PENN-DEL YMCA SWIM LEAGUE

  Logged in as: Guest (Login | Register)
 Navigation


Contact Us

1,363,216 visitors
Since 7/1/2005 7:20:44 PM

Visitors today: 86



View Dual Meet Results
Printable Results
  Home Team Away Team
Meet Date Saturday, November 17, 2018     Warm-up: 9:00AM
Team Names West Chester-Washington G Upper Main Line-Washington G
Coaches Names:
Referee:  
Administrative Official:  
Meet Manager Operator:
Overall Score of Meet:       
8 and Under (Mini) Age Group Score:
9-10 (Cadet) Age Group Score:
11-12 (Prep) Age Group Score:
13-14 (Junior) Age Group Score:
Open (Senior) Age Group Score:






Licensed to Penn-Del Swim League - For Office Use Only License
HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/18/2018 03:27 PM
G Dual Washington WCAY v UMLY 11-17-18 - 11/10/2018
Results

Event 1 Girls 15-21 200 Yard Medley Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 1:49.18 1:54.96 7
1) Howard, Tori A 15 2) Marlow, Alex T 17
3) Sullivan, Mac P 15 4) Yuan, Allison M 16
2 Upper Main Line YMCA 'B' 1:54.67 x2:00.41
1) Ritzenthaler, Madi M 15 2) Noble, Grace K 15
3) Lambe, Jordan E 16 4) Donnelly, Brigid A 17
3 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:06.43 2:02.36
1) Rollings, Amanda 15 2) Regan, Katie M 16
3) Cieslukowski, Caitlin A 15 4) Lieberman, Lili L 16

Event 2 Girls 13-14 200 Yard Medley Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 2:02.36 1:58.32 7
1) Undercofler, Gemma E 12 2) Laganelli, Audrey L 13
3) Burns, Delaney M 14 4) Sargent, Devyn M 13
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:00.46 2:01.06
1) Littler, Alicia 14 2) Simpson, Katie A 14
3) Mondick, Kate 14 4) Bentley, Stella S 14
3 Upper Main Line YMCA 'B' 2:09.66 x2:04.24
1) Wiley, Keira E 14 2) MacDonald, Hannah 13
3) Galef, Emma C 14 4) Miller, Ayala 13

Event 3 Girls 11-12 200 Yard Medley Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 2:09.85 2:08.09 7
1) Hamill, Emily C 11 2) Miller, Hadar 11
3) Nowoswiat, Jena M 12 4) Browne, Kaitlin H 12
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:20.52 2:17.70
1) Jones, Cooper R 11 2) Ladd, Caelan 11
3) Acker, Bella 11 4) Wendel, Angelica M 12

Event 4 Girls 9-10 200 Yard Medley Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:37.51 2:41.01 7
1) Herlihy, Grace E 10 2) Kephart, Darby 10
3) Radie, Paige L 10 4) Cervini, Scarlette 9
2 Upper Main Line YMCA 'B' 2:59.02 2:46.48
1) Sikirica, Sophia O 9 2) Seminole, Angela N 10
3) Du, Ashley X 9 4) Browne, Sarah M 10
3 Upper Main Line YMCA 'A' 2:48.10 x2:48.00
1) Parnati, Ridhima 10 2) Wry, Kendall 10
3) Barnes, Margaret P 10 4) Liang, Katie C 9
4 West Chester Area Y Marlins 'B' 2:52.40 x2:56.89
1) Smolenski, Lilly G 9 2) Swindler, Lila M 10
3) Harlan, Morgan K 10 4) Malone, Cayley M 9

Event 5 Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 1:24.86 1:25.31 7
1) Gaddameedi, Dhruti 8 2) Norris, Sophie M 8
3) Brunner, Audrey J 8 4) Lutz, Chloe A 8
2 Upper Main Line YMCA 'B' 1:32.52 x1:29.05
1) Yuan, Claire 8 2) Omolewu, Rimike E 8
3) Randolph, Anai G 7 4) Piao, Angela 7
3 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:58.27 1:54.29
1) Rekow, Abby M 7 2) Cicero, Ryann E 7
3) Halloran, Corrine M 8 4) Stein, Sasha M 7

