.37   39.62                                
 31 Alidjani, Roya G          12 UpperMainLine-PA-MA  2:38.87    2:43.46        
      36.21   41.84   43.79   41.62                                
 32 Gorman, Kira N            11 Boyertown-PA-MA      2:39.66    2:46.96        
      36.80   42.75   43.98   43.43                                
 33 Ereifej, Deena            12 Upper Bucks-PA-MA    3:06.00    2:52.69        
      37.96   44.41   45.40   44.92                                
 -- McAneny-Droz, Sophia      11 Western Br-DE-MA     2:28.31         NS        
 -- Harris, Sarah             12 Brandywine-PA-MA     2:22.03         NS        
 -- Houtchens, Abby           11 Western Br-DE-MA     2:23.11         NS        
 -- McNamara, Maggie Rose R   12 Phoenixville-PA-MA   2:20.97         NS        
 -- Coolahan, Megan E         11 Tri-Hampton-PA-MA    2:38.47        SCR        
 -- Harkins, Lindsay M        12 Tri-Hampton-PA-MA    2:20.68        SCR        
 -- Etzweiler, Abbie L        11 UpperMainLine-PA-MA  2:36.10        SCR        
 
Event 30  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:28.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Steinhoff, George         12 Brandywine-De-MA     2:24.78    2:24.93 DIST   
      31.96   36.17   38.91   37.89                                
  2 Smith, Ryan               12 RAYS-MA                   NT    2:24.96 DIST   
      33.92   37.62   38.93   34.49                                
  3 Bradley, Aidan            11 Brandywine-De-MA     2:27.90    2:29.21        
      35.00   38.05   39.55   36.61                                
  4 Draves, Michael T         12 Pottstown-PA-MA      2:28.82    2:30.30        
      33.72   38.70   39.30   38.58                                
  5 McCall, Conor P           12 Pocono-PA-MA         2:30.59    2:32.00        
      33.96   38.41   40.23   39.40                                
  6 Sun, Aron                 11 Lionville-PA-MA      2:34.79    2:32.60        
      34.56   39.71 1:18.33                                        
  7 Laux, Connor              11 Ambler-PA-MA              NT    2:35.19        
      35.35   40.46   41.60   37.78                                
  8 Wriggins, Jack            12 Western Br-DE-MA     2:38.90    2:35.33        
      32.64   39.09   41.98   41.62                                
  9 Jiang, Michael            12 UpperMainLine-PA-MA  2:33.28    2:37.52        
      35.56   41.04   41.22   39.70                                
 10 Davis, Kyle               11 RAYS-MA              2:33.03    2:42.08        
      36.72   40.80   42.57   41.99                                
 11 Runco, Jack               11 Nazareth-PA-MA       2:45.15    2:48.39        
      37.76   43.46   45.36   41.81                                
 12 Ploski, Connor            12 Gloucester-NJ-MA     2:39.38    2:53.77        
      35.56   43.64 1:34.57                                        
 
Event 31  Girls 15-19 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  1:51.95    1:53.82        
     1) Cieri, Isabella 15              2) Williams, Monica L 16          
     3) Yankelevich, Rebecca 15         4) Ronca, Bridget A 15            
       27.71    30.01    29.77    26.33                                    
  2 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  1:55.63    1:54.45        
     1) Matakas, Katie L 17             2) Davis, Hannah T 15             
     3) Hogan, Lindsay N 16             4) Bowen, Hannah D 15             
       27.85    29.56    29.08    27.96                                    
  3 Boyertown Area YMCA-MA  'A'                       1:54.56    1:56.74        
     1) Calia, Pei L 16                 2) Brown, Katrina R 17            
     3) Reiss, Courtney E 15            4) Ketterer, Olivia M 16          
       29.52    29.62    29.40    28.20                                    
 
Event 32  Boys 15-19 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pocono Family YMCA-MA  'A'                        1:38.18    1:47.01        
     1) Gallagher, Alex M 17            2) Rodriguez Jr, Carlos A 17      
     3) Gray, Kyle P 15                 4) Cruz, Colin G 17               
       26.76    25.08    28.89    26.28                                    
 
Event 33  Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:57.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nazareth YMCA-MA  'A'                             1:54.81    1:55.16 DIST   
     1) Baker, Teghan M 14              2) Hummel, Lauren 13              
     3) Miller, Emily 14                4) Harper, Jenna M 13             
       29.35    31.11    27.84    26.86                                    
  2 Kennett Area YMCA-MA  'A'                         1:51.96    1:55.79 DIST   
     1) Gillespie, Jasmyn A 14          2) Matey, Jamie 14                
     3) Perkins, Carlie 14              4) Buckley, Gwendolyn S 13        
                                           29.04                           
  3 Kennett Area YMCA-MA  'B'                         1:57.75    1:56.19 DIST   
     1) Pinamont, Julia M 14            2) Kline, Allison 13              
     3) Nyheim, Rachel A 13             4) Reigel, Bailey R 14            
       26.88    31.52    57.79                                             
  4 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  2:01.79    2:01.11        
     1) Squeri, Andrea 13               2) Squeri, Jessica 13             
     3) Yahr, Megan E 13                4) Nuggihalli, Megan 13           
       29.03    37.28    23.19    31.61                                    
  5 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  1:59.01    2:02.65        
     1) Cieri, Grace E 13               2) Fermani, Allison K 14          
     3) O'Leary, Hannah S 13            4) Kiernan, Grace 13              
       29.27    29.49    33.77    30.12                                    
  6 West Chester Area YMCA-MA  'A'                    2:05.18    2:06.65        
     1) Bonine, Hannah 13               2) Aloisio, Jessica 13            
     3) Schurek, Katerina 13            4) Ohnjec, Julianna N 13          
       31.04    31.57    37.80    26.24                                    
 
Event 34  Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
        1:57.00  DIST
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  1:51.55    1:50.83 DIST   
     1) Merke, Darius R 13              2) Guevin, Joshua T 13            
     3) Thompson, Jack W 13             4) Sparano, Zack C 14             
       28.44    28.66    28.21    25.52                                    
  2 Lansdowne YMCA-MA  'A'                            1:51.66    1:50.84 DIST   
     1) O'Brien, Joe 13                 2) Ellis, Jack 13                 
     3) Peel, Tommy 13                  4) Vizzarri, Joey 13              
       27.41    28.81    27.88    26.74                                    
  3 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  1:54.18    1:50.88 DIST   
     1) Spiri, Connor 13                2) Bender, Travis J 14            
     3) Toscano, Thomas J 13            4) Doyle, Jake P 14               
       28.25    27.92    27.53    27.18                                    
  4 Upper Bucks County YMCA-MA  'A'                   1:42.17    2:01.06        
     1) Bagshaw, Andrew 13              2) Cowan, Chris 13                
     3) Kreider, Niko 13                4) Lindsay, Steffen 13            
       31.02    32.24    31.32    26.48                                    
 
Event 35  Girls 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Emma                 16 Lionville-PA-MA        27.30      26.51 DIST   
  2 Darmofal, Katarina        15 West Chester-PA-MA     27.49      26.59 DIST   
  3 Seifried, Gretchen E      15 RAYS-MA                26.95      26.93 DIST   
  4 Barry, Julia R            16 Phoenixville-PA-MA     27.70      27.04        
  5 Roberts-O'Brien, Kristin  15 RAYS-MA                26.96      27.31        
  6 Ronca, Bridget A          15 Phoenixville-PA-MA     27.15      27.48        
  7 Cieri, Isabella           15 Phoenixville-PA-MA     27.23      27.64        
  8 Ketterer, Olivia M        16 Boyertown-PA-MA        27.27      27.69        
  9 Andrescavage, Ali         15 Phoenixville-PA-MA     27.94      27.91        
 10 Tucker, Mariel L          15 Pottstown-PA-MA        27.54      27.99        
 11 Matakas, Katie L          17 Lionville-PA-MA        28.31      28.05        
 12 Beddoe, Jena C            15 Jennersville-PA-MA     28.19      28.11        
 13 Tupper, Lauren E          16 Jennersville-PA-MA     27.55      28.14        
 14 Zalkind, Sara             15 Brandywine-PA-MA       28.58      28.47        
 15 Bowen, Hannah D           15 Lionville-PA-MA        28.42      28.50        
 16 Glanville, Samantha       16 Gloucester-NJ-MA       29.16      28.53        
 17 Chapla, Olivia C          15 Jennersville-PA-MA     29.09      28.59        
 18 Stack, Caitlin G          15 Lionville-PA-MA        28.44      28.99        
 19 Stuart, Alexandra C       17 Phoenixville-PA-MA     29.82      29.02        
 19 Tillett, Alyssa P         18 RAYS-MA                28.64      29.02        
 21 Hagan, Brooke M           16 RAYS-MA                28.69      29.03        
 22 Reiss, Courtney E         15 Boyertown-PA-MA        29.26      29.28        
 23 Calia, Pei L              16 Boyertown-PA-MA        28.14      29.53        
 24 Morris, Jessica L         15 Boyertown-PA-MA        29.89      29.79        
 25 Laughlin, Kim A           17 RAYS-MA                29.00      29.84        
 26 Currie, Michaella S       15 Jennersville-PA-MA     29.80      30.10        
 27 Falguera, Caitlyn R       16 Hatboro-PA-MA             NT      30.11        
 28 Shen, Anne L              15 UpperMainLine-PA-MA    30.08      30.35        
 29 Jones, Elizabeth          17 TriValley-PA-MA        30.82      31.00        
 30 Williams, Monica L        16 Phoenixville-PA-MA     29.85      31.02        
 31 Beck, Madison             17 RAYS-MA                31.81      31.62        
 32 Day, Jazmine S            18 Pottstown-PA-MA        32.17      33.56        
 -- DeCrescente, Lauren M     15 Lionville-PA-MA        27.29        SCR        
 -- Imms-Donnelly, Mara       16 Upper Bucks-PA-MA      31.66        SCR        
 
Event 36  Boys 15-19 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Colin G             17 Pocono-PA-MA           24.23      23.86 DIST   
  2 Daugherty, Sean D         17 Phoenixville-PA-MA     23.69      24.03 DIST   
  3 McIlroy, Kyle C           15 Lionville-PA-MA        24.74      24.24 DIST   
  4 Stallings, Christian      15 Lansdowne-PA-MA        24.71      24.30 DIST   
  5 McNamara, Colin C         16 Phoenixville-PA-MA     24.82      25.00        
  6 Stewart, Dan              15 RAYS-MA                25.41      25.40        
  7 Cook, Isaac               15 TriValley-PA-MA        25.90      25.74        
  8 Bartlett, Sean S          17 Pocono-PA-MA           25.36      25.77        
  9 Vale, Sam                 15 GrScranton-PA-MA       26.52      25.90        
 10 Gray, Kyle P              15 Pocono-PA-MA           26.79      26.66        
 11 Mackey-Wood, Brendan      15 Reading-PA-MA          26.74      26.80        
 12 Apostolu, Nick R          15 RAYS-MA                27.71      28.12        
 13 Shirey, Vaughn            18 Pottstown-PA-MA        28.81      28.56        
 14 Rossi, Reid               15 Nazareth-PA-MA         28.78      29.02        
 -- Roselli, Matt             15 West Chester-PA-MA     27.02         NS        
 -- Grofe, Andrew C           15 Boyertown-PA-MA        24.80         NS        
 -- Denniston, Nicholas C     15 Pocono-PA-MA           24.70         NS        
 -- Tunno, Conor F            15 Lionville-PA-MA        24.69        SCR        
 
Event 37  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.25  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinamont, Julia M         14 Kennett-PA-MA          27.19      26.38 DIST   
  2 Currie, Juna M            13 Jennersville-PA-MA     27.96      27.49 DIST   
  3 Yount, Maggie A           13 Western Br-DE-MA       27.97      27.54 DIST   
  4 Harper, Jenna M           13 Nazareth-PA-MA         27.38      27.56 DIST   
  5 Sears, Katherine L        13 Brandywine-PA-MA       28.31      27.81 DIST   
  6 Cubbler, Rebecca L        13 Pottstown-PA-MA        27.86      27.90 DIST   
  7 Perkins, Carlie           14 Kennett-PA-MA          27.49      27.91 DIST   
  8 Reigel, Bailey R          14 Kennett-PA-MA          27.37      28.26        
  9 Selznick, Aliza G         13 GrScranton-PA-MA       28.17      28.39        
 10 Baker, Teghan M           14 Nazareth-PA-MA         27.62      28.42        
 10 Sager, Madeline A         14 Phoenixville-PA-MA     29.43      28.42        
 12 Keim, Zoe                 14 TriValley-PA-MA        27.09      28.63        
 13 Weller, Haley E           13 Pottstown-PA-MA        29.22      28.66        
 14 Oddo, Jordan M            13 Brandywine-PA-MA       30.21      28.87        
 14 Wagner, Madison T         13 Boyertown-PA-MA        28.67      28.87        
 16 Danese, Julianna R        13 Western Br-DE-MA       29.46      28.94        
 17 Collier, Tara L           13 Lionville-PA-MA        29.30      28.96        
 18 Cieri, Grace E            13 Phoenixville-PA-MA     29.20      29.03        
 19 Kiernan, Grace            13 Phoenixville-PA-MA     28.59      29.07        
 20 Konz, Kimmie T            14 Pocono-PA-MA           30.09      29.13        
 21 Oates, Andie E            13 UpperMainLine-PA-MA    29.17      29.23        
 22 Geis, Zoe                 13 Bethlehem-PA-MA        28.60      29.42        
 23 Dwyer, Meaghan            14 Pocono-PA-MA           28.49      29.45        
 24 Fermani, Allison K        14 Phoenixville-PA-MA     29.33      29.60        
 25 Dukman, Courtney          13 Schuykill-PA-MA        28.88      29.68        
 26 deBruin, Elizabeth A      13 Brandywine-De-MA       28.43      29.71        
 27 Durkan, Maura             14 Phoenixville-PA-MA     30.38      29.90        
 28 Schlichting, Maeve        13 Gloucester-NJ-MA       29.80      29.91        
 29 Riggs, Carolyn            13 UpperMainLine-PA-MA    30.89      29.92        
 30 Klugherz, Julia           14 Ambler-PA-MA           30.20      29.93        
 31 Mills, Isabel             14 Ambler-PA-MA           30.83      29.97        
 32 Moosberg, Claire E        13 Brandywine-De-MA          NT      30.00        
 33 dePadua, Lysandra S       13 Hatboro-PA-MA          30.83      30.01        
 34 Yahr, Megan E             13 Lionville-PA-MA        30.95      30.03        
 35 Kasznay, Karlie A         13 Pottstown-PA-MA        30.30      30.18        
 36 Pattiyakumbura, Dineli H  13 Western Br-DE-MA       30.61      30.29        
 37 Buckley, Gwendolyn S      13 Kennett-PA-MA          30.19      30.32        
 38 Gagliardi, Madison E      13 Brandywine-PA-MA       30.42      30.39        
 39 Gillespie, Jasmyn A       14 Kennett-PA-MA          31.25      30.50        
 40 Connor, Stephanie         14 Phoenixville-PA-MA     29.40      30.65        
 41 Hanna, Isabella           13 Phoenixville-PA-MA     30.45      30.74        
 42 Hawkins, Sadie R          13 GrScranton-PA-MA       30.81      31.24        
 43 Stuart, Francesca R       14 Phoenixville-PA-MA     32.85      31.37        
 44 Hummel, Lauren            13 Nazareth-PA-MA         31.67      31.64        
 45 Bonine, Hannah            13 West Chester-PA-MA     31.33      31.72        
 46 Linton, Sara              14 Rocky Run-PA-MA        31.59      31.99        
 47 Davis, Allison            13 RAYS-MA                32.00      32.01        
 48 Nuggihalli, Megan         13 Lionville-PA-MA        32.11      32.02        
 49 O'Leary, Hannah S         13 Phoenixville-PA-MA     31.89      32.06        
 50 Cofrancesco, Clarisse     13 West Chester-PA-MA     31.64      32.12        
 51 Theveny, Brooke           13 Rocky Run-PA-MA        31.44      32.14        
 52 Aloisio, Jessica          13 West Chester-PA-MA     31.49      32.36        
 52 Keller, Darby             13 Upper Bucks-PA-MA      32.21      32.36        
 54 Kline, Allison            13 Kennett-PA-MA          31.84      32.39        
 55 Mallon, Kathleen          14 RAYS-MA                31.08      32.41        
 56 Nolte, Krystal            13 TriValley-PA-MA        31.94      32.44        
 57 Schurek, Katerina         13 West Chester-PA-MA     31.46      32.81        
 58 Domenico, Clare I         14 GrScranton-PA-MA       31.85      32.82        
 59 Nyheim, Rachel A          13 Kennett-PA-MA          31.35      32.83        
 60 Hake, Savannah            13 Rocky Run-PA-MA        32.55      32.86        
 61 Ohnjec, Julianna N        13 West Chester-PA-MA     30.92      32.97        
 62 Cassel, Mary E            14 UpperMainLine-PA-MA    33.15      33.30        
 63 Reidenauer, Megan         14 Gloucester-NJ-MA       32.87      33.70        
 -- Glanville, Joanna         13 Gloucester-NJ-MA       28.90         NS        
 -- Bondrowski, Carly         13 RAYS-MA                32.13         NS        
 -- Murphy, Morgan P          13 Pocono-PA-MA           30.87         NS        
 -- Gillis, Alexandra B       13 UpperMainLine-PA-MA    28.77        SCR        
 -- Kahan, Kiara F            13 Lansdowne-PA-MA        28.74        SCR        
 
Event 38  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.25  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protzman, Tristan         14 GrScranton-PA-MA       26.58      26.20 DIST   
  2 Seifried, Wil G           14 RAYS-MA                27.42      26.23 DIST   
  3 Spigelmyer, Clay          14 Ambler-PA-MA           27.25      26.37 DIST   
  4 Rodgers, Matthew          13 Brandywine-PA-MA       27.02      26.40 DIST   
  5 Powell, Miles M           14 West Chester-PA-MA     26.81      26.52 DIST   
  6 Smith, Evan               14 North Penn-PA-MA       26.78      26.72 DIST   
  7 Nawn, Liam P              13 RAYS-MA                27.25      26.75 DIST   
  8 Stalford, Matthew         14 Kennett-PA-MA          27.18      27.00 DIST   
  9 Calcagni, James D         13 Tri-Hampton-PA-MA      27.83      27.29        
 10 Beard, Caleb              14 Rocky Run-PA-MA        27.04      27.36        
 11 Vizzarri, Joey            13 Lansdowne-PA-MA        27.44      27.39        
 12 Booth, Billy              14 Lansdowne-PA-MA        28.56      27.56        
 13 Haniwalt, Anson           14 West Chester-PA-MA     27.69      27.76        
 14 Toscano, Thomas J         13 Lionville-PA-MA        28.24      27.79        
 15 Peel, Tommy               13 Lansdowne-PA-MA        27.87      27.88        
 16 Merke, Darius R           13 Phoenixville-PA-MA     27.74      27.90        
 17 Robinson, Brian T         13 Jennersville-PA-MA     28.51      27.93        
 18 Thompson, Jack W          13 Phoenixville-PA-MA     27.92      27.98        
 18 Naturale, Colin B         13 Pocono-PA-MA           28.41      27.98        
 18 Sjosten, Samuel           13 Boyertown-PA-MA        27.41      27.98        
 21 Spiri, Connor             13 Lionville-PA-MA        28.23      28.11        
 22 Guevin, Joshua T          13 Phoenixville-PA-MA     28.01      28.19        
 23 Jordan, Eric              13 Upper Bucks-PA-MA      28.25      28.21        
 24 Sylvestri, Brian          13 RAYS-MA                29.49      28.24        
 25 Mullen, Evan A            13 Western Br-DE-MA       29.48      28.27        
 26 Basch, Kevin A            13 Pottstown-PA-MA        29.28      28.55        
 27 Hollister, Ben T          13 GrScranton-PA-MA       29.30      28.64        
 28 Ilgenfritz, Lucas         13 Reading-PA-MA          28.32      28.71        
 29 O'Connor, Ian             14 Rocky Run-PA-MA        29.76      28.89        
 30 Keifer, Jacob A           13 Pottstown-PA-MA        28.50      28.90        
 31 McMahon, Michael T        14 Kennett-PA-MA          29.33      29.19        
 32 Damerau, Brian E          13 UpperMainLine-PA-MA    29.30      29.20        
 33 Cotton, Jonathon          13 Rocky Run-PA-MA        30.05      29.31        
 34 Bender, Travis J          14 Lionville-PA-MA        30.79      29.37        
 35 Orrison, Sean F           13 Pottstown-PA-MA        29.03      30.00        
 36 Martinez, AJ              13 Hatboro-PA-MA          29.11      30.13        
 37 Ramaswamy, Karthik S      13 Pocono-PA-MA           29.05      30.18        
 38 Smith, Jacob              13 Reading-PA-MA          30.26      30.19        
 39 Bagshaw, Andrew           13 Upper Bucks-PA-MA      30.85      30.29        
 40 Ruvio, Tom                13 Hatboro-PA-MA          29.86      30.33        
 41 Vale, Benjamin            13 GrScranton-PA-MA       30.42      30.51        
 42 Kreider, Niko             13 Upper Bucks-PA-MA      30.83      30.56        
 43 Miller, George            14 Western Br-DE-MA       30.85      30.57        
 44 Tierney, Michael          14 TriValley-PA-MA        28.88      30.63        
 45 Cowan, Chris              13 Upper Bucks-PA-MA      30.53      30.93        
 46 Buttram, Jeremiah         14 Gloucester-NJ-MA       30.68      30.97        
 47 Fazio, Jack L             13 Jennersville-PA-MA     31.31      31.13        
 48 Medellin, TJ J            13 Bethlehem-PA-MA        30.20      31.35        
 -- Mitchell, Quinn E         14 GrScranton-PA-MA       27.24         NS        
 -- Lilley, Conor             13 Pocono-PA-MA           27.62         NS        
 -- Quigley, Tim              14 Hatboro-PA-MA          28.76        SCR        
 
Event 39  Girls 15-19 200 Yard IM
===============================================================================
        2:25.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barry, Julia R            16 Phoenixville-PA-MA   2:25.14    2:22.52 DIST   
      30.29   36.89   43.22   32.12                                
  2 Darmofal, Katarina        15 West Chester-PA-MA   2:27.54    2:22.72 DIST   
      31.15   38.62   41.53   31.42                                
  3 Louden, Gabrielle M       16 RAYS-MA              2:26.35    2:27.70        
      31.61   38.56   42.84   34.69                                
  4 Sandoe, Amber M           16 Brandywine-PA-MA     2:41.68    2:32.53        
      32.60   40.06   46.06   33.81                                
  5 Roberts-O'Brien, Kristin  15 RAYS-MA              2:35.32    2:34.41        
      32.93 2:01.48                                                
  6 Tillett, Alyssa P         18 RAYS-MA              2:38.45    2:37.61        
      34.81   40.16   45.01   37.63                                
  7 Yankelevich, Rebecca      15 Phoenixville-PA-MA   2:42.17    2:43.01        
      36.41   42.87   47.43   36.30                                
  8 Hogan, Lindsay N          16 Lionville-PA-MA      2:43.52    2:46.75        
      34.22   43.61   51.47   37.45                                
  9 Brown, Allie              15 RAYS-MA              2:52.99    2:58.14        
      38.42   48.61   51.01   40.10                                
 -- Jefferys, Ashley A        16 Tri-Hampton-PA-MA    2:37.19         NS        
 -- DeCrescente, Lauren M     15 Lionville-PA-MA      2:32.68        SCR        
 -- Davis, Hannah T           15 Lionville-PA-MA      2:37.43        SCR        
 
Event 40  Boys 15-19 200 Yard IM
===============================================================================
        2:16.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Colin G             17 Pocono-PA-MA         2:12.47    2:12.64 DIST   
      27.64                   39.38   30.74                        
  2 Henry, Tommy              15 Lansdowne-PA-MA      2:29.22    2:24.89        
  3 Quill, Joe M              15 Lionville-PA-MA      2:21.57    2:26.00        
      30.67                   43.59   33.80                        
  4 Gordon, Josh S            16 UpperMainLine-PA-MA  2:31.72    2:34.10        
      34.25                   43.92   36.53                        
 -- Denniston, Nicholas C     15 Pocono-PA-MA         2:25.71         NS        
 -- Tunno, Conor F            15 Lionville-PA-MA      2:17.91        SCR        
 
Event 41  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:29.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durkan, Maura             14 Phoenixville-PA-MA   2:39.64    2:02.93 DIST   
      33.61   39.19   50.13                                        
  2 Woznicki, Lauren M        13 RAYS-MA              2:29.27    2:27.83 DIST   
      31.45   38.93   41.80   35.65                                
  3 Keck, Natalie C           13 Hatboro-PA-MA        2:31.58    2:29.27        
      31.91   37.52   46.04   33.80                                
  4 Miller, Emily             14 Nazareth-PA-MA       2:39.69    2:32.34        
      34.21   41.13   44.17   32.83                                
  5 Squeri, Andrea            13 Lionville-PA-MA      2:34.63    2:34.74        
      35.09   38.21   47.14   34.30                                
  6 Wagner, Madison T         13 Boyertown-PA-MA      2:34.66    2:37.66        
      33.70   39.06   48.27   36.63                                
  7 Reigel, Bailey R          14 Kennett-PA-MA        2:37.05    2:39.42        
      32.83   38.93   48.98   38.68                                
  8 Matey, Jamie              14 Kennett-PA-MA        2:41.52    2:40.11        
      35.99   42.25   46.17   35.70                                
  9 Schlichting, Maeve        13 Gloucester-NJ-MA     2:55.29    2:46.61        
      36.43   44.56   45.87   39.75                                
 10 Moser, Hannah E           13 Pottstown-PA-MA      2:49.27    2:48.04        
      37.00   43.77   49.15   38.12                                
 11 Mills, Isabel             14 Ambler-PA-MA         2:48.69    2:48.83        
      37.49   43.19   53.39   34.76                                
 12 Ohnjec, Julianna N        13 West Chester-PA-MA   2:53.01    2:52.93        
      39.28   46.15   49.18   38.32                                
 13 Nuggihalli, Megan         13 Lionville-PA-MA      2:55.53    3:03.70        
      41.66   48.90   52.84   40.30                                
 14 Reidenauer, Megan         14 Gloucester-NJ-MA     2:56.40    3:10.17        
      38.31   47.72   58.39   45.75                                
 -- Tuttle, Rebecca           14 Gloucester-NJ-MA     2:55.23         DQ        
      Non-continuous turning action - back
 -- Glanville, Joanna         13 Gloucester-NJ-MA     2:47.18         NS        
 
Event 42  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:30.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sparano, Zack C           14 Phoenixville-PA-MA   2:26.35    2:26.10 DIST   
      33.26   35.32   45.16   32.36                                
  2 Naturale, Colin B         13 Pocono-PA-MA         2:30.94    2:29.28 DIST   
      34.05   39.06   42.57   33.60                                
  3 Haniwalt, Anson           14 West Chester-PA-MA   2:34.57    2:31.26        
      33.47   40.77   42.01   35.01                                
  4 Sjosten, Samuel           13 Boyertown-PA-MA      2:32.65    2:31.66        
      33.96   37.49   45.30   34.91                                
  5 White, Michael            14 Gloucester-NJ-MA     2:44.43    2:32.01        
      32.78   38.88   47.87   32.48                                
  6 Mattson, Brady H          13 Brandywine-De-MA     2:47.45    2:32.87        
      31.93   37.41   49.79   33.74                                
  7 Fleming, Chris            13 RAYS-MA              2:32.99    2:34.28        
      33.40   39.66   47.96   33.26                                
  8 Jordan, Eric              13 Upper Bucks-PA-MA    2:38.07    2:36.24        
      32.20   40.22   48.82   35.00                                
  9 Waters, Nick G            13 Jennersville-PA-MA   2:36.87    2:36.36        
      35.49   39.24   46.64   34.99                                
 10 Calcagni, James D         13 Tri-Hampton-PA-MA    2:42.47    2:39.92        
      34.64   39.58   50.63   35.07                                
 11 Basch, Kevin A            13 Pottstown-PA-MA      2:38.17    2:41.93        
      37.44   37.57   52.29   34.63                                
 12 Ilgenfritz, Lucas         13 Reading-PA-MA        2:43.53    2:43.08        
      35.37   41.26   48.91   37.54                                
 -- Toscano, Thomas J         13 Lionville-PA-MA      2:33.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
      33.39   36.61   49.97   37.19                                
 -- Cotton, Jonathon          13 Rocky Run-PA-MA      2:39.25         DQ        
      Non-continuous turning action - back
      33.45   38.80   46.37   34.96                                
 
Event 43  Girls 15-19 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:06.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darmofal, Katarina        15 West Chester-PA-MA   1:06.32    1:05.53 DIST   
      30.63   34.90                                                
  2 Glanville, Samantha       16 Gloucester-NJ-MA     1:15.65    1:12.92        
      33.09   39.83                                                
  3 Stack, Caitlin G          15 Lionville-PA-MA      1:14.13    1:14.73        
      34.15   40.58                                                
  4 Hogan, Lindsay N          16 Lionville-PA-MA      1:13.98    1:15.15        
      35.64   39.51                                                
  5 Laughlin, Kim A           17 RAYS-MA              1:13.98    1:15.54        
      34.14   41.40                                                
  6 Brown, Katrina R          17 Boyertown-PA-MA      1:15.61    1:15.86        
      35.51   40.35                                                
  7 Miller, Katie             16 Nazareth-PA-MA       1:14.36    1:16.22        
      33.84   42.38                                                
  8 Jonnalagadda, Anuja       15 UpperMainLine-PA-MA  1:16.40    1:16.44        
      35.99   40.45                                                
  9 Jones, Elizabeth          17 TriValley-PA-MA      1:15.88    1:16.82        
      36.01   40.81                                                
 10 Calia, Pei L              16 Boyertown-PA-MA      1:12.43    1:17.07        
      35.54   41.53                                                
 -- DeCrescente, Lauren M     15 Lionville-PA-MA      1:09.66        SCR        
 
Event 44  Boys 15-19 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gallagher, Alex M         17 Pocono-PA-MA         1:02.32    1:01.25 DIST   
      27.98   33.27                                                
  2 Rodriguez Jr, Carlos A    17 Pocono-PA-MA         1:01.47    1:01.41 DIST   
      28.55   32.86                                                
 -- Grofe, Andrew C           15 Boyertown-PA-MA      1:03.85         NS        
 -- Denniston, Nicholas C     15 Pocono-PA-MA         1:05.44         NS        
 
Event 45  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perkins, Carlie           14 Kennett-PA-MA        1:11.60    1:09.96 DIST   
      33.25   36.71                                                
  2 Keck, Natalie C           13 Hatboro-PA-MA        1:10.59    1:10.13 DIST   
      32.53   37.60                                                
  3 Grill, Francesca k        13 Lionville-PA-MA      1:15.55    1:11.37 DIST   
      33.43   37.94                                                
  4 Konz, Kimmie T            14 Pocono-PA-MA         1:12.14    1:13.31        
      33.40   39.91                                                
  5 Deitch, Kate L            13 Tri-Hampton-PA-MA    1:14.66    1:13.93        
      33.12   40.81                                                
  6 Oates, Andie E            13 UpperMainLine-PA-MA  1:13.21    1:14.46        
      35.22   39.24                                                
  7 Riggs, Carolyn            13 UpperMainLine-PA-MA  1:14.69    1:14.97        
      35.25   39.72                                                
  8 Sager, Madeline A         14 Phoenixville-PA-MA   1:14.88    1:15.18        
      34.41   40.77                                                
  9 McGroarty, Amy            13 Rocky Run-PA-MA      1:16.12    1:18.13        
      37.26   40.87                                                
 10 Moosberg, Claire E        13 Brandywine-De-MA          NT    1:21.87        
      36.52   45.35                                                
 11 Hake, Savannah            13 Rocky Run-PA-MA      1:24.91    1:22.16        
      38.40   43.76                                                
 12 Hummel, Lauren            13 Nazareth-PA-MA       1:17.23    1:22.64        
      35.32   47.32                                                
 13 O'Leary, Hannah S         13 Phoenixville-PA-MA   1:20.93    1:24.11        
      38.49   45.62                                                
 14 Yahr, Megan E             13 Lionville-PA-MA      1:27.27    1:24.46        
      38.24   46.22                                                
 -- Glanville, Joanna         13 Gloucester-NJ-MA     1:13.26         NS        
 -- Kahan, Kiara F            13 Lansdowne-PA-MA      1:14.78        SCR        
 
Event 46  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:12.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Joe              13 Lansdowne-PA-MA      1:10.44    1:10.05 DIST   
      32.88   37.17                                                
  2 Spiri, Connor             13 Lionville-PA-MA      1:18.13    1:11.19 DIST   
      33.25   37.94                                                
  3 Booth, Billy              14 Lansdowne-PA-MA      1:14.30    1:12.50 DIST   
      32.40   40.10                                                
  4 Mattson, Brady H          13 Brandywine-De-MA     1:14.44    1:12.57        
      33.53   39.04                                                
  5 Miller, George            14 Western Br-DE-MA     1:15.42    1:13.05        
      34.50   38.55                                                
  6 Blyskal, Corlan           13 Western Br-DE-MA     1:18.18    1:13.42        
      33.72   39.70                                                
  7 Doyle, Jake P             14 Lionville-PA-MA      1:16.40    1:13.84        
      35.02   38.82                                                
  8 Sylvestri, Brian          13 RAYS-MA              1:16.31    1:15.99        
      34.42   41.57                                                
  9 Vale, Benjamin            13 GrScranton-PA-MA     1:20.75    1:16.13        
      35.13   41.00                                                
 10 Lindsay, Steffen          13 Upper Bucks-PA-MA    1:27.06    1:20.42        
      35.56   44.86                                                
 
Event 47  Girls 15-19 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Louden, Gabrielle M       16 RAYS-MA              5:44.48    5:42.17        
      29.57   33.58   35.10   35.19   35.05   35.02   35.78   35.52
      34.92   32.44                                                
  2 Barry, Julia R            16 Phoenixville-PA-MA   5:55.55    5:48.81        
      30.55   33.86   35.59   35.71   36.14   36.19   35.99   35.95
      35.25   33.58                                                
  3 Andrescavage, Ali         15 Phoenixville-PA-MA        NT    5:55.09        
      30.68   33.90   35.38   36.51   36.58   37.09   36.88   36.93
      36.52   34.62                                                
  4 Hagan, Brooke M           16 RAYS-MA              5:52.90    5:55.88        
      30.95   35.51   36.97   36.24   36.37   36.22   37.14   36.90
      35.95   33.63                                                
  5 Roberts-O'Brien, Kristin  15 RAYS-MA              6:01.91    5:56.01        
      29.95   34.31   36.74   37.62   36.34   36.67   37.29   37.38
      36.03   33.68                                                
  6 Bowen, Hannah D           15 Lionville-PA-MA      6:19.90    6:09.75        
      30.95   36.63   37.61   37.79   38.88   38.53   38.75   38.37
      37.49   34.75                                                
  7 Falguera, Caitlyn R       16 Hatboro-PA-MA        6:14.97    6:10.77        
      33.15   36.66   37.40   37.87   37.76   38.22   38.01   37.82
      37.30   36.58                                                
  8 Davis, Emily L            15 RAYS-MA              6:05.99    6:18.32        
      33.07   37.52   38.17   38.60   38.57   38.72   38.83   38.59
      38.52   37.73                                                
  9 Cieri, Isabella           15 Phoenixville-PA-MA        NT    6:18.46        
      33.57   38.05   38.38   38.91   37.84   39.02   38.98   39.22
      38.00   36.49                                                
 10 Mazurek, Maddie           17 West Chester-PA-MA   6:23.22    6:24.53        
                              39.15   39.09   39.20   39.10   39.18
      39.14   38.78   38.02                                        
 11 Brown, Allie              15 RAYS-MA              6:10.02    6:50.31        
      32.86   39.73   42.76   42.54   42.21   42.75   43.09   42.80
      42.35   39.22                                                
 12 Peoples, Lauren           17 Gloucester-NJ-MA     6:39.00    6:51.89        
      33.71   38.73   40.86   41.73   43.61   42.91   44.00   43.14
      43.15   40.05                                                
 
Event 48  Boys 15-19 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Colin C         16 Phoenixville-PA-MA   5:10.58    5:21.67        
      28.44   32.56   34.89   34.15   30.84   31.66   34.60   33.50
      30.63   30.40                                                
  2 Robinson, Cullen M        14 Western Br-DE-MA     5:32.75    5:38.30        
      29.51   33.00   34.75   34.24   34.24   34.61   35.41   34.87
      34.33   33.34                                                
  3 Mackey-Wood, Brendan      15 Reading-PA-MA        6:00.57    5:44.59        
      29.73   33.26   34.86   35.66   36.02   35.40   36.05   35.79
      34.33   33.49                                                
  4 Vale, Sam                 15 GrScranton-PA-MA     5:44.38    5:46.36        
      29.85   33.36   34.78   35.47   36.10   35.77   36.11   36.21
      35.64   33.07                                                
  5 Sparano, Zack C           14 Phoenixville-PA-MA        NT    5:51.51        
      29.79   34.54   36.47   36.88   37.20   34.74   35.51   36.75
      35.91   33.72                                                
  6 Quill, Joe M              15 Lionville-PA-MA      5:41.60    5:51.94        
      30.11   34.38   35.66   35.99   36.41   37.06   36.89   36.29
      36.71   32.44                                                
  7 Gordon, Josh S            16 UpperMainLine-PA-MA  6:14.91    6:12.09        
      33.49   37.28   37.04   37.61   37.50   38.33   38.22   37.69
      37.72   37.21                                                
  8 Seifried, Matthew W       10 RAYS-MA                   NT    6:35.46        
      32.48   37.97   39.36   40.42   40.39   41.33   40.88   41.05
      41.21   40.37                                                
 