Event 6 Girls 15-21 200 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Manthorp, Sarah L 17 UMLY 1:52.51 2:00.40 5
2 Carlson, Lily 15 WCAY 1:56.30 2:05.11 3
3 Marlow, Alex T 17 UMLY 1:55.56 2:05.50 1
4 Donnelly, Brigid A 17 UMLY 1:55.85 x2:08.70
5 Rollings, Amanda 15 WCAY 2:24.29 2:13.27
6 Regan, Katie M 16 WCAY 2:12.30 x2:13.39
7 Donnelly, Kiersten M 15 UMLY 2:09.76 x2:15.13

Event 7 Girls 13-14 200 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fulton, Alexa L 14 UMLY 1:59.97 2:01.20 5
2 Laganelli, Audrey L 13 UMLY 2:01.83 2:03.90 3
3 Mondick, Kate 14 WCAY 2:02.97 2:06.56 1
4 Kane, Isabella 14 WCAY 2:17.92 2:16.32
5 McLaughlin, Natalia 13 UMLY 2:13.59 x2:18.84
6 Bedekar, Shruti V 14 WCAY 2:19.55 x2:21.57
7 Ashlock, Taylor M 14 WCAY 2:28.94 x2:28.36
-- Skii, Lauren A 14 WCAY NT X2:37.61

Event 8 Girls 11-12 200 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fox, Sarah A 12 UMLY 2:06.16 2:11.10 5
2 Collin, Carys E 12 UMLY 2:23.19 2:24.95 3
3 Hilt, Leah C 11 WCAY 2:29.14 2:30.53 1
4 Randolph, Lily I 11 UMLY NT x2:32.47
5 Harlan, Abigail G 11 WCAY 2:30.00 2:34.92
6 Gonihalli, Neha R 12 WCAY NT x3:56.61

Event 9 Girls 15-21 50 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bousum, Grace D 16 UMLY 24.59 25.85 5
2 Pappas, Erini C 15 UMLY 25.82 26.15 3
3 King, Hannah G 15 WCAY 24.75 26.32 1
4 Krauss, Marisa R 16 WCAY 26.01 27.32
5 Collin, Ava M 15 UMLY 26.76 x27.37
6 Cieslukowski, Caitlin A 15 WCAY 28.72 x28.08
7 Zelznick, Hannah R 17 WCAY 27.34 x28.22
8 Lieberman, Lili L 16 WCAY 26.72 x28.54
9 Lambe, Jordan E 16 UMLY 27.21 x28.95

Event 10 Girls 13-14 50 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wang, Marina C 13 UMLY 24.99 25.72 5
2 Burns, Delaney M 14 UMLY 26.27 26.77 3
3 Bentley, Stella S 14 WCAY 26.34 27.63 1
4 Miller, Ayala 13 UMLY 27.06 x28.13
5 Collison, Alexis B 14 WCAY 27.69 28.53
6 Shannon, Caroline G 14 WCAY 27.60 x29.25
7 Spoors, Paige C 14 WCAY 27.44 x29.51
8 Schuster, Ciara E 14 WCAY 30.15 x30.32
9 Ackerman, Charlotte M 13 WCAY 33.59 x33.68

Event 11 Girls 11-12 50 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Collison, Keri G 12 WCAY 27.55 27.55 5
2 Hamill, Emily C 11 UMLY 28.11 27.64 3
3 Wendel, Angelica M 12 WCAY 31.06 31.10 1
4 Serth, Claire M 11 WCAY 30.33 x31.33
5 Faris, Caitlin G 12 UMLY 31.73 32.45
6 Hopkins, Abigail K 12 UMLY 31.76 x32.59
7 Acker, Maria 11 WCAY 31.62 x32.67
8 Smith, Anna M 11 WCAY 34.58 x33.52
9 Scheibe, Mason H 12 WCAY 35.62 x36.55
10 Lorgus, Kayte K 12 WCAY 36.72 x37.07
11 Sanbui, Arushi 12 WCAY 39.59 x37.69
12 Shah, Foram G 12 WCAY 39.69 x38.67