Event 49  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pinamont, Julia M         14 Kennett-PA-MA          59.83      58.82 DIST   
      27.63   31.19                                                
  2 Harper, Jenna M           13 Nazareth-PA-MA       1:00.31      59.72 DIST   
      28.42   31.30                                                
  3 Currie, Juna M            13 Jennersville-PA-MA   1:00.98      59.92 DIST   
      28.63   31.29                                                
  4 Grill, Francesca k        13 Lionville-PA-MA      1:01.21    1:00.32 DIST   
      28.98   31.34                                                
  5 Murphy, Sammy L           13 UpperMainLine-PA-MA  1:01.43    1:00.37 DIST   
      29.45   30.92                                                
  6 Woznicki, Lauren M        13 RAYS-MA              1:00.07    1:00.60 DIST   
      29.10   31.50                                                
  7 Yount, Maggie A           13 Western Br-DE-MA       59.98    1:00.91 DIST   
      28.59   32.32                                                
  8 Keck, Natalie C           13 Hatboro-PA-MA        1:00.85    1:01.12        
      28.21   32.91                                                
  9 Sears, Katherine L        13 Brandywine-PA-MA     1:01.59    1:01.76        
      29.11   32.65                                                
 10 Baker, Teghan M           14 Nazareth-PA-MA       1:00.81    1:02.82        
      29.62   33.20                                                
 11 Keim, Zoe                 14 TriValley-PA-MA      1:01.87    1:02.89        
      29.87   33.02                                                
 12 Weller, Haley E           13 Pottstown-PA-MA      1:03.60    1:03.58        
      28.62   34.96                                                
 13 Squeri, Andrea            13 Lionville-PA-MA      1:04.01    1:03.65        
      31.02   32.63                                                
 14 Dukman, Courtney          13 Schuykill-PA-MA      1:04.69    1:04.14        
      30.79   33.35                                                
 15 Oddo, Jordan M            13 Brandywine-PA-MA     1:07.09    1:04.18        
      30.65   33.53                                                
 16 Wagner, Madison T         13 Boyertown-PA-MA      1:03.52    1:04.55        
      29.94   34.61                                                
 17 Kasznay, Karlie A         13 Pottstown-PA-MA      1:05.89    1:04.72        
      30.95   33.77                                                
 18 Selznick, Aliza G         13 GrScranton-PA-MA     1:06.37    1:04.79        
      31.33   33.46                                                
 19 Sager, Madeline A         14 Phoenixville-PA-MA   1:04.42    1:05.04        
      31.50   33.54                                                
 20 Pattiyakumbura, Dineli H  13 Western Br-DE-MA     1:05.90    1:05.57        
      31.32   34.25                                                
 21 Dwyer, Meaghan            14 Pocono-PA-MA         1:03.19    1:05.72        
      31.21   34.51                                                
 22 Oates, Andie E            13 UpperMainLine-PA-MA  1:03.26    1:05.84        
      31.00   34.84                                                
 23 Cieri, Grace E            13 Phoenixville-PA-MA   1:08.20    1:06.32        
      31.97   34.35                                                
 24 Buckley, Gwendolyn S      13 Kennett-PA-MA        1:04.18    1:06.61        
      31.64   34.97                                                
 24 Kiernan, Grace            13 Phoenixville-PA-MA   1:02.63    1:06.61        
      31.14   35.47                                                
 26 Moosberg, Claire E        13 Brandywine-De-MA     1:07.16    1:06.70        
      32.14   34.56                                                
 27 Mills, Isabel             14 Ambler-PA-MA         1:06.92    1:07.03        
      31.93   35.10                                                
 28 McGroarty, Amy            13 Rocky Run-PA-MA      1:07.28    1:07.19        
      32.66   34.53                                                
 29 Durkan, Maura             14 Phoenixville-PA-MA   1:06.32    1:07.39        
      31.91   35.48                                                
 30 Hawkins, Sadie R          13 GrScranton-PA-MA     1:08.08    1:07.61        
      33.19   34.42                                                
 31 dePadua, Lysandra S       13 Hatboro-PA-MA        1:06.40    1:07.68        
      31.73   35.95                                                
 32 Squeri, Jessica           13 Lionville-PA-MA      1:04.33    1:07.91        
      32.09   35.82                                                
 33 Hanna, Isabella           13 Phoenixville-PA-MA   1:09.31    1:08.16        
      32.07   36.09                                                
 34 Theveny, Brooke           13 Rocky Run-PA-MA      1:08.77    1:08.72        
 35 Fermani, Allison K        14 Phoenixville-PA-MA   1:07.46    1:08.74        
      33.02   35.72                                                
 36 Davis, Allison            13 RAYS-MA              1:09.50    1:09.18        
      32.57   36.61                                                
 37 Gagliardi, Madison E      13 Brandywine-PA-MA     1:07.86    1:09.38        
      32.91   36.47                                                
 38 Klugherz, Julia           14 Ambler-PA-MA         1:07.21    1:09.48        
      33.09   36.39                                                
 39 Linton, Sara              14 Rocky Run-PA-MA      1:09.53    1:09.60        
      33.96   35.64                                                
 40 Nolte, Krystal            13 TriValley-PA-MA      1:10.48    1:10.08        
      33.59   36.49                                                
 41 Cofrancesco, Clarisse     13 West Chester-PA-MA   1:12.47    1:10.30        
      34.04   36.26                                                
 42 Gillespie, Jasmyn A       14 Kennett-PA-MA        1:09.77    1:10.52        
      33.38   37.14                                                
 43 Nuggihalli, Megan         13 Lionville-PA-MA      1:12.41    1:11.06        
      33.89   37.17                                                
 44 O'Leary, Hannah S         13 Phoenixville-PA-MA   1:13.67    1:11.23        
      34.66   36.57                                                
 45 Kline, Allison            13 Kennett-PA-MA        1:10.03    1:11.48        
      34.00   37.48                                                
 46 Hake, Savannah            13 Rocky Run-PA-MA      1:14.22    1:11.94        
      34.72   37.22                                                
 47 Hummel, Lauren            13 Nazareth-PA-MA       1:09.70    1:12.53        
      34.07   38.46                                                
 48 Nyheim, Rachel A          13 Kennett-PA-MA        1:12.59    1:13.52        
      36.05   37.47                                                
 49 Aloisio, Jessica          13 West Chester-PA-MA   1:12.11    1:13.60        
      34.88   38.72                                                
 50 Keller, Darby             13 Upper Bucks-PA-MA    1:11.85    1:14.05        
      35.15   38.90                                                
 51 Cassel, Mary E            14 UpperMainLine-PA-MA  1:11.55    1:14.32        
      34.82   39.50                                                
 52 Mallon, Kathleen          14 RAYS-MA              1:11.53    1:14.96        
      35.92   39.04                                                
 53 Reidenauer, Megan         14 Gloucester-NJ-MA     1:12.59    1:20.16        
 -- Hakes, Sarah E            13 Hatboro-PA-MA        1:01.37         DQ        
      False start
      29.00   30.97                                                
 -- Reigel, Bailey R          14 Kennett-PA-MA        1:00.38         NS        
 -- Bondrowski, Carly         13 RAYS-MA              1:12.68         NS        
 -- Geis, Zoe                 13 Bethlehem-PA-MA      1:03.97         NS        
 -- Murphy, Morgan P          13 Pocono-PA-MA         1:09.64         NS        
 -- Gillis, Alexandra B       13 UpperMainLine-PA-MA  1:04.35        SCR        
 
Event 50  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seifried, Wil G           14 RAYS-MA                58.22      56.52 DIST   
      26.94   29.58                                                
  2 Nawn, Liam P              13 RAYS-MA                58.78      57.93 DIST   
      28.69   29.24                                                
  3 Spigelmyer, Clay          14 Ambler-PA-MA           58.92      58.23 DIST   
      28.26   29.97                                                
  4 Rodgers, Matthew          13 Brandywine-PA-MA     1:00.73      58.36 DIST   
      27.93   30.43                                                
  5 Protzman, Tristan         14 GrScranton-PA-MA       59.54      59.22 DIST   
      28.66   30.56                                                
  6 Powell, Miles M           14 West Chester-PA-MA   1:00.34      59.31 DIST   
      28.26   31.05                                                
  7 Stalford, Matthew         14 Kennett-PA-MA          59.54      59.38 DIST   
      28.49   30.89                                                
  8 Palau, Noah M             13 Hatboro-PA-MA        1:00.78      59.82 DIST   
      29.09   30.73                                                
  9 Smith, Evan               14 North Penn-PA-MA       59.76      59.93 DIST   
      29.40   30.53                                                
 10 Toscano, Thomas J         13 Lionville-PA-MA      1:03.63    1:00.11        
      29.02   31.09                                                
 11 Fleming, Chris            13 RAYS-MA              1:01.53    1:00.23        
      28.68   31.55                                                
 12 O'Brien, Joe              13 Lansdowne-PA-MA      1:00.17    1:00.36        
      29.09   31.27                                                
 13 Basch, Kevin A            13 Pottstown-PA-MA      1:00.24    1:00.42        
      29.54   30.88                                                
 14 Doyle, Jake P             14 Lionville-PA-MA      1:06.61    1:00.64        
      29.53   31.11                                                
 15 Vizzarri, Joey            13 Lansdowne-PA-MA      1:01.50    1:00.70        
      29.41   31.29                                                
 16 Lindsay, Steffen          13 Upper Bucks-PA-MA    1:02.65    1:00.77        
      28.46   32.31                                                
 17 Sjosten, Samuel           13 Boyertown-PA-MA      1:00.96    1:01.07        
      28.95   32.12                                                
 18 Guevin, Joshua T          13 Phoenixville-PA-MA   1:00.75    1:01.26        
      29.45   31.81                                                
 19 Robinson, Brian T         13 Jennersville-PA-MA   1:03.34    1:02.18        
      29.79   32.39                                                
 20 Beard, Caleb              14 Rocky Run-PA-MA      1:00.76    1:02.80        
      29.44   33.36                                                
 21 Mullen, Evan A            13 Western Br-DE-MA     1:05.28    1:03.06        
      29.83   33.23                                                
 22 Peel, Tommy               13 Lansdowne-PA-MA      1:04.18    1:03.74        
      29.96   33.78                                                
 23 Sylvestri, Brian          13 RAYS-MA              1:04.93    1:03.90        
      30.71   33.19                                                
 24 Thompson, Jack W          13 Phoenixville-PA-MA   1:03.05    1:03.95        
      30.43   33.52                                                
 25 Damerau, Brian E          13 UpperMainLine-PA-MA  1:03.23    1:03.98        
      30.42   33.56                                                
 26 Bender, Travis J          14 Lionville-PA-MA      1:05.16    1:04.01        
      30.77   33.24                                                
 27 Hollister, Ben T          13 GrScranton-PA-MA     1:03.37    1:04.19        
      30.82   33.37                                                
 28 Skiptunas, Charles        13 Reading-PA-MA        1:04.31    1:04.29        
 28 Ellis, Jack               13 Lansdowne-PA-MA      1:04.48    1:04.29        
      30.86   33.43                                                
 30 McMahon, Michael T        14 Kennett-PA-MA        1:04.25    1:04.45        
      30.01   34.44                                                
 31 Booth, Billy              14 Lansdowne-PA-MA      1:05.16    1:04.64        
      29.98   34.66                                                
 32 Spiri, Connor             13 Lionville-PA-MA      1:05.68    1:04.68        
      30.50   34.18                                                
 33 Merke, Darius R           13 Phoenixville-PA-MA   1:07.14    1:05.33        
      30.66   34.67                                                
 34 Grant, Harrison A         13 UpperMainLine-PA-MA  1:05.63    1:05.43        
      31.00   34.43                                                
 35 Cotton, Jonathon          13 Rocky Run-PA-MA      1:05.83    1:05.65        
      31.05   34.60                                                
 36 Orrison, Sean F           13 Pottstown-PA-MA      1:06.41    1:05.68        
      31.32   34.36                                                
 37 Martinez, AJ              13 Hatboro-PA-MA        1:05.55    1:05.69        
 38 Ilgenfritz, Lucas         13 Reading-PA-MA        1:05.44    1:05.77        
      30.82   34.95                                                
 39 Vale, Benjamin            13 GrScranton-PA-MA     1:03.58    1:05.99        
      31.62   34.37                                                
 40 Ruvio, Tom                13 Hatboro-PA-MA        1:05.94    1:06.68        
      31.48   35.20                                                
 41 Tierney, Michael          14 TriValley-PA-MA      1:06.49    1:07.02        
      31.41   35.61                                                
 42 Keifer, Jacob A           13 Pottstown-PA-MA      1:04.49    1:07.29        
      31.17   36.12                                                
 43 Dalessandro, Nicholas     13 Gloucester-NJ-MA     1:07.55    1:07.44        
      31.50   35.94                                                
 44 Smith, Jacob              13 Reading-PA-MA        1:16.54    1:07.98        
      32.76   35.22                                                
 45 Kreider, Niko             13 Upper Bucks-PA-MA    1:08.68    1:08.58        
      32.92   35.66                                                
 46 Ramaswamy, Karthik S      13 Pocono-PA-MA         1:09.20    1:08.63        
      31.62   37.01                                                
 47 Bagshaw, Andrew           13 Upper Bucks-PA-MA    1:10.54    1:08.77        
      33.84   34.93                                                
 48 Cowan, Chris              13 Upper Bucks-PA-MA    1:10.17    1:09.48        
      32.94   36.54                                                
 49 Fazio, Jack L             13 Jennersville-PA-MA   1:06.98    1:09.71        
      32.68   37.03                                                
 50 Medellin, TJ J            13 Bethlehem-PA-MA      1:07.84    1:10.78        
      33.65   37.13                                                
 -- Mitchell, Quinn E         14 GrScranton-PA-MA     1:01.55         NS        
 -- Lilley, Conor             13 Pocono-PA-MA         1:00.78         NS        
 -- Quigley, Tim              14 Hatboro-PA-MA        1:01.68        SCR        
 
Event 51  Girls 15-19 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fox, Emma                 16 Lionville-PA-MA      1:00.23      57.69 DIST   
      27.36   30.33                                                
  2 Seifried, Gretchen E      15 RAYS-MA                58.39      58.53 DIST   
      27.73   30.80                                                
  3 Ketterer, Olivia M        16 Boyertown-PA-MA      1:00.31    1:00.05        
      28.46   31.59                                                
  4 Sandoe, Amber M           16 Brandywine-PA-MA     1:02.93    1:00.13        
      28.87   31.26                                                
  5 Andrescavage, Ali         15 Phoenixville-PA-MA   1:00.62    1:00.37        
      28.67   31.70                                                
  6 Tupper, Lauren E          16 Jennersville-PA-MA   1:00.59    1:00.55        
      29.17   31.38                                                
  7 Matakas, Katie L          17 Lionville-PA-MA      1:02.21    1:00.75        
      29.20   31.55                                                
  8 Cieri, Isabella           15 Phoenixville-PA-MA   1:02.22    1:01.18        
      29.17   32.01                                                
  9 Tucker, Mariel L          15 Pottstown-PA-MA        59.95    1:01.81        
      29.22   32.59                                                
 10 Bowen, Hannah D           15 Lionville-PA-MA      1:01.94    1:02.12        
      29.31   32.81                                                
 11 Ronca, Bridget A          15 Phoenixville-PA-MA   1:02.89    1:02.19        
      29.60   32.59                                                
 12 Beddoe, Jena C            15 Jennersville-PA-MA   1:01.86    1:02.29        
      29.63   32.66                                                
 13 Glanville, Samantha       16 Gloucester-NJ-MA     1:04.09    1:03.11        
      30.01   33.10                                                
 14 Morris, Jessica L         15 Boyertown-PA-MA      1:04.92    1:03.74        
      30.83   32.91                                                
 15 Reiss, Courtney E         15 Boyertown-PA-MA      1:02.93    1:04.26        
      30.83   33.43                                                
 16 Stack, Caitlin G          15 Lionville-PA-MA      1:04.43    1:04.47        
      31.35   33.12                                                
 17 Stuart, Alexandra C       17 Phoenixville-PA-MA   1:05.16    1:04.61        
      30.38   34.23                                                
 18 Hogan, Lindsay N          16 Lionville-PA-MA      1:09.05    1:04.88        
      31.23   33.65                                                
 19 Yankelevich, Rebecca      15 Phoenixville-PA-MA   1:03.96    1:05.64        
      31.27   34.37                                                
 20 Calia, Pei L              16 Boyertown-PA-MA      1:03.70    1:05.88        
      31.39   34.49                                                
 21 Chapla, Olivia C          15 Jennersville-PA-MA   1:05.44    1:06.21        
      31.00   35.21                                                
 22 Shen, Anne L              15 UpperMainLine-PA-MA  1:07.53    1:07.31        
      31.34   35.97                                                
 23 Williams, Monica L        16 Phoenixville-PA-MA   1:05.43    1:07.56        
      32.94   34.62                                                
 24 Miller, Katie             16 Nazareth-PA-MA       1:03.12    1:09.07        
      32.67   36.40                                                
 25 Peoples, Lauren           17 Gloucester-NJ-MA     1:09.14    1:09.43        
      33.32   36.11                                                
 26 Jones, Elizabeth          17 TriValley-PA-MA      1:09.72    1:12.48        
      34.15   38.33                                                
 -- Jefferys, Ashley A        16 Tri-Hampton-PA-MA    1:02.50         NS        
 -- Imms-Donnelly, Mara       16 Upper Bucks-PA-MA    1:09.87        SCR        
 -- Falguera, Caitlyn R       16 Hatboro-PA-MA        1:05.66        SCR        
 -- Brown, Katrina R          17 Boyertown-PA-MA      1:05.48        SCR        
 
Event 52  Boys 15-19 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          53.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Colin G             17 Pocono-PA-MA           52.15      52.19 DIST   
      25.31   26.88                                                
  2 Daugherty, Sean D         17 Phoenixville-PA-MA     53.90      53.92        
      25.64   28.28                                                
  3 Stallings, Christian      15 Lansdowne-PA-MA        54.07      54.87        
      26.16   28.71                                                
  4 Gallagher, Alex M         17 Pocono-PA-MA           54.74      54.91        
      26.67   28.24                                                
  5 McIlroy, Kyle C           15 Lionville-PA-MA        56.16      55.55        
      26.44   29.11                                                
  6 Bartlett, Sean S          17 Pocono-PA-MA           54.79      56.86        
      27.50   29.36                                                
  7 Stewart, Dan              15 RAYS-MA                58.54      57.46        
      27.47   29.99                                                
  8 Gray, Kyle P              15 Pocono-PA-MA           59.18      57.86        
      28.10   29.76                                                
  9 Cook, Isaac               15 TriValley-PA-MA        58.70      58.60        
      27.84   30.76                                                
 10 Henry, Tommy              15 Lansdowne-PA-MA        59.45      58.96        
      28.29   30.67                                                
 11 Mackey-Wood, Brendan      15 Reading-PA-MA          59.13      59.10        
      28.54   30.56                                                
 12 Roselli, Matt             15 West Chester-PA-MA   1:01.00    1:02.29        
      28.37   33.92                                                
 13 Claghorn, George          17 Upper Bucks-PA-MA    1:02.09    1:03.96        
      30.23   33.73                                                
 14 Shirey, Vaughn            18 Pottstown-PA-MA      1:04.45    1:05.83        
      31.91   33.92                                                
 15 Apostolu, Nick R          15 RAYS-MA              1:05.03    1:06.89        
      31.45   35.44                                                
 
Event 53  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:10.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Meaghan            14 Pocono-PA-MA         1:09.11    1:08.67 DIST   
      33.50   35.17                                                
  2 Collier, Tara L           13 Lionville-PA-MA      1:11.33    1:09.69 DIST   
      33.53   36.16                                                
  3 Connor, Stephanie         14 Phoenixville-PA-MA   1:10.70    1:10.57        
      34.31   36.26                                                
  4 Keim, Zoe                 14 TriValley-PA-MA      1:10.31    1:11.17        
      34.35   36.82                                                
  5 Dukman, Courtney          13 Schuykill-PA-MA      1:13.10    1:11.32        
      34.72   36.60                                                
  6 deBruin, Elizabeth A      13 Brandywine-De-MA     1:14.49    1:11.43        
      34.68   36.75                                                
  7 Kasznay, Karlie A         13 Pottstown-PA-MA      1:10.96    1:11.78        
      34.41   37.37                                                
  8 Perkins, Carlie           14 Kennett-PA-MA        1:12.07    1:12.66        
      35.33   37.33                                                
  9 Danese, Julianna R        13 Western Br-DE-MA     1:16.52    1:14.04        
      35.92   38.12                                                
 10 Squeri, Jessica           13 Lionville-PA-MA      1:14.72    1:14.17        
      36.01   38.16                                                
 11 Baker, Teghan M           14 Nazareth-PA-MA       1:14.95    1:14.93        
      36.30   38.63                                                
 12 Tuttle, Rebecca           14 Gloucester-NJ-MA     1:15.99    1:15.07        
      36.53   38.54                                                
 13 Schurek, Katerina         13 West Chester-PA-MA   1:17.60    1:15.16        
      36.24   38.92                                                
 14 dePadua, Lysandra S       13 Hatboro-PA-MA        1:16.22    1:15.71        
      36.36   39.35                                                
 15 Bonine, Hannah            13 West Chester-PA-MA   1:19.15    1:16.21        
      37.20   39.01                                                
 16 Weller, Haley E           13 Pottstown-PA-MA      1:18.09    1:17.20        
      37.40   39.80                                                
 17 Pattiyakumbura, Dineli H  13 Western Br-DE-MA     1:16.39    1:17.22        
      37.47   39.75                                                
 18 Nyheim, Rachel A          13 Kennett-PA-MA        1:12.87    1:18.09        
 19 Oddo, Jordan M            13 Brandywine-PA-MA     1:28.20    1:19.01        
      38.46   40.55                                                
 20 Moser, Hannah E           13 Pottstown-PA-MA      1:20.57    1:19.05        
      38.22   40.83                                                
 21 Gillespie, Jasmyn A       14 Kennett-PA-MA        1:20.14    1:19.63        
      38.48   41.15                                                
 22 Stuart, Francesca R       14 Phoenixville-PA-MA   1:20.36    1:20.29        
      38.14   42.15                                                
 23 Hawkins, Sadie R          13 GrScranton-PA-MA     1:20.01    1:20.68        
 24 Keller, Darby             13 Upper Bucks-PA-MA    1:21.65    1:21.27        
      39.84   41.43                                                
 25 Nolte, Krystal            13 TriValley-PA-MA      1:19.04    1:21.59        
      40.05   41.54                                                
 26 Davis, Allison            13 RAYS-MA              1:19.29    1:23.64        
      40.89   42.75                                                
 27 Cassel, Mary E            14 UpperMainLine-PA-MA  1:23.90    1:28.59        
      41.64   46.95                                                
 -- Bondrowski, Carly         13 RAYS-MA              1:25.73         NS        
 
Event 54  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Cullen M        14 Western Br-DE-MA     1:07.17    1:03.50 DIST   
      30.37   33.13                                                
  2 O'Brien, Joe              13 Lansdowne-PA-MA      1:08.43    1:06.77 DIST   
      32.55   34.22                                                
  3 Palau, Noah M             13 Hatboro-PA-MA        1:09.20    1:09.09 DIST   
      33.17   35.92                                                
  4 Vizzarri, Joey            13 Lansdowne-PA-MA      1:08.72    1:09.18 DIST   
      34.52   34.66                                                
  5 Waters, Nick G            13 Jennersville-PA-MA   1:11.54    1:11.15        
      33.97   37.18                                                
  6 Protzman, Tristan         14 GrScranton-PA-MA     1:12.32    1:11.43        
      36.02   35.41                                                
  7 Ellis, Jack               13 Lansdowne-PA-MA      1:13.87    1:11.49        
      35.32   36.17                                                
  8 Mattson, Brady H          13 Brandywine-De-MA     1:11.17    1:11.59        
      34.12   37.47                                                
  9 White, Michael            14 Gloucester-NJ-MA     1:09.86    1:11.82        
      36.04   35.78                                                
 10 Thompson, Jack W          13 Phoenixville-PA-MA   1:12.85    1:12.85        
      36.05   36.80                                                
 11 Skiptunas, Charles        13 Reading-PA-MA        1:13.15    1:12.91        
      36.00   36.91                                                
 12 Blyskal, Corlan           13 Western Br-DE-MA     1:15.03    1:13.51        
      35.48   38.03                                                
 13 Jordan, Eric              13 Upper Bucks-PA-MA    1:11.83    1:14.28        
      35.61   38.67                                                
 14 O'Connor, Ian             14 Rocky Run-PA-MA      1:13.00    1:14.44        
 15 Grant, Harrison A         13 UpperMainLine-PA-MA  1:17.61    1:14.56        
      36.08   38.48                                                
 16 Mullen, Evan A            13 Western Br-DE-MA     1:14.21    1:14.82        
      36.75   38.07                                                
 17 Martinez, AJ              13 Hatboro-PA-MA        1:15.22    1:15.14        
      36.17   38.97                                                
 18 Ruvio, Tom                13 Hatboro-PA-MA        1:18.08    1:15.44        
      37.21   38.23                                                
 19 Beard, Caleb              14 Rocky Run-PA-MA      1:18.40    1:16.04        
      37.14   38.90                                                
 20 Orrison, Sean F           13 Pottstown-PA-MA      1:15.38    1:16.94        
      37.20   39.74                                                
 21 Keifer, Jacob A           13 Pottstown-PA-MA      1:19.95    1:19.66        
      36.94   42.72                                                
 22 McMahon, Michael T        14 Kennett-PA-MA        1:15.56    1:20.22        
      38.43   41.79                                                
 23 Smith, Jacob              13 Reading-PA-MA        1:18.64    1:24.34        
      42.30   42.04                                                
 24 Cowan, Chris              13 Upper Bucks-PA-MA    1:27.07    1:27.30        
      42.32   44.98                                                
 -- Quigley, Tim              14 Hatboro-PA-MA             NT        SCR        
 
Event 55  Girls 15-19 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:08.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zalkind, Sara             15 Brandywine-PA-MA     1:09.96    1:08.32        
      33.07   35.25                                                
  2 Yankelevich, Gabrielle    17 Phoenixville-PA-MA   1:11.31    1:09.58        
      33.90   35.68                                                
  3 Falguera, Caitlyn R       16 Hatboro-PA-MA        1:11.05    1:09.68        
      33.92   35.76                                                
  4 Tucker, Mariel L          15 Pottstown-PA-MA      1:10.09    1:09.77        
      34.32   35.45                                                
  5 Morris, Jessica L         15 Boyertown-PA-MA      1:10.37    1:10.30        
  6 Davis, Emily L            15 RAYS-MA              1:09.45    1:10.38        
      34.28   36.10                                                
  7 Davis, Hannah T           15 Lionville-PA-MA      1:10.63    1:10.70        
      34.03   36.67                                                
  8 Stuart, Alexandra C       17 Phoenixville-PA-MA   1:12.30    1:11.66        
      34.52   37.14                                                
  9 Beddoe, Jena C            15 Jennersville-PA-MA   1:12.02    1:11.86        
      34.83   37.03                                                
 10 Jonnalagadda, Anuja       15 UpperMainLine-PA-MA  1:15.61    1:15.10        
      36.94   38.16                                                
 11 Chapla, Olivia C          15 Jennersville-PA-MA   1:13.05    1:15.72        
      36.68   39.04                                                
 12 Currie, Michaella S       15 Jennersville-PA-MA   1:15.41    1:16.25        
      37.01   39.24                                                
 13 Reiss, Courtney E         15 Boyertown-PA-MA      1:16.69    1:16.70        
      37.15   39.55                                                
 14 Shen, Anne L              15 UpperMainLine-PA-MA  1:15.86    1:17.31        
      37.02   40.29                                                
 15 Beck, Madison             17 RAYS-MA              1:17.26    1:18.65        
      38.19   40.46                                                
 16 Ketterer, Olivia M        16 Boyertown-PA-MA      1:12.25    1:20.99        
      38.68   42.31                                                
 -- Brown, Allie              15 RAYS-MA              1:20.32         NS        
 -- Hagan, Brooke M           16 RAYS-MA              1:14.08         NS        
 -- Matakas, Katie L          17 Lionville-PA-MA      1:08.33         NS        
 
Event 56  Boys 15-19 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:05.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rodriguez Jr, Carlos A    17 Pocono-PA-MA         1:04.73    1:04.31 DIST   
      31.33   32.98                                                
  2 Bartlett, Sean S          17 Pocono-PA-MA         1:07.68    1:08.09        
      33.08   35.01                                                
  3 Rossi, Reid               15 Nazareth-PA-MA       1:10.87    1:12.73        
      33.92   38.81                                                
  4 Roselli, Matt             15 West Chester-PA-MA   1:17.06    1:16.98        
      37.81   39.17                                                
 -- Grofe, Andrew C           15 Boyertown-PA-MA      1:05.69         NS        
 
Event 57  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:19.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konz, Kimmie T            14 Pocono-PA-MA         1:18.34    1:16.72 DIST   
      36.71   40.01                                                
  2 Pinamont, Julia M         14 Kennett-PA-MA        1:18.36    1:16.79 DIST   
      35.93   40.86                                                
  3 Harper, Jenna M           13 Nazareth-PA-MA       1:18.34    1:17.39 DIST   
      36.71   40.68                                                
  4 Currie, Juna M            13 Jennersville-PA-MA   1:19.95    1:17.86 DIST   
  5 deBruin, Elizabeth A      13 Brandywine-De-MA     1:18.89    1:18.77 DIST   
      37.57   41.20                                                
  6 Miller, Emily             14 Nazareth-PA-MA       1:21.99    1:19.90        
      37.76   42.14                                                
  7 Hakes, Sarah E            13 Hatboro-PA-MA        1:25.22    1:20.73        
      39.39   41.34                                                
  8 Yahr, Megan E             13 Lionville-PA-MA      1:22.92    1:22.34        
      38.54   43.80                                                
  9 Schlichting, Maeve        13 Gloucester-NJ-MA     1:22.18    1:22.45        
      38.46   43.99                                                
 10 Riggs, Carolyn            13 UpperMainLine-PA-MA  1:23.13    1:23.07        
      39.35   43.72                                                
 11 Buckley, Gwendolyn S      13 Kennett-PA-MA        1:23.16    1:24.59        
      40.46   44.13                                                
 12 Cofrancesco, Clarisse     13 West Chester-PA-MA   1:25.32    1:24.79        
      40.12   44.67                                                
 13 Matey, Jamie              14 Kennett-PA-MA        1:24.80    1:25.21        
      40.47   44.74                                                
 14 Fermani, Allison K        14 Phoenixville-PA-MA   1:23.13    1:26.64        
 15 Kiernan, Grace            13 Phoenixville-PA-MA   1:24.76    1:27.81        
      40.74   47.07                                                
 16 Ohnjec, Julianna N        13 West Chester-PA-MA   1:28.21    1:28.40        
 17 Klugherz, Julia           14 Ambler-PA-MA         1:32.30    1:29.52        
      41.94   47.58                                                
 18 Theveny, Brooke           13 Rocky Run-PA-MA      1:31.67    1:31.24        
      43.13   48.11                                                
 19 Stuart, Francesca R       14 Phoenixville-PA-MA   1:35.01    1:31.32        
      41.80   49.52                                                
 20 Mallon, Kathleen          14 RAYS-MA              1:32.46    1:31.46        
      42.21   49.25                                                
 21 Cieri, Grace E            13 Phoenixville-PA-MA   1:34.40    1:35.11        
      43.13   51.98                                                
 22 Kline, Allison            13 Kennett-PA-MA        1:30.99    1:36.54        
      44.27   52.27                                                
 -- Deitch, Kate L            13 Tri-Hampton-PA-MA    1:24.10         NS        
 -- Murphy, Morgan P          13 Pocono-PA-MA         1:21.10         NS        
 -- Kahan, Kiara F            13 Lansdowne-PA-MA      1:21.05        SCR        
 -- Gillis, Alexandra B       13 UpperMainLine-PA-MA  1:22.22        SCR        
 -- Murphy, Sammy L           13 UpperMainLine-PA-MA  1:23.11        SCR        
 
Event 58  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:17.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Cullen M        14 Western Br-DE-MA     1:10.28    1:10.99 DIST   
      33.05   37.94                                                
  2 Spigelmyer, Clay          14 Ambler-PA-MA         1:12.61    1:11.46 DIST   
      33.75   37.71                                                
  3 Haniwalt, Anson           14 West Chester-PA-MA   1:15.69    1:14.70 DIST   
      34.74   39.96                                                
  4 Stalford, Matthew         14 Kennett-PA-MA        1:14.56    1:15.91 DIST   
      35.49   40.42                                                
  5 Seifried, Wil G           14 RAYS-MA              1:20.26    1:15.97 DIST   
      36.33   39.64                                                
  6 Naturale, Colin B         13 Pocono-PA-MA         1:17.33    1:17.05 DIST   
      36.04   41.01                                                
  7 Damerau, Brian E          13 UpperMainLine-PA-MA  1:20.02    1:19.18        
      37.93   41.25                                                
  8 Ramaswamy, Karthik S      13 Pocono-PA-MA         1:21.74    1:22.20        
      38.82   43.38                                                
  9 O'Connor, Ian             14 Rocky Run-PA-MA      1:24.60    1:23.09        
      38.72   44.37                                                
 10 Guevin, Joshua T          13 Phoenixville-PA-MA   1:22.04    1:24.07        
      39.91   44.16                                                
 11 Merke, Darius R           13 Phoenixville-PA-MA   1:21.02    1:24.68        
      39.00   45.68                                                
 12 Peel, Tommy               13 Lansdowne-PA-MA      1:24.38    1:27.13        
      41.11   46.02                                                
 13 Hollister, Ben T          13 GrScranton-PA-MA     1:30.05    1:27.53        
      40.76   46.77                                                
 14 Dalessandro, Nicholas     13 Gloucester-NJ-MA     1:24.33    1:28.22        
 15 Kreider, Niko             13 Upper Bucks-PA-MA    1:30.08    1:30.92        
      42.35   48.57                                                
 16 Fazio, Jack L             13 Jennersville-PA-MA   1:30.00    1:34.34        
      44.58   49.76                                                
 17 Medellin, TJ J            13 Bethlehem-PA-MA           NT    1:35.98        
      46.35   49.63                                                
 -- Lilley, Conor             13 Pocono-PA-MA         1:18.09         NS        
 -- Mitchell, Quinn E         14 GrScranton-PA-MA     1:21.73         NS        
 
Event 59  Girls 15-19 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandoe, Amber M           16 Brandywine-PA-MA     1:21.77    1:20.87        
      38.17   42.70                                                
  2 Tillett, Alyssa P         18 RAYS-MA              1:23.86    1:21.74        
      38.78   42.96                                                
  3 Jonnalagadda, Anuja       15 UpperMainLine-PA-MA  1:21.61    1:23.78        
      39.41   44.37                                                
  4 Davis, Emily L            15 RAYS-MA              1:23.41    1:24.55        
      40.03   44.52                                                
  5 Beck, Madison             17 RAYS-MA              1:29.00    1:27.72        
      41.24   46.48                                                
  6 Day, Jazmine S            18 Pottstown-PA-MA      1:28.10    1:29.15        
      40.70   48.45                                                
 -- Jefferys, Ashley A        16 Tri-Hampton-PA-MA    1:18.25         NS        
 -- Imms-Donnelly, Mara       16 Upper Bucks-PA-MA    1:20.01        SCR        
 
Event 60  Boys 15-19 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:11.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Dan              15 RAYS-MA              1:12.02    1:11.03        
      33.49   37.54                                                
  2 Rodriguez Jr, Carlos A    17 Pocono-PA-MA         1:10.70    1:11.36        
      33.86   37.50                                                
  3 Henry, Tommy              15 Lansdowne-PA-MA      1:13.48    1:12.95        
      34.51   38.44                                                
  4 Cook, Isaac               15 TriValley-PA-MA      1:18.19    1:14.55        
      35.35   39.20                                                
  5 Daugherty, Sean D         17 Phoenixville-PA-MA   1:14.33    1:16.19        
      35.56   40.63                                                
  6 Stallings, Christian      15 Lansdowne-PA-MA      1:15.46    1:16.69        
      35.74   40.95                                                
  7 Gordon, Josh S            16 UpperMainLine-PA-MA  1:18.26    1:19.26        
      37.81   41.45                                                
  8 Apostolu, Nick R          15 RAYS-MA              1:18.56    1:20.72        
      38.40   42.32                                                
  9 Claghorn, George          17 Upper Bucks-PA-MA    1:24.39    1:24.27        
      38.91   45.36                                                
 
Event 61  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:12.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cubbler, Rebecca L        13 Pottstown-PA-MA      2:12.02    2:08.91 DIST   
      29.86   32.48   33.25   33.32                                
  2 Sears, Katherine L        13 Brandywine-PA-MA     2:12.30    2:13.17        
      29.64   34.12   34.60   34.81                                
  3 Deitch, Kate L            13 Tri-Hampton-PA-MA    2:15.44    2:15.57        
      30.78   34.87   35.41   34.51                                
  4 Squeri, Andrea            13 Lionville-PA-MA      2:19.50    2:15.71        
      31.45   34.66   35.12   34.48                                
  5 Woznicki, Lauren M        13 RAYS-MA              2:15.61    2:15.80        
      31.49   35.33   35.28   33.70                                
  6 Miller, Emily             14 Nazareth-PA-MA       2:13.84    2:16.37        
      31.61   34.47   35.30   34.99                                
  7 Hakes, Sarah E            13 Hatboro-PA-MA        2:16.45    2:16.42        
      32.67   35.98   35.40   32.37                                
  8 Danese, Julianna R        13 Western Br-DE-MA     2:18.23    2:20.84        
      32.02   36.66   37.23   34.93                                
  9 Grill, Francesca k        13 Lionville-PA-MA      2:22.29    2:21.30        
      33.13   36.23   36.99   34.95                                
 10 Collier, Tara L           13 Lionville-PA-MA      2:32.41    2:22.53        
      33.48   37.45   36.86   34.74                                
 11 Matey, Jamie              14 Kennett-PA-MA        2:23.68    2:24.13        
      33.56   37.77   38.05   34.75                                
 12 Gagliardi, Madison E      13 Brandywine-PA-MA     2:40.36    2:26.87        
      33.45   39.15   37.72   36.55                                
 13 Squeri, Jessica           13 Lionville-PA-MA      2:22.10    2:29.42        
      33.18   37.48   39.94   38.82                                
 14 Moser, Hannah E           13 Pottstown-PA-MA      2:36.11    2:32.09        
      34.60   37.98   41.58   37.93                                
 15 Connor, Stephanie         14 Phoenixville-PA-MA   2:26.21    2:32.27        
      35.07   39.14   40.21   37.85                                
 16 Tuttle, Rebecca           14 Gloucester-NJ-MA     2:34.82    2:32.32        
      34.05   38.60   40.34   39.33                                
 17 Hanna, Isabella           13 Phoenixville-PA-MA   2:34.38    2:34.65        
      35.33   40.27   41.72   37.33                                
 -- Linton, Sara              14 Rocky Run-PA-MA      2:33.21         NS        
 
Event 62  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:12.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nawn, Liam P              13 RAYS-MA              2:05.12    2:05.25 DIST   
      28.88   31.70   32.79   31.88                                
  2 Palau, Noah M             13 Hatboro-PA-MA        2:10.12    2:05.72 DIST   
      29.28   32.58   32.63   31.23                                
  3 Fleming, Chris            13 RAYS-MA              2:11.49    2:13.04        
      29.92   33.48   36.03   33.61                                
  4 Calcagni, James D         13 Tri-Hampton-PA-MA    2:20.86    2:13.50        
      29.87   33.58   34.98   35.07                                
  5 Blyskal, Corlan           13 Western Br-DE-MA     2:16.99    2:13.66        
      29.50   33.83   36.38   33.95                                
  6 Smith, Evan               14 North Penn-PA-MA     2:17.03    2:15.88        
      30.73   34.44   35.76   34.95                                
  7 Waters, Nick G            13 Jennersville-PA-MA   2:15.76    2:16.92        
      31.70   35.36   35.95   33.91                                
  8 Doyle, Jake P             14 Lionville-PA-MA      2:26.35    2:21.02        
      32.19   34.84   36.53   37.46                                
  9 White, Michael            14 Gloucester-NJ-MA     2:10.81    2:21.36        
      31.92   36.04   36.20   37.20                                
 10 Ellis, Jack               13 Lansdowne-PA-MA      2:19.12    2:21.49        
      31.47   35.53   37.96   36.53                                
 11 Grant, Harrison A         13 UpperMainLine-PA-MA  2:27.03    2:22.54        
      32.51   36.68   37.58   35.77                                
 12 Tierney, Michael          14 TriValley-PA-MA      2:29.02    2:23.22        
      32.19   37.91   37.50   35.62                                
 13 Skiptunas, Charles        13 Reading-PA-MA        2:20.33    2:23.69        
      32.54   36.17   37.81   37.17                                
 14 Bender, Travis J          14 Lionville-PA-MA      2:25.79    2:25.83        
      32.25   37.32   38.79   37.47                                
 15 Miller, George            14 Western Br-DE-MA     2:21.69    2:31.73        
      35.22   40.63   39.82   36.06                                
 16 Dalessandro, Nicholas     13 Gloucester-NJ-MA     2:26.70    2:35.86        
 17 Bagshaw, Andrew           13 Upper Bucks-PA-MA    2:41.57    2:38.26        
      36.27   41.47   42.92   37.60                                
 