Event 12 Girls 9-10 50 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fox, Maddie D 10 UMLY 30.18 30.14 5
2 McGann, Sarah M 10 WCAY 30.84 30.89 3
3 Collison, Meg J 9 WCAY 32.26 32.37 1
4 Wry, Kendall 10 UMLY 38.79 35.71
5 Riches, Eden E 9 UMLY 39.48 x36.49
6 Pettit, Avanni T 9 WCAY 41.42 x37.94
7 Swindler, Lila M 10 WCAY 37.63 x40.57
8 Gallagher, Maddie J 10 WCAY 40.57 x41.08
9 Shah, Mishri 9 WCAY NT x46.77
10 Beisser, Kendall G 9 WCAY 50.04 x51.13
11 Clark, Cate T 9 WCAY 47.41 x51.71

Event 13 Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brunner, Audrey J 8 UMLY 17.77 16.95 5
2 Mears, Riley F 8 WCAY 19.88 17.50 3
3 Taylor, Cathy E 8 WCAY 18.50 18.70 1
4 Yuan, Claire 8 UMLY 20.67 18.86
5 Sikirica, Katarina A 7 UMLY 23.09 x21.31
6 Sherlock, Aly E 7 WCAY 21.65 x21.43
7 Stein, Sasha M 7 WCAY 22.22 x23.00
8 Piao, Angela 7 UMLY 21.62 x23.05
9 Rose, Olivia A 7 WCAY 26.09 x25.17
10 Simpson, Ellie G 6 WCAY 26.69 x26.81
11 Hung, Abigail R 6 WCAY 27.38 x27.99
12 Dinh, Angelina K 7 WCAY 30.55 x30.39
13 Beisser, Jordan M 8 WCAY 31.37 x31.40

Event 14 Girls 15-21 100 Yard Backstroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Howard, Tori A 15 UMLY 56.74 1:01.68 5
2 Li, Julia 15 WCAY 1:01.36 1:03.17 3
3 McFadden, Julie E 18 UMLY 1:01.50 1:06.45 1
4 Ritzenthaler, Madi M 15 UMLY 1:00.72 x1:08.48
5 Goddard, Nia C 17 UMLY 1:07.32 x1:11.76
6 Lieberman, Lili L 16 WCAY 1:10.86 1:14.16
7 Krauss, Rachel M 15 WCAY NT x1:20.40

Event 15 Girls 13-14 100 Yard Backstroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Undercofler, Gemma E 12 UMLY 1:05.28 1:04.33 5
2 Sargent, Devyn M 13 UMLY 1:04.34 1:06.10 3
3 Haas, Keira M 13 UMLY 1:10.06 x1:08.34
4 Kane, Isabella 14 WCAY 1:11.73 1:10.62 1
5 Chotkowski, Lexi A 14 WCAY 1:12.93 1:11.00
6 Collison, Alexis B 14 WCAY 1:16.42 x1:13.03
7 Wiley, Keira E 14 UMLY 1:07.97 x1:14.29
8 Bedekar, Shruti V 14 WCAY 1:13.65 x1:14.94

Event 16 Girls 11-12 50 Yard Backstroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fox, Sarah A 12 UMLY 30.35 31.58 5
2 Taylor, Julia A 11 WCAY 32.45 34.31 3
3 Foltz, Molly L 12 UMLY 35.57 35.06 1
4 Collin, Carys E 12 UMLY 37.56 x36.17
5 Wendel, Angelica M 12 WCAY 36.26 36.37
6 Denneny, Payton R 11 WCAY 38.92 x38.28
7 Faris, Caitlin G 12 UMLY NT x38.65
8 Nsereko, Layla N 11 WCAY 48.54 x43.91
9 Lorgus, Kayte K 12 WCAY 43.48 x45.84
10 Shah, Foram G 12 WCAY 49.60 x47.55
11 Gonihalli, Neha R 12 WCAY 50.37 x52.91