Event 63  Girls 15-19 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:06.50  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seifried, Gretchen E      15 RAYS-MA              2:06.98    2:06.22 DIST   
      28.31   31.65   33.13   33.13                                
  2 Louden, Gabrielle M       16 RAYS-MA              2:07.03    2:11.27        
      29.09   33.03   34.40   34.75                                
  3 Tupper, Lauren E          16 Jennersville-PA-MA   2:11.30    2:11.36        
      29.99   32.52   34.50   34.35                                
  4 Yankelevich, Gabrielle    17 Phoenixville-PA-MA   2:18.39    2:17.56        
      31.37   33.99   36.01   36.19                                
  5 Currie, Michaella S       15 Jennersville-PA-MA   2:24.90    2:21.53        
      32.19   35.91   37.09   36.34                                
  6 Brown, Katrina R          17 Boyertown-PA-MA      2:23.63    2:24.93        
      32.68   36.27   37.43   38.55                                
  7 Miller, Katie             16 Nazareth-PA-MA       2:21.63    2:26.99        
      32.83   36.22   38.68   39.26                                
  8 Peoples, Lauren           17 Gloucester-NJ-MA     2:32.25    2:33.27        
      33.12   38.45   41.27   40.43                                
 -- Davis, Hannah T           15 Lionville-PA-MA      2:20.68         NS        
 
Event 64  Boys 15-19 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:57.00  DIST
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNamara, Colin C         16 Phoenixville-PA-MA   1:54.95    1:57.87        
      26.93   30.66   30.70   29.58                                
  2 Gallagher, Alex M         17 Pocono-PA-MA         2:03.99    2:04.01        
      28.00   31.04   33.03   31.94                                
  3 Vale, Sam                 15 GrScranton-PA-MA     2:05.47    2:04.63        
      27.53   31.03   33.21   32.86                                
  4 Gray, Kyle P              15 Pocono-PA-MA         2:12.50    2:10.32        
      29.03   33.40   33.98   33.91                                
  5 Claghorn, George          17 Upper Bucks-PA-MA    2:19.84    2:23.07        
      31.62   35.54   37.83   38.08                                
 -- McIlroy, Kyle C           15 Lionville-PA-MA      2:12.02         NS        
 -- Quill, Joe M              15 Lionville-PA-MA      2:09.44         NS        
 
Event 65  Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  1:04.69    1:06.90        
     1) Tian, Diane 8                   2) Pappas, Penelope E 8           
     3) Mostek, Anya H 8                4) Mayinja, Makena A 8            
       35.08    31.82                                                      
  2 West Chester Area YMCA-MA  'A'                    1:06.17    1:09.67        
     1) Simpson, Katie 7                2) Mondick, Kate 7                
     3) McNaull, Anna E 8               4) Li, Julia 8                    
       35.63    34.04                                                      
  3 Brandywine YMCA -pa-MA  'A'                       1:10.46    1:11.23        
     1) McElroy, Grace 8                2) DiCamillo, Jordyn 8            
     3) Chiappa, Isabella 8             4) Ladd, Madeline 8               
       34.22    37.01                                                      
  4 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  1:07.23    1:11.26        
     1) King, Hannah G 8                2) Schweiger, Sydney 8            
     3) Herring, Abbie J 8              4) Howard, Tori A 8               
       37.00    34.26                                                      
  5 Nazareth YMCA-MA  'A'                             1:13.34    1:13.31        
     1) Park, Sarah S 7                 2) Markulics, Celseah R 8         
     3) Collins, Genine D 6             4) Wong, Erika D 8                
       40.22    33.09                                                      
  6 Phoenixville Branch YMCA-MA  'B'                  1:12.47    1:15.14        
     1) Tran, Noelle 8                  2) Shui, Lilly 7                  
     3) Ritter, Sarah 8                 4) Pappas, Erini C 8              
       37.51    37.63                                                      
  7 Brandywine YMCA -pa-MA  'C'                       1:28.87    1:15.20        
     1) Schmidt, Kari 8                 2) Straub, Bailey 8               
     3) Yosko, Mackenzie 8              4) Oddo, Jenna 8                  
       37.81    37.39                                                      
  8 Hatboro Area YMCA-MA  'A'                         1:14.43    1:16.74        
     1) Scholer, Haley 8                2) Hwan, Melanie 7                
     3) Jia, Katherine 6                4) Litvin, Amanda 8               
  9 Ambler Area Branch YMCA-MA  'A'                   1:19.57    1:17.26        
     1) Cannon, Lilly 7                 2) Novack, Amy 8                  
     3) Palumbo, Nell 8                 4) Roman, Delanie 8               
       42.81    34.45                                                      
 10 Upper Bucks County YMCA-MA  'A'                   1:18.84    1:19.64        
     1) Mallo, Gracie 8                 2) U'Selis, Brynne 8              
     3) Keller, Janell 7                4) O'Connor, Katie 8              
       39.04    40.60                                                      
 11 Brandywine YMCA -pa-MA  'B'                       1:16.92    1:19.90        
     1) Pearson, Samantha 8             2) Hillman, Olivia G 8            
     3) Sooter, Claire 8                4) Lydon, Madison 8               
       42.54    37.36                                                      
 12 Kennett Area YMCA-MA  'A'                         1:18.71    1:20.31        
     1) Klumpp, Savannah D 8            2) Murphy, Jillian E 6            
     3) Klumpp, Rebecca 6               4) Kornacki, Claire A 7           
       42.70    37.61                                                      
 13 Upper Bucks County YMCA-MA  'B'                        NT    1:29.72        
     1) Jordan, Logan D 7               2) Horvath, Ava N 7               
     3) Geib, Hannah 8                  4) Susavage, Elizabeth 8          
       41.84    47.88                                                      
 14 West Chester Area YMCA-MA  'B'                    1:22.36    1:31.20        
     1) Topka, Nicole 8                 2) Dietrich, Sunny 8              
     3) Bowden, Jayda 7                 4) Caulfield, Elizabeth 8         
       46.33    44.87                                                      
 15 Ambler Area Branch YMCA-MA  'B'                        NT    1:34.73        
     1) Lee, Lana 8                     2) McFadden, Bridget 7            
     3) Bodman, Allyson 8               4) Imbesi, Rose 7                 
       47.54    47.19                                                      
 
Event 66  Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lionville Community YMCA-MA  'A'                  1:08.42    1:07.36        
     1) Devletian, Ryan P 7             2) Ran, Jonathan 8                
     3) Kent, Tommy J 8                 4) McIlroy, Aidan C 8             
       36.46    30.90                                                      
  2 Nazareth YMCA-MA  'A'                             1:05.65    1:07.44        
     1) D'Avella, Fulvio 8              2) Collins, Kyle J 8              
     3) Pandher, Armaan 8               4) D'Avella, Francesco 8          
       35.06    32.38                                                      
  3 Upper Main Line YMCA-MA  'A'                      1:07.00    1:09.39        
     1) Goddard, Daniel 8               2) Hawke, Leo 7                   
     3) Hyldahl, Cooper 8               4) Gossow, Daniel 8               
       36.27    33.12                                                      
  4 Kennett Area YMCA-MA  'A'                         1:08.74    1:10.42        
     1) Perrin, Liam 8                  2) Kornacki, Vincent E 8          
     3) Tebo, Tyler V 8                 4) Braithwaite, Max G 8           
       36.62    33.80                                                      
  5 Phoenixville Branch YMCA-MA  'A'                  1:12.38    1:15.85        
     1) Lang, Daniel J 8                2) McNamara, Sean S 8             
     3) DiMascia, Nathan A 8            4) Pappas, George D 8             
       38.92    36.93                                                      
  6 North Penn YMCA-MA  'A'                           1:12.79    1:16.88        
     1) Devico, RJ 8                    2) Gargani, Anthony 7             
     3) Rawa, Nathan 7                  4) Sparra, Jake 8                 
       41.85    35.03                                                      
  7 Brandywine YMCA -pa-MA  'A'                       1:18.54    1:21.82        
     1) Miller  Jr, Steven 8            2) West, Steven 8                 
     3) Resto, Nicholas 7               4) Nikolai, Christoph 8           
  8 West Chester Area YMCA-MA  'A'                    1:21.17    1:24.06        
     1) Marino, Joseph 8                2) McNaull, Albert 7              
     3) Rock, Michael 8                 4) Shelton, Rawley 7              
       42.68    41.38                                                      
  9 Phoenixville Branch YMCA-MA  'B'                  1:32.41    1:38.47        
     1) Christian, Michael P 6          2) Christian, Matthew G 6         
     3) Li, Leon 7                      4) Parker, Colin P 7              
     1:00.58    37.89                                                      
 -- Ambler Area Branch YMCA-MA  'A'                   1:23.67         NS        
     1) Hong, Alan 8                    2) Boles, Andrew 7                
     3) Murray, Dane 7                  4) Malott, Jimmy 8                
 
Event 67  Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, De'Jah              6 Rocky Run-PA-MA        18.81      18.79        
  2 Collins, Genine D          6 Nazareth-PA-MA         19.59      19.14        
  3 Ruvio, Lihl                6 Hatboro-PA-MA          19.28      20.35        
  4 Caron, Lauren E            6 UpperMainLine-PA-MA    21.49      20.39        
  5 Klumpp, Rebecca            6 Kennett-PA-MA          20.12      20.42        
  6 Anderson, Caroline         6 RAYS-MA                20.75      20.53        
  7 Chung, Alena               6 RAYS-MA                21.00      20.65        
  8 Laganelli, Audrey          6 UpperMainLine-PA-MA    19.86      20.92        
  9 Murphy, Jillian E          6 Kennett-PA-MA          22.94      21.30        
 10 An, Michelle               6 West Chester-PA-MA     22.94      21.32        
 11 Reinhard, Hailey           6 TriValley-PA-MA        20.25      21.42        
 12 Etzweiler, Grace C         6 UpperMainLine-PA-MA    20.32      21.85        
 13 Pfaff, Ava                 5 Jennersville-PA-MA     23.27      21.92        
 14 Braswell, Olivia           6 UpperMainLine-PA-MA    23.58      22.00        
 15 Mitchell, Victoria         5 Rocky Run-PA-MA        22.46      22.53        
 16 Schofield, Graciella       6 Brandywine-PA-MA       22.47      23.37        
 17 Kent, Kate M               6 Lionville-PA-MA        20.70      23.73        
 18 Perrin, Lily               5 Kennett-PA-MA          24.00      23.90        
 19 Scudder, Dierdre-McKenna   6 Rocky Run-PA-MA        23.52      24.11        
 20 Narayan, Yukta             6 Gloucester-NJ-MA       23.98      24.80        
 21 Stephenson, Elle           6 West Chester-PA-MA     28.55      25.63        
 22 Krebs, Heather             6 West Chester-PA-MA     25.78      26.71        
 23 DeConti, Avery             5 RAYS-MA                29.10      27.93        
 24 Donnelly, Maeve            5 Pottstown-PA-MA        30.55      28.70        
 25 Krauss, Natalie            5 Jennersville-PA-MA     29.57      30.77        
 26 Firestein, Macey           6 Boyertown-PA-MA        31.71      33.02        
 -- Simpson, Ava               6 Rocky Run-PA-MA        30.00         NS        
 
Event 67  Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Katie             7 West Chester-PA-MA     16.14      16.74        
  2 Kummerer, Katherine E      7 Pottstown-PA-MA        15.81      16.86        
  3 Whitaker, Kallie V         7 UpperMainLine-PA-MA    16.85      16.98        
  4 Feuzeu Mekoue, Kelly       7 Lansdowne-PA-MA        17.59      17.81        
  5 Krafchick, Lindsay         7 Rocky Run-PA-MA        17.39      17.92        
  6 Joner, Cassidy             7 RAYS-MA                18.81      17.98        
  7 Shui, Lilly                7 Phoenixville-PA-MA     19.44      18.01        
  8 Mondick, Kate              7 West Chester-PA-MA     17.90      18.32        
  9 Paules, Lauren             7 TriValley-PA-MA        18.24      18.35        
 10 Zelinske, Lauren           7 Pottstown-PA-MA        17.12      18.82        
 11 Pfaff, Annika              7 Jennersville-PA-MA     18.21      18.90        
 12 Kornacki, Claire A         7 Kennett-PA-MA          18.81      18.91        
 13 Maki, Victoria K           7 Lionville-PA-MA        18.99      19.15        
 14 Claiborne, Tommi           7 RAYS-MA                19.86      19.46        
 15 McCall, Cara               7 Pocono-PA-MA           18.89      19.52        
 16 Cannon, Lilly              7 Ambler-PA-MA           19.81      19.62        
 17 Fenn, Victoria A           7 Pocono-PA-MA           17.52      19.66        
 18 Roach, Olivia              7 Pottstown-PA-MA        18.73      19.91        
 19 Schwanbeck, Sydney         7 Pottstown-PA-MA        24.32      19.94        
 20 Mallon, Megan              7 RAYS-MA                20.80      20.07        
 21 Simpson, Grace             7 Rocky Run-PA-MA        21.18      20.22        
 22 Jiang, Isha                7 Pottstown-PA-MA        19.94      20.31        
 23 Eason, Cecily              7 Jennersville-PA-MA     20.06      20.41        
 24 McBlain, Grace             7 RAYS-MA                20.63      20.54        
 25 Traficanti, Christina M    7 Phoenixville-PA-MA     21.27      20.89        
 26 Schmidt, Kylie             7 Brandywine-PA-MA       21.36      21.02        
 27 Dyer, Michala              7 Rocky Run-PA-MA        21.51      21.37        
 28 Mallon, Erin               7 RAYS-MA                21.66      21.45        
 29 Hwan, Melanie              7 Hatboro-PA-MA          21.81      22.08        
 30 Juliano, Liliana           7 RAYS-MA                23.02      22.09        
 31 Booth, Kaila               7 RAYS-MA                22.61      22.65        
 32 Gottesman, Alison          7 Phoenixville-PA-MA     23.96      22.91        
 33 Bhatt, Riya                7 Rocky Run-PA-MA        22.08      23.04        
 34 McFadden, Bridget          7 Ambler-PA-MA           26.64      23.33        
 35 Horvath, Ava N             7 Upper Bucks-PA-MA      24.22      23.34        
 36 Iacobacci, Alyssa          7 Pottstown-PA-MA        21.57      24.20        
 37 Imbesi, Rose               7 Ambler-PA-MA           22.72      25.33        
 38 Gautam, Vania              7 Rocky Run-PA-MA        27.59      25.52        
 39 Schuster, Ciara            7 West Chester-PA-MA     26.54      26.98        
 40 Galef, Emma                7 UpperMainLine-PA-MA    29.64      27.86        
 -- Chamberlain, Olivia        7 RAYS-MA                22.02        SCR        
 
Event 67  Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yancey, Mia                8 RAYS-MA                14.38      14.59        
  2 Wong, Erika D              8 Nazareth-PA-MA         15.13      15.14        
  3 Mayinja, Makena A          8 Phoenixville-PA-MA     15.28      15.36        
  4 Donnelly, Kiersten         8 Pottstown-PA-MA        15.95      15.63        
  5 Howard, Tori A             8 Lionville-PA-MA        15.16      16.07        
  6 Malmstrom, Abigail M       8 Pottstown-PA-MA        15.99      16.36        
  7 McElroy, Grace             8 Brandywine-PA-MA       17.12      16.69        
  8 Christ, Alaina             8 Pottstown-PA-MA        16.82      16.79        
  9 Waldron, Meghan            8 Jennersville-PA-MA     16.76      16.84        
 10 Ladd, Madeline             8 Brandywine-PA-MA       16.30      17.12        
 11 Li, Julia                  8 West Chester-PA-MA     15.86      17.13        
 12 Pappas, Erini C            8 Phoenixville-PA-MA     17.32      17.40        
 13 Roman, Delanie             8 Ambler-PA-MA           17.38      17.45        
 14 Herring, Abbie J           8 Lionville-PA-MA        17.40      17.93        
 15 Straub, Bailey             8 Brandywine-PA-MA       18.24      17.94        
 16 Pappas, Penelope E         8 Phoenixville-PA-MA     16.91      18.16        
 17 Palumbo, Nell              8 Ambler-PA-MA           17.67      18.21        
 18 Christman, Bailee E        8 Boyertown-PA-MA        18.12      18.24        
 19 Bray, Alexis               8 Pottstown-PA-MA        18.09      18.31        
 20 Oddo, Jenna                8 Brandywine-PA-MA       19.68      18.59        
 21 Gock, Schuyler Adele       8 RAYS-MA                18.10      18.60        
 22 Gallagher, Mairin          8 RAYS-MA                18.70      18.74        
 23 Reinhard, Kera             8 TriValley-PA-MA        18.52      18.84        
 24 Chiappa, Isabella          8 Brandywine-PA-MA       18.12      18.85        
 25 Morris, Natalie E          8 Boyertown-PA-MA        18.70      18.94        
 26 Briegel, Kate A            8 Pocono-PA-MA           18.79      19.10        
 27 Tabasco, Mia               8 Gloucester-NJ-MA       18.30      19.53        
 28 Hillman, Olivia G          8 Brandywine-PA-MA       19.53      19.60        
 29 Tonn, Madeline             8 Rocky Run-PA-MA        19.63      19.88        
 30 Bergey, Zora V             8 Boyertown-PA-MA        20.58      19.89        
 31 Fisher, Arden              8 Pottstown-PA-MA        19.53      20.15        
 32 Markulics, Celseah R       8 Nazareth-PA-MA         20.41      20.49        
 33 Ryan, Emily                8 Wilkes-Barre-PA-MA     20.20      20.52        
 34 Susavage, Elizabeth        8 Upper Bucks-PA-MA      19.47      21.41        
 35 Nelson, Angie M            8 Boyertown-PA-MA        21.67      21.46        
 36 Topka, Nicole              8 West Chester-PA-MA     22.33      21.73        
 37 Firestein, Mackenzie j     8 Boyertown-PA-MA        25.12      21.91        
 38 Turner, Rory               8 Rocky Run-PA-MA        25.35      21.95        
 39 Dietrich, Sunny            8 West Chester-PA-MA     20.93      22.05        
 40 Lee, Lana                  8 Ambler-PA-MA           23.41      22.14        
 41 Novack, Amy                8 Ambler-PA-MA           19.93      22.20        
 42 Rossi, Sarah               8 Rocky Run-PA-MA        19.87      22.40        
 43 Bodman, Allyson            8 Ambler-PA-MA           23.07      22.79        
 44 Bonin, Lilianne F          8 GrScranton-PA-MA       22.91      22.92        
 45 Pizzo, Mia F               8 Boyertown-PA-MA        24.89      23.00        
 46 Stevens, Caitlin           8 RAYS-MA                20.76      23.08        
 47 Krauss, Rachel             8 Jennersville-PA-MA     22.30      23.28        
 48 Curran, Katie Jane         8 Rocky Run-PA-MA        23.52      23.41        
 49 Armetta, Julia             8 GrScranton-PA-MA       20.84      23.54        
 50 Allen, Kristen             8 Rocky Run-PA-MA        21.22      23.65        
 51 Caulfield, Elizabeth       8 West Chester-PA-MA     20.65      24.03        
 52 Megara, Juliana            8 Gloucester-NJ-MA       26.74      24.95        
 53 Moore, Juliana             8 Rocky Run-PA-MA        26.17      25.95        
 54 Six, Emma                  8 Rocky Run-PA-MA        25.54      27.06        
 -- Sloan, Iahyonni            8 Gloucester-NJ-MA       22.44         NS        
 -- Reasoner, Abigail          8 TriValley-PA-MA        17.04         NS        
 -- Filippini, Felicia N       8 Pottstown-PA-MA        15.73        SCR        
 -- Starry, Paige E            8 Boyertown-PA-MA        16.92        SCR        
 -- Donovan, Sabrina N         8 Boyertown-PA-MA        22.41        SCR        
 
Event 68  Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Griffin           6 Jennersville-PA-MA     22.17      21.33        
  2 Kutufaris, Benjamin        6 RAYS-MA                25.51      22.74        
  3 Christian, Matthew G       6 Phoenixville-PA-MA     23.39      25.34        
  4 Edwards, Owen              6 Jennersville-PA-MA     24.87      26.11        
  5 Chantavong, Sammy          5 Gloucester-NJ-MA       24.77      28.50        
  6 Konarski, Hunter           6 Pottstown-PA-MA        29.56      28.62        
  7 Rock, Matthew              6 West Chester-PA-MA     23.57      31.21        
  8 Scholer, Richard           6 Hatboro-PA-MA          29.38      33.70        
 
Event 68  Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Andrew               7 UpperMainLine-PA-MA    17.92      16.88        
  2 Devletian, Ryan P          7 Lionville-PA-MA        17.23      17.19        
  3 Bateman, Jack              7 Rocky Run-PA-MA        17.91      18.02        
  4 Linton, Adam               7 Rocky Run-PA-MA        18.26      18.40        
  5 Murray, Dane               7 Ambler-PA-MA           18.98      19.06        
  6 Paranjpe, Eashan           7 Lionville-PA-MA        19.75      19.13        
  7 Resto, Nicholas            7 Brandywine-PA-MA       20.04      20.78        
  8 Li, Leon                   7 Phoenixville-PA-MA     19.10      21.61        
  9 McNaull, Albert            7 West Chester-PA-MA     21.97      22.01        
 10 Requena, Avery             7 Nazareth-PA-MA         22.41      22.09        
 11 Foust, Kian L              7 Lionville-PA-MA        21.65      22.40        
 12 Liang, Kenneth Y           7 Phoenixville-PA-MA     24.86      22.61        
 13 Parker, Colin P            7 Phoenixville-PA-MA     20.60      22.88        
 14 Gargani, Anthony           7 North Penn-PA-MA       21.88      26.15        
 15 Spak, Brian                7 Upper Bucks-PA-MA      24.97      26.87        
 -- Boles, Andrew              7 Ambler-PA-MA           23.87         NS        
 -- Fischer, Christian         7 North Penn-PA-MA       20.29        SCR        
 
Event 68  Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kent, Tommy J              8 Lionville-PA-MA        15.77      15.23        
  2 D'Avella, Fulvio           8 Nazareth-PA-MA         15.30      15.34        
  3 Miles, Parker              8 Pottstown-PA-MA        15.24      15.42        
  4 Sprenkle, Hunter           8 Pottstown-PA-MA        17.52      15.82        
  5 Sparra, Jake               8 North Penn-PA-MA       16.37      16.30        
  6 McIlroy, Aidan C           8 Lionville-PA-MA        16.92      17.05        
  7 Iswalt, Mason              8 TriValley-PA-MA        16.91      17.10        
  8 Guiliano, Christopher R    8 Boyertown-PA-MA        16.75      17.12        
  9 Tebo, Tyler V              8 Kennett-PA-MA          17.16      17.14        
 10 Dyer, Sean                 8 Rocky Run-PA-MA        17.54      17.17        
 11 Suchyj, Tyler              8 Western Br-DE-MA       17.43      17.28        
 12 Hyldahl, Cooper            8 UpperMainLine-PA-MA    17.04      17.33        
 13 DeConti, Logan             8 RAYS-MA                17.09      17.58        
 14 Pandher, Armaan            8 Nazareth-PA-MA         17.69      17.71        
 15 Vivian, Noah I             8 Boyertown-PA-MA        17.32      18.08        
 16 Byrne, Ethan               8 RAYS-MA                17.29      18.10        
 17 Devico, RJ                 8 North Penn-PA-MA          NT      18.19        
 18 Cramer, Ben                8 RAYS-MA                16.78      18.26        
 19 Peterson, Jackson          8 Pottstown-PA-MA        17.44      18.38        
 20 Harkins, Matthew L         8 Tri-Hampton-PA-MA      18.13      18.45        
 21 Tanzosh, Eric              8 RAYS-MA                16.98      18.50        
 22 Moser, Jackson R           8 Pottstown-PA-MA        19.21      18.57        
 23 Arnoult, Etienne           8 Rocky Run-PA-MA        18.20      18.59        
 24 DiMascia, Nathan A         8 Phoenixville-PA-MA     17.81      18.73        
 25 Marino, Joseph             8 West Chester-PA-MA     20.51      19.14        
 26 Merlino, Joshua            8 RAYS-MA                18.95      19.28        
 27 Talley, Steven             8 RAYS-MA                19.55      19.31        
 28 Pyfer, David               8 Upper Bucks-PA-MA      18.35      19.44        
 29 Kornacki, Vincent E        8 Kennett-PA-MA          18.08      19.49        
 30 Dearing, Jonathan          8 Rocky Run-PA-MA        19.47      19.61        
 31 Collins, Kyle J            8 Nazareth-PA-MA         17.85      19.68        
 32 Ran, Jonathan              8 Lionville-PA-MA        18.50      19.69        
 33 Malott, Jimmy              8 Ambler-PA-MA           18.44      19.90        
 34 McNamara, Sean S           8 Phoenixville-PA-MA     20.57      20.01        
 35 Gallagher, Jack H          8 Tri-Hampton-PA-MA      25.37      20.20        
 36 Reed, Tim                  8 Gloucester-NJ-MA       20.91      20.59        
 37 Emrick III, James          8 Gloucester-NJ-MA       22.88      20.71        
 38 Schwartz, Spencer          8 Rocky Run-PA-MA        20.61      21.17        
 39 West, Steven               8 Brandywine-PA-MA       19.95      21.25        
 40 Rock, Michael              8 West Chester-PA-MA     20.66      21.63        
 41 Miller  Jr, Steven         8 Brandywine-PA-MA       20.04      21.73        
 42 Hong, Alan                 8 Ambler-PA-MA           24.03      22.47        
 43 Kramer, Jacob              8 TriValley-PA-MA        22.95      23.02        
 44 Dombach, Hezekiah          8 Lansdowne-PA-MA        22.33      25.22        
 45 Vu, Tai                    8 Gloucester-NJ-MA       25.73      26.10        
 46 Crocetto, Nick             8 RAYS-MA                26.70      29.46        
 -- Steinhoff, Jack            8 Brandywine-De-MA       16.49         NS        
 -- McLoughlin, Sean C         8 Tri-Hampton-PA-MA      16.48        SCR        
 -- Zhang, Phillip             8 Phoenixville-PA-MA     17.12        SCR        
 -- Cave, Dylan                8 UpperMainLine-PA-MA    18.51        SCR        
 
Event 69  Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Genine D          6 Nazareth-PA-MA         23.69      23.86        
  2 Narayan, Yukta             6 Gloucester-NJ-MA       29.03      27.97        
  3 Caron, Lauren E            6 UpperMainLine-PA-MA    25.86      28.41        
  4 Etzweiler, Grace C         6 UpperMainLine-PA-MA    28.31      29.45        
  5 Mitchell, Victoria         5 Rocky Run-PA-MA        33.92      35.82        
 -- Scudder, Dierdre-McKenna   6 Rocky Run-PA-MA        41.49         DQ        
      Scissors kick
 
Event 69  Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kummerer, Katherine E      7 Pottstown-PA-MA        18.10      19.34        
  2 Krafchick, Lindsay         7 Rocky Run-PA-MA        20.92      20.34        
  3 Park, Sarah S              7 Nazareth-PA-MA         20.88      21.52        
  4 McBlain, Grace             7 RAYS-MA                22.14      21.83        
  5 Hsing, Kendall             7 Jennersville-PA-MA     23.70      21.96        
  6 Schwartz, Kelly            7 Gloucester-NJ-MA       20.42      22.07        
  7 Mondick, Kate              7 West Chester-PA-MA     20.06      22.44        
  7 Keller, Janell             7 Upper Bucks-PA-MA      21.01      22.44        
  9 Emrick, Steele             7 Gloucester-NJ-MA       25.48      22.95        
 10 McCall, Cara               7 Pocono-PA-MA           22.93      23.46        
 11 Bell, Madelaine            7 Rocky Run-PA-MA        36.77      23.64        
 12 Jordan, Logan D            7 Upper Bucks-PA-MA      25.12      23.75        
 13 Fenn, Victoria A           7 Pocono-PA-MA           24.07      25.06        
 14 Sayson, Kyla               7 Gloucester-NJ-MA       26.83      25.29        
 15 Roach, Olivia              7 Pottstown-PA-MA        25.78      27.08        
 16 Mallon, Erin               7 RAYS-MA                25.50      27.92        
 17 Dyer, Michala              7 Rocky Run-PA-MA        27.14      29.67        
 -- Booth, Kaila               7 RAYS-MA                30.42         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chamberlain, Olivia        7 RAYS-MA                27.98        SCR        
 
Event 69  Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yancey, Mia                8 RAYS-MA                14.89      16.09        
  2 Mostek, Anya H             8 Phoenixville-PA-MA     16.22      16.55        
  3 Wong, Erika D              8 Nazareth-PA-MA         16.41      17.33        
  4 Litvin, Amanda             8 Hatboro-PA-MA          16.89      17.39        
  5 McElroy, Grace             8 Brandywine-PA-MA       17.27      17.96        
  6 Donnelly, Kiersten         8 Pottstown-PA-MA        17.77      18.54        
  7 DiCamillo, Jordyn          8 Brandywine-PA-MA       19.30      18.72        
  8 McNaull, Anna E            8 West Chester-PA-MA     18.30      18.92        
  9 Tran, Noelle               8 Phoenixville-PA-MA     18.28      18.98        
 10 Howard, Tori A             8 Lionville-PA-MA        16.84      19.01        
 11 Pappas, Erini C            8 Phoenixville-PA-MA     17.81      19.17        
 12 Waldron, Meghan            8 Jennersville-PA-MA     19.13      19.45        
 13 Klumpp, Savannah D         8 Kennett-PA-MA          18.69      19.49        
 14 Tian, Diane                8 Phoenixville-PA-MA     20.05      19.58        
 15 Brennan, Isabella          8 Gloucester-NJ-MA       20.94      19.59        
 16 Pappas, Penelope E         8 Phoenixville-PA-MA     18.81      20.02        
 17 O'Connor, Katie            8 Upper Bucks-PA-MA      19.45      20.35        
 18 Yosko, Mackenzie           8 Brandywine-PA-MA       18.92      20.43        
 19 Scholer, Haley             8 Hatboro-PA-MA          20.10      20.52        
 20 Roman, Delanie             8 Ambler-PA-MA           20.84      21.19        
 21 Li, Julia                  8 West Chester-PA-MA     18.80      21.43        
 22 King, Hannah G             8 Lionville-PA-MA        20.09      21.62        
 23 Mitchell, Julia            8 Rocky Run-PA-MA        20.96      21.72        
 24 Bendo, Lauren              8 Rocky Run-PA-MA        21.17      21.84        
 25 Gallagher, Mairin          8 RAYS-MA                22.33      21.99        
 26 Reinhard, Kera             8 TriValley-PA-MA        21.53      22.14        
 27 Pearson, Samantha          8 Brandywine-PA-MA       24.06      22.18        
 28 Morris, Natalie E          8 Boyertown-PA-MA        22.06      22.34        
 29 Oddo, Jenna                8 Brandywine-PA-MA       21.46      22.62        
 30 Gock, Schuyler Adele       8 RAYS-MA                22.64      23.34        
 31 Bhatt, Vaishali            8 Rocky Run-PA-MA        24.66      23.58        
 32 Lee, Lana                  8 Ambler-PA-MA           28.39      24.43        
 33 Hillman, Olivia G          8 Brandywine-PA-MA       24.16      24.54        
 34 O'Brien, Kate              8 GrScranton-PA-MA       24.75      24.61        
 35 Tonn, Madeline             8 Rocky Run-PA-MA        25.34      24.83        
 36 Hillig, Hannah B           8 Hatboro-PA-MA          25.19      24.96        
 36 Straub, Bailey             8 Brandywine-PA-MA       24.98      24.96        
 38 U'Selis, Brynne            8 Upper Bucks-PA-MA      23.60      25.11        
 39 Allen, Kristen             8 Rocky Run-PA-MA        22.80      25.19        
 40 Turner, Rory               8 Rocky Run-PA-MA        26.86      26.85        
 41 Nelson, Angie M            8 Boyertown-PA-MA        26.82      26.86        
 42 Fisher, Arden              8 Pottstown-PA-MA        25.78      27.09        
 43 Moore, Juliana             8 Rocky Run-PA-MA        38.22      30.89        
 44 Sloan, Iahyonni            8 Gloucester-NJ-MA       29.31      32.21        
 45 Pizzo, Mia F               8 Boyertown-PA-MA        27.92      34.64        
 46 Six, Emma                  8 Rocky Run-PA-MA        40.57      41.16        
 -- Briegel, Kate A            8 Pocono-PA-MA           20.77         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Starry, Paige E            8 Boyertown-PA-MA        21.88        SCR        
 
Event 70  Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitaker, Brock H          6 UpperMainLine-PA-MA    26.66      25.69        
  2 Christian, Michael P       6 Phoenixville-PA-MA     25.76      28.13        
  3 Christian, Matthew G       6 Phoenixville-PA-MA     38.22      32.79        
 
Event 70  Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rawa, Nathan               7 North Penn-PA-MA       19.78      19.59        
  2 Hawke, Leo                 7 UpperMainLine-PA-MA    19.85      20.19        
  3 Linton, Adam               7 Rocky Run-PA-MA        21.59      20.72        
  4 Murray, Dane               7 Ambler-PA-MA           24.50      22.64        
  5 Prichett, Cary             7 Hatboro-PA-MA          22.25      22.83        
  6 Shelton, Rawley            7 West Chester-PA-MA     24.25      23.36        
  7 Gunden, Gabriel            7 Upper Bucks-PA-MA      26.63      27.94        
  8 Parker, Colin P            7 Phoenixville-PA-MA     28.33      28.75        
  9 Resto, Nicholas            7 Brandywine-PA-MA       26.39      30.71        
 
Event 70  Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco        8 Nazareth-PA-MA         16.30      17.72        
  2 D'Avella, Fulvio           8 Nazareth-PA-MA         17.78      18.76        
  3 Pandher, Armaan            8 Nazareth-PA-MA         18.64      19.22        
  4 Decker, Brandon            8 RAYS-MA                19.24      19.24        
  5 McIlroy, Aidan C           8 Lionville-PA-MA        19.72      19.25        
  6 Perrin, Liam               8 Kennett-PA-MA          18.89      19.28        
  7 Kent, Tommy J              8 Lionville-PA-MA        18.49      19.33        
  8 Seifried, Owen             8 RAYS-MA                20.37      19.39        
  9 Guiliano, Christopher R    8 Boyertown-PA-MA        20.47      19.58        
 10 Burke, Brandon             8 Jennersville-PA-MA     19.78      19.64        
 11 DeConti, Logan             8 RAYS-MA                18.45      20.00        
 12 Iswalt, Mason              8 TriValley-PA-MA        21.23      20.09        
 13 Suchyj, Tyler              8 Western Br-DE-MA       21.98      20.22        
 14 Pappas, George D           8 Phoenixville-PA-MA     20.24      20.66        
 15 Cramer, Ben                8 RAYS-MA                19.85      21.10        
 16 Gorman, Cameron J          8 Boyertown-PA-MA        20.05      21.55        
 17 Tebo, Tyler V              8 Kennett-PA-MA          21.08      22.22        
 18 Merlino, Joshua            8 RAYS-MA                23.57      22.93        
 19 Vivian, Noah I             8 Boyertown-PA-MA        20.82      23.15        
 20 Nikolai, Christoph         8 Brandywine-PA-MA       22.46      24.39        
 21 Moser, Jackson R           8 Pottstown-PA-MA        25.97      24.65        
 22 Malott, Jimmy              8 Ambler-PA-MA           26.42      25.48        
 23 Collins, Kyle J            8 Nazareth-PA-MA         21.75      26.53        
 24 DiMascia, Nathan A         8 Phoenixville-PA-MA     23.01      26.70        
 25 McNamara, Sean S           8 Phoenixville-PA-MA     24.81      27.82        
 26 Hong, Alan                 8 Ambler-PA-MA           32.41      33.49        
 -- Vu, Tai                    8 Gloucester-NJ-MA       34.90         DQ        
      Scissors kick
 -- Dearing, Jonathan          8 Rocky Run-PA-MA        24.33         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Steinhoff, Jack            8 Brandywine-De-MA       19.39         NS        
 -- Devico, RJ                 8 North Penn-PA-MA       22.78        SCR        
 -- Zhang, Phillip             8 Phoenixville-PA-MA     22.34        SCR        
 -- McLoughlin, Sean C         8 Tri-Hampton-PA-MA      20.55        SCR        
 
Event 71  Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wells, De'Jah              6 Rocky Run-PA-MA        21.75      21.22        
  2 Jia, Katherine             6 Hatboro-PA-MA          23.04      21.28        
  3 Ruvio, Lihl                6 Hatboro-PA-MA          23.90      22.97        
  4 Laganelli, Audrey          6 UpperMainLine-PA-MA    24.36      23.75        
  5 Schofield, Graciella       6 Brandywine-PA-MA       25.86      23.78        
  6 Reinhard, Hailey           6 TriValley-PA-MA        26.72      24.83        
  7 Murphy, Jillian E          6 Kennett-PA-MA          23.81      25.38        
  8 Klumpp, Rebecca            6 Kennett-PA-MA          23.79      25.67        
  9 Collins, Genine D          6 Nazareth-PA-MA         25.38      26.15        
 10 Simpson, Ava               6 Rocky Run-PA-MA        27.04      26.43        
 11 An, Michelle               6 West Chester-PA-MA     27.53      26.56        
 12 Anderson, Caroline         6 RAYS-MA                27.03      27.40        
 12 Krebs, Heather             6 West Chester-PA-MA     29.06      27.40        
 14 Narayan, Yukta             6 Gloucester-NJ-MA       27.55      27.41        
 15 Braswell, Olivia           6 UpperMainLine-PA-MA    25.94      27.44        
 16 Etzweiler, Grace C         6 UpperMainLine-PA-MA    27.44      27.50        
 17 Perrin, Lily               5 Kennett-PA-MA          28.11      27.53        
 18 Caron, Lauren E            6 UpperMainLine-PA-MA    26.76      27.75        
 19 Pfaff, Ava                 5 Jennersville-PA-MA     32.33      30.65        
 20 Stephenson, Elle           6 West Chester-PA-MA     30.55      31.15        
 21 Firestein, Macey           6 Boyertown-PA-MA        34.56      31.86        
 22 DeConti, Avery             5 RAYS-MA                33.19      35.57        
 23 Donnelly, Maeve            5 Pottstown-PA-MA        31.42      35.82        
 24 Krauss, Natalie            5 Jennersville-PA-MA     29.40      36.70        
 