Event 17 Girls 9-10 50 Yard Backstroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fox, Maddie D 10 UMLY 34.18 36.30 5
2 Marshall, Brynna R 10 WCAY 40.39 39.10 3
3 Herlihy, Grace E 10 WCAY 39.29 39.21 1
4 Parnati, Ridhima 10 UMLY 41.48 42.58
5 Browne, Sarah M 10 UMLY 46.33 x42.87
6 Jameson, Harper G 9 UMLY 43.26 x42.96
7 Smolenski, Lilly G 9 WCAY 42.30 x44.73
8 Malone, Cayley M 9 WCAY 45.83 x46.56
9 Radie, Paige L 10 WCAY 42.05 x46.74
10 Clark, Cate T 9 WCAY 59.16 x51.88
11 Shah, Mishri 9 WCAY NT x52.15
12 Beisser, Kendall G 9 WCAY 55.62 x59.43
-- Sembrot, Kateryna A 9 WCAY 45.50 DQ

Event 18 Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Gaddameedi, Dhruti 8 UMLY 21.94 21.60 5
2 Feehery, Allison A 8 WCAY 23.74 23.57 3
3 Randolph, Anai G 7 UMLY NT 24.27 1
4 Omolewu, Rimike E 8 UMLY 22.84 x25.17
5 Hung, Abigail R 6 WCAY 28.47 25.34
6 Cicero, Ryann E 7 WCAY 25.38 x27.23
7 Rose, Olivia A 7 WCAY 27.54 x29.38
8 Rekow, Abby M 7 WCAY 25.06 x29.54
9 Simpson, Ellie G 6 WCAY 29.53 x30.39
10 Beisser, Jordan M 8 WCAY 30.73 x35.29
11 Dinh, Angelina K 7 WCAY 33.01 x35.98

Event 19 Girls 15-21 100 Yard Breaststroke 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Mutter, Meredith G 17 UMLY 1:06.95 1:09.91 5
2 Krauss, Marisa R 16 WCAY 1:07.37 1:10.99 3
3 Regan, Katie M 16 WCAY 1:11.67 1:15.01 1
4 Colizzo, Julia C 17 UMLY 1:14.36 1:15.27
5 Curran, Anna N 16 UMLY 1:11.27 x1:18.73
6 Zelznick, Hannah R 17 WCAY 1:19.64 x1:19.72
7 Goddard, Nia C 17 UMLY 1:29.09 x1:27.09

Event 20 Girls 13-14 100 Yard Breaststroke 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Laganelli, Audrey L 13 UMLY 1:23.28 1:14.01 5
2 MacDonald, Hannah 13 UMLY 1:17.84 1:17.32 3
3 Simpson, Katie A 14 WCAY 1:16.51 1:17.91 1
4 Collison, Alexis B 14 WCAY 1:17.93 1:21.37
5 Zebluim, Anya E 13 WCAY 1:23.30 x1:22.49
6 Spoors, Paige C 14 WCAY 1:18.55 x1:22.61
7 Ashlock, Taylor M 14 WCAY 1:23.59 x1:23.46
8 McLaughlin, Natalia 13 UMLY 1:24.04 x1:25.30
9 Schuster, Ciara E 14 WCAY 1:30.85 x1:29.00
-- Skii, Lauren A 14 WCAY 1:32.69 DQ

Event 21 Girls 11-12 50 Yard Breaststroke 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nowoswiat, Jena M 12 UMLY 38.86 36.09 5
2 Miller, Hadar 11 UMLY 38.55 37.48 3
3 Randolph, Lily I 11 UMLY 38.77 x39.46
4 Bailey, Skylar J 12 WCAY 39.59 39.53 1
5 Ladd, Caelan 11 WCAY 40.28 39.81
6 Serth, Claire M 11 WCAY 40.49 x42.15
7 Largent, Bailey 12 WCAY 41.77 x42.39
8 Denney, Meg M 11 WCAY 44.23 x43.17
9 Lorgus, Kayte K 12 WCAY 49.26 x46.84
10 Sanbui, Arushi 12 WCAY 51.05 x46.91
11 Sharma, Anika 11 WCAY 47.21 x47.67
12 Smith, Anna M 11 WCAY 48.42 x48.20