Event 71  Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zelinske, Lauren           7 Pottstown-PA-MA        19.52      18.87        
  2 Whitaker, Kallie V         7 UpperMainLine-PA-MA    19.28      19.93        
  3 Simpson, Katie             7 West Chester-PA-MA     19.57      20.24        
  4 Shui, Lilly                7 Phoenixville-PA-MA     21.08      20.50        
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly       7 Lansdowne-PA-MA        21.62      20.74        
  6 Maki, Victoria K           7 Lionville-PA-MA        25.44      21.34        
  7 Park, Sarah S              7 Nazareth-PA-MA         21.55      21.54        
  8 Kornacki, Claire A         7 Kennett-PA-MA          22.39      21.56        
  9 Simpson, Grace             7 Rocky Run-PA-MA        22.38      22.15        
 10 Emrick, Steele             7 Gloucester-NJ-MA       22.65      22.17        
 11 Keenan, Riley              7 Pottstown-PA-MA        22.63      22.48        
 12 McCall, Cara               7 Pocono-PA-MA           23.22      22.51        
 13 Bell, Madelaine            7 Rocky Run-PA-MA        24.19      22.80        
 14 Eason, Cecily              7 Jennersville-PA-MA     23.92      22.90        
 15 Jiang, Isha                7 Pottstown-PA-MA        23.39      23.47        
 16 Schwartz, Kelly            7 Gloucester-NJ-MA       25.43      23.71        
 17 Schmidt, Kylie             7 Brandywine-PA-MA       25.12      23.79        
 18 Schwanbeck, Sydney         7 Pottstown-PA-MA        24.36      23.88        
 19 Dyer, Michala              7 Rocky Run-PA-MA        23.59      24.79        
 20 Hsing, Kendall             7 Jennersville-PA-MA     23.65      25.08        
 21 Sayson, Kyla               7 Gloucester-NJ-MA       23.92      25.20        
 22 Paules, Lauren             7 TriValley-PA-MA        24.20      25.29        
 23 Roach, Olivia              7 Pottstown-PA-MA        24.42      25.38        
 24 Jordan, Logan D            7 Upper Bucks-PA-MA      25.13      25.49        
 25 Cannon, Lilly              7 Ambler-PA-MA           24.19      25.54        
 26 Bhatt, Riya                7 Rocky Run-PA-MA        24.13      25.71        
 27 Imbesi, Rose               7 Ambler-PA-MA           28.55      25.85        
 27 Hwan, Melanie              7 Hatboro-PA-MA          26.15      25.85        
 29 Markov, Jessica            7 Hatboro-PA-MA          25.25      26.33        
 30 Gottesman, Alison          7 Phoenixville-PA-MA     25.81      26.40        
 31 McFadden, Bridget          7 Ambler-PA-MA           27.34      26.42        
 32 Keller, Janell             7 Upper Bucks-PA-MA      22.73      27.21        
 33 Iacobacci, Alyssa          7 Pottstown-PA-MA        25.43      27.29        
 34 Juliano, Liliana           7 RAYS-MA                24.63      27.37        
 35 Gautam, Vania              7 Rocky Run-PA-MA        27.31      28.01        
 36 Bowden, Jayda              7 West Chester-PA-MA     29.44      28.18        
 37 Galef, Emma                7 UpperMainLine-PA-MA    30.11      28.29        
 38 Schroeder, Greta           7 Brandywine-PA-MA       28.32      28.32        
 39 Horvath, Ava N             7 Upper Bucks-PA-MA      26.40      28.87        
 40 Booth, Kaila               7 RAYS-MA                29.30      29.85        
 41 O'Donnell, Megan           7 West Chester-PA-MA     25.67      30.91        
 42 Schuster, Ciara            7 West Chester-PA-MA     28.76      32.59        
 -- Fenn, Victoria A           7 Pocono-PA-MA           23.28         DQ        
      Did not finish on back
 -- Chamberlain, Olivia        7 RAYS-MA                24.50        SCR        
 
Event 71  Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donnelly, Kiersten         8 Pottstown-PA-MA        18.52      18.33        
  2 Mostek, Anya H             8 Phoenixville-PA-MA     18.16      18.34        
  3 Ladd, Madeline             8 Brandywine-PA-MA       18.05      19.00        
  4 Howard, Tori A             8 Lionville-PA-MA        18.33      19.04        
  5 Tian, Diane                8 Phoenixville-PA-MA     18.74      19.41        
  6 Malmstrom, Abigail M       8 Pottstown-PA-MA        18.63      19.62        
  7 Scholer, Haley             8 Hatboro-PA-MA          19.94      19.87        
  8 Waldron, Meghan            8 Jennersville-PA-MA     21.05      19.90        
  9 King, Hannah G             8 Lionville-PA-MA        20.71      20.34        
 10 Burns, Grace               8 Jennersville-PA-MA     22.25      20.80        
 11 Yosko, Mackenzie           8 Brandywine-PA-MA       21.91      20.92        
 12 Tran, Noelle               8 Phoenixville-PA-MA     20.66      21.07        
 13 Mitchell, Julia            8 Rocky Run-PA-MA        20.82      21.12        
 14 Herring, Abbie J           8 Lionville-PA-MA        21.10      21.27        
 15 Mallo, Gracie              8 Upper Bucks-PA-MA      21.51      21.62        
 16 McElroy, Grace             8 Brandywine-PA-MA       25.45      21.84        
 17 Hillman, Olivia G          8 Brandywine-PA-MA       22.85      22.10        
 18 Knapp, Jessica             8 RAYS-MA                23.62      22.20        
 19 Morris, Natalie E          8 Boyertown-PA-MA        21.64      22.37        
 20 U'Selis, Brynne            8 Upper Bucks-PA-MA      22.84      22.41        
 21 Gock, Schuyler Adele       8 RAYS-MA                23.07      22.67        
 22 Schmidt, Kari              8 Brandywine-PA-MA       22.21      22.72        
 23 Schweiger, Sydney          8 Lionville-PA-MA        23.61      22.92        
 24 Stevens, Caitlin           8 RAYS-MA                22.41      22.96        
 25 Ritter, Sarah              8 Phoenixville-PA-MA     21.81      23.24        
 26 Geib, Hannah               8 Upper Bucks-PA-MA      23.74      23.25        
 27 Hillig, Hannah B           8 Hatboro-PA-MA          22.97      23.28        
 27 Straub, Bailey             8 Brandywine-PA-MA       23.61      23.28        
 29 Topka, Nicole              8 West Chester-PA-MA     23.80      23.48        
 30 Chiappa, Isabella          8 Brandywine-PA-MA          NT      23.60        
 31 Christman, Bailee E        8 Boyertown-PA-MA        21.59      23.63        
 32 Moore, Juliana             8 Rocky Run-PA-MA        23.47      23.65        
 33 Gallagher, Mairin          8 RAYS-MA                23.68      23.78        
 34 Bhatt, Vaishali            8 Rocky Run-PA-MA        23.71      23.84        
 35 Bergey, Zora V             8 Boyertown-PA-MA        26.16      24.50        
 36 Rossi, Sarah               8 Rocky Run-PA-MA        24.14      24.54        
 37 Lydon, Madison             8 Brandywine-PA-MA       23.47      24.64        
 38 Turner, Rory               8 Rocky Run-PA-MA        25.83      24.69        
 39 Phillips, Eleri            8 Rocky Run-PA-MA        25.84      24.79        
 40 Bendo, Lauren              8 Rocky Run-PA-MA        25.21      24.94        
 41 Susavage, Elizabeth        8 Upper Bucks-PA-MA      24.75      25.02        
 42 Kender, Calley             8 Rocky Run-PA-MA        27.95      25.57        
 43 Bonin, Lilianne F          8 GrScranton-PA-MA       25.56      25.74        
 44 Markulics, Celseah R       8 Nazareth-PA-MA         23.64      25.92        
 45 Novack, Amy                8 Ambler-PA-MA           25.16      26.00        
 46 Tabasco, Mia               8 Gloucester-NJ-MA       25.83      26.25        
 47 Curran, Katie Jane         8 Rocky Run-PA-MA        26.78      26.52        
 48 Allen, Kristen             8 Rocky Run-PA-MA        25.40      26.76        
 49 Caulfield, Elizabeth       8 West Chester-PA-MA     25.29      27.41        
 50 Krauss, Rachel             8 Jennersville-PA-MA     26.45      27.48        
 51 Dietrich, Sunny            8 West Chester-PA-MA     25.97      27.69        
 52 Armetta, Julia             8 GrScranton-PA-MA       28.85      28.21        
 53 Six, Emma                  8 Rocky Run-PA-MA        27.32      28.72        
 54 Bodman, Allyson            8 Ambler-PA-MA           27.25      29.61        
 55 Pizzo, Mia F               8 Boyertown-PA-MA        27.19      30.71        
 56 Megara, Juliana            8 Gloucester-NJ-MA       31.12      30.80        
 -- Reasoner, Abigail          8 TriValley-PA-MA        20.35         NS        
 -- Donovan, Sabrina N         8 Boyertown-PA-MA        28.30        SCR        
 
Event 72  Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldron, Kevin             6 Jennersville-PA-MA     23.46      24.57        
  2 Scholer, Richard           6 Hatboro-PA-MA          25.59      25.49        
  3 Whitaker, Brock H          6 UpperMainLine-PA-MA    26.26      25.63        
  4 Kutufaris, Benjamin        6 RAYS-MA                26.32      25.81        
  5 Christian, Michael P       6 Phoenixville-PA-MA     26.95      26.23        
  6 Edwards, Griffin           6 Jennersville-PA-MA     27.69      27.63        
  7 Christian, Matthew G       6 Phoenixville-PA-MA     26.03      27.83        
  8 Rock, Matthew              6 West Chester-PA-MA     29.41      29.67        
  9 Edwards, Owen              6 Jennersville-PA-MA     32.84      31.24        
 10 Chantavong, Sammy          5 Gloucester-NJ-MA       31.47      33.13        
 11 Konarski, Hunter           6 Pottstown-PA-MA        32.60      33.36        
 
Event 72  Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rawa, Nathan               7 North Penn-PA-MA       21.98      21.24        
  2 Bateman, Jack              7 Rocky Run-PA-MA        24.57      22.48        
  3 Parker, Colin P            7 Phoenixville-PA-MA     23.18      24.31        
  4 Foust, Kian L              7 Lionville-PA-MA        26.05      24.38        
  5 Paranjpe, Eashan           7 Lionville-PA-MA        22.61      25.01        
  6 Liang, Kenneth Y           7 Phoenixville-PA-MA     27.84      25.45        
  7 Murray, Dane               7 Ambler-PA-MA           23.28      25.85        
  8 Requena, Avery             7 Nazareth-PA-MA         27.69      25.99        
  9 Li, Leon                   7 Phoenixville-PA-MA     27.08      26.82        
 10 Shelton, Rawley            7 West Chester-PA-MA     23.92      27.60        
 11 Resto, Nicholas            7 Brandywine-PA-MA       28.20      27.67        
 12 Gargani, Anthony           7 North Penn-PA-MA       27.21      27.74        
 13 Li, Patrick                7 Rocky Run-PA-MA        25.64      27.75        
 14 Gunden, Gabriel            7 Upper Bucks-PA-MA      25.09      28.96        
 15 O'Brien, Charlie           7 Lansdowne-PA-MA        31.76      33.94        
 16 Spak, Brian                7 Upper Bucks-PA-MA      33.35      34.37        
 -- Boles, Andrew              7 Ambler-PA-MA           23.28         NS        
 -- Fischer, Christian         7 North Penn-PA-MA       22.75        SCR        
 
Event 72  Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gossow, Daniel             8 UpperMainLine-PA-MA    18.96      18.99        
  2 Lang, Daniel J             8 Phoenixville-PA-MA     18.68      19.05        
  3 Braithwaite, Max G         8 Kennett-PA-MA          19.24      19.14        
  4 Miles, Parker              8 Pottstown-PA-MA        18.80      19.59        
  5 Gorman, Cameron J          8 Boyertown-PA-MA        20.58      19.78        
  6 Perrin, Liam               8 Kennett-PA-MA          19.53      19.95        
  7 Dyer, Sean                 8 Rocky Run-PA-MA        21.01      20.12        
  8 Pappas, George D           8 Phoenixville-PA-MA     19.17      20.22        
  9 Krents, Michael            8 Bethlehem-PA-MA        20.00      20.33        
 10 DeConti, Logan             8 RAYS-MA                20.36      20.40        
 11 McIlroy, Aidan C           8 Lionville-PA-MA        20.28      20.43        
 12 Sparra, Jake               8 North Penn-PA-MA       20.61      20.48        
 13 Tebo, Tyler V              8 Kennett-PA-MA          20.88      20.70        
 14 Ran, Jonathan              8 Lionville-PA-MA        20.42      20.88        
 15 Iswalt, Mason              8 TriValley-PA-MA        20.90      20.97        
 16 Byrne, Ethan               8 RAYS-MA                21.26      21.02        
 17 Peterson, Jackson          8 Pottstown-PA-MA        20.04      21.06        
 18 Arnoult, Etienne           8 Rocky Run-PA-MA        22.27      21.40        
 19 Marino, Joseph             8 West Chester-PA-MA     23.14      21.42        
 20 Guiliano, Christopher R    8 Boyertown-PA-MA        19.94      21.82        
 21 Pandher, Armaan            8 Nazareth-PA-MA         19.95      21.91        
 22 Miller  Jr, Steven         8 Brandywine-PA-MA       23.97      22.03        
 23 Merlino, Joshua            8 RAYS-MA                22.76      22.31        
 24 Talley, Steven             8 RAYS-MA                24.06      22.37        
 25 Sprenkle, Hunter           8 Pottstown-PA-MA        22.78      22.43        
 26 Harkins, Matthew L         8 Tri-Hampton-PA-MA      24.60      22.55        
 27 Goddard, Daniel            8 UpperMainLine-PA-MA    20.45      22.76        
 28 Devico, RJ                 8 North Penn-PA-MA       26.24      23.70        
 29 West, Steven               8 Brandywine-PA-MA       23.22      24.06        
 30 Gallagher, Jack H          8 Tri-Hampton-PA-MA      28.29      26.03        
 31 Schwartz, Spencer          8 Rocky Run-PA-MA        26.86      26.28        
 32 Vu, Tai                    8 Gloucester-NJ-MA       28.17      26.89        
 33 Kramer, Jacob              8 TriValley-PA-MA        26.28      27.52        
 34 Emrick III, James          8 Gloucester-NJ-MA       27.43      27.95        
 35 Rock, Michael              8 West Chester-PA-MA     26.65      29.38        
 36 Vale, Adam                 8 GrScranton-PA-MA       25.55      29.48        
 37 Dombach, Hezekiah          8 Lansdowne-PA-MA        33.54      31.41        
 38 Crocetto, Nick             8 RAYS-MA                35.28      33.58        
 -- Reed, Tim                  8 Gloucester-NJ-MA       24.94         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- McLoughlin, Sean C         8 Tri-Hampton-PA-MA      20.65        SCR        
 -- Zhang, Phillip             8 Phoenixville-PA-MA     20.48        SCR        
 
Event 73  Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jia, Katherine             6 Hatboro-PA-MA          25.47      24.97        
  2 Wells, De'Jah              6 Rocky Run-PA-MA        25.44      25.36        
  3 Ruvio, Lihl                6 Hatboro-PA-MA          28.13      27.15        
  4 Reinhard, Hailey           6 TriValley-PA-MA        28.56      28.92        
  5 Laganelli, Audrey          6 UpperMainLine-PA-MA    28.79      30.37        
  6 Anderson, Caroline         6 RAYS-MA                29.44      30.42        
  7 Chung, Alena               6 RAYS-MA                31.41      30.44        
  8 Pfaff, Ava                 5 Jennersville-PA-MA     31.50      31.68        
  9 Schofield, Graciella       6 Brandywine-PA-MA       35.39      32.85        
 10 Klumpp, Rebecca            6 Kennett-PA-MA          34.64      33.92        
 11 Mitchell, Victoria         5 Rocky Run-PA-MA           NT      34.94        
 12 Scudder, Dierdre-McKenna   6 Rocky Run-PA-MA           NT      35.70        
 -- Kent, Kate M               6 Lionville-PA-MA        31.24         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Krauss, Natalie            5 Jennersville-PA-MA     31.30         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Simpson, Ava               6 Rocky Run-PA-MA           NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Donnelly, Maeve            5 Pottstown-PA-MA        47.30         DQ        
      Scissors kick
 
Event 73  Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pfaff, Annika              7 Jennersville-PA-MA     20.83      21.25        
  2 Kornacki, Claire A         7 Kennett-PA-MA          28.33      25.06        
  3 Claiborne, Tommi           7 RAYS-MA                26.64      25.14        
  4 Shui, Lilly                7 Phoenixville-PA-MA     32.27      25.25        
  5 Krafchick, Lindsay         7 Rocky Run-PA-MA        24.46      25.55        
  6 Joner, Cassidy             7 RAYS-MA                27.06      26.19        
  7 Paules, Lauren             7 TriValley-PA-MA        26.66      26.40        
  8 Cannon, Lilly              7 Ambler-PA-MA           26.54      26.97        
  9 Mallon, Megan              7 RAYS-MA                29.37      27.15        
 10 McBlain, Grace             7 RAYS-MA                26.65      28.07        
 11 Traficanti, Christina M    7 Phoenixville-PA-MA     26.49      28.15        
 12 Jiang, Isha                7 Pottstown-PA-MA        29.93      29.26        
 13 Keenan, Riley              7 Pottstown-PA-MA        25.16      29.32        
 14 Hwan, Melanie              7 Hatboro-PA-MA          29.03      29.65        
 15 Mallon, Erin               7 RAYS-MA                30.09      30.12        
 16 Imbesi, Rose               7 Ambler-PA-MA           29.69      30.37        
 17 Bowden, Jayda              7 West Chester-PA-MA     30.93      30.51        
 18 Juliano, Liliana           7 RAYS-MA                28.90      31.33        
 19 Sayson, Kyla               7 Gloucester-NJ-MA       35.46      31.88        
 20 Markov, Jessica            7 Hatboro-PA-MA          31.69      32.91        
 21 Schroeder, Greta           7 Brandywine-PA-MA       33.05      34.11        
 22 O'Donnell, Megan           7 West Chester-PA-MA     34.05      36.09        
 -- Gottesman, Alison          7 Phoenixville-PA-MA     39.67         DQ        
      Alternating Kick
 -- Simpson, Grace             7 Rocky Run-PA-MA        28.45         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Galef, Emma                7 UpperMainLine-PA-MA    36.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Event 73  Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McNaull, Anna E            8 West Chester-PA-MA     20.94      20.95        
  2 Litvin, Amanda             8 Hatboro-PA-MA          20.05      21.10        
  3 Mayinja, Makena A          8 Phoenixville-PA-MA     20.89      21.81        
  4 Christ, Alaina             8 Pottstown-PA-MA        22.64      22.79        
  5 Palumbo, Nell              8 Ambler-PA-MA           21.70      22.89        
  6 Bergey, Zora V             8 Boyertown-PA-MA        23.08      22.98        
  7 Klumpp, Savannah D         8 Kennett-PA-MA          23.05      23.67        
  8 Sooter, Claire             8 Brandywine-PA-MA       23.46      24.21        
  9 Tran, Noelle               8 Phoenixville-PA-MA     23.69      24.22        
 10 DiCamillo, Jordyn          8 Brandywine-PA-MA          NT      24.75        
 11 Burns, Grace               8 Jennersville-PA-MA     25.79      24.87        
 12 Pearson, Samantha          8 Brandywine-PA-MA       23.50      24.93        
 13 Nelson, Angie M            8 Boyertown-PA-MA        24.86      25.08        
 14 Mallo, Gracie              8 Upper Bucks-PA-MA      25.33      25.36        
 15 Lee, Lana                  8 Ambler-PA-MA           26.75      25.59        
 16 O'Connor, Katie            8 Upper Bucks-PA-MA      23.42      25.62        
 17 Bray, Alexis               8 Pottstown-PA-MA        25.01      25.63        
 18 Brennan, Isabella          8 Gloucester-NJ-MA       24.58      25.70        
 19 O'Brien, Kate              8 GrScranton-PA-MA       26.58      25.88        
 20 Phillips, Eleri            8 Rocky Run-PA-MA        28.32      26.01        
 20 Yosko, Mackenzie           8 Brandywine-PA-MA       23.90      26.01        
 22 Topka, Nicole              8 West Chester-PA-MA     26.90      26.02        
 23 Ritter, Sarah              8 Phoenixville-PA-MA     25.32      26.30        
 24 Schmidt, Kari              8 Brandywine-PA-MA       26.87      26.46        
 25 Schweiger, Sydney          8 Lionville-PA-MA        25.68      26.53        
 26 Geib, Hannah               8 Upper Bucks-PA-MA      27.62      26.64        
 27 Susavage, Elizabeth        8 Upper Bucks-PA-MA      25.03      26.68        
 28 Knapp, Jessica             8 RAYS-MA                26.69      26.83        
 29 Armetta, Julia             8 GrScranton-PA-MA       26.32      26.93        
 30 Kender, Calley             8 Rocky Run-PA-MA        26.94      27.10        
 31 Ryan, Emily                8 Wilkes-Barre-PA-MA     25.70      27.12        
 32 Krauss, Rachel             8 Jennersville-PA-MA     26.60      28.48        
 33 Lydon, Madison             8 Brandywine-PA-MA       26.53      30.02        
 34 Curran, Katie Jane         8 Rocky Run-PA-MA           NT      31.33        
 35 Megara, Juliana            8 Gloucester-NJ-MA       30.19      32.27        
 36 Fisher, Arden              8 Pottstown-PA-MA        29.91      33.10        
 37 Sloan, Iahyonni            8 Gloucester-NJ-MA       31.78      35.15        
 -- Bonin, Lilianne F          8 GrScranton-PA-MA       26.46         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Firestein, Mackenzie j     8 Boyertown-PA-MA        36.50         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Caulfield, Elizabeth       8 West Chester-PA-MA     27.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Stevens, Caitlin           8 RAYS-MA                25.99         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Filippini, Felicia N       8 Pottstown-PA-MA        22.82        SCR        
 -- Donovan, Sabrina N         8 Boyertown-PA-MA        31.26        SCR        
 
Event 74  Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Waldron, Kevin             6 Jennersville-PA-MA     27.59      27.45        
  2 Edwards, Griffin           6 Jennersville-PA-MA     31.94      31.15        
  3 Edwards, Owen              6 Jennersville-PA-MA     33.29      32.01        
  4 Chantavong, Sammy          5 Gloucester-NJ-MA       38.42      33.21        
 -- Scholer, Richard           6 Hatboro-PA-MA          38.19         DQ        
      Scissors kick
 -- Kutufaris, Benjamin        6 RAYS-MA                31.76         NS        
 
Event 74  Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devletian, Ryan P          7 Lionville-PA-MA        22.49      21.86        
  2 Prichett, Cary             7 Hatboro-PA-MA          22.31      23.02        
  3 Wang, Andrew               7 UpperMainLine-PA-MA    25.29      24.61        
  4 Gargani, Anthony           7 North Penn-PA-MA          NT      25.22        
  5 Hawke, Leo                 7 UpperMainLine-PA-MA    24.66      25.26        
  6 Linton, Adam               7 Rocky Run-PA-MA        24.07      25.44        
  7 Li, Leon                   7 Phoenixville-PA-MA     27.84      28.84        
  8 McNaull, Albert            7 West Chester-PA-MA     29.41      31.06        
  9 Liang, Kenneth Y           7 Phoenixville-PA-MA     37.33      33.66        
 10 Li, Patrick                7 Rocky Run-PA-MA        32.55      34.71        
 11 Foust, Kian L              7 Lionville-PA-MA        39.64      35.16        
 -- Spak, Brian                7 Upper Bucks-PA-MA      49.07         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Boles, Andrew              7 Ambler-PA-MA              NT         NS        
 -- Fischer, Christian         7 North Penn-PA-MA       30.65        SCR        
 
Event 74  Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco        8 Nazareth-PA-MA         18.15      19.46        
  2 Gossow, Daniel             8 UpperMainLine-PA-MA    19.78      20.08        
  3 Burke, Brandon             8 Jennersville-PA-MA     22.27      22.42        
  4 Krents, Michael            8 Bethlehem-PA-MA        21.95      22.53        
  5 Suchyj, Tyler              8 Western Br-DE-MA       23.03      22.93        
  6 Braithwaite, Max G         8 Kennett-PA-MA          23.90      23.00        
  7 Seifried, Owen             8 RAYS-MA                25.18      23.64        
  8 Pyfer, David               8 Upper Bucks-PA-MA      26.56      23.74        
  9 Lang, Daniel J             8 Phoenixville-PA-MA     23.89      23.76        
 10 Nikolai, Christoph         8 Brandywine-PA-MA       23.31      24.77        
 11 Hyldahl, Cooper            8 UpperMainLine-PA-MA    24.23      24.81        
 12 Devico, RJ                 8 North Penn-PA-MA       23.69      24.90        
 13 Cramer, Ben                8 RAYS-MA                22.79      25.40        
 14 Goddard, Daniel            8 UpperMainLine-PA-MA    24.24      25.85        
 15 Vivian, Noah I             8 Boyertown-PA-MA        25.90      26.03        
 16 Decker, Brandon            8 RAYS-MA                25.20      26.11        
 16 Vale, Adam                 8 GrScranton-PA-MA       25.90      26.11        
 18 Peterson, Jackson          8 Pottstown-PA-MA        30.38      27.86        
 19 Gorman, Cameron J          8 Boyertown-PA-MA        29.04      28.62        
 20 Kornacki, Vincent E        8 Kennett-PA-MA          27.62      29.06        
 21 Emrick III, James          8 Gloucester-NJ-MA       29.10      29.71        
 22 Tanzosh, Eric              8 RAYS-MA                25.56      30.43        
 23 Hong, Alan                 8 Ambler-PA-MA           29.59      30.84        
 24 Crocetto, Nick             8 RAYS-MA                29.58      30.89        
 25 Gallagher, Jack H          8 Tri-Hampton-PA-MA      32.87      32.04        
 -- Arnoult, Etienne           8 Rocky Run-PA-MA           NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Reed, Tim                  8 Gloucester-NJ-MA       32.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- D'Avella, Fulvio           8 Nazareth-PA-MA         19.70         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- West, Steven               8 Brandywine-PA-MA          NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Cave, Dylan                8 UpperMainLine-PA-MA    27.66        SCR        
 
Event 75  Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jia, Katherine             6 Hatboro-PA-MA          49.25      45.76        
  2 Murphy, Jillian E          6 Kennett-PA-MA          44.36      47.30        
  3 Braswell, Olivia           6 UpperMainLine-PA-MA  1:01.18      52.07        
  4 Chung, Alena               6 RAYS-MA                49.14      52.62        
  5 Kent, Kate M               6 Lionville-PA-MA        41.09      57.63        
 
Event 75  Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Simpson, Katie             7 West Chester-PA-MA     37.81      36.71        
  2 Whitaker, Kallie V         7 UpperMainLine-PA-MA    38.54      38.45        
  3 Kummerer, Katherine E      7 Pottstown-PA-MA        36.34      38.51        
  4 Joner, Cassidy             7 RAYS-MA                40.53      39.61        
  5 Feuzeu Mekoue, Kelly       7 Lansdowne-PA-MA        43.06      40.26        
  6 Keenan, Riley              7 Pottstown-PA-MA        42.48      40.86        
  7 Zelinske, Lauren           7 Pottstown-PA-MA        43.57      41.33        
  8 Park, Sarah S              7 Nazareth-PA-MA         43.28      41.61        
  9 Mondick, Kate              7 West Chester-PA-MA     42.54      41.86        
 10 Pfaff, Annika              7 Jennersville-PA-MA     42.21      42.24        
 11 Hsing, Kendall             7 Jennersville-PA-MA     46.58      43.68        
 12 Maki, Victoria K           7 Lionville-PA-MA        45.08      44.49        
 13 Schwanbeck, Sydney         7 Pottstown-PA-MA        48.45      45.33        
 14 Jordan, Logan D            7 Upper Bucks-PA-MA      48.34      45.37        
 15 Schwartz, Kelly            7 Gloucester-NJ-MA       44.12      45.59        
 16 Mallon, Megan              7 RAYS-MA                43.93      45.66        
 17 Bell, Madelaine            7 Rocky Run-PA-MA        48.47      45.93        
 18 Eason, Cecily              7 Jennersville-PA-MA     51.92      46.06        
 19 Emrick, Steele             7 Gloucester-NJ-MA       46.01      46.18        
 20 Keller, Janell             7 Upper Bucks-PA-MA      49.55      47.06        
 21 Claiborne, Tommi           7 RAYS-MA                48.76      48.09        
 22 Bowden, Jayda              7 West Chester-PA-MA     50.64      50.83        
 23 Traficanti, Christina M    7 Phoenixville-PA-MA     52.47      51.97        
 24 McFadden, Bridget          7 Ambler-PA-MA           57.85      52.84        
 25 Iacobacci, Alyssa          7 Pottstown-PA-MA        55.56      54.27        
 26 Markov, Jessica            7 Hatboro-PA-MA          54.52      55.48        
 27 Bhatt, Riya                7 Rocky Run-PA-MA        51.91      55.99        
 28 Horvath, Ava N             7 Upper Bucks-PA-MA      55.29      56.83        
 29 O'Donnell, Megan           7 West Chester-PA-MA     49.97      59.24        
 
Event 75  Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yancey, Mia                8 RAYS-MA                31.50      32.23        
  2 Wong, Erika D              8 Nazareth-PA-MA         33.22      33.61        
  3 Mayinja, Makena A          8 Phoenixville-PA-MA     33.61      34.91        
  4 Mostek, Anya H             8 Phoenixville-PA-MA     35.09      35.78        
  5 McNaull, Anna E            8 West Chester-PA-MA     35.61      35.90        
  6 Li, Julia                  8 West Chester-PA-MA     34.52      35.93        
  7 Malmstrom, Abigail M       8 Pottstown-PA-MA        35.50      36.43        
  8 Litvin, Amanda             8 Hatboro-PA-MA          35.83      36.45        
  9 Christ, Alaina             8 Pottstown-PA-MA        40.75      36.73        
 10 DiCamillo, Jordyn          8 Brandywine-PA-MA       37.48      36.90        
 11 Tian, Diane                8 Phoenixville-PA-MA     36.15      37.18        
 12 Pappas, Erini C            8 Phoenixville-PA-MA     38.46      39.06        
 13 Ladd, Madeline             8 Brandywine-PA-MA       38.55      39.14        
 14 Scholer, Haley             8 Hatboro-PA-MA          38.78      39.21        
 15 Roman, Delanie             8 Ambler-PA-MA           38.51      39.23        
 16 King, Hannah G             8 Lionville-PA-MA        40.10      39.33        
 17 Herring, Abbie J           8 Lionville-PA-MA        40.16      39.39        
 18 Klumpp, Savannah D         8 Kennett-PA-MA          38.32      39.46        
 19 Chiappa, Isabella          8 Brandywine-PA-MA       40.46      39.82        
 20 Tonn, Madeline             8 Rocky Run-PA-MA        40.87      40.01        
 21 Mitchell, Julia            8 Rocky Run-PA-MA        39.15      40.57        
 22 Burns, Grace               8 Jennersville-PA-MA     41.97      40.69        
 23 Palumbo, Nell              8 Ambler-PA-MA           41.53      41.00        
 24 Pappas, Penelope E         8 Phoenixville-PA-MA     38.26      41.18        
 25 O'Connor, Katie            8 Upper Bucks-PA-MA      41.06      41.38        
 26 Bray, Alexis               8 Pottstown-PA-MA        39.84      41.47        
 27 Mallo, Gracie              8 Upper Bucks-PA-MA      40.30      41.73        
 28 Brennan, Isabella          8 Gloucester-NJ-MA       44.07      41.95        
 29 U'Selis, Brynne            8 Upper Bucks-PA-MA      44.04      41.99        
 30 Schmidt, Kari              8 Brandywine-PA-MA       41.57      42.32        
 31 Tabasco, Mia               8 Gloucester-NJ-MA       44.56      42.65        
 32 Sooter, Claire             8 Brandywine-PA-MA       44.40      42.85        
 33 Christman, Bailee E        8 Boyertown-PA-MA        43.74      42.92        
 34 Schweiger, Sydney          8 Lionville-PA-MA        43.23      43.48        
 35 Bendo, Lauren              8 Rocky Run-PA-MA        44.21      43.52        
 36 O'Brien, Kate              8 GrScranton-PA-MA       44.34      43.54        
 37 Reinhard, Kera             8 TriValley-PA-MA        47.71      43.78        
 38 Pearson, Samantha          8 Brandywine-PA-MA       44.97      44.30        
 39 Oddo, Jenna                8 Brandywine-PA-MA          NT      44.59        
 40 Ritter, Sarah              8 Phoenixville-PA-MA     44.29      45.02        
 40 Markulics, Celseah R       8 Nazareth-PA-MA         47.61      45.02        
 42 Briegel, Kate A            8 Pocono-PA-MA           43.87      45.77        
 43 Knapp, Jessica             8 RAYS-MA                43.72      47.89        
 44 Ryan, Emily                8 Wilkes-Barre-PA-MA     44.59      48.55        
 45 Kender, Calley             8 Rocky Run-PA-MA        48.29      48.59        
 46 Lydon, Madison             8 Brandywine-PA-MA       42.83      48.68        
 47 Rossi, Sarah               8 Rocky Run-PA-MA        50.39      48.97        
 48 Firestein, Mackenzie j     8 Boyertown-PA-MA        53.87      49.22        
 49 Novack, Amy                8 Ambler-PA-MA           47.73      49.67        
 50 Bhatt, Vaishali            8 Rocky Run-PA-MA        47.77      49.84        
 51 Dietrich, Sunny            8 West Chester-PA-MA     49.36      52.67        
 52 Phillips, Eleri            8 Rocky Run-PA-MA        55.79      52.70        
 53 Bodman, Allyson            8 Ambler-PA-MA           50.19      53.68        
 54 Geib, Hannah               8 Upper Bucks-PA-MA    1:06.46      53.91        
 55 Hillig, Hannah B           8 Hatboro-PA-MA          53.32      54.41        
 -- Reasoner, Abigail          8 TriValley-PA-MA        39.49         NS        
 -- Starry, Paige E            8 Boyertown-PA-MA        38.18        SCR        
 -- Filippini, Felicia N       8 Pottstown-PA-MA        36.23        SCR        
 
Event 76  Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whitaker, Brock H          6 UpperMainLine-PA-MA    51.88      48.25        
  2 Christian, Michael P       6 Phoenixville-PA-MA     51.57      55.12        
  3 Waldron, Kevin             6 Jennersville-PA-MA     50.63      56.96        
  4 Konarski, Hunter           6 Pottstown-PA-MA      1:09.77    1:06.73        
  5 Rock, Matthew              6 West Chester-PA-MA     56.90    1:14.08        
 
Event 76  Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Devletian, Ryan P          7 Lionville-PA-MA        37.38      37.17        
  2 Bateman, Jack              7 Rocky Run-PA-MA        43.82      39.70        
  3 Shelton, Rawley            7 West Chester-PA-MA     42.18      42.13        
  4 Hawke, Leo                 7 UpperMainLine-PA-MA    42.60      42.79        
  5 Wang, Andrew               7 UpperMainLine-PA-MA    40.93      43.13        
  6 Rawa, Nathan               7 North Penn-PA-MA       40.70      43.41        
  7 Paranjpe, Eashan           7 Lionville-PA-MA        47.21      43.74        
  8 Prichett, Cary             7 Hatboro-PA-MA          44.33      46.41        
  9 Gunden, Gabriel            7 Upper Bucks-PA-MA      46.22      47.72        
 10 McNaull, Albert            7 West Chester-PA-MA     47.82      50.03        
 11 Requena, Avery             7 Nazareth-PA-MA         49.19      54.83        
 12 Li, Patrick                7 Rocky Run-PA-MA      1:00.30    1:08.10        
 -- Gargani, Anthony           7 North Penn-PA-MA       51.36        SCR        
 
Event 76  Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 D'Avella, Francesco        8 Nazareth-PA-MA         33.20      33.38        
  2 Gossow, Daniel             8 UpperMainLine-PA-MA    34.31      34.44        
  3 Sparra, Jake               8 North Penn-PA-MA       35.10      35.01        
  4 Burke, Brandon             8 Jennersville-PA-MA     35.22      35.45        
  5 Braithwaite, Max G         8 Kennett-PA-MA          36.21      35.56        
  6 Pappas, George D           8 Phoenixville-PA-MA     35.80      35.90        
  7 Kent, Tommy J              8 Lionville-PA-MA        35.83      35.94        
  8 Miles, Parker              8 Pottstown-PA-MA        35.49      36.55        
  9 Lang, Daniel J             8 Phoenixville-PA-MA     37.53      37.50        
 10 Seifried, Owen             8 RAYS-MA                39.85      38.29        
 11 Perrin, Liam               8 Kennett-PA-MA          37.50      38.35        
 12 Byrne, Ethan               8 RAYS-MA                37.61      38.85        
 13 Sprenkle, Hunter           8 Pottstown-PA-MA        39.98      38.90        
 14 Krents, Michael            8 Bethlehem-PA-MA        38.78      39.17        
 15 Hyldahl, Cooper            8 UpperMainLine-PA-MA    38.19      39.82        
 16 Decker, Brandon            8 RAYS-MA                39.59      39.90        
 17 Goddard, Daniel            8 UpperMainLine-PA-MA    41.37      40.25        
 18 Ran, Jonathan              8 Lionville-PA-MA        41.50      40.82        
 19 Dyer, Sean                 8 Rocky Run-PA-MA        39.66      41.21        
 20 Nikolai, Christoph         8 Brandywine-PA-MA       45.94      41.84        
 21 Kornacki, Vincent E        8 Kennett-PA-MA          41.48      41.95        
 22 Marino, Joseph             8 West Chester-PA-MA     43.40      42.46        
 23 Pyfer, David               8 Upper Bucks-PA-MA      41.21      42.62        
 24 Harkins, Matthew L         8 Tri-Hampton-PA-MA      46.64      43.12        
 25 Dearing, Jonathan          8 Rocky Run-PA-MA        42.96      43.75        
 26 DiMascia, Nathan A         8 Phoenixville-PA-MA     44.67      43.94        
 27 McNamara, Sean S           8 Phoenixville-PA-MA     42.38      44.73        
 28 Malott, Jimmy              8 Ambler-PA-MA           45.49      45.20        
 29 Talley, Steven             8 RAYS-MA                43.32      45.37        
 30 Moser, Jackson R           8 Pottstown-PA-MA        47.11      45.49        
 31 Collins, Kyle J            8 Nazareth-PA-MA         43.04      46.23        
 32 Schwartz, Spencer          8 Rocky Run-PA-MA        47.71      47.07        
 33 Miller  Jr, Steven         8 Brandywine-PA-MA       46.25      47.09        
 34 Tanzosh, Eric              8 RAYS-MA                41.02      47.50        
 35 Rock, Michael              8 West Chester-PA-MA     48.30      47.72        
 36 Vale, Adam                 8 GrScranton-PA-MA       44.65      51.51        
 37 Dombach, Hezekiah          8 Lansdowne-PA-MA        51.98    1:00.54        
 -- Steinhoff, Jack            8 Brandywine-De-MA       37.48         NS        
 -- Cave, Dylan                8 UpperMainLine-PA-MA    43.05        SCR