Event 22 Girls 9-10 50 Yard Breaststroke 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Kephart, Darby 10 WCAY 42.86 43.40 5
2 Wry, Kendall 10 UMLY 44.37 45.47 3
3 Herlihy, Grace E 10 WCAY 45.77 46.17 1
4 Riches, Eden E 9 UMLY 46.39 46.61
5 Liang, Katie C 9 UMLY NT x47.00
6 Barnes, Margaret P 10 UMLY 46.69 x47.19
7 Bailey, CC C 10 WCAY 46.86 x47.68
8 Xiao, Anna 10 WCAY 49.92 x50.09
9 Smolenski, Lilly G 9 WCAY 50.82 x50.88
10 DelTergo, Nicole H 9 WCAY 56.86 x53.60
11 Swindler, Lila M 10 WCAY 49.56 x54.17
-- Pettit, Avanni T 9 WCAY NT DQ

Event 23 Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Lutz, Chloe A 8 UMLY 25.18 24.60 5
2 Mears, Riley F 8 WCAY 25.64 24.69 3
3 Randolph, Anai G 7 UMLY NT 25.56
4 Sikirica, Katarina A 7 UMLY 26.69 x26.93 1
5 Yao, Sophia 7 UMLY 29.89 x28.34
6 Zhang, Grace E 6 UMLY 28.88 x28.58
7 Rose, Olivia A 7 WCAY 38.94 36.83
8 Stein, Sasha M 7 WCAY 40.08 x38.57
9 Simpson, Ellie G 6 WCAY 48.28 x47.96
10 Omolewu, Rimike E 8 UMLY 26.40 x1:01.95

Event 24 Girls 15-21 500 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Malmstrom, Abbey M 15 UMLY 5:25.95 5:35.47 5
2 Hamill, Caitlin E 16 UMLY 5:30.35 5:38.50 3
3 Kaczmarksi, Rachel 14 WCAY NT 5:55.52 1
4 Ritzenthaler, Madi M 15 UMLY 5:53.34 x5:57.20
5 Yuan, Allison M 16 UMLY 5:57.55 x5:59.01
6 Krauss, Rachel M 15 WCAY NT 6:44.66

Event 25 Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Norris, Sophie M 8 UMLY 40.65 37.02 5
2 Yuan, Claire 8 UMLY 44.96 41.60 3
3 Gaddameedi, Dhruti 8 UMLY 45.35 x42.95
4 Sherlock, Aly E 7 WCAY 48.89 46.80 1
5 Feehery, Allison A 8 WCAY 51.18 47.03
6 Halloran, Corrine M 8 WCAY 57.89 x51.84
7 Yao, Sophia 7 UMLY 1:01.15 x52.47

Event 26 Girls 9-10 100 Yard Freestyle 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 McGann, Sarah M 10 WCAY 1:12.02 1:10.49 5
2 Brandberg, Essa L 10 UMLY 1:10.17 1:12.86 3
3 Collison, Meg J 9 WCAY 1:16.86 1:14.10 1
4 Bailey, CC C 10 WCAY 1:22.34 x1:22.37
5 Cervini, Scarlette 9 WCAY 1:25.81 x1:22.94
6 Seminole, Angela N 10 UMLY 1:21.88 1:24.72
7 Harlan, Morgan K 10 WCAY 1:28.36 x1:26.75
8 Malone, Cayley M 9 WCAY 1:26.09 x1:27.18
9 Du, Ashley X 9 UMLY NT x1:27.78
10 Sembrot, Kateryna A 9 WCAY NT x1:29.74
11 Parnati, Ridhima 10 UMLY 1:30.54 x1:32.85
12 Gallagher, Maddie J 10 WCAY 1:33.40 x1:36.33

Event 27 Girls 11-12 100 Yard Freestyle 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fox, Sarah A 12 UMLY 1:00.30 1:00.26 5
2 Collison, Keri G 12 WCAY 1:01.11 1:02.14 3
3 Jones, Cooper R 11 WCAY 1:05.21 1:06.55 1
4 Acker, Bella 11 WCAY 1:07.44 x1:07.47
5 Taylor, Julia A 11 WCAY 1:03.67 x1:07.80
6 Hilt, Leah C 11 WCAY 1:18.13 x1:10.74
7 Hopkins, Abigail K 12 UMLY 1:15.01 1:12.77
8 Faris, Caitlin G 12 UMLY NT x1:14.09
9 Acker, Maria 11 WCAY 1:12.25 x1:16.60
10 Scheibe, Mason H 12 WCAY 1:21.51 x1:22.85
11 Nsereko, Layla N 11 WCAY 1:25.32 x1:25.94

Event 28 Girls 13-14 100 Yard Freestyle 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fulton, Alexa L 14 UMLY 54.33 54.91 5
2 Wang, Marina C 13 UMLY 53.89 56.37 3
3 Bentley, Stella S 14 WCAY 59.23 1:01.03 1
4 Sargent, Devyn M 13 UMLY 1:00.14 x1:01.50
5 Galef, Emma C 14 UMLY 1:03.85 x1:03.24
6 Chotkowski, Lexi A 14 WCAY 1:04.48 1:05.10
7 Zebluim, Anya E 13 WCAY 1:04.66 x1:05.98
8 Spoors, Paige C 14 WCAY 1:01.08 x1:06.48
9 Ackerman, Charlotte M 13 WCAY 1:18.53 x1:15.71

Event 29 Girls 15-21 100 Yard Freestyle 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Bousum, Grace D 16 UMLY 52.71 55.67 5
2 King, Hannah G 15 WCAY 53.95 57.59 3
3 Curran, Anna N 16 UMLY 57.65 58.74 1
4 Howard, Tori A 15 UMLY 54.96 x59.94
5 Noble, Grace K 15 UMLY 54.83 x59.97
6 Cieslukowski, Caitlin A 15 WCAY 58.93 1:02.00
7 Zelznick, Hannah R 17 WCAY 59.86 x1:03.05

Event 30 Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly 08 - U Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brunner, Audrey J 8 UMLY 20.67 19.80 5
2 Lutz, Chloe A 8 UMLY 25.29 22.60 3
3 Cicero, Ryann E 7 WCAY 23.97 24.08 1
4 Taylor, Cathy E 8 WCAY 26.15 25.70
5 Piao, Angela 7 UMLY NT x29.83
6 Halloran, Corrine M 8 WCAY 30.72 x32.27

Event 31 Girls 9-10 50 Yard Butterfly 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Marshall, Brynna R 10 WCAY 35.97 36.93 5
2 Harlan, Morgan K 10 WCAY 44.61 47.11 3
3 Radie, Paige L 10 WCAY 40.04 x49.31
4 Sikirica, Sophia O 9 UMLY NT 49.61 1
5 Jameson, Harper G 9 UMLY 41.88 53.77

Event 32 Girls 11-12 50 Yard Butterfly 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Nowoswiat, Jena M 12 UMLY 29.63 30.11 5
2 Acker, Bella 11 WCAY 33.63 33.80 3
3 Foltz, Molly L 12 UMLY 32.74 33.88 1
4 Harlan, Abigail G 11 WCAY 34.94 34.79
5 Randolph, Lily I 11 UMLY 34.27 x35.20
6 Denneny, Payton R 11 WCAY 42.86 x41.54

Event 33 Girls 13-14 100 Yard Butterfly 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Fulton, Alexa L 14 UMLY 1:00.25 1:02.87 5
2 Littler, Alicia 14 WCAY 1:01.16 1:03.50 3
3 Wiley, Keira E 14 UMLY 1:05.32 1:07.33 1
4 Kane, Isabella 14 WCAY 1:09.17 1:08.98
5 Haas, Keira M 13 UMLY 1:20.44 x1:13.12
6 Shannon, Caroline G 14 WCAY 1:10.83 x1:17.90

Event 34 Girls 15-21 100 Yard Butterfly 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Sullivan, Mac P 15 UMLY 56.92 1:01.19 5
2 Hamill, Caitlin E 16 UMLY 1:01.57 1:05.39 3
3 Carlson, Lily 15 WCAY 59.20 1:08.08 1
4 Rollings, Amanda 15 WCAY 1:06.28 1:08.10
5 Mutter, Meredith G 17 UMLY 1:08.57 x1:08.15
6 Blake, Lindsay M 15 UMLY 1:06.43 x1:08.34

Event 35 Girls 9-10 100 Yard IM 09 - 10 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Brandberg, Essa L 10 UMLY 1:25.69 1:25.55 5
2 Kephart, Darby 10 WCAY 1:33.52 1:29.10 3
3 Barnes, Margaret P 10 UMLY 1:30.19 1:32.93 1
4 Cervini, Scarlette 9 WCAY 1:36.00 1:34.85
5 Du, Ashley X 9 UMLY 1:35.17 x1:36.90
6 Xiao, Anna 10 WCAY 1:39.04 x1:39.10
7 DelTergo, Nicole H 9 WCAY 1:52.92 x1:50.53

Event 36 Girls 11-12 200 Yard IM 11 - 12 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Hamill, Emily C 11 UMLY 2:36.60 2:34.93 5
2 Browne, Kaitlin H 12 UMLY 2:42.00 2:41.19 3
3 Ladd, Caelan 11 WCAY 3:15.77 2:43.09 1
4 Bailey, Skylar J 12 WCAY 2:40.90 2:43.44
5 Largent, Bailey 12 WCAY 2:50.59 x2:51.58
6 Harlan, Abigail G 11 WCAY 2:53.87 x2:56.09
7 Miller, Hadar 11 UMLY NT x3:01.12
8 Denney, Meg M 11 WCAY NT x3:01.23

Event 37 Girls 13-14 200 Yard IM 13 - 14 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Wang, Marina C 13 UMLY 2:20.34 2:21.46 5
2 Littler, Alicia 14 WCAY 2:18.80 2:25.47 3
3 Mondick, Kate 14 WCAY 2:21.25 2:28.01 1
4 Undercofler, Gemma E 12 UMLY 2:26.75 2:30.22
5 MacDonald, Hannah 13 UMLY 2:27.96 x2:31.74
6 Galef, Emma C 14 UMLY 2:31.76 x2:33.85
7 Kaczmarksi, Rachel 14 WCAY 2:21.56 x2:38.83
8 Bedekar, Shruti V 14 WCAY 2:40.02 x2:44.21

Event 38 Girls 15-21 200 Yard IM 15 - 21 Division
===============================================================================
Name Age Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Pappas, Erini C 15 UMLY 2:07.95 2:14.62 5
2 Li, Julia 15 WCAY 2:13.36 2:17.84 3
3 Lambe, Jordan E 16 UMLY 2:22.26 2:27.14 1
4 McFadden, Julie E 18 UMLY 2:25.01 x2:27.25
5 Collin, Ava M 15 UMLY 2:22.35 x2:29.60
6 Krauss, Rachel M 15 WCAY 2:52.66 2:56.71

Event 39 Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay 08 - U Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:20.33 1:21.01 7
1) Mears, Riley F 8 2) Feehery, Allison A 8
3) Sherlock, Aly E 7 4) Taylor, Cathy E 8
2 Upper Main Line YMCA 'A' 1:23.14 1:26.87
1) Sikirica, Katarina A 7 2) Zhang, Grace E 6
3) Norris, Sophie M 8 4) Yao, Sophia 7
3 West Chester Area Y Marlins 'B' 1:53.56 x2:08.31
1) Hung, Abigail R 6 2) Dinh, Angelina K 7
3) Beisser, Jordan M 8 4) Rekow, Abby M 7

Event 40 Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay 09 - 10 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 2:09.98 2:14.45 7
1) Collison, Meg J 9 2) Marshall, Brynna R 10
3) Bailey, CC C 10 4) McGann, Sarah M 10
2 Upper Main Line YMCA 'A' 2:13.55 2:15.46
1) Brandberg, Essa L 10 2) Seminole, Angela N 10
3) Jameson, Harper G 9 4) Fox, Maddie D 10
3 Upper Main Line YMCA 'B' 2:34.36 x2:33.14
1) Liang, Katie C 9 2) Browne, Sarah M 10
3) Sikirica, Sophia O 9 4) Riches, Eden E 9
4 West Chester Area Y Marlins 'B' 2:33.84 x2:39.88
1) Sembrot, Kateryna A 9 2) Xiao, Anna 10
3) Gallagher, Maddie J 10 4) Pettit, Avanni T 9
5 West Chester Area Y Marlins 'C' NT x3:14.89
1) Clark, Cate T 9 2) Beisser, Kendall G 9
3) Shah, Mishri 9 4) DelTergo, Nicole H 9

Event 41 Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay 11 - 12 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:57.36 1:59.48 7
1) Taylor, Julia A 11 2) Bailey, Skylar J 12
3) Serth, Claire M 11 4) Collison, Keri G 12
2 Upper Main Line YMCA 'A' 2:01.49 2:00.31
1) Hopkins, Abigail K 12 2) Browne, Kaitlin H 12
3) Foltz, Molly L 12 4) Collin, Carys E 12
3 West Chester Area Y Marlins 'B' 2:07.31 x2:08.48
1) Acker, Maria 11 2) Denney, Meg M 11
3) Hilt, Leah C 11 4) Largent, Bailey 12
4 West Chester Area Y Marlins 'C' 2:14.33 x2:20.80
1) Scheibe, Mason H 12 2) Nsereko, Layla N 11
3) Smith, Anna M 11 4) Denneny, Payton R 11
5 West Chester Area Y Marlins 'D' 2:27.44 x2:44.08
1) Shah, Foram G 12 2) Gonihalli, Neha R 12
3) Sanbui, Arushi 12 4) Sharma, Anika 11

Event 42 Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay 13 - 14 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 1:49.21 1:49.62 7
1) Burns, Delaney M 14 2) Miller, Ayala 13
3) Haas, Keira M 13 4) McLaughlin, Natalia 13
2 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:55.58 1:56.47
1) Kaczmarksi, Rachel 14 2) Chotkowski, Lexi A 14
3) Zebluim, Anya E 13 4) Shannon, Caroline G 14
3 West Chester Area Y Marlins 'B' 2:07.26 x2:06.07
1) Schuster, Ciara E 14 2) Skii, Lauren A 14
3) Ackerman, Charlotte M 13 4) Ashlock, Taylor M 14

Event 43 Girls 15-21 200 Yard Freestyle Relay 15 - 21 Division
===============================================================================
Team Seed Finals Points
===============================================================================
1 Upper Main Line YMCA 'A' 1:39.49 1:43.33 7
1) Bousum, Grace D 16 2) Malmstrom, Abbey M 15
3) Manthorp, Sarah L 17 4) Yuan, Allison M 16
2 Upper Main Line YMCA 'C' 1:42.62 x1:45.80
1) Hamill, Caitlin E 16 2) McFadden, Julie E 18
3) Curran, Anna N 16 4) Donnelly, Brigid A 17
3 West Chester Area Y Marlins 'A' 1:41.26 1:46.29
1) Carlson, Lily 15 2) Li, Julia 15
3) Krauss, Marisa R 16 4) King, Hannah G 15
4 Upper Main Line YMCA 'B' 1:44.82 x1:49.27
1) Blake, Lindsay M 15 2) Goddard, Nia C 17
3) Colizzo, Julia C 17 4) Donnelly, Kiersten M 15




This page was generated in 0.0313 seconds.



Copyright© 2001-2019  PennDel Swimming. All rights reserved.
Site is best viewed at 1024x768